Ako oslovuje váš muž svoje kolegyne?

laicka
7. máj 2015

Ahojte.chcem sa spytat,ci aj vas muz oslovuje svoje kolegyne ako Janka,Zuzka,Martinka....mne uz inak nepovie ako mamina.neskutocne ma to zerie,velmi casto je sluzobne mimo-s nimi....vie ze mi to vadi a na moju otazku preco ich nevola Jana,Martina som si vypocula odpoved ze aj ostatni kolegovia ich tak volaju 😒 ako je to u vas

prasiatko30
7. máj 2015

@laicka a??? nemas problemy a musis si ich vytvarat???

magic08
7. máj 2015

nevidim na tom nic zle. chce byt mily, to je vsetko. ci je za tym este nieco, co si nespomenula? asi ano, vsak? 🙂

lalinko2010
7. máj 2015

@laicka ahoj aj môj manžel tak volá kolegyne a neriešim. Neriešim a nerieš ani ty, zbytočne sa rozčuľuješ, tebe by sa tiež nepáčilo keby ti kolega povedal Jana, Martina a podobne..
Dnes je pekný deň, vybehni von s deťmi, kúpte si zmrzlinu a nekaz si deň s blbosťami.

tanija133
7. máj 2015

je to normalne podla mna ze ich tak vola,na tom nie je nic zle....

cerez
7. máj 2015

Teraz tu jedna kočka o tom istom píše. Aj u nás je to tak, mne to nevadí. Slušným oslovením neprekračuje svoju hranicu.

laicka
autor
7. máj 2015

Asi mi uz hrabe z toho ze som stale sama.

natalym
7. máj 2015

Aj môj muž tak volá všetky baby, známe, kamarátky a pod. A moje meno hádam ani nevie. Niekedy ma to serie, ale nemyslím si, že ma neľúbi.
Aj ja volám chlapov pekne. 😀

marcelatje
7. máj 2015

@laicka u nás v práci sa tiež odjakživa oslovujeme zdrobneninami aj keď si napríklad vykáme a nikdy ma nenapadalo za tým nič hľadať. Mne osobne to vadí keď mi niekto povie Marcelka, veď nemám 5 rokov 😀 😀 😀 😀 no nič som proti tomu nezmohla, je to u nás v práci zvykom. Ale inak si myslím že je také oslovovanie milé a v pracovnom prostredí aj prospešné veď sama porovnaj:

Jana, vytlač mi tú zmluvu. 😕
Janka, vytlač mi tú zmluvu. 😵

lubiduch
7. máj 2015

???? pride mi ze niektore zeny si v manzelstve naozaj umelo vytvaraju problemy. 99% muzov vo firme na SVK ma oslovovalo zdrobneninou a nikdy som za tym nic ine nevidela, proste oslovenie.
Tak isto ma zdrobneninou volali zeny, brala som to uplne rovnako. Akoze keby mi manzel vycital ako oslovujem svocjich kolegov to uz by bolo co za drezuru doma preboha....Kolkokrat som oslovila kolegu zo srandy "fesak".... 😎 no uz len tieto vycitky by som doma potrebovala tak fakt ma asi streli...

Ak sa tebe nepaci ze ta oslovuje mamina treba povedat nech ta oslovuje inac. Podla mna je uplne jedno ako oslovuje svoje kolegyne, je to vztah manzel- kolegyne. Ty si ries vztah manzel-ja a tu si normalne vydobi ako chces aby ta oslovoval.

joooooj ja ked citam ze niektorym manzlkam vadi uz aj oslovenie Janka, Martinka a co ja viem co.....no to keby vedeli ze ich drahi muzickovia niektore kolegyne inac ako "kocka" neoslovia, alebo pred kolegami "cica z marketingu" ju volaju tak asi fakt ich doma vystrie 🙂 Zeny trochu sebavedomia treba namiesto ziarlivosti 😀

