Ako odstrániť zápach pri vysávaní?

kvojtanikova
2. mar 2013

Ahojte, chcem sa spytat ci ma niekto skusenost s tym, ze pri vysavani pachne cely byt. Nie je to kobercami, lebo to ide z vysavaca bez ohladu na to, aky povrch vysavam. (Skusila som uz totiz aj vziat vysavac ku mame a vysavat jej koberce a bolo to to iste). Toto je uz druhy vysavac ktory nam to robi, kvoli smradu sme si kupili novy vysavac, mesiac - dva bolo vsetko OK a potom znovu. Rozmyslala som - ked je dcera chora, odsavame jej hlieny, napadlo mi ci to nemoze byt z toho, ze tie sople sa tam dakde zachytili a pachnu. Vymenili sme vrecusko, preplachli sme hadicu vo vani a ozaj neviem co mozem este urobit. prosim, ak mate dakto skusenost, poradte mi, nemozem kvoli tomu kazde 3 mesiace kupovat novy vysavac. Velmi pekne dakujem za kazdu radu, urcite vyskusam.

veriiii
2. mar 2013

a aky typ zapachu je to?akoby motor?prehrieva sa vysavac?a filtre ste vycistili?najlepsie je kupit bezvreckovy vysavac, nam tiez smradeckoval vreckovy, vrecko nebolo ani do poli plne, ale proste, sa tam upchali pory/ten vzduch sa filtruje aj cez samotne vrecko/a pachlo to, obcas sa aj prehrieval motor..inac, sa mi zda,ze byvaju take vone, co das do vrecka,ale to nevyriesi pricinu...

dolcegucci
2. mar 2013

skus vymenit filtre a kup vonave vrecka.predavaju v elektre alebo drogerii.

denae
2. mar 2013

nič sa nedeje, všetko spravia vône do vysávača. Do nového vrecka vsaješ jednu tyčinku a máš po probléme. Zakaždým, keď budeš meniť sáčok, dáš novú tyčinku. Ak máš bezvreckový vysávač detto. Sú velijaké vône - citrusová, lesná vôňa...a pri každom vysávaní krásne prevoňajú celý byt.

pimpulka
2. mar 2013

mozno to vyznie ako cudna rada, ja som raz nahodou vysypala prasok na pranie a povysavala som ho-nie vela, potom mi niekolko tyzdnov vysavac vonal pri vysavani, kym som to vrecko nevymenila 😉

stanislavao
2. mar 2013

v dnesnej dobe sa daju kupit rozne aromy a vone do vysavacov. treba vymenit vrecko, vymenit, vycistit filtre. vysavac je velmi dobry taky, co vysava do vody. mame zelmer delfin a je to super. ma nadobu na vodu, napustim cistu vodu, pridam vonny olej a ked povysavam, tak cely byt vonia sviezostou a tym vonnyl olejom. ale aj ked sa len do cistej vody vysava, tak byt je taky osviezeny. vrecka vo vysavaci treba menit aspon 1x do mesiaca, podla toho, kolko vysavate. filter, hepa filter cistit, alebo menit. tam vam nema co ine smrdiet. nestretla som sa s tym este. svokre teraz smrdel vysavac, ale ten mal uz asi 12 rokov a nieco jej tam zhorelo.

lianka7
2. mar 2013

Ja používam vône do vysávačov a super to prevonia byt.

bronia13
2. mar 2013

no mojou skusenostou vsetky vysavace co som mala po case zacnu smrdiet ale mozno praskovy avivaz povisavat ako pise @pimpulka....

zuzka1008
2. mar 2013

nam sa to raz stalo tiež, to začal smrdieť zničoho nič, po 3mes to preslo, a prišli sme na pricinu až neskor : omylom som povysavala vodu (čo sa malej rozliala malinovka) 😖

kikimon
2. mar 2013

mame bezvreckovy na vodu, strasne vzdy smrdel cely dom, tak sme zacali do nadoby na vodu kvapkat kvapku-dve vonneho olejceka.. teraz nam vzdy dom prevonia.. 🙂

haslerka27
2. mar 2013

ja mam rucny vysavac aj normalny vysavac a mam take citronove vonky do nich,,proste ich vlozim do vrecusok a vysavac ked ide tak sa siri vona dokola...

usiko
2. mar 2013

hej, tie sople sa zachytavaju v hadici, ja tiez musim celu poumyvat, ked skonci nadcha, ale tie tycinky vonajuce do vysavaca davame....

nasta197
2. mar 2013

vymeniť sácok ak je aj poloprázdni niečo ti tam cuclo a to zapacha a tiež filter oprat v rukach v čistej vode potom si daj tu spomýnanú voňu do sačku inak ti nebude vonať ani to mam to odskusanéé takto 😉 napis ako si dopadla?

puskaruka
2. mar 2013

Vycistit filtre a potom dost pomaha oblubenou vonou nastriekat filtre.

