Ako poriešiť bývanie?

16. júl 2024

Zdravím, zaujímal by ma váš názor ako by ste to riešili vy…bývam s priateľom v prenájme (máme zmluvu do konca roka) a premýšľame čo potom, či kúpiť byt avšak zatiaľ nie je žiadna vyhovujúca ponuka alebo začať stavať dom (pozemok by bol) ale s tým teda že stavať a byť v prenájme čo by boli zbytocne vyhodene peniaze alebo ísť bývať ku jeho rodičom ale to zase nechcem ja a asi ani nemusim vysvetlovat preco alebo pojdem naspat ku rodicom a on naspat ku svojim…nevieme ako to poriesit
Dakujem za vase nazory

crazy_cat_lady
16. júl 2024

tazko radit, ono na jednej strane ak mate financie na stavanie domu, tak je to super, ale mate dve moznosti ako si napisala - bud byt zatial v prenajme, co su vydavky navyse, alebo byvat u jeho rodicov, kym sa nepostavi dom (co ale samozrejme nejaky cas potrva, vzdy pridu nejake prekazky/sklzy atd..) a byvat u svokrovcov nikdy nerobi dobrotu :D cize aby ste sa kym postavite este nerozisli :D alebo potom kupit dom na kluc, cim sa Vam skrati lehota na cakanie a tym padom aj keby ste boli v prenajme tak tam nebudete dlho. a este samozrejme je otazka, ze ci mate financie na splacanie hypoteky a platenie aj podnajmu ..

judit47
16. júl 2024

A zakladna otazka na koho je pisany pozemok a bude pisany dom😀

januska12323
16. júl 2024

Pokračujte v nájme a šetrite na vlastné.

elenka.k
16. júl 2024

no ak priateľ nechce tiež ísť k vašim, tak ... tak si počkáme na ďalšie rady

athena27
16. júl 2024

Záleží aj od veku, aj od vašich snov.. či chcete bývať v dome alebo v byte. Ak si kúpite byt ťažšie postavíte dom. Len nespravte to, že sa každý vráti domov ku svojim rodičom a budete pár rokov stavať, je tam veľká pravdepodobnosť, že by vzťah nevydržal.

mira0611
16. júl 2024

Ahoj, ja by som cez štatny fond rozvoja a byvania to skusila vyriesit ked mate pod 35 rokov.

marsmykkok
16. júl 2024

A čo chceš zlaté steny a schody v byte? Ponuka bytov je teraz dosť široká a ako nechápem že ako štartovací prvý byt vám nič nevyhovuje. Bývať od seba to si predstaviť neviem, však dom kým sa postavíte a nasťahujete je aj 3-4 roky a to toľko budete oddelene?

lujza123
16. júl 2024

Ja osobne by som kúpila peknú obytnu maringotku/mobil house a trochu upravila pozemok - oplotenie, siete atd a bývala tam.
Postupne by som sa venovala úprave pozemku, stavbe domu (rataj tak 2 - 3 roky) , tesne pred dokončením maringotku predala a použila peniaze na dokončenie domu

Len ja som nepriateľ bytov, neznášam ich pre mňa by to bola posledná možnosť bývanie, naopak byvat v malom s tak trochu punk by mi nevadilo. Pri najhoršom by som tie 2-3 zimné mesiace prečkala u rodičov

domkakvet
16. júl 2024

@judit47 presne tak, dolezitu informaciu autorka vynechala.

subartic
16. júl 2024

neviem , vrátiť sa k rodičom .. to je také samozrejmé ?