Ako mám ovládať žiarlivosť?

nikolka412
30. okt 2016

Dobry den,
Moj problem spociva v mojej ziarlivosti....
S priatelom to spolu tahame uz stvrty rok.Od zaciatku si pisal s babami na facebooku - najprv s byvalou, potom s inymi....Ked som to nahodou prvy krat objavila,ako si pise s byvalou, stazoval sa jej, ze ako som stale prec,ze malo casu travime spolu a tak dalej...velmi ma to zranilo,nevedela som,ze mu to vadi popravde, nikdy mi nic o tom nepovedal....Samozrejme sme sa pohadali, kedze to bola prva hadka tak mi kupil kvety,ospravedlnil sa mi,ako ho to velmi mrzi,ze sa to uz nebude opakovat....no stalo sa to znova a znova...Viete,ja nikoho okrem neho nemam, ani rodinu,ani priatelov,iba jeho... on o tom velmi dobre vie....
Potom som to uz neriesila, sice lajkoval a pridaval si k priatelom rozne baby,nemala som odvahu vobec nieco dalej zistovat.... ale pred pol rokom si pisal s takou slobodnou mamickou, pisali si naozaj dost dlho...raz ked spal u mna mu od nej v noci prisla sprava, radsej som ju ani neotvorila, bala som sa.Dalsia hadka, dalsie sklamanie,dalsie sluby,dalsie prepacenie. Stale sa to len nabalovalo... mala a mam strach,ze o neho pridem... Ten facebook naozaj nici vztahy.... pred mesiacom sme si dali pauzu z nejakych dovodov....odkedy sme mali pauzu chodil na zoznamky...vedela som o tom,lebo mi povedala kamaratka,ze jej tam pisal....Zranilo ma to..ja uplakana z pauzy a on uz hladal nahradu...ale najhorsie je to,ze mu lajkuju,komentuju a srdieckuju kazdu fotku, status a podobne.... ja som z toho znicena a nedokazem sa ovladat...najradsej by som tie siete zakazala :(
On o tom vie,ale povedal, ze pisanie si s kamaratkami nic nie je, ze to je normalne..... aj ze spoznava nove...ale mne sa to normalne nezda... prosim vas poradte mi...aj ten vas si pise s inymi?
Ako mam ovladat tu ziarlivost ?
Som naozaj zufala a mam strach,ze o neho pridem a kolke baby o mne vedia aky mame vztah a podobne, mozno ani nevedi...ale zaroven mu neverim....:(
Prepacte mi za taky dlhy prispevok
 dakujem za precitanie...

dominika6
30. okt 2016

@nikolka412
Siete za to nemozu ale zmrdi ktori ziju s jednou,stretavaju sa s druhou a vypisuju s tretou...
A co teraz ....chces byt s nim cez mrtvoly lebo nikoho nemas tak aspon s debilom na krku?
Vymazat ho z pamäti technik aj pamäti v hlave

panidia
30. okt 2016

Ahoj, v prvom rade sa daj ty do kopy,snaz sa byť v pohode a keď budeš ok porozpravaj sa s priateľom o všetkom čo ta trapi, lebo veď nemá zmysel byť s niekým kto ta trápi. Ak budeš cítiť že má tvoje pocity "na haku" bude lepšie to skončiť kým nie ste manželia a nemáte deti. Inak nepríde mi že si ziarliva, ale nie si predsa hlúpa a vidíš čo stvara za tvojím chrbtom. ....

segga
30. okt 2016

@nikolka412 Asi takto...MOZNO to vypisovanie pre Tvojho chlapa naozaj nic neznamena a MOZNO to naozaj trochu prehanas...na druhej strane, ked Tvoj chlap vie, ako Ti to vadi a ublizuje, nemal by to robit - z lasky a ucte k Tebe...ja by som to svojmu muzovi netolerovala..a sama by som to taktiez nerobila. Ja si myslim, ze ak je vztah plnohodnotny a naplneny, nema ziaden dospely clovek dovod vypisovat si na socialnych sietach s cudzimi zenami ci muzmi s odovodnenim, ze "len chce spoznat niekoho noveho.." 😒

