Ako riešiť problémy pokojne a nie krikom?

88lienka
22. mar 2023

Vzdy ked sa nieco udeje.. Vacsinou ak ide o nejaky utok na moju osobu riesim velmi emocionalne a rozculi ma to tak, ze sa neviem ovladat a naozaj dost kricim. Vzdy ma taka vec trapi aj tyzden po rieseni... A neviem sa vo vnutri upokojit a zahodit to za hlavu. Po rozvode sa tato,, nervova labilita,, este zhorsila. Naposledy som sa takto vybliakala na synovho trenera, ked mi poslal po synovi domov odkaz ze som premotivovana matka, okamzite do mna vstupi neovladatelny hnev a idem ako pila. Nemate nejaky tip ako zatocit s hnevom a naucit sa riesit konflikty bez kriku?

cookie29
22. mar 2023

No ak takto bliakas, tak sa trenerovi ani necudujem :( prepac
Co takto skusit zajst k psychologovi? Pretoze toto davas ako priklad aj synovi. Konflikty sa neriesa za horuca... je lepsie nechat vychladnut.

88lienka
autor
22. mar 2023

@cookie29 na trenera som bliakala prvykrat preftym som riesila s nim velmi kludne to ze syn nepride na trening kvoli chorobe.. A kedze nesuhlasim aby trenoval 7x v tyzdni som premotivovana 😉 myslim ze profesional si svoje nazory necha pre seba ja mu tiez neodkazujem po synovi ze je primitiv...ale dakujem za nazor 😊

janetinka27
22. mar 2023

@88lienka co ti na to povedat 🙂 jedine makat na sebe. mozno pomoze odbornik, nejake cvicenia, vedome ovladanie sa. vsetci sa musime nejako ovladat - aj v neprijemnych situaciach. myslim, ze aj reakcia vyssie by ti mohla pomoct, ale si ju tak trochu odpinkla - uz aj v tej odpovedi si sa trochu prejavila

ivangeline
22. mar 2023

Pocitat do 10? Kludne aj do 100. A az potom premyslat nad situaciou alebo si dat moznost odist a vratit sa k problemu neskor.

sszuzu8
22. mar 2023

U mňa to problém nie je ja som kľudná povaha 🤷‍♀️

luccija
22. mar 2023

@88lienka premotivovany je tréner čo počúvam robia to dosť často.Zistia, že zverenec je dobrý a má kašľať na školu a len trénovať podobne rieši teraz kamarátka.Inak aj ja som taká vztahovacna, ale zase nebliakam, ale hneď reagujem na útok a ohradzujem sa zo mňa by ťažko bola submisivna.
povaha.Nieco máš povahu, niečo naučené od rodičov?si unavenejsia a reagujes prudko.Poradit neviem

gabika0825
22. mar 2023

Si taká povaha, ja som bola takáto keď som bola mladšia, potom som veľa veci prehodnotila a povedala som si že niektoré veci ktoré nemôžem ovplyvniť tak sa nad nimi nebudem rozčuľovať. Ale ja som bola naozaj extrém. Čo sa týka trénera tak to si mal pomyslieť v hlave a nie to odkazovať po tvojom synovi takéto veci, podľa mna to bolo drzé z jeho strany. Čiže to tá aj chápem z jednej časti. Neviem, skús popísať ešte iné situácie kde zvyknes prudkejsie reagovať lebo táto situácia mi príde celkom normálna čo sa týka tvojej reakcie

elmivelmi
22. mar 2023

nemas menopauzu?

88lienka
autor
22. mar 2023

No popisala by som to tak ze zazila som dost tazky rozvod s manilulatorom, od toho casu vzdy ked pride podobny typ je to akoby zufalstvo a obrana.. Znova mam pocit ze sa ocitam v neriesitelnej situacii ako pocas rozvodu a branim sa krikom...ako som vravela s trenerom som veci neriesila prvykrat je to velmi arogantny clovek a ked mi do telefonu povedal ze mu je luto ze moj syn musi zit s takou zakomplexovanou matkou... Uplne sa prepadam...pride mi to znova ako boj s veternymi mlynmi prepada ma zufalstvo a branim sa krikom...v podstate tak reagujem vzdy ked zacitim manipulatora agresora cize... Mojho exmanzela...asi som vazne zrela na twrapiu.. Inac som dost pokojny typ cloveka neznasam konflikty

