Ako odpustím sama sebe chyby, ktoré som urobila?

danielacool
16. jún 2015

Ako sa naučiť odpustiť sama sebe chyby, ktorých som sa v živote dopustila?

susanne6
16. jún 2015

ak si veriaca, skús spoveď 🙂

hlaura
16. jún 2015

ahoj, hľadaj medzi skupinami - The Secret - je to o pozitívnych myšlienkach, ako aj o tom, ako sa ľúbiť 🙂 okrem toho existuje aj literatúra na takéto témy 😉
@katarinanr ty vždy píšeš tak pekne... možno máš pár pekných slov aj pre Danielu 🙂

bonaqa2013
16. jún 2015

tiež som porobila v žvote veľa chýb, niektoré sa dokonca dali ešte aj opraviť - ako tak, ale ja takéto niečo riešim no čo stalo sa, už nič s tým nenarobím, hádam mi Pán Boh odpustí. aj keď najradšej by som danú vec vymazala z pamati.

natalym
16. jún 2015

Každý robí chyby.

1martincanka1
16. jún 2015

Zmier sa s nimi.. ber ich ako tvoju sucast bez ktorej by si teraz nebola taka aka si ani tam kde si, nemala by si to, co dnes mas po vsetkych strankach.. prip. ak si napr. niekomu vedome ublizila a je ti to naozaj luto, tak sa dotycnemu ospravedln hoci aj po xy rokoch.. je to tazke zmierit sa so vsetkym, co clovek "napacha", ale ked sa z toho pouci a stane sa vdaka tomu v konecnom dosledku lepsim clovekom, tak aj tie chyby stali za to..

hradnapani
16. jún 2015

myslim, ze toto je jedna z najtazsich veci. Skus si pozriet tuto stranku www.tippingova-metoda.cz ; je tam aj navod,ako na to. Samozrejme, na kazdeho moze platit nieco ine, univerzalna odpoved asi neexistuje. Kazdy z nas ma ine trapenia, dovody, motivacie, schopnosti, prezivanie...

katarinanr
16. jún 2015

Najdolezitejsi krok je uvedomit si ze odpustenie potrebujeme, myslim si, ze tento uz mas za sebou kedze pises tuto otazku. Odpustenie nie je emocia, nie je to pocit, odpustenie je rozhodnutie. Ked si si uvedomila velku potrebu odpustit sama sebe, ked odpustenie naozaj chces, mozes sa tu a teraz rozhodnut ze si odpustat. A potom si za tym stat, aj ked nebudes hned pocitovat nejake pozitivne (ci negativne emocie). Mozes si robit cvicenia, podla toho co mas rada a co na teba zabera, mozes si nahlas pred zrkadlom povedat, ze si odpustas za vsetko, mozes po jednom vymenovat veci a ku kazdej dodat "odpustam si", mozes si napisat list s prosbou o odpustenie a potom si odpustit, mozes sa modlit k bohu aby ti odpustil, mozes nieco obetovat pre odpustenie, napriklad ze si zapalis sviecku odpustenia, alebo nieco poumyvas, podla toho, aka cinnost sa ti spaja s odpustenim. Alebo nieco oprat a vyzehlit. Mojes si vytvorit nejaky vlastny kazdodenny ritual, v ktorom si pripomenies svoje rozhodnutie. Ked pridu na teba negativne myslienky, ze to nedokazes, ze toho bolo vela, tak si opakuj ze je to rozhodnutie a ty si sa rozhodla.

Louise Hayova vo svojej knihe "Miluj svoj zivot" pise: "Odpustenie sebe i ostatnym nas oslobodzuje od minulosti. Odpustenie je odpovedou takmer na vsetko. Zistila som, ze ked pocitujeme nejaku bolest, zvycajne to znamena, ze treba niekomu odpustit. Ak neplynieme volne s tokom zivota, spravidla lipneme na nejakom okamihu z minulosti. Moze to byt lutost, smutok, ublizenie, strach, vina alebo stud, hnev alebo odpor, ba niekedy dokonca tuzba po pomste. To vsetko prameni z neschopnosti a neochoty odpustit, odputat sa od minulosti a zit pritomnostou. Odpovedou na akekolvek liecenie je vzdy laska. Cez odpustenie sa dostavame na cestu lasky."

Odpustenie ti pomoze oslobodit sa od otroctva minulosti. Minulost uz bola, na tej sa uz nic neda zmenit. Z chyb ktore sme sa dopustili si berieme do zivota mnoho dobreho, menime sa, z toho sa odvijaju nase dalsie rozhodnutia. Zo svojich chyb si sa poucila, zmenila si sa a zasluzis si odpustenie. Cez odpustenie mozes dalej rast, robit v zivote vela dobreho. Nikomu, ani tebe by nepomohlo, keby zostanes paralyzovana v neodpusteni a neposunies sa dalej. Odpustenie je dolezite. Ked s tym mas problem vytrvat vo svojom rozhodnuti si odpustit, tak si vzdy povedz, ze si sa zmenila, ze teraz si lepsim clovekom a chces konat dobro. Zajtra je novy den 🙂