Ako oživiť niekoľkoročný vzťah?

verpa85
8. aug 2011

ahojte, sme manželmi 5 rokov a všetko je ok, len mam niekedy pocit žeby to chcelo niečo iné, nové. Nejako si vzťah oživiť, spestriť. Ja som teraz na RD a vlastne všetok čas venujem dcerke a akosi sme pozabudli sa s manželom venovať jeden druhému. Date mi nejake tipy, rady ako zo stereotypu von? Ako to funguje vo vašich rodinách? (Ešte taká pripomienka nechať malú u nikoho nemôžem, nemáme nikoho kto by postrážil )
dakujem za odpovede

adriana1712
8. aug 2011

@verpa85 Tato tema ma hned zaujala, lebo my mame podobny problem. niesme sice manzelia, ale zijeme spolu 4 roky a mame 3rocneho syna. Priatel je od rana do vecera v praci a ja doma s malym, tiez nemame nikoho, kto by nam drobca postrazil. Takze nemame na seba ziadny cas, maximalne len vecer ked ideme spat a aj to sa medzi nas vtrepe nas certik 😀 hehe. Tesim sa na rady od báb, som zvedava, ako by sa v tomto pripade dal spestrit, resp. ozivit vztah 🙂

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jarunka111
9. aug 2011

@verpa85
@adriana1712
@tomika hlásim sa do klubu 😀 a tiež čakám na nejaké rady. Lebo teoreticky si viem predstaviť, čo by sa dalo, ale ako to dostať do praxe? Asi nás tu takýchto bude viac a nakoniec si budeme radiť navzájom, no dobrá partia 😀 😀 😀

anaxamon
9. aug 2011

ja vam teda neviem poradit z praxe lebo podobne veci som riesit zatial ani po piatich rokoch riesit nemusela ale napada ma otazka, ci je treba ozivit vztah v citovej, vztahovej alebo sexualnej oblasti...a potom ked uz bude jasne kde to treba najviac ozivit tak pristupit k cinom....ono to ze dieta nema kto postrazit je tak trochu vyhovorka, lebo vzdy sa najde niekto kto dieta postrazi hoc len na hodku ci dve....ci uz susedova nastrocna dcera alebo pani z opatrovatelskej sluzby (ono tych par eur co za strazenie date bude len ako fajn investicia)

u nas keby ze si potrebujeme "potuzit vztah" vzdy zaberu relax veci ako par hodin v spa centre (sauna, masaz, virivka), alebo dve hodky bowlingu, alebo trojhodinovy ulet do restiky s malou prechadzkou, kino je len taky malinky bonus 😵

niekomu ale pomoze napr. aj predlzeny vikend na chate s kamaratmi (tam nemusite ani opatrovanie deti riesit)

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anaxamon
9. aug 2011

@tomika tak ono ked partner nema zaujem na nejakej akcii ln vy dvaja tak to je urcite dalsi minus...neviem ci by pomohol rozhovor alebo nie, preco nikam nechce ist, ci je priliz unaveny alebo neviem...ale snad aspon cez vikend byva doma a moze si na vas najsit cas..alebo ani vtedy nie?

grososova
9. aug 2011

,,dnes máme s manželom 8 výročie svadby a máme stále pestrý vztah i ked už máme dieta.Chodíme spolu von,na výlety i so synčekom a vždy si to užijeme.Sem tam do kina,často si chodíme na večeru sadnut i s malým a niekedy sami.Ved babička s dedíčkom povaruju.Víkendy sme vždy spolu.naštastie moj manžel rád chodí všade takže som neni len doma.Neviem nikdy som nemala pocit,že sa len venujeme malému a na sebe nie.Vždy si vyhradíme čas i na seba.malý chodí každý den spat o osmej 🙂 takže dá sa povedat celý večer máme pre seba ked chceme. 😎 Dá sa spestrit večer aj doma 😉 Treba aj na manžela vyskušat niečo nové 😎