88lienka
autor
22. mar 2023

@elmivelmi jeeziiss 😊zlata si.. Skor tesne pred nou ☺️🙈

viestta
22. mar 2023

@88lienka nauc sa pocitat. Ked nepostaci do 10, tak do 100. Kym dojdes k 55 zistis, ze je zbytocne zdvihat hlas a aj sebe tlak

reanda
22. mar 2023

@88lienka za jedno - ak by ma uz niekto vytocil do kriku, tak by som si to nevycitala, hlavne, ak je to v uplne opravnenej situacii, ako ta, co opisujes.. a za druhe by som sa snazila si uvedomovat, ze kricat nepotrebujem, lebo nikto mi nemoze ublizit a 'branit' sa da aj inym sposobom.. ze proste staci povedat to iste, len potichu, ten efekt je rovnaky a casto aj vacsi 🙂 .. ono vlastne, ak si uz raz podlahla manipulatorovi, tak najvacsia 'hrozba' ti hrozi prave od seba samej, aby si to nedopustila znovu.. aby si si stale uvedomovala svoju hodnotu a svoju pravdu a nedala sa z toho vyhodit.. tam musis byt silna.. sebe to musis dokazat, nie druhym.. a na to nepotrebujes krik.. ono tym krikom si clovek casto potvrdzuje sam sebe, ze to, co hovori, ma vahu.. ale ono ju to ma.. aj bez kriku..

kubkovamama
22. mar 2023

@88lienka no presne aj ja.Kym som nepoznala ex,totálny flegmoš,mohla by si na mne drevo rúbať.Po rozvode a kope stresov reagujem ako dikobraz.Plus krik čo u iných neznášam sama robím.Niekedy pomáha fakt nasilu zaťať zuby,tlak mám v ušiach a najradšej by som druhu stranu roztrhala.Ked už cítim,že to neustojim,proste odídem,zavrem sa volakde,výdycham sa,aj si tresnem o niečo a vrátim sa o 10min.Potom sa aj mesiac k tej situácii vraciam a cítim sa trápne sama pred sebou.Fakt je to ťažké a chápem úplne čo sa v tebe deje.Davam si magnézium,trochu to funguje,beriem aj lieky na srdce,ono to ide ruka v ruke.Inak takto reagujem väčšinou ak som s dotyčným osamote,ak je okolo viac ľudí,radšej fakt odchádzam.Ty si asi sama,ja som 2.krat vydatá,muž má dar vyjednávať a ovládať sa,snažím sa to odpozorovať,niekedy sa podarí,niekedy nie.Kazdy má nejaké hranice,nemyslím si,že som ako zapálka,reagujem tak na debilov a až keď som zahnana do kúta a druhá strana ignoruje rozumný rozhovor.V podstate dá sa to ospravedlnit,že ten človek ťa do tej reakcie dostal.Ale krik je také,no,ja si predstavím ako to pôsobí keby ma videl niekto nezainteresovaný,že škriekam,aj to trošku zabrzdí.Je aj rozdiel či hystericky vykrikujes nejaké nezmysli alebo je to stručný argument,vykricis sa,odchádzaš.Neviem či by ti pomohol psychológ,skôr mám skúsenosť,že sú za to dať priestor emóciám a nedusit to v sebe.Skor nejaký kouč

lila1988
22. mar 2023

Aj ja som taká vznetliva, pomaha to len predýchať. Minuly tyzden mi volala sestra a na niečo sa pýtala, dala som jej k tomu stanovisko (je to môj odbor, živím sa s tým, mám v tom aj doplňujúce MBA štúdium). Nebola spokojna s mojou odpoveďou a tak zadala tuto otázku na internet, že ja som sa k tomu vyjadrila tak a tak. Akože nejaký “odbornik” jej na to odpisal, že sestra sa tým asi neživí (akože ja), že moje rady nemá pocuvat. Tak som si ho vyhľadala na linkedIne a je to nejaký chudacik, ktorý teda s nejakým rychlokurzom a hroznymi vysledkami uráža druhych. No sto certov do mna, ale udrzala som sa mu nenapísať😀 takze len predychavat, predychavat a predychavat je riesenie😀 na svete chodi mnoho ludi, ktori nás budú deň čo deň vytáčať.

88lienka
autor
22. mar 2023

@lila1988 😃som sa zasmiala... No ako keby som seba videla... Ach jo.. Ja sa za to ze taka som neznasam 🙈

elmivelmi
23. mar 2023

@88lienka Kolko mas rokov?Premenopauza zacina okolo 40tky,potom pride menopauza.A vtedy zeny su nervne,v oremenopauze.

88lienka
autor
23. mar 2023

@elmivelmi mam 45 cize uz urcite zazivam predmenopauzalne obdobie citim na sebe zmeny... Ja bezne viac nervozna nie som prave naopak som velmi stastna len taketo situacie ma vedia vykolajit a potom sa tazko davam dohromady.