Ako jej odpustiť?

srdciar
22. aug 2022

Ahojte, už od malička som mal dobré srdce a miloval som ženy. Nebol som nikdy za čudáka alebo namacerovaného chlapa. Ale vždy to u mňa skončilo rovnako. Ružové okuliare, všetko je krásne, v posteli to klape a zrazu bum... Si zlatý ale toto, ale tamto... Vždy sa opierali o jedno a to isté že chcú to, čo nemôžu mať. Po xy vzťahoch a rokoch som si nedávno našiel priateľku, konečne to vyzeralo nádejne, že sa nebudú opakovať tie isté to nebude opakovať a tu to skončilo po 3 mesiacoch. Ešte tesne pred rozchodom bolo všetko vpohode, tešila sa na mňa, mali sme plán kam vyraziť na víkend a z ničoho nič ma začala ignorovať, a po týždni mi napísala len sms: Už v tom nechcem pokračovať!
Na moju odpoveď mi nechala videné a viac už som ju nestretol.
Zobrala všetky moje sekery z chrbta z minulosti, urobila z nej jednu obrovskú kotvu a hlboko mi zasiahla chrbát...
Je to už 4 mesiace po vzťahu a ja som si uvedomil strašne veľa veci a posúva ma to vpred, ale je tu jedna vec ktorá mi nedá spať, ktorá ma desí pri akejkoľvek situácii.
-Keď idem napr. do potravín tak sa bojím že ju stretnem, keď idem cvičiť sa bojím že ju stretnem... a tak je to všade, ešte aj na dovolenke pri mori som sa stále po nej obzeral, ale nerobím to naschvál, mam v hlave niečo nevyriešené... Chcem jej odpustiť aby som mal pokoj v hlave, ale bez toho aby som sa ku nej musel prihovárať...
Poraďte mi, ako mam prestať myslieť na niekoho, kto mi ukázal chrbát bez dôvodu a ktorého som tak strašne ľúbil?
Ďakujem.

doriiis
22. aug 2022

Chces jej odpustit alebo zabudnut? Lebo to je rozdiel

viestta
22. aug 2022

@srdciar co jej chceš odpúšťať?

solange7
22. aug 2022

@srdciar si zlaty, ale toto tamto, co? Preco kazda zena od teba uteka? Napis ake dovody ti povedali a co si o tom myslis ty.
Ja som raz stretla jedneho symposa, a po 2 mesiacoch som vyslovene bezala co najdalej. Nebol zly, ale bol to neskutocny zufalec. Stale niecim z minulosti raneny, nic mu nevychadzalo tak ako by chcel, do toho este aj zacinajuci zgrlos. Zdal sa mi vesely ale potom som zistila ze je to neskutocny traged. Nechcela som byt v jeho pritomnosti ani minutu.

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
22. aug 2022

@srdciar podla tvojho prejavu si malo razny muz. Zeny potrebuju v muzovi oporu, pevny bod. Ty posobis az prilis precitlivelo. Mozno sa s tebou dobre keca, mozno si chapavy a rad vypocujes, ale neposobis ako muz cinu.

pribinak
22. aug 2022

Čo ja viem….z toho čo píšeš mi príde, že začínaš posteľou, čo tak začať priateľstvom, lepšie sa spoznať a potom až sex a vzťah
Skús

srdciar
autor
22. aug 2022

@doriiis zabudnúť sa nedá, preto chcem odpustiť a posunúť sa ďalej.
@martina1985ba vypočujem si to ďakujem 🙂
@solange7 nepochop ma zle, ja som optimista ale stále už menej a menej.
Nechávam si depky vždy pre seba a už duplom o svojím problémoch nerozprávam svojim polovičkám. Ale asi som v dnešnej dobe až príliš veľký romantik a vážim si ženy až príliš. Zvyčajne boli dôvody že som príliš milý... Nijaký konkrétny dôvod.
Príde mi že ako píśe @0silvia0: že nepôsobím ako muž činu.
Občas si tak pripadám, keďže sa mi to deje stále, ale nemôžem si pomôcť nebyť milý, láskyplný ku osobe s ktorou chcem mať budúcnosť. Rešpektujem asi až príliš.

