Ako donútim manžela, aby mi viac pomáhal?

mimzy123
28. mar 2012

Ahojte, aj vy sa niekedy cítite, tak že ste na všetko samé, lebo ja sa tak cítim stále. Manžel robí dvanástky a väčšinu času prespí. Už od narodenia malého sa mu hnusia pokakané plienky a ani nočník nevyleje do WC a to vtedy 12 nerobil. Už ho ani nakŕmiť nechce, lebo že nemá nervy ako jedlo vyhadzuje von zo stoličky, tak som na to sama a už unavená. Prosím dajte nejaké typy ako by som to mohla zmeniť. ďakujem

irriss
28. mar 2012

Nenut ho,
Ale jen naznacuj - elegantne a pratelsky 😉

eri28
28. mar 2012

@mimzy123 tak to je tazke, snad ma aj volno, mozno mu skus nznacit, nech ti ho pohlida a ty si upraces a navaris, vysvetli mu, ze si unavena a na vsetko sama, zda sa mi, ze niektory muzi neepomozu v domacnosti, ani za svet, tak nech ti pomoze z baby, alebo nech s nim ide von a ty si odychnes...
ja mam zase doma doma, chlapa a niekedy myslim, ze je to zena robi domace prace, upratuje, potom mam pocit, ze ja to robim zle 😀

rainbow0508
28. mar 2012

Nic proti prispevku s radou vyssie...ale chlapovi nikdy nic len NENAZNACUJ!!! CHLAPI NAZNAKY NEZACHYTIA A ANI NECHAPU. To su proste chlapi...bud otvorena debata na rovinu s tym, co Ti vadi a co by si chcela od neho...v com by Ti mal viac pomoct... Alebo potom "protiutok". Skus navarit len drobcovi a sebe...ze ved popri tom vsetkom Ti uz nevyslo casu, lebo mas toho vela. Skus mu neoprat, neozehlit... a podobne. Chce to riadnu davku odvahy, aj ked asi budes mat stisnutu ritku, ze vybuchne, ze bude hulakat, ze bude hnusny...ale skus to. Poznam pripady, kde bol chlap absolutny sebec - prisiel z roboty, zvalil sa a neriesil. ...a zabralo. I za tu cenu, ze si den-dva pohuci, ale snad pochopi. Vies...ako sa hovori: KAZDE "CUDO" TRVA TRI DNI. Odvahu a vyskusaj. Potom daj vediet, ako si pochodila, ak sa rozhodnes vyskusat. A hlavne neboj sa ho...aj Ty si zena, ktora ma svoju hodnotu, cenu...len si musis byt pred nim toho vedoma. A potom budes dost silna na to, aby si zvolila "protiutok". Myslim to v dobrom...chlapom treba niekedy trosku "zrusit mores"...nie su zli, len chlap...to je diagnoza 🙂. ...moj tiez nie je dokonaly manzel...ale aj napriek tomu ho lubim a vzdy budem...

mimzy123
autor
28. mar 2012

@eri28 to aj môj poupratuje, ale niekedy je z toho taký nervózny že až, (lebo sa mu malý pletie do cesty, ale tomu sa nedá zabrániť), a to ho do upratovania vôbec nenútim

irriss
28. mar 2012

@rainbow0508
..po 20ti letech zjistuju, ze nemam doma CHLAPA 😀 😀 😀

rainbow0508
28. mar 2012

@irriss kazdy si to "CHLAP" predstavuje inac...mozno ten tvoj splna tie tvoje predstavy...ale dolezite je, ze ich mame radi a oni nas...i ked obcas to tak svojim sposobom davame navzajom najavo 😉 🙂 😀

mimzy123
autor
28. mar 2012

@irriss a to ako myslíš?

eri28
28. mar 2012

@mimzy123 tak neviem, niekedy chlapy urobia malo a potrebuju chvalu cely vecer, aky su sikovny, ale mozno skus ty z krpcom vypadnut, von....
ja na mojom vydim, ked porebuje pokoj pre seba dost casto nestaci, ze kazdy zasadneme za svoj net, musim ist do inej izby, lebo viem, ze ma ma plne zuby 😀

aduskatt
28. mar 2012

@irriss ani ja nemam doma chlapa, kedze okrem varenia zvlada vsetko a bez prosby, nejak tak automaticky....potom mam ja viac casu na kavickovanie s nim pri telke🙂

rainbow0508
28. mar 2012

@aduskatt Ved cest vynimkam...tes sa z toho 😉

irriss
28. mar 2012

@mimzy123
Co jak myslim? S tim naznacovat? elegantne?