nikolka412
autor
30. okt 2016

On mi to vzdy odovodnil s tym, ze je cele dni sam a ze sa nudi...totiz ma taku pracu ....ale aj ked mi to uz po xykrat slubil,ze uz si nebude pisat, vidim ako mu to lajkuju a komentuju a ide ma roztrhat...uz mu to ani nema vyznam hovorit lebo ho poznam a viem co bude nasledovat :(

timea7
30. okt 2016

@nikolka412 sorry, ale zase sa tu nejaká 14 ročná bavká, alebo si na hlavu? Ty máš strach, že o neho prídeš? Takých somárov, čo ťa budú mať na háku a vypisovať si s inými nájdeš do hodiny tridsiatich. Prečo by nevypisoval, keď stále odpúšťaš, má ťa na saláme. Keby si ho po prvom zistení, že si píše s inými poslala do čerta, ušetrila by si kopu času s volo. Neverím, že nejaká dospelá žena môže napísať niečo takéto...Nudí sa? Chudáčik...Čo tak nejaká brigáda, šport, kultúra? Čo vlastne od takéhoto vola do budúcnosti očakávaš? Že sa zmení, na to zabudni.

nikolka412
autor
30. okt 2016

Na druhej strane je ku mne mily, pozorny, zaujima sa ...stale mi vypisuje ako ma lubi,pise mi romanticke smsky,kupuje mi kvety...berie ma na vylety, na vecere...stara sa o mna ked som chora,nosi mi caj..ked som unavena tak mi pomoze s upratovanim, atd...
Proste nas jediny problem je ten facebook...ked si ho par krat zrusil, tak bol pokoj.Ale casom si ho znova obnovil...
Viete, na jednej strane je fajn ze ma kamaratky ale na druhej mi neskutocne vadi, ze sa onho musim *delit*, ze o nom vedia to,co aj ja(neviem ci ma chapete co myslim)....uz sme sa vela krat rozisli a to vzdy kvoli tomuto...a najlepsie bolo ked si pisal s jeho svagra neterou a ona sa s tym chvalila jeho sestre a ja som o nicom nevedela :(

timea7
30. okt 2016

@nikolka412 je fajn, že má kamarátky? Čítaš si to po sebe? Prečo si nepíše s kamarátmi? Čo si potrebuje dokazovať? Prečo nežije reálny život a žije virtuálny? Zrelý muž si nepotrebuje dvíhať ego pohľadom na počet lajkov pod jeho príspevkami, písaním si s bývalou a inými ženami, tvoj priateľ sa zasekol v puberte a obávam sa, že tam už ostane. Ubezpečujem ťa, že facebook nezrušia, takže sa alebo zmieriš s tým, že to bude medzi vami tak, ako to je teraz, alebo sa porozhliadneš po skutočnom mužovi a toto nevyzreté decko prenecháš jeho virtuálnym známostiam, nech aj klávesnicu zoderie. Nemusíš sa o neho deliť, dávno si ho mala kopnúť do zadku - to by urobila absolútna väčšina žien. Fakt neverím, že toto môže niekto tolerovať, že to nie je vymyslené.

nikolka412
autor
30. okt 2016

Timejka nie je to vymyslene...aj ja by som bola radsej,keby to bol len sen...Totiz ja som jeho prva vazna aj on moj.....:(

timea7
30. okt 2016

@nikolka412 sorry, ale ty nie si ani náhodou jeho prvá vážna, nie preto, že si písala o jeho bývalej, ale preto, že ťa vážne neberie ani náhodou.Nestojíš mu za to, aby prestal s tým, čo ti vadí. Keď sa dnes s ním rozídeš, má zajtra za teba náhradu, ktorú tiež nebude brať vážne. Inak je posledný vo vesmíre, že si tak na neho upnutá? Alebo sa tu skutočne nejaká žabka zabáva počas prázdnin?

