Ako prekonať strach?

27. sep 2022

Ahojte.
Priznavam sa ze neviem ako dalej. Vali sa toho na mna neskutocne vela a ja uz chvilami vaham ci to vsetko stoji za to. Nejdem sa rozpisovat do detailov ale ci uz po zdravotnej rodinnej alebo pracovnej stranke je toho na mna neskutocne vela a neviem ci to ustojim.. Psychologa som chcela navstivit ale uz dlho si neviem vybrat neverim ludom a nedokazem s nimi len tak komunikovat o pocitoch aj ked je to lekar. NEjake rady ako prekonat tento strach? Dakujem

marci77
27. sep 2022

niekde treba ubrat....najskor asi v tej pracovnej oblasti, poziadat napr. o skratenie pracovneho uvazku
nevieme podrobnosti, takze tazko radit ....nevieme ako stare mate deti a pod.
nevieme co v zdravotnej oblasti nie je v poriadku, tak pripadne zvazit PN

a dnes napr. aj Maria Podhradska v telerane spominala, ze psychoterapia je paradna vec, ze sa tam chodi vyrozpravat a velmi jej to pomaha😉

autor
27. sep 2022

@marci77 deti nemam vobec, mam len malo po dvadsiatke..asi som len slaba povaha..mam pocit ze ani neviem co je stastie aj ked si o tom asi pomyslite svoje vzhladom na moj vek

martinmmartin
27. sep 2022

Skus teda sama trosku nad sebou porozmyslat a dat si jedinu otazku ktoru by aj tak kazdy psycholog s tebou riesil ako prvu. Takmer kazdy clovek by ti povedal ze "mam toho vela" a napriek tomu to drtiva vacsina nejako zvlada- co je v tvojom pripade inak? Ak si sama sebe dokazes pravdivo a nepriklraslene odpovedat tak je to velky krok spravnym smerom.

autor
27. sep 2022

@martinmmartin nuz vela toho naozaj mam ale to uz asi od detstva bohuzial musela som riesit otazky ktore vacsina deti nemusi. Ale myslim ze mi odvtedy istalo to ze vela veci beriem vaznejsie ako mozno su, som dost prchka kedze sa mi velmi prudko a casto meni nalada

liv1
27. sep 2022

Moja mama je psycholog. Tak ti mozem povedat, ze co poznam ju aka je a jej uzasne kolegyne, to su ti spravni ludia s ktorymi nemusis mat ani najmensi strach hovorit. Takze za mna, odporucam rovno zavolat, napisat a ist k akemukolvek psychologovi. Ak by ste si nahodou nesadli, pojdes inam. Urcite sa ti ulavi. Si mlada, mozno este vela veci nepoznas, nerozumies, nevies si s nimi poradit. Niekedy potrebujes prekonat narocne obdobie na to, aby si nasla to stastie ktore hladas ❤️

luccija
27. sep 2022

Prave ten psycholog bude nestranna osoba a mozno to, co Ta tazi ta posunie vpred ci uvidis to s nadhladom.Urcite si nejakeho najdi a vyjdi z komfortnej zony.

autor
27. sep 2022

@liv1 dakujem pekne pokusim sa to nejako prekonat

martinmmartin
27. sep 2022

Podla mna nic neprekonavaj. To je uz cele zle nastavenie ist takto na to. Povedz psychologovi ze ludom proste neveris a nedokazes komunikovat o pocitoch a hotovo. Ty si ty a nic neprekonavaj. To, ze co s tym je uz job psychologa a oni uz vedia ako na to aby si ty nemusela nic prekonavat ale sama isla spravnou cestou aj ked to bude okluka. Tipnem si ze si v zivote nemala moc momentov kedy sa niekto skutocne zaujimal o teba, len tak , chcel o tebe vediet viac, bez toho aby za tym bol nejaky postranny umysel...a mozno preto mas teraz taketo pocity. Kludne si ich maj, nebojuj s nimi, si to ty a riesit sa to bude zasadne bez bojovania...

autor
27. sep 2022

@martinmmartin vlastne ano bolo to tak..ono ludia odomna skor ocakavaju ze to zvladnem sama..viem ze by ma neodsuszovali ale akonahle vidia ze sa somnou nieco deje hovoria o mne stylom ako keby som bola extremne slaba, spravaju sa skratka inak a to sa mi nepaci

liv1
27. sep 2022

@martinmmartin no ked to neprekona, tak sa k tomu psychologovi ani nedostane vsakze 🤷‍♀️. Staci urobit prvy krok. A potom si uz poradia

anjelicek26
27. sep 2022

Psycholog je prave na to, ze ludi tohoto typu pozna a vie s nimi pracovat a navyse na ziskanie dovery mate kopu casu... a nie, skutocne nemusis vsetko zvladnut sama. Rozumny clovek si v bode, ked to uz nejde, ten problem pripusti a riesi...tym padom ma aj sancu ho vy-riesit. Bez pomoci pada dalej na dno...

