Ako môže jedna žena opustiť malého synčeka kvôli frajerovi?

simcika11
31. júl 2013

Maminky, chcem sa Vás spýtať, či by ste dokázali opustiť svoje maličké troj ročné dieťa, kvôli frajerovi. Normálne ho nechať bývalému manželovi, nezaujímať sa o neho, nebrať ho na výlety, na dovolenky, tráviť s ním iba jeden deň v týždni, zvládli by ste to? Aj keď otec dieťaťa sa o neho vzorne stará, ale nedokážem pochopiť tie myšlienkové pochody ženy, matky, čo toto dokáže. Jedného nechá svojmu ex, a dcérku si zoberie so sebou. Aký je rozdiel medzi dvoma vlastnými deťmi? Ja to proste nechápem, a chcem vedieť, ako to vidíte vy.

diusik
31. júl 2013

ja nechapem ako moze pedofil znasilnovat deti,ako moze muz tyrat zenu a kopu inych veci nechapem,ale asi to pochopime jedine na tom "druhom brehu" ...proste ludia su uz len taki...

simcika11
autor
31. júl 2013

@diusik vieš, pedofil, je psychická choroba, tyran je tiež psychopat, ale toto je žena, ktorá sa prezentuje ako milujúca matka 😀 😀 😀

diusik
31. júl 2013

@simcika11 tak ona je potom tiez psychopat ked sa prezentuje ako milujuca matka 😀

natalka_10
31. júl 2013

@simcika11 nikdy to nepochopim ... tiez poznam podobny pripad lenze tam sa jedna uz o velke deti a matka opustila obe svoje dcery aj manzela kvoli mladsiemu zajacovi .. je to smutne , ja si neviem predstavit zivot bez svojej dcerky ..

pragmaticka
31. júl 2013

@simcika11 osobne by som toho nebola schopna, ale nech sa vsetci pozeraju do svojho taniera! my sme tu neni na to , aby sme odsudzovali ci posudzoval spravanie inych

kveta
31. júl 2013

Je to rovnake ako ked muz sa vykasle na dieta. A takych muzov su davy.

simcika11
autor
31. júl 2013

@pragmaticka veď ti nikto nekáže posudzovať či odsudzovať, len ma zaujíma názor viacerých mamičiek, či len ja som tak zaťažená na svoje deti, alebo........

@kveta a ja by som asi neporovnávala muža a ženu, veď jeden je z marsu a druhý z venuše, nie? muž je vždy muž, aj keď mnohí by to nedokázali, opustiť dieťa, ale matka je vždy iba matka ...ona to dieťa nosí pod srdcom, ona ho porodí, ona ho dojčí...

simcika11
autor
31. júl 2013

@natalka_10 a deti keď sú veľké, ťažko ich odtrhneš, ak oni nechcú ísť, to je tiež trošku iné, ale toto, maličký chlapček, čo sa denne pýta , kde je mama? kedy príde? to je strašnéééééé a ona sa niekde zabáva s milencom

sissy27
31. júl 2013

@simcika11 nezastávam sa dotyčnej, ale ani ty netušíš, čo tú ženu k tomu viedlo, prečo to spravila... každopádne sú tisíce chlapov, ktorí toto spravia a nikto sa nad tým nepozastavuje, berie sa to ako normálna vec, nič mimoriadne, len ďalšia žena v poradí, čo zostala na všetko sama a vzorne sa stará... výživné takmer nevymožiteľné, ale problémy na každom kroku, ale to je predsa chlap, to je iné, nie? ... ale ak sa raz za čas karta obráti a chlap sa vzorne stará, tak rovno svätožiaru mu nakreslime a matku upáľme... poznám dve ženy, ktoré svoje deti opustili, jedna úplne, aby si zachránila svoj vlastný život a to doslova, druhá ich po dlhom boji nechala exmanželovi a má ich len cez víkendy... obidva príbehy sú dlhé a kto by poznal pozadie, pochopil by, len výsledok pre širokú verejnosť je desivý a nepochopiteľný... ale nesúď nikoho, ak si neprešiel jeho cestu v jeho topánkach...
a neporovnávať úlohu matky a úlohu otca? prečo nie? dokážeš sa oplodniť sama? nepotrebuješ chlapa na to, aby si mala dieťa? jeden bez druhého to nedokážu a preto aj tá zodpovednosť za dieťa by mala byť rovnaká... jediné, čo muž nedokáže, je dieťa vynosiť a porodiť, ale aj na to existujú vo svete náhradné matky a dojčenie nie je taká nevyhnutnosť, ako sa poniektoré tvária...

