Ako prekonať krízu?

shades_of_life
27. aug 2016

Ahojte, poraďte mi prosím ako sa da riešiť kríza. Partnera milujem ale zacala som mat velmi negativne pocity vo vztahu. Zacinam sa dusit vo vztahu, takom aky je teraz. Vysvetlovanie mam dojem ze nepomaha.

moni244
27. aug 2016

No z toho, co si napisala (teda skor nenapisala) sa neda radit

jeennyv
27. aug 2016

@shades_of_life presne ako vravi moni predo mnou, v com ta dusi, obmedzuje ta nejak, je prilis pozorny a ty potrebujes volnost ? ono, ked sa clovek zacne vnutorne rozhodovat, ze je cas ist a uvazovat o rozchode na tom cloveku, ti zacne vadit vsetko, preto asi treba lepsie popisat o co presne ide....

shades_of_life
autor
27. aug 2016
shades_of_life
autor
27. aug 2016

@jeennyv Nie ze pozorny, ale asi skor ziarlivy a je to stale horsie, ja uz asi ani neviem ako by som to nazvala. Som zmatena lebo su aj dobre chvíle ale mam pocit ze zacinam rezignovat.

jeennyv
27. aug 2016

@shades_of_life cize to mozme vziat tak, ze jeho ziarlivost je na hranici chorobne ziarlivosti a to ta ubija...no su aj tu na mk rozne pripady, ked muzovi aj vadi co si zena oblieka atd...ak ta ziarlivost nie je opravnena a je jej prilis da sa riesit aj odbornou pomocou atd...vsetko zalezi na danych prejavoch, na co, na koho ziarli atd...

moni244
27. aug 2016

@jeennyv pochybujem, ze je ziarlivy, len sa chytila tvojich slov, v uvode pise, ze nepomaha, ide to z nej ako z chlpatej deky, zase si niekto robi srandicky

jeennyv
27. aug 2016

@moni244 treba asi uz aj na fora zaviest nejake testy psychickej sposobilosti :D

lintu
27. aug 2016

@moni244 vysvetľovať niečo tomu chlapovi nepomáha 🙂 bohviečo je vo veci...

salfusco
28. aug 2016

o duseni vo vztahu som uz par krat pocul...ale ziadne konkretne vysvetlenie.Doteraz nerozumiem,co si zena pod tym pojmom predstavuje

sense
28. aug 2016

Mna moj ex dusil a ti bolo stale kde ides,s kym ides,preco ides,musis ist, a musis si obliect to a hento a kto ti pise preco ti pise, a to musis volat s kamaraykou desat minut a co jej mas co tak casto volat atd az pohar trpezlivosti a snahy o normakne vysvetlenie pretiekol a bol ex este aj potom volal a pisal preco a zaco a naco...az som vymenila cislo aj mail a bol pokoj...

salfusco
28. aug 2016

@sense aha,to je dusenie? Ja ze to znamená,ze sa zaujíma... dusenie som si skôr predstavoval ako obmedzovanie a zavlažovanie...no,tak som múdrejší 🙂

salfusco
28. aug 2016

@salfusco zakazovanie

smejulka323
28. aug 2016

@salfusco tiež o tom viem svoje...na jednej strane to môže znamenať záujem, ale ak to hovorí už takým uštipačným tónom, až vyčítavým, vlastne dáva najavo, že mu niečo vadí...napríklad to, čo píše @sense aj mňa dusilo

sense
28. aug 2016

@salfusco zaujem bol mozno zo zaciatku ale pi case ked nahodou volal a bola som v sprche al neodpivedala hned na sms tak uz bolo preco nedvihas s kym si bola co si s nim robila tak to uz za zaujem nepovaxujem zvlast ak odpived bola som v sprche alebo nepocula som telefon nepovazoval za tu spravnu odpoved

sense
28. aug 2016

@salfusco to uz je podla mna vysluch a obmedzovanie a tym padom ano to ma dusilo...akoby som bola nesvojpravna a nemala pravo na nikoho a na nic....aj terajsi muz sa ma spyta s jym volas poviem s kamoskou a je to vybavene, ked sa na soyta kedy oridem z prace tak poviem o tolkej a tolkej al pridem neskor idem este na kavy to moze. Byt zaujem....

shades_of_life
autor
28. aug 2016

@salfusco ja som to pocula aj od chlapov, ktori mali zenu "stihacku"

shades_of_life
autor
28. aug 2016

@sense
@smejulka323
presne to je moj problem co ste opisali.

sense
28. aug 2016

@shades_of_life u mna siel ten vztah do zahuby, .... nevedela som si predstavit zit tak dlhodobo zvlast ked ta az prehnana kontrola a hlavne sposob sa mi nepacil cim dalej viac, a ochladli aj City...zdrava ziarlivost al zaujem je ok, ale ak je vztah pomaly zu len same obmedzenie a vysluch tak nie...

jarushka1981
28. aug 2016

Prečo sa mne tieto diskusie zdajú vždy rovnaké? Rozmýšľam nad tým, či keby som mala vážny problém vo vzťahu, či by som ho písala práve na MK. Asi nie, a preto mi to príde všetko vymyslene. Ospravedlňujem sa. A ak je príbeh pravdivý (vlastne aký príbeh, príbeh, ktorý tvoria pisateľky, co odpisujú na tvoj príspevok?) tak odporúčam manželské poradne, poradenstva so zameraním na vzťahy.

jojci29
28. aug 2016

@jarushka1981 pribehy vymyslene asi ano aj take su,i ked dufam ze pomenej,je vela ludi,ktori nemaju nikoho komu by sa vyzalovali.A intimita fora otvara srdcia a lahsie sa pise o problemoch s cudzimi neznamymi.Ale dost ma zarazaju niektore problemy,skor banality,ktore zbytocne komplikuju zivot.Problemy typu svokra varila v mojej kuchyni-neznasam ju,su na smiech.A nechcem vediet keby mali niektore riesit ozajstne problemy,ako by ich to polozilo.Je tu vela bab ktore si svoje odzili a vedia poradit inym ,mozno len oci otvorit.