0silvia0
22. aug 2022

@srdciar ale samozrejme ze mozes byt mily a laskyplny. Len to treba vediet davkovat v tych spravnych davkach. Mozno zenu samou laskou az dusis a chces byt na nej nonstop nalepeny. To uz posobi podozrivo.

sari24
22. aug 2022

@srdciar ono je pekné, že chceš byť milý a ver mi, že to ženy ocenia, ale z tvojho písania mám pocit, či to nepreháňaš až príliš. Vieš či nie si ten typ, že kvôli žene urobíš úplne všetko a tým vlastne tie ženy možno dusíš? Ono tiež som mala známosť kde ten chlap bol pozorný, nosil by ma na rukách, ale nemohla som s ním byť, lebo on keby mohol, tak by so mnou strávil každú sekundu zo dňa a mňa to prestalo baviť. Treba mať aj vlastné záujmy, svoj život a nelipnúť na jednej osobe. Nehovorím, že sa z teba má stať grázel a mať ženy na háku...ale taktiež nie je ok to preháňať s tými cukrovými rečami.

domca1408
22. aug 2022

nechápem celkom presne prečo sa ty bojíš toho, že ju stretneš...skôr ona by sa mala báť lebo viditeľne nemala odvahu povedať ti do očí dôvod rozchodu a vôbec vidieť ťa pri tom...takže si skôr myslím, že sa vôbec nemusíš obzerať lebo garantujem ti, že ked ťa zbadá ona niekde tak bude prášiť len taký fukot...ona nechce ani konfrontáciu ani si to s tebou viditeľne doriešovať...takže ona bude tá čo ujde a vyparí sa veľmi rýchlo....

doriiis
22. aug 2022

@srdciar ...plne suhlasim s nazormi vyssie.

srdciar
autor
22. aug 2022

@domca1408 Už som ju raz stretol a keď ma videla otočila sa chrbtom. A bolo to asi par dní po rozchode. O to viac ma to ranilo, že som jej nestál ani za pohľad. Absolútne tomu nerozumiem :D
@sari24 Pekne si to napísala, z časti súhlasím, ale s tým dusením to tak nie je. Viem že žena potrebuje svoj priestor a ona ho potrebovala až veľmi, nakoľko bolo stále zapálená do svojej práce a dávala ju predo mňa. Ja som to bral opačne, vždy som sa jej vedel prispôsobiť pretože mám plno času a tešil som sa na spoločné chvíle. Netlačil som na ňu a ani som jej nič nevyčítal. Jednoducho to skončilo a bez dôvodu.
Po tom čo sa stalo, sa hlavne sústredím na seba ale blokuje ma ten posledný vzťah, neviem sa s tým nejak zmieriť. A potrebujem jej odpustiť aby som neostal v tom začarovanom kruhu kde sa nedokážem sústrediť na svoj život len kvôli niekomu kto nemá v sebe kus úcty.

domca1408
22. aug 2022

a ešte na margo toho aký si milý dobrý láskavy...a atd...poznám aj ja takého chalana a je bez priateľky...rozdal by sa...pomáha na všetky strany,...všetky matky ho zbožňujú a prajú si ho za zaťa...bohužial frajerka žiadna...takže takto uber...nebud až taký hrrrr a zaláskované očičká od prvej chvíle.....žiadne také , že mi zavolá na poslednú chvíľu a ty ideš...a neplatí to len vo vzťahoch...aj v ohľade kamarátov a známych. neviem aký si, súdim podľa toho kamaráta môjho a on je asi takýto: chce si isť zabehať ale zavolá mu sused, že im nejde pračka tak ide...chce ísť do kina ale kamaráti zavelia futbal tak ide...chce ísť trénovať (hrá na bubny) ale zavolá sesternica z 90-kolena, že im nejde internet a on ide opravovať...takže nie toto určite nie je správny model do budúcna lebo každý len využíva takýchto ľudí poväčšine.