kveta
31. júl 2013

@simcika11 To je Tvoj pohlad. Moj je taky, ze ked to "tolerujeme" muzom, nemame pravo hanit zeny.

renab
31. júl 2013

a ja zas nepochopím, na čo je dobrá táto téma..... 😒 na to, aby sme si dokázali, že sme lepšie matky?

neviem, či by som dokázala opustiť dieťa, ale na druhej strane, nežila som s nimi v spoločnej domácnosti ....

sense
31. júl 2013

tiez nechapem tuto temu, moj nazor zena dokaze opustit vlastne dieta zrejme vtady ked nebolo planovane len bus nedokazala ist na potrat, al. ju donutilo okolie si to dieta nechat, al. zena kt si v tehu vela vytrpela , zanechalo to na jej psychike ujmu a preto to dieta je viac na ostaru , ale skutocny dovod vie len dotycna zena sama a nikto z nas nema pravo sudit ju.

aliza
31. júl 2013

@simcika11 a ja nechapem, preco ta to trapi 😖. Kazdy clovek je iny, nevieme, co sam zazil v detstve a preco kona tak, ako kona. Zaklad je neodsudzovat. Na svete sa deje vela bizarnych veci, tak to proste je, kazdy nech si zije ten svoj zivot a stara sa hlavne o seba, nie o to, preco ten a ten robi to a to....

simcika11
autor
31. júl 2013

@sense tak toto určite nie je jej problém, jedná sa o moju sesternicu, takže dobre viem, že netrpela, deti sama chcela a to moc, a čo sa týka psychiky, možno len má rada viac chlapov ako svoje deti. Bože a ako môžeš napíať, že je dieťa na oštaru?

simcika11
autor
31. júl 2013

@aliza trápi ma to preto, lebo vidím toho chlapčeka trpieť a neviem, ako jej to vysvetliť, že dieťa nie je bábika, ktrorá keď ťa omrzí, necháš ju položenú hoci kde.....
ja si skôr myslím, že toto celé zanechá veľké stopy na psychike toho malého až do dospelosti, trápi ma to iba preto.

sense
31. júl 2013

@simcika11 pre mna nie ale su taki rodicia...a ako som to mala napisat aj ked je to tvoja sesternica nemas pravo ju sudit clovek moze mat psychicke problemy a okolie o tom ani tusit nemusi.....

sense
31. júl 2013

@simcika11 a ver tomu cim viac budes niekomu dohovarat o to viac si bude robit po svojom

katrinka8
31. júl 2013

@simcika11 - @sense nenapisala, ze je dieta na ostaru, ale ze ona (ta zena) je pre to dieta na ostaru 😉

aliza
31. júl 2013

@simcika11 ale na svete trpia miliony deti...a ver tomu, ze su aj horsie pripady. Su miliony zien, ktore svoje deti odlozia, opustia, zavrazdia, tyraju ich, zanedbavaju....co s tym chces robit? kazdy mame svoj osud, treba byt vdacny za to, co mame a nestarat sa do toho, co nemozeme zmenit. To dieta nie je tyrane, takze nemas co riesit. A jeho psychicky vyvin naozaj nie je tvoja vec, to si bude musiet v dospelosti vyriesit sam. Ma rodicov a ti sa rozhodli, ako sa rozhodli, je to len a len ich zodpovednost, ich dieta. Kazde dieta trpi, ktoreho rodicia sa rozvedu, rozidu a vzdy jeden rodic, vacsinou otec, opusta domov-rodinu a dieta tym trpi a neberieme to tak tragicky. V tomto pripade ide o matku a preto to pohorsenie, ze?

