Ako na svokrovcov?

lvpelikan
8. máj 2016

Dobry den,pisem sem lebo som uz zufala a prosim o radu.. s muzom sme uz sedem a pol roka mame spolu dve deticky.za ten cas co sme spolu sa udialo vela veci .byvali u nas v jednom izbovom byte svokrovci,ale to bola cista katastrofa ,ktora sa skoncila velkou hadkou a nebavili sme sa spolu vyse roka.no kvoli manzelovi som sa s nimi udobrila.len teraz mam problem ten,ze su unas kazdy den aj ked muz nie je doma.a ked ideme na nakup tak nas vycakavaju pred obchodom no a kym tam dojdem aj s detmi tak nam vyvolavaju aj 3x krat,ze kde sme tolko..alebo ked chceme ist niekam tak nadavaju ,ze nie sme nikdy doma a ze preco ich necakame atd...no ja uz som s toho na nervy ,ze sa k nam spravaju ako k malym detom.musia vediet o kazdom nasom kroku este aj co nakupujeme.najhorsie na tom je to,ze moj muz im nic nepovie a pred mesiacom sme mali kvoli tomu velku hadku a chela som sa rozviest.on mi vsak slubil,ze sa to zmeni ,ale doteraz nic..a vcera sa stalo zas to iste.chcela som ist s detmi do parku a oni nas tam cakali..to fakt uz nemozem ist nikam bez nich?a keby mam vypisat vsetko tak to by som pisala aj dva dni..zienky prosim vas poradte co robit popripade dajte svoje skusenosti ako na svokrovcov lebo uz nevladzem z nervami a vazne rozmyslam nad rozvodom.Dakujem za kazdu radu

dionyzka
8. máj 2016

razne im povedat, ze Ti to vadi, ze mate svoj zivot a chcete si ho zit podla vlastnych predstav. Stanovit pravidla: napriklad - navstevy dohodnut vopred, ziadne vysedavanie od nevidim do nevidim. Ist do parku s Tebou na prechadzku napriklad len v stredu.... .
Inak viem o com hovoris, tiez som si nevedla povedat svoje. Nakoniec sme sa prestahovali a je konecne pokoj.

sugarfree999
8. máj 2016

To znie ako nočná mora.... Napadá mi len vydupať si u manžela, aby ste proste normálne dohodli čas návštev, napr. 3x týždenne od 16:00-18:00 (to som len hodila príklad) a dotlačiť ho, aby to naozaj svojim rodičom dôrazne, dôrazne vysvetlil a požiadal ich o dodržovanie. A chlapi sú leniví, kým nehorí, nehasia, takže bohužiaľ budeš musieť s ním urobiť naozaj vážnu debatu, aby sa zobudil.

dominika6
8. máj 2016

Odstahovat sa co najdalej

sue
8. máj 2016

Ach 😐 no mas dve moznosti. Bud budes za zlu a otvorene im povies, ze si to nezelas ...alebo to urobi manzel.... Obe moznosti budu neprijemne a narocne ale ak vam vadi tolko ich pritomnosti, tak im to musite dat najavo...

sasa1310
8. máj 2016

prečo ťaháš do vášho vzťahu jeho rodičov? Prepáč, ale chudák tvoj chlap. Je medzi dvoma mlynmi. A ty sa mu vyhrozíš ešte rozvodom? A čo si ty nesvojprávna? Čo ty nevieš povedať svojim svokrovcom, že chceš ísť niekde sama a všetko toto čo tu? Čo ti vadí? Normálne s kľudom a s rozvahou.
Nikdy v živote by som neťahala do vzťahu vzťah k rodičom. Lebo doplatia na to akurát tvoje deti.

gir
8. máj 2016

Ja som mala taký problém, že svokra po narodení syna bola ako rádio, rady a pod. Nechcela som od manžela any to riešil, len som mu povedala aby nebol prekvapený keď si otvorím ústa. Vo vaašomprípade by som brala nohy na plecia a išla na opačný koniec republiky. veľa šťastia 🙂

zuzanka9999
8. máj 2016

Ahoj, ja mam nieco podobne ako ty. Moj muz im povedal ale ignorovali ho az nakoniec som im povedala ja ze si to nezelam, tak sice sa na mna urazili a ledva sa bavime ale chodia len raz tyzdenne a to v nedelu. A odkedy to takto je uz sa s muzom nehadame. Bola som razna urcila som pravidla. Musia vas nechat zit vlastny zivot, mna by tiez slahlo byt neustale s nimi. Urcite im skus vysvetlit ze ty chces byt aj s detmi sama, stretavat sa s inymi mamickami atd ze mate vlastnu domacnost a necch chodia len tie a tie dni , v tom a v tom case. Neboj sa im to povedat- si dospela zena a je to pre vase dobro- vasho mamzelstva. Drzim palce! Nam to velmi pomohlo.

rheuska
8. máj 2016

Vsak a to sa neda im normalne povedat? Ziadne hadky nic. Iba ich poprosit o sukromie. Alebo pekne nechat ich v parku s vnucatami a ty z muzom chodte na obed do restiky, kina, alebo niekam. Vies co by som ja dala za to, aby mi niekto pomohol? Zijeme v zahranici a ja si ani neprdnem bez dietata pokial nezaplatim opatrovatelke.

casperka1980
8. máj 2016

Js mam taku svokrusu... 100x poviem dakujem, neprosim... A nic to neni platne... A to uz boli aj riadne hadky... No proste asi kym neprij... Nevysvetlis... A to ma dnes opat vytocili... Byvsme spolu v jednej dedine...