janinah
9. aug 2011

častý problém-žena na MD,doma jej už "šibe" a chce niekam von samozrejme s manželom,manžel naopak má dosť ľudí a stresu v práci,vo voľnom čase chce byť doma a "mať svätý pokoj"...pomôže,ak si uvedomíme,že v živote sú určité "etapy",ktoré sú niečim charakteristické a nejako nasilu vtedy niečo meniť a organizovať-má význam?
autorka nepíše vek dieťatka,ale aj s drobcomsa dá kadečo podniknúť,ale nie vtedy,ak manžel od únavy padá z nôh...možno ani netreba nejaký víkendový pobyt mimo domu,stačí večer si otvoriť víno ,zažať sviečku a vypnúť telku a pc....

lubinka13
9. aug 2011

ahojte, tak ani my nie sme manželia nemáme ani deti a taktiež mám takýto menšín problémik. my sme sa zase akosi prestali, alebo zabudli medzi sebou rozprávať. ked sa aj pohádame tak ten problém nepredebatujeme a tak je to nevyriešené niekde vo vzduchu.ako začať opäť komunikovať?vždy som si vravela, že preboha mna sa nejaký stereotyp nemôže dotknúť a je to tu.sme spolu neuveriteľných 19rokov a stereotyp je tu. možno to máme jednoduchšie kedže nemáme deti tak ako vy ostatné.buedem veľmi rada ak si nájdem nejaké rady od vás s podobným problémom. 😕

janinah
9. aug 2011

@lubinka,nájdi si koníčka,niečo zaujímavé a občas sa manžela opýtaj akobyna radu ohľadom koníčka napr.fotografovanie,zaujím. literatúra-cestopisy,záhrada.......nie vyšívanie ani nič "ženské"...a časom sa tento koníček može stať spoločným,budete debatovať o ňom a potom aj popritom debatovať o všetkom

verpa85
autor
10. aug 2011

@janinah no moja dcerka ma ešte len 9mesiacov, čiže nie je moc samostatná a nemôžem ju niekde len tak nechať na pár hodín, to je malý závislák 😉

stolwerkas
10. aug 2011

@janinah tak toto bolo velmi trefne 🙂 sama som na MD, predtym som pracovala 10-12 hodin denne, zvyknuta na kolektiv ludi, vecer casto program s priatelom alebo s kamaratmi a teraz cele dni doma s drobcekom, cakam na prichod partnera ako na spasenie a on je zas na oplatku unaveny a bez nalady z prace 🙂

stolwerkas
10. aug 2011

@verpa85 a toto poznam, ale podla ma sa to da - moj maly ma len 7 mes, ale nastastie mame babky a ja aj sestry, ktorym ho mozem nechat. Co tak vybavit strazenie na vecer, ked je drobec uz v posteli a dopriat si s partnerom veceru, kino - hocico, co ste spolu radi robievali vo dvojici? 🙂

ajkuska
10. aug 2011

ďalšie dieťa 😉
mňa napadá skúsiť víkendový pobyt, spoločné raňajky na balkóne, alebo terase cez víkend, ísť k vode, otvoriť si víno keď dcérka zaspí, ísť na večeru niekde kde je aj detský kútik.

hajanka
10. aug 2011

aj ja sa hlasim do klubu 🙂 manzelia sme 8 rokov, pozname sa este viac, tiez by to chcelo nejako ozivit, len ako... 🙂 nad druhym dietatom rozmyslam uz dlhsie, nie a nie sa k nemu dopracovat..., spolocne ranajky a alebo prechadzke je uz neucinna - taka normalka 🙂
... napada vas este nieco ine?