simcika11
autor
31. júl 2013

@aliza bože, ešte, že nezmýšľajú všetci ľudia na svete ako ty, to by ani žiadny UNICEF nebol, ani nadácie, veď to nie je ich problém, že deti zomierajú od hladu, hlavne, že my máme čo jesť. A jeho psychický vývin nech si vyrieši sám, no nou koment.....viem, že ja to nevyriešim, snažím sa malému venovať, hrať sa s ním, zobrať ho von, zmeniť prostredie, ale on vidí niekde dlhovlasú blondýnu a hovorí, mama mama... a to mi trhá srdce.
A som prekvapená od matiek s takým pochopením opustiť dieťa.

aliza
31. júl 2013

@simcika11 tak chod robit do unicefu a zachranuj deti celeho sveta! ale neodsudzuju druhe matky 😉.
A ked dieta na kazdeho chlapa krici 'tato, tato' lebo ho doma nema a chyba mu, to uz je v poriadku? staras sa aj o deti, kde sa rodicia rozviedli a otec odisiel? aj tam sa chodis hrat s detmi?... proste vztahy sa rozchadzaju, jeden z rodicov odchadza a opusta deti, v tomto pripade matka.

maminuska
31. júl 2013

@simcika11 no tak mu nechala dieťa. Je to otec tak sa stará, ona si ho berie ako milion otcov ....... berie si otec dcéru k sebe ?
Mne príde tvoje pohoršenie trocha smiešne, však ho nenechala v osade ani v lese , ani u bezdomovcov, ale u jeho otca.
Stará sa vzorne lebo je otec, neglorifikujem tuto vec, mala by byt samozrejmosťou.

,

maminuska
31. júl 2013

@simcika11
"bože, ešte, že nezmýšľajú všetci ľudia na svete ako ty, to by ani žiadny UNICEF nebol, ani nadácie, veď to nie je ich problém, že deti zomierajú od hladu, hlavne, že my máme čo jesť."

Tak toto čo si predviedla je typické citové vydieranie, predaj dom , byt zahradu ..... a daj na charitu aby si upokojila svoje svedomie. Za osud detí zodpovedaju vždy dospelí prítomnej krajiny a nie ostatní dospelí, neprispievam na Unicef , lebo potravinová pomoc a akákolvek pomoc ide do korupcie tých konkrénych štátov.

rora
31. júl 2013

Su take zeny bohuzial. aj z okolia som o tom uz pocula o par pripadoch. A je lepsie ak je v takom pripade dieta radsej s otcom.

lussy666
31. júl 2013

@simcika11 aj ked by som to sama spravit nedokazala, nemozes vediet co je za tym...nevidis, co sa tam deje, preco sa tak zachovala...ako sa hovori - ludom fandim, aj ked o nich nemam velke iluzie🙂
a mozno to bolo podla tej mamy spravne, mozno jedine mozne riesenie..nevieme...a kto sme, aby sme sudili? 😉

cawes
31. júl 2013

ak je to tvoja sesternica tak by si sa mala spytat jej preco to urobila, len ona to vie. Kedze ma dve deti tak jedno vyrasta u nej druhe u otca, ak sa kazdy riadne stara nevidim preco by ta to malo zaujimat. ALe ked uz ta to tak zaujima a vidis ze sa neciti dobre tak sa o neho postaraj ty.

cinkatko
31. júl 2013

@simcika11 A co ty deti???? Takova matka - to neni matka. 😖 Kdyz ji je prednejsi tamto pred ditetem, tak ji bude tamto prednejsi i v jinych situacich a nakonec toho s tamtim si necha doma a dite (treba dospele) vyhodi na ulici... Neni to prvni a ani posledni pripad. ☹ Byt tim otcem, tak te matce obe deti vezmu. Radsi tata na 100 procent, nez mama jaktakz na 25(protoze se plne venuje frajerovi). 😒

jabadaba
31. júl 2013

@simcika11 aj toto je ista forma psychickej poruchy. Zrovna ako pedofilia a pod. Absencia usudku, zodpovednosti a lasky voci vlastnemu dietu, uprednostnenie nejakeho chlapa pred dietatom - na tomto nie je nic normalne. Je to patologia! Citovo plocha osobnost. Bez ohladu na pohlavie.

maminuska
31. júl 2013

@cinkatko prečo si myslíš že sa plne venuje frajerovi a o dcérku sa nestará ?

andiekens
31. júl 2013

Kto sme, aby sme sudili..? Je to ich osobna vec a my to nijako nezmenime..