Ako prejsť zlé obdobie?

3. júl 2021

Pekný sobotný večer prajem, potrebujem sa asi trosku vyrozprávať alebo respektíve podeliť sa o take moje obdobie, viem že teraz všade samé depresie, zle správy, atd ale asi aj to je trosku pričinením prečo sa teraz tak citim, ale skôr je to o iných veciach. Asi sme každý zažil taký pocit samoty niekedy v živote. No teraz mám naozaj zvláštne obdobie a nechápem prečo sa mi deju take veci hlavne teraz v tejto hroznej dobe. Poviete si možno pri čítaní môjho príspevku že som asi moc citlivá alebo neviem ale nikdy som nebola taká precitlivená v mojom živote. Vždy som taký typ že sa dokážem so všetkým rýchlejšie vysporiadať ako iný a vždy sa snazim vo všetkom vidieť niečo pozitívne, samozrejme sú situácie kedy sa nedá byt pozitívny ale myslím to skôr na nejaké veci ktoré sa bežne deju v živote. Asi začnem tým že sa cítim byt sama, popravde sa ani nemám komu poriadne zdôveriť. Začalo to asi tým že vždy som mala super kamošky, vzťah nemám dlhšiu dobu, nejak som nestretla niekoho s kým by to bolo to práve ale to mi vôbec nejak nevadilo. Mala som nejaké známosti a to mi vyhovovalo. Venujem sa práci veľa pracujem ale samozrejme si aj nájdem čas na ľudí ktorý sú mi blízky. No v poslednej dobe ja neviem čo sa deje s ludmi. Mala som tie kamarátky ako som spominala, zrazu nemajú čas, jedna sa na mna bezdôvodne vykašľala lebo mala nejakú krízu vo vzťahu, pritom sa poznáme od škôlky. Začala má ignorovať zo dňa na deň a to len preto lebo som jej napisala že vie že vo mne môže mat oporu, že ju vždy vypočujem ak bude potrebovať tak som tu. Neviem, druha má takisto vzťah,čo rešpektujem že sa venuje jemu ale aj tak. Ja keď som mala vzťah, mala som čas aj na kamarátky. Ale to je jedna vec. Ďalšia je že som mala teraz dlhšie známosť, o ktorej som si aj myslela že by niečo z toho mohlo byt. Som ten typ, čo keď niekoho spozná a sadneme si, vidím aj z druhej strany že má ten človek záujem to niekam posunúť, dokážem pre toho človeka urobiť všetko. To je asi môj problém. Nie som konfliktna, som úprimná, vždy poviem veci narovinu, dokážem milovať celým srdcom, som empatická, preto si to asi odnášam. Lebo tento svet sa začal obracať na jedno hnusne falošné miesto, plne klamstiev, podvádzania, hádania, nadávok a nenávisti. Niekedy mám pocit že sem nepatrím. Ale späť k tej známosti. Zistila som neskôr nejaké okolnosti že nemá doriešené veci z minulosti. Tak mi blikla kontrolka a začala som byt viac opatrná, to sa samozrejme tomu dotyčnému nejak nepáčilo a začal sa pýtať prečo som sa zmenila a podobne. Všetko som mu povedala že viem o istých veciach a skratka mu dám asi čas. Tým sa zmenilo veľa veci a prestali sme sa akosi kontaktovať. Išlo to dole vodou. Vrátil sa k bývalej. Ešte dokázal zo mna robiť tu hlúpu že sa neviem správať že by si somnou nevedel predstaviť byt skratka vyšli potom na povrch skutočnosti a ja som zas ostala sama. Neviem čo to je za obdobie, nechcem sa sťažovať. Beriem to ako súčasť života- raz si hore raz dole ale stále cakam kedy príde niečo kedy budem naozaj šťastná. Za ten čas sa snazim pracovať na sebe, zažívať veci sama, nechcem nikoho otravovať. Máte to podobne? Že máte pocit že ste sami a pritom sa snažíte každému pomôcť byt ku každému dobrý mily férový. Neviem čo sa to deje naozaj. Dakujem za dočítanie pripadne komenty 🙂

ckocka
3. júl 2021

Nejako sa v tom neviem dopátrať príčiny, prečo je celý svet "jedno hnusne falošné miesto, plne klamstiev, podvádzania, hádania, nadávok a nenávisti". Že ťa zanedbávajú kamarátky a vyfarbil sa partner? To sú normálne životné peripetie, ak ťa z tohoto chytá depka čo budeš robiť keď prídu ozajstné rany?

kikusha2212
3. júl 2021

Podla mna je velmi dobre, ze si sa teraz ocitla v takom okruhu tvojich "blizkych". To ale neznamena, ze vsetci ludia su taki, len ty si ich prave teraz potrebovala stretnut naraz. Bud rada za prilezitost byt sama a mozno aj prehodnotit nejake veci. Trosku sa vytvarujes a potom pridu ti spravny ludia 😊

autor
3. júl 2021

@ckocka no ja som zažila už vela rán o to sa neboj. Preto sa pozerám na veci pozitívnejšie aj keď je nejaká ťažká situácia. To som ale písala v príspevku. Asi si to neprecitala. Ale dakujem za komentár. No kto nezažil nepochopí a myšlienka môjho príspevku bola niekde úplne inde.

