Ako je to so zmenou priezviska po rozvode?

10. feb 2020

Ahojte, vedel by mi niekto povedať ako to je po rozvode s priezviskom? Keď sa už rozvedieme tak musím si zmeniť priezvisko na rodné alebo si môžem nechať po manželovi? Ako to je? Ďakujem za infooo....

veronikaszabova
10. feb 2020

Mozes si nechat ktore chces

pattinka
10. feb 2020

Môžeš aj nemusíš... Vybavíš na matrike, ak chceš zmeniť a potom si ideš vybaviť nové doklady... Nedávno to riešila kolegyňa... Nie je to nič problematické

lorenita
10. feb 2020

Do troch mesiacov od rozvodu si mozes zmenit priezvisko na svoje rodne... Mozes ostat aj pri priezvisku, ktore si získala sobasom.. je to na tebe

draik
10. feb 2020

@lorenita
Napísal by som to radšej takto:
Do troch mesiacov od rozvodu si mozes BEZPLATNE zmenit priezvisko na svoje rodne

katyav
10. feb 2020

Ako píše draik, do troch mesiacov si môžeš bezplatne zmeniť na svoje rodné. Potom za to platíš. Ale ak nechceš, zmeniť si ho nemusíš.

panda21
10. feb 2020

Rodičia rozvedený od mojich 4roch, ja 21. Mame bolo blbe mať iné priezvisko ako ja, a mne to nechcela meniť aby zasa otec nebol odveci. Tak si nechala kvôli mne a aj kvôli nemu priezvisko 🤷‍♀️ čiže pokiaľ nejak nepotrebuješ a neobťažuje ťa priezvisko po ex, nechaj si ho 🤷‍♀️

ciusinka
11. feb 2020

Ako sa uz pisalo, mozes si zmenit priezvisko na rodne do 3 mesiacov po rozvode zdarma, potom za to platis, takze mozes si ho zmenit aj po roku, ako budes chciet..Ja som si po rozvode nechala exmanzelovo priezvisko, kedze spolu mame dieta a nechcela som sa volat inak ako moj syn..Ak by sme spolu dieta nemali, vratim sa urcite k svojmu rodnemu priezvisku..

lennaa
11. feb 2020

Mozes mat ake chces, bud svoje dievcenske alebo si nechas po muzovi.
Kamoska ta si nechala po muzovi, kedze aj deti mali spolu, tak aby to nebolo divne 🙂

rumba01
11. feb 2020

aj moja kamaratka je rozvedena a pritom stale pouziva priezvisko po ex manzelovi. je to len na tebe, ktore budes pouzivat.

autor
11. feb 2020

Ďakujem Vám pekne za rady, tiež si nechám po manželovi čakáme spolu babetko tak aby sme neboli rozdielny.

klejkaez
12. feb 2020

Mama si nechala priezvisko, za ktoré sw vydala, nemusi nič vybavovať menit.
A po druhe nemá rozdielne priezvisko ako my decka