Ako oznámiť svokre tehotenstvo?

7. apr 2023

Ahojte. Musím svokre o týždeň oznámiť, že som tehotná. Problém je v tom, že jej to ešte povdať nechcem, lebo budem len v 9tt. No musím. Ako to povedať tak, aby to nikomu ešte nehovorila? Ked ona vsetko vyklabosi... najradsej by som pockala do 13. tyzdna, no nemozem. Najviac ma hneva, ze o svagrine nam nepovedala, dozvedeli sme sa to od uplne inych ludi. No viem, ze o nas to povie, lebo o nas vzdy vsetko rozsiruje nielen v rodine, ale aj v praci. Este aj take veci, co sa fakt nehodi hovorit...
Som z toho na nervy.

elisebah91
7. apr 2023

Neporadim...no keď musíš tak musíš...prečo vlastne musíš? Ja by som podľa toho zhodnotila či fakt musím...

nelca84
7. apr 2023

Rozmyslam, aky to moze byt dovod, ze to "musis" svokre oznamovat.

lvulik
7. apr 2023

Proste by som nepovedala, keby som v nu nemala dôveru. Neviem si predstaviť dôvod, ze by som MUSELA.

blancheporte
7. apr 2023

Nič nemusíš.Ak jej to povedať nechceš,tak jej to nepovieš.🤷

alex49
7. apr 2023

Nehovor jej nič, nemusíš nič. Idete na oslavu, že by si mala piť? Povedz že e máš tabletky a nemôžeš.

sense
7. apr 2023

Nemusíš hovoriť nič, prečo by si musela? Lebo návšteva?

pribinak
7. apr 2023

Nič nemusíš iba dane platiť a umrieť

Jednoducho by som ešte nepovedala, najmä ak vlastne nechceš

maranta_leuconeura
7. apr 2023

Aky mas dovod ze ,,musis"? Vsetko sa da obist. Ak je nejaka oslava s alkoholom, povedz, ze beries antibiotika. Ak mas nosit tazke veci/urobit nieco co sa ti tehotnej neodporuca, urob sa chora a ostan doma.

maryetta
7. apr 2023

Tiez nechapem dovod ked musis? Ides niekam na hospitalizaciu? Ze proste to inac nejde?
My sme postupne hovorili s kym sme osobne boli.nepozerala som ani v ktorom som tyzdni.

som_realistka
7. apr 2023

@sense prečo musíš?

deti95060810
7. apr 2023

nikdy som svokre neoznamovala že som tehu...buď to spravil manžel, ale nikto a po čase videla sama.... nechápem slovku MUSÍM...

ukulela
7. apr 2023

Potrebujes od nej nejaku sluzbu, kym budes u lekara, alebo co? Ak tam nepracuje ako sestra, nemusis nic. Fakt nemusis.

zorkahorka
7. apr 2023

Aj ja som raz musela povedat skor, zacala som krvacat, doktor odporucil lezat a mala som doma ciperneho skolkara, o ktoreho som potrebovala postarat sa. Tak som musela s pravdou von

elli333
7. apr 2023

Tiez by ma zaujimal dovod preco "musis" . Potrebujes postrazit druhe dieta ? Alebo svokra chce od teba nejaku pomoc ktoru ako tehotna nemozes ? To vobec neznamena, ze jej to musis povedat. Vyhovor sa a hotovo. Na chorobu a podobne. Ak mas nieco tazke dvihat tak ta trebars seklo.

jana0215
7. apr 2023

My sme svokre povedali, že si neželáme, aby to rozširovala ďalej, ani rodine. Zvyšku to ešte nechceme povedať a je to naša záležitosť, nie jej. Ona môže byť rada, že sme sa jej zdôverili skôr, aby sa mohla tešiť na vnúča. Ak to posunie ďalej, tak som s ňou skončila, lebo absolútne neakceptuje naše želania - nebolo by to prvý krát. Muž jej to ale chcel povedať skôr.. Moja mama to už vedela, tak som nemala veľmi na výber. :/

lenvam
7. apr 2023

@nelca84 no keby nemusela tak by ani téma nebola. Keďže treba založiť tému tak jednoducho musí. Také jednoduché 😁

tykat
7. apr 2023

Nemusis

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denkatn
7. apr 2023

mozes jej dat zelepenu obalku, ze prekvapenie, nech otvori az .... das tam datum. ona uz sice bude tusit, ale ked okolo toho spravis pozitivne divadielko, ze "prekvapenie" a do obalky daj, ze "budete babka a dnes vas pozyvam na kav"u a na kave jej daj fotku z ultrazvuku (alebo kopiu naskenovanu) a povies ze nemohlo to byt skor, lekar ti zakazal. a hotovo!

paciko9
7. apr 2023

My sme vsetkym oznamili az v 13 tyzdni. Viem aka je moja sestra, na druhy den to vsetci vedeli😀. A nic nenusis,ked nechces

autor
7. apr 2023

Musim, pretoze som u nej zamestnana a dr ma chce dat do nemocnice.

nelca84
7. apr 2023

Vsak jej nemusis presne povedat kvoli comu tam ides 🙈

autor
7. apr 2023

@jana0215 asi to spravim rovnako, aj ked neverim, ze to nevykeca. Moja mama to vie tiez, ale nikto iny. Viem, ze moja nepovie nikomu, ani otcovi, lebo vie, ze mu to chceme povedat az neskor. A muz uz tiez chce povedat, no chape aj moje obavy, ale on to tak nepreziva.

autor
7. apr 2023

@nelca84 viem, no potom sa urazi na smrt, ked zisti, preco som bola. A to zisti, lebo na gyn robi jej neter. Proste cele zle.

zelenakobyla123
7. apr 2023

Ak jej to neter, čo robí na gynekológii, povie, tak je to porušenie lekárskeho tajomstva a môže byť kľudne aj trestne stíhaná 🙂

kamatopo
7. apr 2023

Keď je dôvod taký že si jej zamestnanec tak povec. Veď to nie je nič zle. A keď vyklabosi tak nech. Nerob si z takých veci hlavu. Čo má byť to bude a hlavne musíš byť aj v hlave kľudná. Ale ak ti na tom až tak záleží a si poverčiva tak nech to povie muž. Rázne nech jej ako jej syn zákaze ďalej to posunúť ,lebo ideš do nemocnice a ostatným to oznámite spolu a keď vy to uznáte za vhodné. V opačnom prípade vás veľmi sklame.

januska12323
7. apr 2023

Nechápem čo je na tehotenstve také tajomné. Ak to aj posunie ďalej tak čo? Pogratuluju a ďalej ich to nebude zaujímať.

autor
7. apr 2023

@kamatopo ďakujem

autor
7. apr 2023

@kamatopo nie som poverciva,len som to rodine chcela oznamit ja. Nie aby ona hned obvolala celu jej rodinu. Ale musim nejako razne. Uz ako bude.

@januska12323 tak predsa len, prvy trimester je neisty, tak som chcela pockat.

autor
7. apr 2023

@zelenakobyla123 asi by som ju pre to udat nesla 😀, aj ked ju fakt nemusim 😀😀