nikolka412
autor
30. okt 2016

Stale mi hovori,ako si so mnou planuje buducnost a tak dalej...ale ja uz nevladzem mu ani nic povedat lebo presne viem,ako to dopadne.... ked som sa aj raz zdoverila znamej tak mi povedala ze co som cakala? Ze to bezne chlapi robia....aj ten jej si pise s kamaratkami...ze pokial je to len virtualne a nepise si s nimi nic take tak je to ok...ale to ja neviem a ja proste sa onho nechcem delit so ziadnou inou!! :( najradsej by som mu vsetky telefony tablety a neviem co vyhadzala von oknom

timea7
30. okt 2016

@nikolka412 nie nerobia to bežne chlapi, skutoční chlapi trávia čas so svojimi priateľmi, skutočnými, nie virtuálnymi, športom, hudbou, kultúrou. Ale ak ťa to baví, tak v tom vzťahu zotrvaj, iné to nebude. Tablety a telefóny nie sú na vine, ale on sám. Myslím, že nemá zmysel ti ďalej písať, tak sa maj. Ako si kto život zariadi, tak ho má.

nikolka412
autor
30. okt 2016

Dakujem Ti...asi mam fakt len ruzove okuliare a v inych vztahoch to takto nefunguje ako u nas.....

sissy27
30. okt 2016

@nikolka412 no v prvom rade dievča zlaté sa spamätaj - nerob z neho stred svojho vesmíru !! ako to, že mladá slobodná baba nemá nikoho okrem jedného chlapa?? ok, rodina, stane sa všeličo, ale že nemáš žiadne kamošky, priateľov, vlastný program, vlastný život?? včera bolo neskoro s tým niečo spraviť... a hlavne čakať, že ten druhý bude rovnako dýchať len pre mňa je úplne choré...
čo sa jeho týka - byť v kontakte s inými ľuďmi, hoc aj osobami opačného pohlavia, mne osobne nepríde čudné, otázne je, o čom je ich komunikácia...
fakt, že sleduješ priateľov fb, telefón a vlastne každý jeho pohyb - si na najlepšej ceste na uzavreté oddelenie Pinelovej nemocnice v Pezinku...

papricka33
30. okt 2016

@nikolka412 bojis sa, že prídeš o takéhoto chudáka? Kopni ho niekam a nájdi si ozajstného chlapa, ktorý vie, čo chce a stojí si za tým. Čo sa nudí, či čo? Lopatu do ruky a nech ti postaví dom kým si ty v robote, truhlik jeden. 😠

hradnapani
30. okt 2016

@nikolka412 Facebook nenici vztahy 😉 ludia si ich nicia sami. Bud tomu facebooku vdacna, lebo ti ukazuje koho mas doma. Lepsie vediet to teraz, ako o par rokov , s dietatom na rukach.

katarinam85
31. okt 2016

@nikolka412 s takýmto týpkom som stratila sedem rokov života 😒 to nie je facebookom ani zoznamkami...proste je taký a potrebuje si hladiť svoje ego...ako som písala mala som podobného, tiež to boli ževraj iba "kamarátky" a keď som odcestovala na víkend k rodičom...tak s nimi potajme kávičkoval a ktoviečo ešte...(po rozchode som zistila že ma aj podviedol)
on sa ti nezmení a vzťah bez dôvery (aspoň u mňa) nemá zmysel...porozmýšľaj, či si to vieš takto predstaviť ešte roky, byť s niekým komu nemôžeš dôverovať...a hlavne pokiaľ nie je dieťatko....predstav si, že by ste mali spolu dieťa a on sa bude takto správať....myslím, že to by nechcela žiadna žena s dieťaťom..

pepka123
31. okt 2016

Tak s takým chujom s prepáčením by som sa hneď rozisla, láska nelaska toto už nieje v poriadku aby stále písal s inými...skonči to čím skôr lebo ak s ním otehotnies bude to horšie. Fakt to skonči lebo zle dopadnes

stanulienkat
31. okt 2016

4 roky nie su tak velA, ABY SI SI S NIM NICILA DALSI ZIVOT. Ked mas po 4 rokoch takyto vztah, co bude o 12 rokov? o 20 rokov?? Ja by som takto existovat nevedela.

miriam11
31. okt 2016

@nikolka412 ja nie som ziarliva, teda tak uplne zdravo, normalne, ale to, co robi tvoj priatel by trapilo aj mna. Je to blb, keby ta mal naozaj rad a planoval s tebou buducnost, vypisovacky s hocijakymi babami by si odpustil... Nemate buducnost, nie je jediny na svete.