libka1
2. mar 2013

je to tymi odsavanymi hlienmi, tiez sme mali tento problem, dali sme dole hadicu z vysavaca a namocili do vane, naliali do nej savo, nechali v tom namocene... viackrat preplachli. skus, budes kukat co vsetko ti z tej hadine vyjde 😝 odvtedy nam pri vysavani uz nic nesmrdi... nejaky vonavky a podobne veci su blbost podla mna

ileas
2. mar 2013

stači ked dáš popučene klinčeky na filter a ked budeš vysávať,tak ti bude voňať celý byt

misaha
2. mar 2013

praškovy prach na pranie...super!!!!!!!!§všetko vonia čistotou :D.staši dat pol štaperlika do sačka vo vysavaci a parada..a neminam peniaze ta vone do vysavača 🙂..klinceky a ine som tiež skušala ale to mi bolo po par min na grc a nepacilo sa mi to na jar a leto 🙂..najlepsi je ariel :D

eeffka
2. mar 2013

Viem co to je , smrdi to ako grcka, ja som to prave tento tyzden riesila, vybrat vsetky filtre a oprat/vymenit vo vysavaci ( podla toho aky mas typ) oni tie filtre nasucho nesmrdia, ale ked to prefukne horuci vzduch ano, su to sople vo fitroch.
J a som to konzultovala s technikom servisnym poradil mi ich vybrat skusit povysavat bez nich ci smrdi a nemrdelo a dozvedela som sa ze filtre sa maju menit kazde 2mesiace.... ja som teraz 1x po 7rokoch OMG 😀 😀 😀 uz nesmrdime
som povysavala a potom musela vetrat, bo som sprosta...

kristiii
2. mar 2013

soplami to nemusí byť, mne smrdel vysávač a malému sople nevysávam ani som v živote nevysávala, skús ten prací prášok, to znie jednoducho, lacno a dobre 😀

josenka
2. mar 2013

Umyť hadice a na filter nakvapkať nejaké prírodné silice - olejčeky.

kiwi82
2. mar 2013

Nám tak zapácha, keď je plný sáčík vo vysavači, keď vymeníme je to už ok. A neťahá ti aj slabšie? to je znak, že je plný.

simca06022011
2. mar 2013

Ak sa da poumyvat hadice, pochybujem ze su to sople... urcite ich nevysajete dietatu tolko aby vobec dosli do vysavaca, nieto este aby smrdeli :P Vymenit filtre a sacok... poutierat vysavac od zbytocneho prachu aj zvnutra.. snazit sa nevysavat mokrotu... a ja pouzivam vone do vysavaca z dedry, lebo proste mam rada ked vysavam a vonia mi potom cely byt aj ked vysavac nesmrdi... filtre sa menia pravidelne.. podla toho ako casto sa vysava a aky tam je filtre.. doteraz som mala vysavac s neumyvatelnym hepa fitlromt, to mohlo ist pri beznom pouzivani raz za tyzden tak za rok, rok a pol do kosa + plus maly filcovy filter pri motore.. to som ked sa mi zdalo menila.. v kancelarii sme menili filtre ovela castejsie... teraz mam umyvatelny hepa filter a ten bude dlhsie hadam.. ale tak ked povysavam kadejake zvysky a omrvinky, ratam s tym, ze vysavac bude smrdiet.. ved vzduch ide cez cely ten sacok... von... 🙂

jabadaba
3. mar 2013

vymenit filtre, pravidelne menit sacok - ked je preplneny tak vysavac smrdi. Umyt hadice este mozes, napr. octom, ten neutralizuje, je eko a ma aj cistiace ucinky. No a potom si dat bacha co vysavas. Staci kusok jedla, nieco vlhke a uz to je. Chemicke umele vone neodporucam. Je to svinstvo. To je nazor lekara, ktory ma vyviedol z omylu o ich neskodnosti.

chanthall
3. mar 2013

Ahoj. Ja som to vyriešila tak, že som namočila odličovacie tampóny do aviváže a dala k filtru, takže keď vzduch vychádza, ide vôňa. Je to trsku ťažký vzdu, aj tak treba vetrať, ale je to úplne čosi iné, ako keď to tam nemám. A mením to po 3-4 vysávaniach.

betina1984
3. mar 2013

Ja tiez kupujem take vone do vysavaca. Su ako tampony a hodim ich do noveho sacika, ked vymienam do vysavaca...

puncovyrez
3. mar 2013

Prosim vas, vy vysavate detom sople hadicou z normalneho vysavaca? To ako?

maribell
18. sep 2013

@puncovyrez - da sa kupit taky nadstavec ktory pasuje na hocijaky vysavac ;) staci ked si das do googlu " odsavacka na sopiky pripojitelna na vysavac " 🙂

silviavivien
18. sep 2013

ja neodsavam sople hentak a robi nam to tiez vysavac a to mame pekne drahy este aj s nejakymi gulickami vonavymi a tiez ako novy v pohode a po nejakom case smrad v byte po vysavani

22beba
18. sep 2013

ja som investovala do draheho vysavača a ten ma v sebe také mydielka a vždy po vysávaní mi vonia koberec po levandulach a aj celý byt 🙂 http://kobold.vorwerk.com/?id=1682 to len preto aby si kukla ... lebo tiež nám strašne smrdelo po vysavaní a teraz je to ok 🙂

zuzanocka
18. sep 2013

treba cistit aj filtre 😉 a dostat take tycinky - ze vona do vysavaca.. ale podla mna naco zbytocne dychat chemiu... radsej cistit vysavac ;)

fiona8
18. sep 2013

Ja na filter nakvapkam vonny olejcek co davam do aromalapy...super rozvnonia byt 😉