0silvia0
7. máj 2015

@laicka musíš sa zmobilizovať a žiť, vypadni z domu, vonku je krásne... ozaj a ty svojho muža ako oslovuješ? 🙂

ivett1
7. máj 2015

@laicka hm, tak toto som zatiaľ neriešila😉 musím sa nad sebou zamyslieť...ale...veď aj ja ich tak volám...tie jeho kolegyne ...Helenka, potom je tam Vierka, Majka, Maruška, Katuška a Bea ... poznám ich z rozprávania a Katušku a Beu aj osobne ... sme sa stretli 🙂 ..a mňa volajú moji kolegovci tiež Ivka atď. ... a doma ma mm volá mamička, alebo aj mamina ... a tiež zlatko, miláčik a sem-tam moja bosorka ...tak, čo už ... 😉 treba to riešiť?... 😕

marinablue
7. máj 2015

@laicka hlavne si žiarlivosťou nepokaz manželstvo. Chlapi sice maju radi ked ich manzelky na nich trosicku ziarlia alebo to aspon obcas zahraju 🙂 ale prehnana ziarlivost je choroba a moze vztah miesto okorenenia uplne znicit.

laicka
autor
7. máj 2015

Oslovujem menom.ja viem ze hladam problem kde nie je ale uz mi vadi ze viac zije s kolegami ako doma.stava sa z neho workholik. A ja zacinam ziarlit na pracu na kolegyne este aj na to ze sa na sluzobke moze vyspavat do osmej zatial co ja vstavam kazdy bozi den o piatej kvoli detom,praci...lepsiu pracu si zatial najst neviem kvoli castej chorobnosti mladsieho dietata (vecne ocr,on este ani ocr nebol ani pn,pracuje 10 rokov)

prasiatko30
7. máj 2015

@laicka tvoj problem sa vola materska dovolenka a tipujem ze uz asi pekne dlho

natalym
7. máj 2015

@laicka Skrátka Ťa prepadol pocit nespravodlivosti? 😀
Neboj, môžu sa role za pár rôčkov vymeniť, Ty budeš chodiť na služobky, napr.
Dôležité je: keď je doma tak sa vám venuje? Pomáha? Máš čas aj na nejakú vlastnú aktivitu? Toto si utrieď a bez problémov. A tiež si uvedom, že hádam z tej roboty nosí dáke prachy, tak sa tiež o Vás stará, či?

laicka
autor
7. máj 2015

@prasiatko30 ja som zamestnana

caoli
7. máj 2015

v praci sa vsetci vzajomne oslovujeme zdrobnelinami, teda ak to konkretne meno dovoluje, jasne ze Monike nebudeme hovorit Monička 🙂 . Malokedy riadnym menom, ak, tak vacsinou ide o formalnu prilezitost. ci zeny, ci muzi. nadriadeni aj podriadeni. nevidim na tom absolutne nic co len povsimnutia hodne.

ivett1
7. máj 2015

@laicka tak, tvoj problém je úplne niekde inde ... 😉 ... je to skôr problém, že tvoj manžel sa akosi realizuje v práci a zabudol, že má aj rodinku ... tak, to je ťažko radiť ...a skôr by si mala založiť diskusiu s touto témou 😉

alena6232
7. máj 2015

@laicka Môj muž volá babu pre všetko v práci "miláčik". To by sa Ti asi vôbec nepáčilo. A je to mladá a šikovná baba 🙂 Keďže ja robím niečo podobné u nás a vo firme a som jediná baba a päť chlapov, tiež mi všetci hovoria pekne. A sme dobrí kamaráti. Ale nič viac. Musím sa priznať, že keď sa mi to na začiatku nezdalo, tak som mu na jej adresu dala tiež niekoľko otázok a keď mi normálne odpovedal (čo robí, ako si rozumejú atď.) a nemala som pocit že je mu nepríjemné o nej rozprávať, tak som už neriešila. A beriem to normálne. Aj keď jej ide volať, alebo o nej rozpráva. Je to predsa prirodzené, keď spolu robia. A to tam má tých kolegýň teda požehnane. Lepšie, ako by na seba vo firme štekali. A malo by to tak byť. Ja som rada, že mám chlapa, ktorý sa vie chovať a je milý. Nie len k mladým kolegynkám, ale aj k starším dámam :D Občas tak laškuje že sa všetky chichocú 🙂

Ešte na margo toho že Ťa neoslovuje menom. Tam by určite pomohlo, keby si mu povedala, že Ti to vadí. A nech Ťa oslovuje menom. Mne tiež dcéra diktuje ako ju mám volať, lebo sa jej moje oslovovanie nepáči 🙂 Tak sa snažím. Niekedy si to človek neuvedomuje. Mňa muž volá mamina a ja jeho tatík, odkedy máme malú, tak nejak prirodzene a nevadí nám to.

