Ako podľa vás pôsobí hádanie sa manželov na dieťa?

9. apr 2023

Ako podľa vás pôsobi hádanie sa manželov pri 2 ročnom dieťatku?
Často sa hádame s mužom. Viac menej je on ten dominantný u nás...
Niekedy už v obrane neviem co povedať proste kričím vidím ze malý sa trasie v tom momente ale sa neviem ovládať.
Myslíte si že deti si také veci pamätajú ?
Ako predísť tomu okrem rozvodu? :/
Nakoľko nemám kam ísť okrem rodičaku nemám žiadny príjem rodinu nemám starká je ťažko chorá.
Opakovane bitky hlúposti z jeho strany proste mam pocit ze som ta najhoršia matka a manželka na svete .
Nerozumiem už ničomu môj muž je asi dobrý manipulator.
Ako by ste riešili nestastne manželstvo keď ale nemám inú možnosť bývanie len tu .
Byt aj dom je jeho nič nie je spoločné. :/

petamich
9. apr 2023

ano deti si to pamataju a velmi ich to vie v buducnosti ovplyvnit - bud budu opakovat tento vzorec a budu si mysliet, ze je to normalne alebo z neho vychovas buducu obet alebo agresora a vyber si 🤷‍♀️ dieta do jasli, ty do prace a osamostatnit sa, krok za krokom a do tej chvile idealne skusit pracovat na vasom vztahu a ty sa zacni ovladat a ak sa ovladat nevies, tak sa radsej zavri v inej izbe

beata_k
9. apr 2023

Ty vidis ako sa ti male dieta trasie a ty sa nevies ovladat? Sa to nauc. Ci musis mat posledne slovo? Blahozelam. Si vitazka. 👏

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zmrzlinka2021
9. apr 2023

Dieťaťu ubližujete a to veľmi. Povedz to svojmu mužovi. Netreba sa hádať, treba si sadnúť a s úctou spolu komunikovať.

zmrzlinka2021
9. apr 2023

@mamula20 nemusí to tak byť. Mala som takého otca a mám skvelého manžela.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
9. apr 2023

ja by som asi radšej išla do práce a dieťa dala do mš, alebo do jaslí...
z rd toho veľa nenavymýšĺaš.... si bez e, možno sa situácia troška upokojí...

zmrzlinka2021
9. apr 2023

Hneď ako ťa udrie, volaj políciu a žiadajú vykázať ho z domu

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jamimo
9. apr 2023

Ktosi múdry povedal: Uzdrav sa skôr ako budeš mať deti, aby sa tvoje deti nemuseli uzdraviť z toho, že si ťa majú za rodiča....

jamimo
9. apr 2023

Takže áno, deti si pamätajú a trpia... Obráť sa na UPSVaR, odbor sociálna právna ochrana detí a kuratela, krízové centrum... Skús sa poradiť aj na linkách pomoci
https://www.gender.gov.sk/zastavmenasilie/2015/...
https://www.employment.gov.sk/sk/linka/
https://www.zastavmenasilie.gov.sk/pre-pravnick...
https://bezmodrin.sk/dolezite-kontakty/
Držím palce, aby si bola silná a nevzdávaj sa!

annm81
9. apr 2023

Ak by ste s hádkami prestali, je veľmi pravdepodobné, že dieťa si nič nebude pamätať. (Reálne si nik nepamätá veci zo svojich dvoch rokov, ak mu tú spomienku niekto pravidelne neobnovuje). Ibaže vedomá pamäť je jedna vec a podvedomé vzorce správania, ktoré si dieťa odnáša už oo najmladšieho veku niečo úplne iné. Začni s tým niečo robiť, ak ti skutočne záleží na dobre vlastného dieťaťa.

lujza123
9. apr 2023

Kamoska bola v podobnom násilnom vzťahu, podarilo sa jej odísť keď mal syn 2 roky.
Už je väčší chlapec, otca odvtedy nevidel, chlapec sa na neho nikdy nepýtal, ale keď bol predškolák tak sa nejako rozprávali o väznoch a malý ze aj jeho otec je isto vo väzení lebo je zlý člove. Kamoška zisťovala ci si na neho pamätá, že nie, iba si pamätá ze sa ho velmi bál...

Deti si pamätajú, tam niekde ten strach a zle spomienky sú, v podvedomí. Nechať deti vyrastať v nasilnom prostredí je to najhorsie co im môžu rodicia urobiť. A mama, aj keď bola ona sama obeťou bohužiaľ nesie rovnakú vinu ako otec.

Zavolaj na linku dôvery pre týrané ženy, vypočujú ta, poradia ti. Porozprávať sa s niekym kto ti rozumie je prvý krok na dlhej ceste za slobodou. Odísť z násilného vzťahu nieje ľahké, nedokázala by si to ani keby máš 3 vlastne byty , ale to sama asi dobre vieš. Preto si nechaj pomôcť od ludi

Ps: bola som pozrieť v azylaku u nás a teda veľmi pekný, moderný, nový, s priestrannými izbami

zmrzlinka2021
9. apr 2023

@elizabet173
Ak ked je dom jeho, pokial spacha nasilie, policia ho moze aj zv lastnemu majetku vykazat a moze to byt aj na tyzdne, mozno aj na mesiace... A treba za kazdym volat policiu. Tieto veci sa dnes beru velmi vazne a citlivo.

missviolet
9. apr 2023

pamataju. bola som to dieta v presne takejto situacii. pamatam si to a mozno aj preto nemam to co sa poklada v spolocnosti za normalny zivot. radsej ten rozvod (ktory po mojom 2,5 roku aj nastal, ape ako vravim, pamatam si to cele, hadky, sacania aj facky... nechcela som par rokov poriadne hovorit a aj som sa zo stresu zacala odrazu pocikavat)

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianarem
9. apr 2023

Ja si veru najvacsie hadky mojich rodicov doteraz zivo pamatam, este aj niektore vety v presnom zneni. So sestrou sme obidve aj plakavali, lebo to bola fakt divocina, co nasi robili. Pritom maju celozivotny sudrzny vztah a maju sa velmi radi, ale proste mali taky styl. Este nam aj hovorili, ze to tak ma byt vo vztahu, ze inac to neni dobry vztah. My s muzom to nastastie takto nemame.