hivanik
31. okt 2016

Necitala som vsetko len zakladatelku. Never tomu ze kazdy takto funguje, to nieje v poriadku ze si takto vyplna volny cas. Ked sa nudi ako ti tvrdi tak nech si zoberie knihu, krizovky alebo nieco neskodne. Otvor oci a nedaj sa klamat.

larissa113
31. okt 2016

On si nehlada nahradu od pauzy ale od zaciatku vxkasli sa nanho on si ta nevazi ,ma ta len pre " pohodlie" adokym najde co hlada ta vymeni..radsej to ukonci so zdravym rozumom ako ptm ked ti da zbohom a budes v koncoch...to ze si pise s byvalou o vasom vztahu tiez neni normalne ..a to ze si pise s takou haldou bab pridavame si nove na fb a chodi na zoznamky? Na zoznamky?? Ved to snad sama vidis ako to v skutocnosti je ..zloz ruzove okuliare dojym nieje neskoro...urcite ta niekde caka lepsi chlap ktory si ta bude vazit a stat o teba.nemaj strach mozno z chvilkovej samoty ..toto ti zato nestoji ..vela stastiička len prajem 💕

zooeynka
31. okt 2016

@nikolka412 Na jeho slova o tom ako ta lubi sa vykasli. Aj na pekne smsky -take dristy ti napise hocjaky kreten! Iba ciny sleduj a spoznas ci ta lubi. Prepac, ale podla cinov ta ma uplne v pazi, nevazi si ta a povazuje za hlupanu u ktorej sa mu vsetko prepecie. Nie, nie si prehnane ziariva, si naivna! Ak toto tolerujes tak si velmi hlupa, spamataj sa. Muz ktory zenu miluje sa takto nesprava. Kolko mate rokov?

ceresnovci
31. okt 2016

Zacni verit sebe, a priatelovi musis verit nekonecne a najviac. Nepochybovat o nom ani o sebe a byt si ista vztahom.

zooeynka
31. okt 2016

@ceresnovci Ty by si partnerovi ako ma ona verila?;)

timea7
31. okt 2016

@ceresnovci to by dopadla,keby mu verila....

ceresnovci
31. okt 2016

Pravdupovediac prisepevok som necital :D
pauza vo vztahu ? :D vymaz zo zivota :D co sme 15r deti ze si pauzujeme vztahy :D
vymen ho a netrap sa na svete je kopec lepsich chlapov. sa trapis kvoli jednemu trotlovi

ak mu neveris a neimesni t zmenit, diskutovat riesit, vymen ho .. naco sa stresovat a komplikovat si zivot.. niekedy treba pocuvat rozum.

timea7
31. okt 2016

@ceresnovci tak to je super nápad nečítať príspevok, ale reagovať naň, to sa len tak nevidí.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

libawet
31. okt 2016

@nikolka412 pp. je závislý na soc. sieťach, na tom, že ho tam niekto, aj keď anonymne uznáva. Možno trpí nízkym sebavedomím a takto si to kompenzuje. V podstate je to ešte nevyspelý jedinec, fungujúci vo virtuálnom svete, kde je majster sveta, no v reálnom je to slaboch. Asi by som to s ním skončila.

nataliaseidlova
31. okt 2016

Keď som sa dala dokopy s mojím už teraz manželom tak sme si obaja zrušili facebook .. Žiadne sociálne siete .. teda iba modrý koník a modrá strecha :D Sme spolu 2 roky a ja mu fakt vo všetkom verím .. a o tom to je .. teraz budeš len žiť v strachu a v neistote .. to je o ničom taký život .. Neviem si to predstaviť .. Aj ja som mega žiarlivá :D Môj manžel je teraz v izbe o poschodie nižšie na počítači ale viem že je na modrej streche a pozerá o domoch lebo prerábame .. keby je na facebooku a píše si s inými ženami tak sa zbalím a vidíme sa na rozvodovom konaní :D Ja by som takého chlapa nezniesla ...

n0mi
1. nov 2016

Si s debilom vo vztahu, co si ta vobec nevazi, ale ty si sa na neho upla a preto odpustas vsetko. Cely cas bude takyto,mozno ta aj xykrat podviedol. A ked nie tak podvedie. Na toto ho chces nasilu? .....