Jednoduse ho "beze slov" poprosit,
primo pred nim prinest vec, se kterou "potrebujes" pomoci..
Neptat se ho..potrebujes podrzet maleho? Dej mu ho bez reci do naruci..
Potrebujes s odpadkama? Dej mu je za dvere jeste driv nez prijde z prace..
Doveceri?? Dej mu i tvuj talir(dojedeny) na jeho...

Vsak on pochopi i beze slov a kriku a hadek... 😉

aduskatt
28. mar 2012

@rainbow0508 ja sa z toho tesim uz dllllllho🙂)

irriss
28. mar 2012

@aduskatt
ze prej "kavickovanie" 😀 😀 😀 😉 🤐 🤐

aduskatt
28. mar 2012

@irriss no jasne, tym to zacina🙂

aduskatt
28. mar 2012

@irriss a pokracuje druhou kavou🙂

rainbow0508
28. mar 2012

@aduskatt super...ja viem, ze tu obcas tie moje komentare vyzeraju, akoby som mala na chlapov tazky zaludok...ale nie je to tak...len som "pouceny optimista" 😉 ja toho svojho lubim aj s tym jeho batozkom chyb...a nemenila by som ho

mummy01
28. mar 2012

no chlap si rychlo zvykne na Full servis 😀 ale je to pravda
@rainbow0508 to dobre napisala,chlap naznacovanie nechape.MM sa tiez zrovna nepretrhne od pomoci ale ked nieco potrebujem musim mu to povedat priamo,vtedy urobi co treba.Roky som naznacovala a mala som akurat nervy ze nechape 😀 Treba hovorit priamo,odvazne a k veci lebo ak si raz zvykne ze jeho sa domacnost a dieta netyka tak potom uz niet pomoci.Tiez by som "zrusila mores" 😉

maca_p
28. mar 2012

@mimzy123 pekne od huby mu povedz, ze nie je v hotely, nech si nemysli, ze domov bude chodit len sr.vat a st.vat, zr.vat a spat!!! zaberie to, ale na chlapa musis mat urcitu hlasivkovu uroven a pod nu neklesat, inak to sklzne do beznych kolaji.
ja napr. rada upratujem, aj varim, ale nesmu sa mi motat deti za zadkom, inac nic nespravim alebo mi to trva 3x dlhsie co neznasam. takze vacsinou to robime tak, ze ten kto je s detmi ma deti a kto je bez deti, tak maka v domacnosti. btw. mm tiez robi 12 tky, co ho neospravedlnuje od pomoci v domacnosti!

aduskatt
28. mar 2012

@rainbow0508 rovnako🙂)nikto nie sme bez chyb.aj ten moj si na tie moje zvykol🙂

irriss
28. mar 2012

@aduskatt
znas italske mini pidi kafe?

..to mas "vypite" za par sekund 😀 😀 🤐 🤐 🤐

rainbow0508
28. mar 2012

@aduskatt ved to to...este ze aj oni vedia nas brat s tymi nasimi chybami...aj za to ho lubim