laicka
autor
7. máj 2015

@natalym venuje sa cez vikend len ale stylom ze ich vezme do obchodu na nakup potravin alebo sedia pri tv...starsieho ziacku nevidel hadam od septembra,ano financne si zijeme dobre ale citovo je to bieda a tam je asi ten pes zakopany

marinablue
7. máj 2015

@laicka Tak to skus trosku zmenit . Ved aj ty potrebujes volno. Daj deti cez vikend na par hodin manzelovi na starost a chod s kamoskou aspon na kavicku bez deti.

sissy27
7. máj 2015

@laicka nevadilo by mi, ako oslovuje kolegyne, vadilo by mi, keby ma muž oslovoval "mamina" ... svoju maminu snáď má (alebo mal) a nie som to ja... neznášam, keď sa takto oslovujú dospelí ľudia navzájom, ako by po narodení dieťaťa už neboli ničím iným, len rodičmi... a úplne top je, keď na ihrisku / kúpalisku ženská vyvreskuje "tatinkoooooooo tatinkooooooo" a okolo nej je aspoň 10 ďalších "tatinkov" ... takéto oslovenie mi príde doslova úchylné (pokiaľ teda ozaj nezháňa svojho otca)...
teba ako oslovujú kolegovia / kolegyne v práci?

laicka
autor
7. máj 2015

@ivett1 ano asi to je presne tak

prasiatko30
7. máj 2015

@laicka tak co riesis. vy sa ako oslovujete v praci? bud rada ze ma dobre vztahy a pokial nie je ziadny iny problem vo vasom vztahu tak sa nemas coho bat. pokial sa ti zda ze je to nerovnomerne a ze je prilis vela casu mimo tak sa snaz urobit si vlastny program ked je on doma a nechaj ho s detmi ale myslim si ze je velmi malicherne prduskat sa koli oslovovaniu v praci 😅 😅 ak si myslis ze by bolo omnoho prijemnejsie pocuvat ako ti doma nadava na vsetky kolegyne tak si myslim ze sa velmi mylis pripadne dosiahnes to aby sa ti prestal zdoverovat.

mimla
7. máj 2015

Hmmm a ja ani netuším, ako môj chlap oslovuje kolegyne... ani neviem ako vyzerajú, ani koľko majú rokov, ani o čom sa rozprávajú.
A to oslovenie "maminka" má povolené len pred synom. Akonáhle je malý v posteli a osloví ma maminka, tak pením.

natalym
7. máj 2015

@laicka Tak asi to bude pravá príčina. Skús to pomenovať a založ novú diskusiu. 🙂

0silvia0
7. máj 2015

@laicka začni si robiť aj ty svoj program, začni byť doma viac vzácnejšia. Aj ty máš nárok žiť inak ako len v práci a doma medzi deťmi. Skutočne treba nechať manželovi s maximálnou samozrejmosťou deti na krku a vypadnúť. To je psychohygiena a každý by ju mal absolvovať aby sa cítil ako rovnoprávny človek. Je to na figu keď sa takto cítiš znevýhodnená v rodine - máš pocit, že ty rodine obetuješ všetko a niekto sa len vezie... nie je nič jednoduchšie ako toto zmeniť - buď trocha sebecká...

monhla
7. máj 2015

Ja dokonca hovorímniekedy kolegyňkám zlatko / dokonca aj jedinému kolegovi/ lebo mám zlú pamäť na mená 😝
Nikto to nikdy neriešil a môj drahý už dupľom nie. Inak sa oslovujeme všetci krstnými menami a ich zdrobnelinami. Je to zvyk a utužuje to naše pekné vzťahy v práci.
Môj manžel tiež spoína z práce len ženské mená a nikdy neviem či spomína rušeň či kolegyňu 😀 Vždy ich volá zdrobnelinami a nič iné za tým nevidím ako snahu o udržanie dobrých vzťahov.

ig0r
7. máj 2015

bud rada ze ich nevola Bejby, Cica, Mojko, zlato....

evkakorcek
7. máj 2015

A čo ti akože na tom vadí? že im povie pekne po mene? Ja v tom nevidím žiaden erotický podtón, alebo niečo prečo by si mala byť nahnevaná. Ja som pracujem v čisto mužskom kolektíve a kolegovia ma oslovujú Evka alebo Evička 😉 😉 Keby malanejaká manželka môjho koleguriešiť to ako ma oslovuje osobne by som jej zaťukala na čelo nech sa zobudí!!