Ako komunikovať s človekom, ktorý si myslí, že nad neho nie je?

10. jún 2023

Pekny večer, mate niekto vo svojom okoli takehoto človeka? Ja mam, a je to clovek, ktory vzdy vsetko vie najlepsie, on jediny veci zvladne, on jedina vie co je spravne, on najlepsie vyzera, on je najschopnejsi …. Vsetci ostatni su nemozni, neschopni, nahlavu a podobne …. Ako na takuto osobu reagovat? Čo je najlepšia taktika?

dadis
10. jún 2023

Nekomunikovat s takym clovekom. Mala som v okoli takeho cloveka, odstrihla som ho.

blancheporte
10. jún 2023

Mám takú švagrinú..... nekomunikujem s ňou, nestretávam sa a už keď veľmi veľmi musím,tak ju pozdravím a to je všetko.

autor
10. jún 2023

@dadis to je asi fakt najlepšie ze? Lebo komunikacia s takym clovek to je len cesta k vytočeniu sa

autor
10. jún 2023

@blancheporte ano, ja mam prave tohoto cloveka tiez z rodiny, cize uplne vyhnut sa neda, ale asi lepsie byt pri nom ticho a usmievat sa

matullienka
10. jún 2023

A potrebuješ toho človeka k životu? Ja by som ho odstrihla taký ľudia mi v ničom nepomôžu iba zo mňa vysaju aj poslednú energiu

0silvia0
10. jún 2023

A musis byt s nim v komunikacnom kontakte?

s_o_n_i_k_e
10. jún 2023

v mojom prípade, čo mi asi naj pomáha, že mlčanie je zlato 🙂 s takýmto človek nemá zmysel vôbec niečo začínať, keď už viem aký bude výsledok 🙂

autor
10. jún 2023

@matullienka neda sa odstrihnut momentalne …. Preto da pytam na taktiku, ako prezit v pritomnosti takejto osoby

autor
10. jún 2023

@s_o_n_i_k_e ano, asi mlčanie, tak sa asi vyhnem nejakej urazke, podceneniu zo strany tej osoby a jlavne nervom

dadis
10. jún 2023

Vedla takej osoby len prezivas, to je pravda. Nereagovat, neoponovat, prejst to mlcanim. Ale neviem ci sa to da dlhodobo.

viestta
10. jún 2023

Mas dve usi. Jednym dnu, druhym von a nasadit poker face.
Jo a ked zacne poucovat, ze on by to spravil lepsie, odstupit a nechat ho dokoncit. Aj za cenu, ze to ostane nedokoncene, lebo nedokoncene to ostane

bloger
10. jún 2023

Dať mu za pravdu teda nechať ho vyhrať.

s_o_n_i_k_e
10. jún 2023

takýto človek, ak sa takto chová, tak pre niečo :/ smutné, ak dokonca uráža a podceňuje tak to je vyššia kapitola...

matullienka
10. jún 2023

Ak je to moc tak by som utrusila nejakú poznámku, že pre pána s takými vedomosťami nech pre pána kandiduje na prezidenta veď je jej škoda sa len tak zahrabat

autor
10. jún 2023

@viestta no presne, jasne ze ostane, lebo ten clovek je naj naj ale len rečami a urazkami

autor
10. jún 2023

@dadis dlhodobo asi nie ….

autor
10. jún 2023

@matullienka ja mam pocit, ze akakolvek moja odpoved voci tej osobe je len nahravka na jej dalsie osočovanie a urazky a vyvysovanie sa

autor
10. jún 2023

@s_o_n_i_k_e ano, asi ten človek ma problem sam so sebou

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
10. jún 2023

@bloger ano, aj to možno odzbroji, ked poviem jasneee si naj naj, mas pravdu, ja nepoznam lepsii osoby ako si ty ….

viestta
10. jún 2023

Ano, mali sme take mudre a sikovne cudo v robote. Ked zacalo moc mudrovat, ostala robota tomu najsikovnejsiemu, my sprosti a lavoruki sme to nechali na neho. Cochvila sa ukazalo, ze ako to s tou sikovnostou je. Bol to sice boj, ale aspon sa ukludnil.

dadis
10. jún 2023

A este je urcite aj majster vo vyvolavani pocitu viny. Tito ludia su kopky traum a komplexov, neustale sk potrebuju dokazovat svoju cenu. Netreba to brat osobne, obo to nehovori nic o tebe, to je o tom cloveku, aby sa citil hodnotny, potrebuje dat niekoho dole. Ak nebudes reagovat, nebudes naplnat jeho potrebu nasytenia a moze sa jeho spravanie zhorsovat.

autor
10. jún 2023

@viestta tak to dobre, potom si mozno osobka rozmyslela, ci sa bude prezentovat ako naj naj, ked sa jej nakopilo …. Niekedy dobre toho človeka v tom nechat, len horsie ked neurobi a nakoniec toho pre mna ostane este viac

autor
10. jún 2023

@dadis ano, pocity viny pravidelne, ja som nemozna, neschopna, co som vsetko nezvladla a podobne …. Cize mam reagovat podla teba?

viestta
10. jún 2023

Kym tento zazrak nie je tvoj muz, v tom pripade pomahaj panboh, tak jednoducho rob ako vies a ked bude mudrovat, nereagovat. Nechat nech si pomasti ego recami o tom aky dokonaly je a predstavit si ako tento superdokonaly vykvet ludstva sedi s gatami na pol zrde na mise a tlaci az mu oci z jamiek vyliezaju. Uvidis, hned sa ti bude lepsie dychat pri tych jeho zakomplexovanych dristoch.

dadis
10. jún 2023

Nie nereaguj, nenechaj sa vtiahnut do toho, aby si sa obhajovala. Najma ziadne emocie. Pokojne odpovede typu: 1. Nabuduce vyskusam tak, ako vravis. 2. Suhlasim. 3. Asi ano. 4. Je to mozne...

autor
10. jún 2023

@dadis na odpovede asi ano, je to mozne sa spusti reakcia typu no nie ze asi, ale urcite moja zlata a na je to mozne to iste, to nie ze je mozne, to tak je, lebo vsak osobka ma predsa pravdu vo vsetkom 😔🙈

ndrag
10. jún 2023

Ak to nieje tvoj manzel, alebo nejake z tvojich deti. Tak sa odosobni, usmej sa, suhlas a druhym uchom von. Odchod a dalej pokracuj v dobrej nalade niekde inde. Ak je to niekto blizsi, tak sa skus zamerat na to, ze sa ti nepaci to spravanie a nie ta osoba. Ziadne osobne protiutoky, proste len povedz, ze to spravanie nieje ok a zranuje ta, prip ak ti nieco vycita tak sa ospravedln. To vie vela ludi odzbrojit, lebo na to niesu zvyknuty a nie, nemusi to byt uprimne, kaslat toho cloveka. A bud sa nejako dohodnete, alebo nie.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. jún 2023

@elizabet173 ano to si tiez hovorim, ze mozno ho tiez nejako zneistit ale nie slovne, tak nejako nepriamo