maca_p
28. mar 2012

@irriss ja to neviem takto asertivne 😉

mimzy123
autor
28. mar 2012

@irriss tá metóda sa mi celkom páči...vyskúšam

ajca123
28. mar 2012

@mimzy123 no na toto musím reagovať..
Žijem tu na SK bez moji rodiny,oni žijú v CR a moja mama ešte chodi do roboty.
Ja mám tri deti a staram sa o nich 24hodin skoro sama. Ráno sa všetci naranajkujeme a potom manžel ide do svojej pracovne a z domu odchádza ako kedy. Tak cely den som s detickama sama. A večer tiez dôjde ako kedy.
Mám 6r. syna a druhy má 2r. a treti dva mesiace. A tiez mi muz nepomáha v domácnosti. Ale chodi uz teraz na nákup a aj vyleje nočnik a utre ritku. A začal sa snažiť.
Lebo ked som musela ísť na poradnu s najmenším nebo na gyndu tak muz strazil a v tedy sa musel starať. A aj ho to začalo baviť.
Začal by otcom ako má byt. Len neprebaluje lebo mu to smrdí a zveda sa mu z toho žalúdok.
Musíš byt milá a poprosiť ho.
Vieš aj on pracuje lebo nosi korunky domu. A preto ja nic nehovorím môjmu lebo sa vďaka nemu mame veľmi ale veľmi dobre. A môžme si kúpiť čo chceme a nemusím kukat čo čo stoji.
Aj jeho musíš pochopiť .

aduskatt
28. mar 2012

@irriss za par sekund? kokso, tak to by som ich musela kolko vypit, aby mi vydrzali od siestej do jedenastej? 😀 😀 😀 😀 😀

irriss
28. mar 2012

@maca_p
😀 😀 😀 😀
ja mam vyhodu, kdyz potrebuju uplatnit tuto "primou rec", mluvim cesky a smeju se u toho..ani nepozna, ze se zlobim 😉 a mne se ulevi

korenbaba
28. mar 2012

Ja som začala s tým, že som mu malú dávala von, alebo išiel k jeho starým rodičom či svokre sám.S tým že ja chcem - musím poriadit, umyt okná alebo čosi podobné. I ked nie vždy to bola samozrejme pravda, proste som chcela mat doma chvilu pre seba 😉 Ako chodili spolu vonku, do obchodu a pod. zvykli si na seba a on sa naučil postupne, pomaličky o nu starat. Vytvorili si vztah otec dcéra, nie len mám ta rád lebo si moja, chvilu sa s tebou pohrám s legom a vrátim ta mame. Postupom času, možno pomalými krokmi polroka, sú si sebestační. Možem muža nechat doma s malou aj týžden a viem že vie spravit všetko čo treba a hlavne vie čo to obnáša. jemu to nerobí problém lebo mu robí radost. Ak si má malá vybrat kto ju okupe, nachová - je to tato. je s ním totižto vacsia prdel a často porušu mamine pravidla 🙂 A tato je pyšný, že si vybere jeho.! mama prižmuri oko, vyhodí nohy na gauč a dá si kafe 🙂
Ale neviem či to funguje vždy a u každého. Niekedy by sa chlap aj rád do starostlivosti o dieta, ale nevie ako. Hlavne ked ich pri chýbách spucujeme. Nie každý chlap má vrodený inštinkt postarat sa o dieta, tak ako žena. Chlap si nerád pripadá ako blbec. A preto chválit aj ked dietatu obuje topánky, aj ked možno to nie sú tie čo sme chceli aby obul🙂)

jabadaba
28. mar 2012

nema nervy na krmenie? A naco mal potom dieta? Zdrbat a riadne, a v ziadnych naznakoch. Akoze sa mu hnusia plienky, nocnik? A co sa mu vlastne nehnusi? To mozno bude kratsi zoznam! Mat takehoto nevyzreteho somara doma tak dostane taky spucung opakovane, ze by dozrel kozmickou rychlostou. Prasit a decko miesit, to sa mu nehnusilo, co? Jaaaaj, treskla by som takemu riadnu spakruky....

aduskatt
28. mar 2012

@ajca123 a ty doma nepracujes?....myslim, ze chlapa neospravedlnuje to, ze chodi do prace.materska neznamena, ze chlap je ako dalsie dieta, materska je, ze deticky maju mat full servis🙂)moj tiez niekedy aj tri dni nepride z prace, ale ked je doma, tak sa delime o domacnost aj o dieta.....ja mam nazor, ze tak ako sa o plodenie staraju dvaja, maju sa starat aj o domacnost a vychovu dvaja🙂 Som si ista, ze nie vsetky budete suhlasit s tymto nazorom.......u nas to tak vsak funguje a je to fajn.......

rainbow0508
28. mar 2012

@korenbaba ...alebo vonku zistis, ze mu ich obul naopak...nam sa to stalo, ponahlali sme sa na autobus...a este hodnu chvilu v autobuse sme sa vsetci tak rehunali, ze sa kazdy pozeral...