Ako pomôcť 6-ročného synovcovi?

29. júl 2024

Baby idem po radu, nechcem nikoho lincovat ale chcem pomôcť synovcovi..
Synovec je veľmi utiahnutý, v škole bol/je šikanovany.
S rodičmi asi nejak nevychádza , nevieme presne lebo nepovie,nechce povedať ..má 6 rokov..
U mojich rodičov je už mesiac a pol..ešte do školy chodil ,ho vozili oni aj ho doniesli k nim..to nevadí proste ,naši sa ho už pýtali veľa krát že či nechce ísť domov ,on nechce , že nechýbajú mu..že mama im nevarí , že neupratuje atď ,ešte má sestry ,tie prídu a su stále na telefóne..aj to že či môže ísť k nim na prázdniny bol jeho nápad ..len je čudné že proste mu rodičia vôbec nechýbajú..ale že vôbec..
Keď ide jeden do roboty,tak druhý je na HO a striedajú sa ..ak nieco že musia ísť do roboty obaja, tak je so mnou v práci, alebo my u našich ..on sa teší a my nemáme problém ..
Tu nejde o to že nám to vadí ,ani našim to nevadí , sme všetci s tým v pohode ,ale chceme mu pomôcť ,nakoľko rodičia neriešia..malý má 6 rokov a dobrých 15 kg nadváhu, 8 dioptrie( zle okuliare,naši idú riešiť , nakoľko rodičia sa k tomu nemajú ),veľa je toho ..ako to riešiť?
Ešte sa chcem spýtať na jednu situáciu , lebo mne je z toho nevolno doteraz ( som matka) ..malého som strážila u našich ( bol chorý ,mal vysokú teplotu) , jeho mama došla na terasu k našim si zafajcit ( jednu od druhej) a malého nedošla pozrieť, vôbec nedošla ho pozdraviť, ani neprišla sa opýtať či niečo nepotrebuje..žiadny záujem ..my si to ako rodina nevieme vysvetliť..🤷 naozaj nevieme , ešte aj malý na ten rozumcek povedal že mama ma neprišla ani pozrieť , vedel že je tam , videl ju cez okno ..skoro mi puklo srdce ..

daniela2629
29. júl 2024

Skoro puklo srdce aj mne💔 Chudáčik synovec..Aby ho vlastná matka neprišla v horúčke ani pozrieť?!! Ledva som to dočítala..😢
Čím skôr ho od takých rodičov odobrať, lebo to sním pôjde celý život..A aj tak nechce byť s "rodičmi" ako píšeš..Zaslúži si okolo seba ľudí, čo ho budú milovať z celého srdca, strašne Vám držím palce, aby ste to doriešili a pomohli mu ❤️

autor
29. júl 2024

@daniela2629 ale vieš on nie je tyrany..jeho doma nebijú alebo podobné

pribinak
29. júl 2024

A kde má dieťa otca? On ho prišiel pozrieť? On sa informuje? Zaujíma sa? On rieisi jeho zdrav. stav?

Matke si naložila, ok. Ale čo otec? Ten čo?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
29. júl 2024

@pribinak mňa zarazila tá situácia že ona bola na dvore ,ktoré patrí k domu kde má choré dieťa a nič..ja som si myslela že tam budem zbytočná, keďže prišla ona ,nerátala som so situáciou že ona ho nepríde ani pozdraviť

pribinak
29. júl 2024

5 minút denne ….wau…to ja viac času venujem našim akvariovym rybickam

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
29. júl 2024

Aj môj muž je zamestnaný, maká ako kon, ale teda stravi s našim synom podatatne viac času ako 5 min

Proste zlyhali obaja. Šťastie že chlapček má aj inú rodinu ako rodičov

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela2629
29. júl 2024

Veď ja viem, že nieje tyrany a že ho nebiju..len ten nezáujem ma dostal..mám skoro rovnako starého syna a neviem si to ani len predstaviť..Ako by ste mu chceli pomôcť?Aké máte možnosti?S jeho mamou ste sa o tom rozprávali?