domca1408
22. aug 2022

@srdciar no ved o tom som presne hovorila, že ty sa nemusíš báť ona sa bude vyhýbať akémukoľvek stretu...minimálne rok isto...a ty ju najviac šokneš asi tym, že ked sa aj stretnete tak len veľmi veľmi suchý pozdrav ale inak nič...žiadna otázka ako sa máš, čo nové...nič...ahoj a odisť.

cocolino234
22. aug 2022

@srdciar úprimne ti poviem, že z tvojho prejavu pôsobíš tak citlivo, rozkošne, že by si dal za lásku čokoľvek... a mám pocit, že to bude ten problém.😀😀 My máme rady citlivých mužov ale nie spôsobom, že si po 3 mesiacoch vzťahu budeš kľakať na koleno a každý deň mi spievať ako ma strašne miluješ (a nehovorím, že si to robil, to boli metafory). Takto to na ženu pôsobí tak, že by si chcel každú, hocijakú, len nech je s tebou a nech ťa miluje a týmto chlapi ženám zhadzujú hodnotu, ktorú samy poznajú.

Jednoducho mnoho žien chce mať pocit, že si si ju vybral a nie, že si s ňou lebo nemáš na výber a tak na mňa ty pôsobíš, akoby si bral hocijakú len nech je tam láska a už keď ju budeš mať, tak sa jej budeš prispôsobovať, dáš jej najavo, že si samozrejmosť a to je podľa mňa odpudzujúce, keď viem, že nech sa na teba aj vyserem, tak mi povieš, že ma miluješ a to hovno odpraceš. Niekedy jej musíš dať najavo, že nie si samozrejmosť, takíto muži sú príťažlivejší. A aby som nezabudla, naozaj neviem čo jej chceš odpúšťať. 😆 to, že sa s tebou rozišla? veď to môže urobiť kedykoľvek a to, že sa s tebou rozišla cez správy za pomoci jednej vety iba hovorí o tom, čo si pre ňu znamenal ale v tom prípade taktiež nie je čo odpúšťať. Len sa zmieriť s tým, že nie je všetko také ako sa zdá.

0silvia0
22. aug 2022

@srdciar tu je rovnaky problem len z inej strany, tiez mila dobra baba a kazdy ju zas podvadza🤷‍♀️
https://www.modrykonik.sk/forum/za-dverami-nasich-spalni/kde-robim-chybu-vo-vztahoch/#post-85270299

srdciar
autor
22. aug 2022

@cocolino234 Áno v tom máš pravdu, a veľa krát si aj toto hovorím, chcem to zmeniť ale ja už keď som vo vzťahu tak sa mi prepne stav kde mam ružové okuliare a spravil by som všetko len aby bola šťastná.
Prečo vy ženy si to ale tak rýchlo prestanete vážiť. A prečo ten čo ma ženu na háku ma dlhé vzťahy... Zbláznim sa :D Ale začnem nad tým pracovať a už to nehrotit. Budem sám sebou a nechám veci plynúť.
PS: mimo vzťahov som dosť obľúbený a mam veľa priateľov, ktorý ma stále volajú na výlety a viem že sa na nich môžem spoľahnúť. Nie som zúfalí a určite tak nepôsobím ani na baby pretože som usmievavý a pohodár. Môj problém je ale to ako píšeš, že sa príliš naviažem a potom jej dám najavo že som samozrejmosť.

