Ako nájsť v tomto živote zmysel?

stolicka7216
18. sep 2022

Mozno je to pre psychiatra,ale ako zit dalej.Ano,clovek by mal byt stastny,ze ma pracu,zdravie,rodinu,byvanie,priatelov,ale mna to nenaplna.Uz ani na mna nezabera to,ze su ovela,ovela nestastnejsi ludia.A bojim sa toho,ze nieco sa stane a ja pridem na to neskoro,ze mi bolo vlastne vyborne.Ani neviem vlastne ,co chcem napisat,ale davam tu svoje pocity.Momentalne ma nic netesi.Som rada,ked pride vecer a aj idem spat a prenesiem sa inde.To je asi tak jedina cinnost,ktora mi dava zmysel.

shelby88
18. sep 2022

@stolicka7216 inak aj ja mám tieto pocity. Ale mne, chýba zdravie a niekto kto by ma mal rád takú aká som. Ktorému nejde o výzor. A bola by som šťastná. Nepotrebujem mať peniaze. Stačí mi málo. A niesom šťastná aj tak

chiarinka
18. sep 2022

skús sa tešiť z toho čo máš, človek si to často neváži , príde na to neskoro, skús nejaký šport, aktivitu, čo by ťa bavila, zmeň na chvíľu prostredie

martinhublicky
18. sep 2022

@stolicka7216 Zmysel tohto zivota je zit. Kazdy den tak aby si ho nelutovala a ano pridu dni kedy sa budes citit na hovno je to proste sucastou zivota. Rob to co ta bavi a ak nemas nic co ta bavi tak to je este lepsie lebo mozes aspon hladat v com vynikas a ver mi ze ked sa budes snazit budes silnejsia nez si myslis. Mozno to znie ako len nejaky citat ale daj tomu sancu. Oplati sa ti to

stolicka7216
autor
18. sep 2022

@martinhublicky Akurat teraz,ako som zacala citat odpovede,zazvonil mi pri dverach zvoncek.Stala tam ciganocka,niekedy som jej davnejsie dala nejake nepotrebne veci-oblecenie.A ze ci nemam nejake zase.A ja hned hladam nejake znamenie v tom co sa deje.Mam pocit,ze mi nejako prepina.Hladat znamenia...

stolicka7216
autor
18. sep 2022

@shelby88 Ja som zdrava az na nejake boliestky.Zijem sama,mam dceru,ale je uz samostatna a ma svoj zivot a byva s manzelom inde.Branim sa tomu,co mi viac ludi hovori,aby som si nasla niekoho.Pred rokom a pol som sa velmi sklamala v muzovi,ktorz som mnou bol 12 rokov.Odisiel bez vysvetlenie,povedal len,ze mi nechcel ublizit.Po piatich mesiacoch sa ozenil,teraz cakaju dieta.Neverim uz nikomu.A popravde,ani ma uz nic take nepritahuje.A mozno to sposobilo to ako sa citim.Pripustam.

shelby88
18. sep 2022

@stolicka7216 to mi je ľúto. Mne sa osvedčila zdravá strava cvičenie a psychická pohoda. Keď som videla na, sebe Výsledky hnalo má to vpred a cítila som sa, dosť ženský a tým pádom aj pozitívne vyžarovanie 😊. No ja som chorá od narodenia dá sa s tým žiť neobmedzuje ma to, ale skôr mi to spôsobuje zhoršenie výzoru.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
calin
18. sep 2022

@shelby88 stačí neriesit.. teda okrem toho zdravia - tam nájsť alternatívu prečo..veľmi úzko súvisí fyzické zdravie s psychickým a ak duša nie je spokojná nasledky nenechajú na seba čakať. Netráp sa nad tým raz vsetko príde

mandzula
19. sep 2022

@stolicka7216 to, co si prezila, ta ranilo, je to pochopitelne. Citim z teba naznaky zacinajucej depresie. Podchyt ju cim skor, chod k psychologovi, ukaze ti cestu.🙂

rooskoliv
19. sep 2022

pises, ze mas skoro vsetko, co potrebujes ku stastiu: "ma pracu,zdravie,rodinu,byvanie,priatelov". Ja by som si polozil otazku, co nemas? Po com tuzis? A co robis preto, aby si to dosiahla? A to je prave to, co podla mna robi ludi stastnymi....... Mozes mat auto, ale chces nim ist na vylet do alp.... a podla mna ta neurobi stastnou mat auto, ale planovanie spomenuteho vyletu do alp.... a jeho uskutocnenie... A to je to, preco sa oplati zit a radovat sa....

kim2028
19. sep 2022

Skús si niečo nájsť, čo by zabavilo ťa nejako. Je dôležité baviť sa, ale neviem, čo ťa naplňuje tak len všeobecne. Skús nejaké tie hobby, čo máš tie by mali pomôcť. Ja mám napr. schizofréniu, ale žijem napriek tomu celkom naplnený život. Teda snažím sa o to. Síce nedarí sa mi vždy. Napr. aj dnes je 10:00 a nič som neurobil. To som mal na dnes veľké plány, a to venovať sa šachu a pozrieť v TV aj nejaký ten futbal. Nevadí…. Verím, že do 12:00 sa zobudím už konečne a budem makať...

simik22
19. sep 2022

To zaváňa depresiou, skús psychologa 🙂

eva8
20. sep 2022

@martinhublicky
Ako začať hľadať? :
"Rob to co ta bavi a ak nemas nic co ta bavi tak to je este lepsie lebo mozes aspon hladat v com vynikas a ver mi ze ked sa budes snazit budes silnejsia nez si myslis."
Nepýtal sa za seba, no pomohlo by to niekomu až priveľmi inteligentnemu, ktory sa zamýšľa, na čo žiť.