0silvia0
8. máj 2016

odovzdať deti, nech strážia deti a ty šup sama na nákup, do fitka atď. Povedz im, že si potrebuješ oddýchnuť a ako super vhod akurát prišli, miniete sa medzi dvermi, starí rodičia si užijú vnúčatá a ty si oddýchneš, aké jednoduché 🙂

jeennyv
8. máj 2016

sluby vtakychto situaciach nic neriesia, chapem su to jeho rodiacia, ale treba si uvedomit, ked je uz niekto ja to nazyvam velmi lepkavy....si vydata za neho nie za svokrovcov, nakupy atd...ja by som im povedala iny program ako mam a nech ma aj tyzden pockaju na nakupoch, keby vyvolavali, tak som zmenila jednoducho rozhodnutie si dospela a spovedat sa nemusis, plus nechapem to, ze vedia kde co a kam chodis, to je podla mna chyba oboznamovat niekoho takto stale s programom do detailov........to je len take podla mna taka nie ze truc, ale sposob ako pochopit, ze proste neico je uz cez...druha moznost, ak sa manzel k tomu nepostavi, odid na par dni s detmi, aby vedel o co kvoli rodicom moze prist, ono hrozenie rozvodom a take to nonono, nie je k nicomu, ak nepociti skutocne nasledky....ked bude par dni bez vas uvedomi si asi co a ako... vela stastia

misel0806
8. máj 2016

Razne im povedat odtial potial....ved vy ich mate doslova za ritu,oni nevedia co je to Sukromie treba im to napisat na celo...na to by som nervy teda nemala😊

mala_hobitka
9. máj 2016

V prvom rade by som skusila normalne slusne dat povedat ze to ich spravanie ma obmedzuje, ze nech sa nehnevaju ale potrebujem svoje sukromie a nech pochopia ze ich odteraz uz nebudem oboznamovat s tym kedy a kam idem ani ked sa opytaju (pokial to neuznam za vhodne) a navstevu alebo stretnutie ohlasia napr. dva-tri dni dopredu a ocakavam od nich aspon trosku slusnosti ze to bude otazka ci sa mi navsteva hodi a nie oznamenie. Vsetko slusne ale razne. A nediskutovat, nerozoberat proste som sa rozhodla a vybavene.
A dodrzovala by som to.
- kde si cakame pred obchodom ako vzdy - dnes som sla do ineho obchodu/v inom case/pojde neskor este neviem kedy...nie teraz nie robim nieco ine/som s detmi vonku nemam cas papa musim ist
- dojdeme zajtra - zajtra urcite nie, dojde mi navsteva/nebudem doma (kde? budem vonku viac k tomu nemam co povedat)/zajtra sa mi to nechodi ked tak dojdite popozajtra od piatej to bude doma aj manzel
- kam idete dneska pojdeme s vami - este som sa nerozhodla ani kedy ani kam
atd

Pokial by to nepomohlo, vyckavali by na mna stale niekde, tlacili na pilu kde co kedy atd tak by som pritvrdila aj ja. Zacala by som striedat obchody kam chodim, cas kedy do obchodu chodim (este lepsie cas a obchod :D), miesto kam chodim s detmi sa hrat ....dlho ich nebude bavit ta nahadat a hladat po meste/obci atd. A v najhorsom by som sa uchylila k malej lsti "kedy a kam pojdes do obchodu?" - neviem este som sa nerozhodla- "ale tak snad vies, co deti, rezim bla bla" -neviem, mozno okolo desiatej na koniec ulice do terna- "dobre vidime sa" -mozno- a just by som sla uplne inokedy uplne inam "kde si?" - nakupovat som bola uz pred dvoma hodinami uz sme s detmi inde, vsak som hovorila ze este neviem kam a kedy pojdem, musim ist pa" a vybavene....stazovat sa mozu ale ty mozes ist kam chce, kedy chces a nemusis to oznamovat nikomu

beabelisova
9. máj 2016

Najlepšie riešenie je keď bývaš ďalej od svokrovcov a máš pokoj. Nahlásia sa a prídu iba raz za čas a to ich strpíš, som rada že to tak mám a tej jeden víkend do mesiaca prežijem keď prídu. A oni sú radi že nás vidia. V tvojom prípade by som to riešila buď odsťahovaním sa ale vysvetlením. Ale aby pri tom bol aj tvoj manžel a povedať im čo sa Vám nepáči

jasminet
9. máj 2016

nevesat im na nos kedy a kam ides...ako vedia o kolkej ides do akeho obchodu, ako vedeli, ze ides s detmi do parku?

magmolatus
11. máj 2016

Musite s nimi trochu vybabrat, strč im deti nech idu k babke aby si ich unavila a vy si spravte iny program, snad ich to vyčerpá a nebudú sa k vám tolko tlačiť.

Alebo im proste neotvor a tvar sa ze si neni doma. V byte sa to da. Zvoncek sa da prepat aby nezvonil.
Ak zavolajú povedz ze si mimo a hotovo, vyhovarat sa mozeš cez kamaratky, kamaratov, .... do aleluja.

A to ze sa stazuju ze ste neni doma, nuz... ich problem.

Par krat pridu neohlasene a ich odbyjes sa naucia.