viestta
22. aug 2022

@srdciar zle rozmýšľaš. Ty nemáš robiť ženu šťastnou (ani nešťastnou). Partneri by mali byť šťastní spolu. Partneri by sa mali robiť šťastnými navzájom. Ty budeš taky dobrák, tak premotivovaný, že s tým robenim ženy šťastnou môžeš byť až otravný. Môžeš byť tak submisivny, že je to až nepríjemne. Partnersky vzťah je o rovnocennosti, rovnoprávnosti, kompromisoch a dohodách. Podriaďovať vztah zelaniam jedného je choré. Ci už je to submisivne podriadovanie alebo ci sa jedna o manipuláciu a nátlak.

cocolino234
22. aug 2022

@srdciar to vôbec nie je o tom, či si tie činy vážime alebo nie. Normálna a inteligentná žena si to vážiť bude či ide o priateľa, kamaráta, kolegu a blabla. Lenže u priateľa a budúceho manžela chceš niečo viac a hlavne hľadáš niečo viac, to je pekné, že pre mňa urobíš všetko a ja by som si to aj vážila ale potrebujem vedľa seba asertívneho človeka, ktorý vie povedať nie aj tomu, koho miluje. Ja mám funkčný vzťah šiesty rok a ak by mi môj chlap neustále prikyvoval na všetko čo chcem a čo robím, tak by na mňa nepôsobil mužsky ale submisívne a taký chlap pre mňa nie je do budúcna.

Ďalšia vec je, že máš možno tú submisiu v sebe a potrebuješ dominantnú ženu, ktorú zase priťahuje, keď je muž trošku menej mužský a ona je tá ráznejšia. Ale mne osobne príde strašne odpudzujúce ak by chlap podriaďovalcelý život tomu, čo chcem ja, to mi dáva pocit, že si zúfalý a urobíš všetko preto, aby si si ma udržal, no možno existujú ženy, ktoré to majú rady naopak.

0silvia0
22. aug 2022

@srdciar ale inak fajn ze si sem napisal, mozes na sebe popracovat. Lebo muzom ako ty sa stava, ze ich drapne do pazurov dominantna zenska, ktora na nich nenecha nitku suchu. Chvilu zahra divadielko o velkej laske a potom sa z nej vykluje potvora ktora si s chlapom robi co chce.

domca1408
22. aug 2022

@0silvia0 ináč to je pravda...takéhoto dobráka vždy klofne najväčšia .....

whatever1
22. aug 2022

@srdciar Skus jej napisat, uprimne sa jej opytaj co bolo zle z tvoje strany, na com by si mohol popracovat ked si niekoho najdes. Mozno sa dozvies ze "chyba" bola na jej strane a mozno zistis dovod preco od teba vsetky utekaju. Moze to byt nieco co mozes napravit- napr pokazene zuby, slaba hygiena, neaky divny navyk, ktory sam nevnimas ako nieco zle. Mozno si prilis hrrr do vsetkeho a nedas im dychat, mozno mas divny zmysel pre humor, mozno si urazlivy, ziarlivy atd... A mozno to v posteli vyhovovalo len tebe...🤷‍♀️

srdciar
autor
22. aug 2022

@0silvia0 Ja som milý ku ženám ale nenechám si skákať po hlave. Uvedomujem si svoju hodnotu a pokiaľ mi to žena neopätuje spať tak nepokračujem v tom. Ale mne sa deje to že mi lásku opätujú a zrazu koniec vzťahu. A podľa toho čo čítam, ma naozaj berú ako samozrejmosť. Nie som pre nich žiadna dráma, hádka atď... Musím byť viacej zahadný a byť asertívny vo vzťahu. Dominantné ženy sú príťažlivé to áno, ale ako vravím s takou babou ja nikdy nebudem. Nerozdám srdce len tak hocikomu a už duplom nie žene ktorá mi bude skákať po hlave.. Ja tiež nepískam čo ma žena robiť, tak si nenechám robiť presný opak toho čo robím ja.
Veľmi úžasné je si s vami písať, veľa vecí sedí. Mam rád úprimnosť, lebo iba tak sa človek poučí. Ďakujem vám baby ste super ;)