martinmmartin
27. sep 2022

@liv1 Suhlasim , ja som myslel ze ist za psychologom tak ako by isla za instalaterom - tecie mi zachod tak to oprav- bez nejakeho prekonavania sa

danyelia
27. sep 2022

Ahoj, skús zmeniť v živote to, s čím si nespokojná...Veľa práce či nespokojnosť s ňou? Odíď z nej a nájdi si inú - takú, ktorá Ťa bude napĺňať a baviť...Nespokojnosť v rodine? Neprežívaj to tak, nemusíš mať s každým super vzťah, aby si bola šťastná Ty... Zdravie? To si nevyberieme, no môžme si ho vylepšiť či vyzdravieť... Viem, že to nie je ľahké, no píšem Ti to ako vyliečený onkologický pacient z rakoviny v II.štádiu, so 4 malými deťmi na krku 😁 mužom večne v práci, rodinnými problémami, s kopou povinností okolo detí, domácnosti a pomaly nabieham aj do práce, no napriek tomu myslím pozitívne, nič neberiem tragicky a poviem si že: ,,Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie,,...Najlepší psychológ pre seba si TY sama, len skús zmeniť svoje myslenie, venuj sa sebe (cvič, čítaj knihy, nájdi si záľubu, choď von s kamošmi...) urob si občas radosť (kúp si kozmetiku, oblečko, hudbu...) stravuj sa zdravo, vzdelávaj sa, neľutuj sa...začni ŽIŤ! 🥳

autor
27. sep 2022

@danyelia ahoj, no klobuk dole pred tebou teda 🙂 obdivujem Ťa že si to takto zvládla. Ja som prrhnane precitlivela ono ide aj o zdravie par členov rodiny viem ze to uz u nich nebude dobre..a potom mam pocit ze si nezasluzim byt stastna

zobaka
27. sep 2022

tiez mam take obodbie a ked citim, ze je toho na mna vela objednam sa k psychoterapeutovi, pamatam ako som tam raz prisla na dne zufalstva a po nejakom 8 sedeni som citila, akokeby som stratila 3 balvany, kym som tam sedela

marca12
27. sep 2022

Neboj,nic zle nepomyslime. Mas 20 je to dost tazke obdobie,kedy sa clovek hlada,zacina pracovat,budovat si buducnost a v dnesnej neistej dobe je to o to horsie. Necit sa previnilo za svoj stav. Kazdy ma obcas pocit,ze zosype,ked je toho na nas vela. Dolezite je najst balans medzi povinnostami a zabavou. Zameraj sa na konicky,skus robit to,co ta tesi.

autor
27. sep 2022

@marca12 veru asi ano..to je to ze mam pocit ze ma nic netesi..zvykla som fakt rada varit a piect a za posledne mesiace sa nedokazem dokopat uz ani k tomu aj ked by som velmi chcela

autor
27. sep 2022

@zobaka tak dufam ze Ti bude lepsie

zobaka
27. sep 2022

dakujem, ja ti odporucam to apson skusit, fakt si mozes sadnut s dr.

marca12
27. sep 2022

Najlepsie na depky su rucne prace,ja sa ucim hackovat a fakt to pomaha. Minulu jesen som sila na stroji aj to bolo fajn. A najlepsie su prechadzky,nesediet ori tv a mobile,ale co najviac byt vonku na vzduchu.

autor
27. sep 2022

@marca12 no mozem to vyskusat to hackovanie uz som kdesi pocula ze je to fajn na odreagovanie

marianarem
27. sep 2022

Vies co, ja som sa priblizne v tvojom veku dostala k takej psychologicke, ku ktorej som sadla a ona sama na mne niektore pocity videla a zacala o nich rozpravat ona. Okamzite si ma tym ziskala, uvolnila som sa, lebo som mala pocit, ze nemusim nic skryvat, nic riesit, ze aj tak vidi, ako to je. Bola to ale naozaj kapacita, primarka klinickej psychologie na Antolskej v BA, no a neskutocne mi pomohla, zmenila som si s jej pomocou zivot a vztahy, vo vnutri som prestala mat neurcity emocny gulas, ktory ma zaplavoval, premrstene emocne stavy..stal sa z toho moj vnutorny svet, v ktorom som sa naucila vyznat, vselico v nom objavila, dostal strukturu, naozaj velky obrat.

autor
27. sep 2022

@marianarem no len neviem ci len tak niekoho takeho najdem :/

marianarem
27. sep 2022

Uvidis..ja som nehladala, isla som s jednym problemom za psychiatrom, ten povedal, ze je to skor na psychologa a poslal ma rovno k nej. Mala som stastie, mozno aj ty budes mat..Chod vyskusat, kludne aj viacerych, vzdy to mozes po prvom sedeni ukoncit. Ja sa pri nedovere riadim heslom, ze nemusim verit, ale iba dat sancu.

danyelia
28. sep 2022

Ďakujem pekne 😊 A samozrejme, že TY si zaslúžiš byť šťastná, je to Tvoj život a Ty si jeho strojcom. A áno, niektoré veci v živote ovplyvniť bohužiaľ nevieme, ako napríklad zdravie našich blízkych, no stále musíme veriť, že bude dobre a užívať si s nimi pekné chvíle, tešiť sa v ich spoločnosti, žiť v prítomnosti, nestresovať čo (možno) bude o mesiac, rok...lebo to nevie nikto.

opuska
28. sep 2022

mala by si trocha asi zvolnit. a hlavne by si nemal vsetkych ludi hadzat do jedneho vreca. aj ten psycholog, mozno na 1 supu natrafis na niekoho, kto ti bude pasovat a cele ti to s nim proste pojde lahko