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
grososova
10. aug 2011

,,hm to je sila,moj muž príde domu z práce a je štastný,že je doma.Ale on má veselu povahu tak to je asi plus.A ešte je schopní kebyže chcem aj niekde íst ked len na malu navštevu za čo ho obdivujem 😎

lucyka1
10. aug 2011

baby, ako sa mam s manzelom udobrit??? najlepsie to naraficit, aby zacal prvy... mate tip? uz ste take riesili?

stanca22
10. aug 2011

@verpa85 To nemáš ani kamarátky na postráženie, aspoň na jeden deň a noc??? Neverím ... 😖 Keby si mala, tak ja by som Ti poradila z vlastnej skúsenosti, ísť na nejaký spoločný výlet čo máte obidvaja radi, zaspomínať si kde ste všade spolu boli, čo ste robili, stvárali, ako ste sa zoznámi, ísť do kina, na večeru, nahodiť erotické prádieľko a je to v rukáve ale dá sa to aj s dieťaťom ísť na výlet ... 😉 Je to predsa iné, dá to aj zabrať ale tak všetko sa dá, keď sa chce 😉

stanca22
10. aug 2011

@tomika A čo keby si mu navrhla, poďme niekam kde ja chcem ísť a potom pôjdeme tam kde Ty, čo? Či to nestačí?

stanca22
10. aug 2011

@lucyka1 Ja keď sa povadím s mužom a už ma to prestane baviť, urobím mu dačo čo má rád, poďakuje mi za to a ja sa na neho usmejem, on mi úsmev opätuje a ruka je konečne v rukáve 😉

stanca22
10. aug 2011

@hajanka A dieťa riešite aj s dokym? My už hej a som rada, že som sa na to dala aj spolu s mužom ... 😉 Čo tak ísť na dovolenku, kino, urob mu striptíz domáci, skús dačo nájsť na nete ... 😉

hajanka
10. aug 2011

@stanca22 nie nie, myslela som to tak, ze najskor nebolo kedy, zili sme v zahranici a kvoli praci sme to odkladali, teraz pre zmenu ten cas aj je, len ja sa nemozem odhodlat, prve tehu bolo dost blbe (rizikove)... bolo to davno.. ale aj tak..., dovolenka nehrozi momentalne, kino moj muz nemusi, striptiz zase ja 🙂 znie to akoby som sa vyhovarala, ale mam pocit ze sme tak dlho spolu, ze nas uz nic nemoze prekvapit 🙂

heeej a to si krasne opisala to udobrovanie 🙂

stanca22
10. aug 2011

@hajanka Tak asi Ti už len ten net ostáva, dačo v ňom pohľadať ... 😉 Díky, no to udobrovanie stojí za to 😉 V poslednom čase sa stále len hádame a udobrujeme, lebo sa začíname spolu nudiť tiež ... nemôžme akosi mať dieťa, tak sa nudíme, sa tešíme naň ak ho raz budeme mať, aspoň nám aj oživí manželský život 😉

katarina2671973
15. sep 2012

no ja som z manzelom uz 21 rokou a poslednej dobe to neni to co byvalo uz sme sa akosi odsudzili cim to je mame dospeli dceru a prestal si ma vsimat uz to trva aspom dva roky . dajjte napady ako to ozivit alebo uz neni nic ine . von sa mu nechce na prechadzku tieź nie co s tym . hladam kde kade ozivenie uz aj na nete ale nie som typ na rychle rande tak z toho asi nic nebude

simca1702
25. sep 2012

Ja som s priateľom 4 roky .len spolu chodíme nič viacej ...ani spoloč.bývaničko ani zásnuby či svadba a bábo tiež nemame a tiež sa to nejako kazi ...raz je dobre a raz je zle ale keď je zle ...mám pocit vkuse že to nemá akosi význam ....a potom zrazu všetko zle pominie ale len na krátky čas ....má niekto aj pre mňa radu :P Ď

zabka88
25. sep 2012

@simca1702 chcelo by to približiť prečo maš pocit že sa to kazí.. prečo máš ten pocit že to nemá význam? zober si kusok papiera a napíš si čo od vzťahu s mužom očakávaš, nemysli na priateľa pritom, len píš.. a potom si ho zbehni a daj si faktu pri všetkom čo tvoj priateľ splna.. takto zistíš čo ti vo vzťahu chýba..