autor
3. júl 2021

@kikusha2212 dakujem za podporu 🙂 áno ja to prijmam ako nejaký typ skúsenosti alebo životného obdobia ktoré skratka je a deje sa. Tu nejde moc ovplyvňovať niečo. Ja rozumiem že prídu lepšie etapy, nemám zas cely život za sebou. Len je to pre mna iné, lebo vždy tu bol niekto kto má pochopil a aspoň vypočul a zrazu nie je nikto. Teda možno je ale ja nebudem vesat na noc niekomu niečo keď má zrejme vlastne problémy, ani sa neberiem že som nudná práveže dokážeme sa vždy nasmiať zabaviť s kamoškami, vymyslieť niečo takze v tom tiež problém nebude. Asi sa s tým musím zmieriť.

nadabula
3. júl 2021

Áno doba je ťažká pre všetkých, ale aspoň sa vykryštalizujú vzťahy a asi tie kamošky nestáli za veľa, keď sa tak zachovali, ani Tvoja známosť nebola nič moc, buď rada, že si sa vrátila z kratšej cesty😉, veď chlapov je dosť a niekde určite na Teba niekto čaká👍, s ktorým raz budeš šťastná a na túto známosť si už ani nespomenieš, a ak áno, tak sa nad tým len zasmeješ alebo mávneš rukou. A na také kamošky zabudni, určite si nájdeš iné ozajstné a keď tak nad tým všetkým porozmýšľaš, veď Ty si vyšla zo všetkého ako víťaz a začínaš znova🎉🎇.
Užívaj si kazdý deň, nemeň nič na sebe a uvidíš, že sa všetko zmení v Tvoj prospech, stretneš nových ľudí a všetko bude nové a iné🍀.
Držím palce a až to príde, tak sa mi ozvi😊

autor
3. júl 2021

@nadabula jeej dakujem krasne za tieto slová 🙂🙂🙂😇 ja viem že je to len obdobie, no človeka to mrzí keď vidí ako sa ľudia menia a pritom sa nijako nepričinil na tom aby sa tak chovali.

bublinka1426
3. júl 2021

mozno sa staci zmierit s tym ze zivot nehra fer. cim skor sa zmierime s tym tym bude lepsie. tiez si hovorim ze za toto na nic obdobie som asi v minulo zivote musela vrazdit. a myslim ze v dnesom svete zial hra velky prim pretvarka u ludi, preto potom vznika tolko sklamani a zrad.

janka_23
3. júl 2021

Mam to nejako podobne co sa týka mužov resp v nedávnej dobe som zažila niečo podobné. Trápilo ma to celkom dosť a ešte sem tam trápi, ale tak co už. Ja verím, že niekde ten pravý existuje. Radšej byť sama ako s niekym co nevie co chce. Je skvelé ze na sebe pracuješ, pokračuj v tom a ostatné k tebe príde samé. Aj kamarátky aj partner na vzťah. Ja verím, že všetko sa v našom živote objaví vtedy keď je na to ten správny čas.

autor
4. júl 2021

@janka_23 Tak hlavne ja som aj veľa kamarátov vyseparovala z môjho života, lebo sa pretvarovali... na mna mily a keď som počula čo riešia medzi sebou tak to mi stačilo . Preto som bola rada že mám konečne okolo seba ľudí, ktorý za to vtedy podľa mna stali. No keď sa deje teraz toto tak asi fakt potrebujem úplnú zmenu ľudí okolo seba, že asi fakt musim ostať nachvíľu sama úplne. Ani neviem ako si nájdem nejaké kamarátky už mám problém s dôverou. A zas tiež nemám 15 alebo tak že si ľahko nájdem kamarátky, keďže takto sa ani nemám s kým zoznámiť.

katkati
4. júl 2021

Ja to tiež vidím tak, že k milým, empatickým a úprimným ľudom si dovolia ostatní viac ako k odmeranym, chladným a povyšeneckým. A pritom je to taký paradox, že tým chladným by to vôbec nevadilo a ti empatický sa tým trápia. Asi len byť viac nad vecou, byt hrdá na seba za to aká som a radšej byť sama ako s nesprávnymi ľuďmi. A časom ti určite prídu do cesty aj tí správni, ktorí o enia aká si. Zatiaľ to nechaj tak a netráp sa. Život nie stále hra fér hru.

lucik90
4. júl 2021

A nebude problém v tom, že každého, kto sa a tebou chvíľu baví, hneď považuješ za kamaráta? Z toho, čo píšeš, mám pocit, že sa hneď na každého naviažeš, či už ide o kamarátstvo alebo vzťah... A očakávaš to isté aj z ich strany. Ale tak to v živote nefunguje.

elizabet173
4. júl 2021

trochu som sa v tvojom príspevku stratila, ale v každom období sa dá nájsť niečo pekné, aj v tom tvojom, keď už len to, že vyselektuješ skutočných priateľov od tých ostatných.

autor
5. júl 2021

@lucik90 nie nemyslím to tak. Ja si veľmi premyslím koho si k sebe púšťam bližšie. Tu skôr išlo o to že sa ľudia v mojom okoli zmenili na nepoznanie. Nie o tom že ja si každého pripúšťam k telu

puticka7
5. júl 2021

Ale nemohli sa zmenit vsetci, to podla mna mozne nie je

elizabet173
5. júl 2021

a nie je to len tvoj pocit? Prípadne nezmenila si sa ty a nevnímaš ich inak? Ja okrem pár jedincov nebadám zmenu na nikom ani z rodiny, ani z kolegov, ani susedov. A zmena na nepoznanie je len u jedného, ktorého som v podstate až tak nepoznala ani pred tým, takže len zrejme vyplávalo na povrch niečo, čo tam bolo vždy.