sari24
22. aug 2022

@srdciar v tej vete, že vždy si sa jej vedel prispôsobiť lebo si mal plno času si vystihol presne to čo robíš zle. Ona mala na prvom mieste prácu a seba (čo tiež nie je úplne ok) a chodili ste von spolu len ak ona chcela a mala čas. Nemá to byť trochu vyvážené? Dobre tu bolo vystihnuté to, že obaja z partnerov majú byť asertívni a vedieť aj odmietnúť. No a čo, že som s tým človekom vo vzťahu. Vymyslím si, ak zajtra si dohodnem stretko s kamoškou, tak pojdem von s ňou a priateľ počká. Detto ak si on dohodne pivo s kamošom, tak ja si urobím svoj program. A potom spoločne iný deň si nájdeme čas aj na seba navzájom. Keby môj priateľ zakaždým zrušil stretnutie s kamošmi lebo by mal možnosť byť so mnou, tak by ma udusil.
V tvojom prípade to babu prestalo baviť a vyriešila to síce nie veľmi pekne, ale radikálne. Odstrihla sa. Nie som zástancom takého spôsobu komunikácie, ale aj takto to ľudia riešia. A že ty sa bojíš stretka s ňou? Nevyšlo to, ideš dalej. Takých situácii môžeš ešte zažiť xy kým nájdeš takú s ktorou to klapne.

0silvia0
22. aug 2022

@srdciar tak to je fajn, ze mas svoje hranice. Skus byt viac uvolneny a po 3 mesiacoch bud stale v leveli otukavania. Neber to hned ako velku lasku, skus si drzat vo vztahoch odstup, potom by ta sklamania nemali az tak psychicky polozit.

srdciar
autor
22. aug 2022

@sari24 Súhlasím, malo to byť vyvážené ale nebolo, samozrejme že mi to došlo až neskôr že ona miluje hlavne svoju prácu a seba a asi pochopila že išla do vzťahu hrr a že jej to teraz kazí pracovnú morálku. Veľmi si išla po tej práci až som občas na to nemal už nervy, ale vždy som si to nechal pre seba že ukáže čas.
Každopádne ma nepochopte zle, síce to bolo krásne ale som rád že s takým človekom niesom. Len ta jediná vec ma ťaží a to je to že ju stretnem. Ale vďaka vám som pochopil že mi len "šibe na hlavu"
Neverili by ste ako ste mi otvorili oči 🙂

srdciar
autor
22. aug 2022

@0silvia0 Hlavne musím zapracovať na tom že sa dokážem rýchlo zaľúbiť. Môj večný problém. Od malička som chcel len jednu vec, a to mať ženu na celý život, a keď to človek nechce tak to má. Prestanem už toľko tlačiť na pílu a verím že všetko ukáže čas. Len sa bojím toho že stratím ku ženám už tu pokoru a lásku ktorú v sebe mám. Nakoľko mi každá len ukazuje ako veľmi si to nevážia. Snáď to tak nebude, lebo vážim si sám seba hlavne preto že niesom sviňa.

0silvia0
22. aug 2022

@srdciar no hlavne teraz nehadz vsetky zeny do jedneho vreca a nevyhlasuj o nich co si vsetky vazia a co nevazia. Za svoj zivot si stretol len malu vzorku z nich. Ani ja napriklad nie som svina, ani som nikdy nebola, pre mna je normalne nebyt svina.

srdciar
autor
22. aug 2022

@0silvia0 Neboj, nehádžem všetky do jedného vreca. Žien je na svete 3 miliardy. Aj pre mňa je to normálne nebyť sviňa asi sa ani nestane opak, len zbytočná obava v mojej hlave.

evaachesa
22. aug 2022

@srdciar ja len že ti silno držím palce aby si našiel tú pravú s happyendom. 👍😉❤️