simca06022011
29. júl 2024

Rodicia by si mali so svojim synom riadne pohovorit, ci takto sa stara o dieta... a pekne od srdca. Co to ma za mater. Ja mam velku babu uz, ano aj ona najradsej na prazdniny vypadne k babke (a ano je to tym, ze proste tam ma pozornosti viac, to sa proste neda porovnat rodic, stary rodic.. a duplom taky, co ma HO, pracuje... ), ale mna by slak trafil keby bola chora, okamzite by osm bola v aute a letela tam a bud by isla domov alebo by som s nou bola kym sa nevylieci. Detto zdravotny stav dietata a vsetko,a k je to naozaj zanedbane (vaha, moze to mat ano od mala a tak, proste dieta, alebo z prejedania, nekvalitnej stravy + stres,a le aj zrak a ine veci... ) dieta, tak by to moje vnuca, synovec, tak to by moj surodenec len tak nepredychal. A to mam tiez sestru co je taky vetroplach vegetkovy :DDD ale povieme si... sikana v skole to je diskutabilne...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
29. júl 2024

radsej som vymazala, co som chcela na toto napisat, nechcem niekomu krivdit. Smutne :(

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
29. júl 2024

Asi je vyhorena, psychicky chorá, alebo nemá záujem chudák chlapček.Kolko je nezamestnaná?

autor
29. júl 2024

@luccija ona je lenivá, že je nezamestnana jej veľmi vyhovuje, netají sa tým ..a vyhorena? Zartujes to by si ju musela poznať

autor
29. júl 2024

@luccija nikdy v živote nerobila

jumama
29. júl 2024

Tyrany nie je iba fyzicky, ale je prinajmensom zanedbavany emocionalne. https://www.upsvr.gov.sk/socialne-veci-a-rodina...

vilma7
29. júl 2024

A koľko.ma.chlapec ešte súrodencov?
Je matka alebo otec dieťaťa vaša rodina?
Poriadne si ich posadiť a porozprávať sa !!!!

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januska12323
29. júl 2024

A prečo to neriešite aj oficiálne? Dieťa je očividne zanedbavané.

luccija
29. júl 2024

Lenže to je nefér aj voči bratovi, ktorý ich živí a maka.Ked nepracuje má čas sa venovať deťom, variť, športovať ...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
29. júl 2024

@luccija to my vieme že to je nefér, ale brat ju bráni

abbey1
29. júl 2024

Osobne myslím, že ďalšia vymyslená téma. Niekto má skutočne nudné prázdniny.

autor
29. júl 2024

@abbey1 bodaj by si mala pravdu, naozaj to je pravda,

autor
29. júl 2024

@abbey1 ale keby mi niekto povedal že si nepríde mama za chorým dieťaťom, keď je pár krokov od neho tak ani ja neverím , ja som dokonca svojej mame povedala ,že keby mi to ona hovorila ,že sa jej to stalo tak tomu neuverím

cacianka
30. júl 2024

Pohovoriť s bratom by mala celá rodina, lebo celá rodina vie a vidí že chlapec je sociálne zanedbany aj psychicky . Kľudne by som podľa reakcií rodičov vyslovila že podám návrh na súd vo veci odobratie dieťaťa a zverenie mne. Viem že to nie je brnkacka, ale takáto vyhrazka možno vzbudí pozornosť chlapcovych rodičov.

princezna_bosorka
30. júl 2024

toto je celkom slusne psychicke tyranie, takyto nezaujem... porieste s rodicmi, ci by ste sa ho niekto neujali natrvalo (pred podanim ziadosti si zabezpecte co najviac dokazov a rieste to cez advokata).

princezna_bosorka
30. júl 2024

@cacianka neupozornovala by som ich vopred - zacnu si chlapca kupovat a napacha to este viac skody