Ako pomôcť týranej sestre v Anglicku?

sia28
10. jún 2015

Ahojte potr suurne poradit sestra byva 3r.v Anglicku z muzom a 4detmi ti by.potrebujem ju dostat na slovensko lebo ju psych a fyzicky tyra furt je ožraty .nezodpov sestre sa podarili potajomky mi to dat vediet lebo jej zobral telef pol roka o nej nic neviem iba to ze si chcela siahnut na život :( boji sa ze jej zoberu deti lebo ked tam bola socialka vsetko hodil na nu lebo ona nevie po angl tak sa nevie branit preto vsetki trpi ale je otazkou času kedy sa nieco stane a to nechcem

mamulienka30
10. jún 2015

@sia28 toto musis riesit cez ambasadu, presne ti povedia, ake su postupy, nech neporusi ziadne zakony, poskytnu jej aj tlmocnika, aj ked nechapem, ako moze niekto zit roky v krajine a nevediet rec :(

jankali
10. jún 2015

Podľa mňa - priviezť ju domov. Väčší prúser už nebude, ako že sa bude s mužom o deti súdiť... teda myslím. Kým sa ožran spamätá, budete už za hranicami. Niečo také sme mali vo vzdialenej rodine,,, iný štát to bol. Zapojiť do toho vášho otca apod. Druhá vec je, že či ona je už presvedčená, že chce odísť. Keď ofociálne, tak pogoogli oriadne, napr. Centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí, krízovú intervenciu - kde sú možné osobné kontakty, využi, premysli.

pribinak
10. jún 2015

http://cipc.sk

Urcite ich kontaktuj ty, alebo sestra

sia28
autor
10. jún 2015

@pribinak dakujem velmi pekne

baska29
10. jún 2015

@sia28 a kde presne sa nachadza?nema tam nejaku kamaratku ?ktorej by ste mohli poslat letenky a dopravila ju na letisko?

pribinak
10. jún 2015

@baska29 toto by sa dalo klasifikovat ako unos deti ;(

baska29
10. jún 2015

@pribinak mas pravdu,v prvom momente som si to hned neuvedomila

veriiii
10. jún 2015

@sia28 ..otec je Slovak?deti maju len slovenske pasy?ak nie, bude to asi problem,aj ked sa obratis na slovenske urady,kedze uz aj tie angicke budu v to pripade moct do toho zasahovat..no, urcite by som to neriesila s ich linkami dovery ani socialkou atd,kedze ,bohuzial,oni si to vedia vysveltit po svojom a moze skoncit akurat matka najviac potrestana-minimalne docastnym odobratim deti pokial sa to vyriesi/nevyriesi..a to je krocik k adopcii..mozno by som skor kontaktovala nase urady nech poradia?ale-ako som pisala hore..

tova
11. jún 2015

@sia28 v prvom rade nech nikomu nepriznava ze si chcela siahnut na zivot, otec alkoholik, deti 100% skoncia na adopcii v UK. Ona musi konat s chladnou hlavou, ziadne sceny, psycho napady hlavne pred uradmi musi konat rozvazne a vyspelo. mat 4 deti a byt v krajine kde nevie jazyk je velmi nezodpovedne , a muz sa takym pakom nestal zo dna na den a mala s nim aj tak Tolko deti. predpokladam, ze sa stahovala do uk uz s detmi resp. s 2-3. Ked deti su Sk obcania aj rodicia, tak treba im letenky, vreckove na taxik na letisko, a smer SK. Kludne sadni na lietadlo aj ty a chod jej pomoct, stretnu pred domom, alebo uz na letisku, a na otocku s detmi na SK v lete ked deti nebudu v skole, do sept. ich odhlasi zo skoly aj zo sk. Komplikovane by bolo keby otec deti nebol Slovak a chce aby boli v jeho krajine, ale ked je Slovak, SK urcite nenariadi aby sa sk deti vratili do UK

jankali
11. jún 2015

pôjdu na prázdniny k babke.