Ako pomôcť kamarátke, ktorá sa chce zabiť?

19. feb 2023

Ahojte, prosím, podeľte sa o skúsenosti, ako pomôcť kamarátke, ktorá chce spáchať samovraždu, volá o pomoc. Je dospelá, má deti, no všetko sa jej rúca a na ničom jej nezáleží.

gabika0825
19. feb 2023

Toto je skôr na psychológa/psychiatra. Môžeš jej pomôcť nejakého nájsť a ísť tam popripade s ňou, alebo jej postrážiť deti, ak nemá kto, ked tam pojde. Ak tam reálne je šanca že by to chcela vykonať tak to už nepatrí do rúk kamarátky, ale do rúk odborníka

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
queen_mary
19. feb 2023

Toto by jej ziadny lekar nepovedal. Vymyslena kravina.

lindous
19. feb 2023

Si si istá, že tam bola? Lebo teda sa mi nezdá, že toto by jej niekto odporúčil, rok len čakať... ak náhodou áno, treba vyhľadať iného odborníka...ale skôr mi to príde ako len, že to nechcela riešiť a týmto si zabezpečila "pokoj"

mondolina
19. feb 2023

ak by mi rovno povedala, že sa chce zabiť, tak by som jej volala sanitku. a keby to nechcela riešiť tak by som ju poprosila, aby mi také veci nehovorila.

janagem
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janagem
19. feb 2023

Reálne jedine čo môžeš urobiť - stáť pri nej a vyhovoriť jej to, vysvetliť riešenia - zavolať sanitku

rebeka7501
19. feb 2023

Tých anonymných vymyslených diskusii je tu čoraz viac. Buď sa zakladatelia silno nudia, alebo potrebujú čítať rozhádané príspevky.......

gabika0825
19. feb 2023

To jej určite lekar nepovedal… tomu neverím. Pravdepodobne tam nebola a vymyslela si to pred tebou aby si jej s tým “dala pokoj”. Čiže teraz ak ti na kamoske záleží tak by som obvolala psychiatrov a psychológov v okoli a dohodla jej čo najskorší termín, a išla tam s ňou.

pribinak
19. feb 2023
autor
19. feb 2023

naozaj nie som trol, naozaj mi toto povedala, aspon je vidiet, ako ludia zlahcuju problemy inych.. :(

autor
19. feb 2023

napisala som radsej na linku dovery, tam mi snad odbornici poradia lepsie ako vy

macekovam
19. feb 2023

Tam určite. Dobre si urobila. Nabudúce píš iba tam a podla uváženia volaj sanitku.

autor
19. feb 2023

@macekovam dakujem. neviem preco ma maju za trola, len som napisala, co mi povedala, ja neviem, ci tam naozaj bola a ci jej to naozaj lekarka povedala.. alebo ci bola len u nejakej sarlatanky..

nevenka
19. feb 2023

Ak sa chce niekto zabit, tak to nebrat na lahku vahu a vybavit dobreho psychiatra, ale fakt dobreho a ist tam s nou. Vravi sa, ze ten, kto o tom rozprava, len vola o pomoc, ze realne sa zabit nechce. Ale poznam pripad, kde to nebola pravda a uz nie je medzi nami. Vyzera to tak, ze realne sa zabit nechcel, ale raz dostal skrat a uz nebolo cesty spat...

3009
19. feb 2023

Povedz jej, že ak ti to ešte raz povie voláš záchranku lebo inej cesty niet.

alexnina777
19. feb 2023

Zdravím, pozri si stránku IPčko, sú k dispozícií 24/7
https://www.krizovalinkapomoci.sk/

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
20. feb 2023

Pokal viem, tak kamosa riesili tak, ze ked volali kamarati 112, ze ma na fb zvlastne reci, tak policia isla rovno k nemu do domu a volali ihned sanitku. Pretoze to uz ohrozil seba a to sa berie ako kvazi pokus. Takze ja by som riesila takto, keby viem, ze naozaj zvazuje taketo nieco. A tiez s nou komunikovat. Veci sa daju vyriesit, hlavne pri tom cloveku stat

autor
20. feb 2023

@kiki68 dakujem za realnu skusenost, sme zalarmovani traja ludia, co sa ako tak snazia stale s nou volat a pisat, lebo je s detmi aktualne sama doma niekolko dni.. ak by mala znova take reci, asi zavolam sanitku

kiki68
21. feb 2023

Zastavte sa realne u nej, pomozte s detmi, proste treba to dar pocitit, ze mate zaujem, ze nie je sama. Fakt nic nenechajte na nahodu.