Ako docieliť, aby priateľ prestal stávkovať?

veva111
17. mar 2016

Chcela by som vedieť ako docieliť aby priateľ prestal stávkovať. Už mám toho akurát tak dosť a neviem kto by mi mohol pomôcť v tejto situácií.

janinah
17. mar 2016

Pomôže ti tvoj vlastný zdravý rozum....utekaj kade ľahšie.....

charity
17. mar 2016

Ty si hlavne uvedom, ze druheho nezmenis. Je to kruta zavislost. S krutymi dosledkami. Utekaj. A neurob si predtym dlhy!

pillipilli
17. mar 2016

Ahoj nedosiahnes to nijak,pokial on sam nechce. Ja mam tiez kamosku co mala taky isty problem a dokonca otehotnela. Ja som jej vravela ,ze neboj deti zmenia chlapa urcite sa uvedomi.... A... Velke h....o !!! Ona je sama s dcerkou a on dalej stavkuje a zije vo svojom svete,na malu kasle. Zavistlost je najhorsia vec co vie znicit vztah a este ta moze zatiahnut do rôznych problemou. Ja viem ty ho milujes, len ci po rokoch si nebude hlavu trieskat o mur...

maminkasisa
17. mar 2016

ak to nebude chciet on sam, Ty ho nedonutis.... velmi zla zavislost, moze aj Teba zruinovat..... si si ista, ze
chces byt s nim.... vies si predstavit, co Ta v buducnosti s nim caka... ja by som dlho nerozmyslala a papa....
mysli teraz na seba.....

katka1981
17. mar 2016

rozist sa s nim a je po probleme

ritusuk
17. mar 2016

Nepotesim Ta,neexistuje sila,ktora by prinutila cloveka bojovat so zavislotou;okrem jednej jedinej sily - jeho vlastnej vole.prezila som si svoje so stavkarom,prve 2-3 roky som to brala ako zalubu,nevidela som na tom nic zle,ved to boli 60centove tikety,obcas vyhra 20-30eur.potom som si vsimla,ze to zacina byt zle,hlavne ked prichadzali majstrovstva sveta v hokeji,tam nas program dost ovlyvnovalo kto kedy a aky zapas hra,o nieco neskor som si vsimla,ze aktualna nalada - jeho i moja -zavisi od prehry/vyhry,ked sa darilo,objimal ma,kupovalo sa pivecko,euforia (ale len do dalsieho zapasu) a ked sa prehralo,nadavky ako hrom (nie na mna,na nich,lebo je to vsetko podplatena banda keketov),to uz som zacinala mat toho plne kecky.nikdy nezabudnem na Silvestra,kde moj milovany ex cumel na hokej,ledva som ho vytiahla na balkon,zamrmlal "stastny novy" a vratil sa pred televizor...ale este stale som s nim chcela byt a dufala som,ze za to zmeni (my zeny sme neskutocne odolne,ze?) a ked som uz definitivne rozmyslala o rozchode (ale boli tam aj ine veci) otehotnela som,bum dvojcata a par tyzdnov po ich narodeni tento moj ex prehral celu vyplatu (vtedy cca 700 libier) a ja som musela zaplatit vsetko okolo deti (aby som neklamala,pomohol mi vtedy nas spolocny znamy,ktory je teraz mojim snubencom 😉 ) a to bola ta povestna posledna kvapka,ze v tomto svoje deti vychovavat nechcem a nebudem.aby sa moje deti pozerali na svojho nervozneho tatka,aby sa nas program krutil okolo zapasov,aby nase financie a rozpocet ovplyvnovala takato chujovina?nikdy...rozisli sme sa,s detmi sa stretava v ramci moznosti,alimenty plati nacas a poriadne,mame dobry vztah,ale dodnes mu to nedoslo,kedze sme sa minule o tom rozpravali a ja som mu povedala,ze toto bol pre mna bod 0,tak bol prekvapeny a nechapal...stavkuje dodnes,s jednym rozdielom,mna a deti sa to uz nijak nedotyka...moja nalada zavisi maximalne od pocasia 😀 a dakujem Bohu,ze mi do cesty zoslal chlapa,ktory si nekupi ani len zreb, futbal a hokej ho netrapia a ma vycitky svedomia pokial si chce zaobstarat nejaku drahsiu vec iba pre seba (je blazon do techniky)...takze ak mas kam ist,odid,ak nemas kam ist,zacni si nenapadne odkladat peniaze a zvazovat moznosti.drzim palce 🙂

misel0806
17. mar 2016

Je to droga to ho neodnaucis laska k automatom je jednoducho silnejsia ako laska k tebe. Daj ultimatum ti alebo automat alebo dovi dopo dopi. S taketo chlapa aj tak nic nebudes mat len trapenie😀😀😊😊

maminkynafazulka
17. mar 2016

Ak nechce sam vy si mozte aj piskat..

ivetkab.
17. mar 2016

škoda, že nepíšeš o aké stávky ide. Ak hrá automaty, tak od toho by som utekala. Ale pokiaľ má záľubu v podávaní zápasov po 1Eure, tak hádam je to oki. Nestávkoval keď ste si spolu niečo začali? Nechci niekeoho meniť. Buď ho berieš takého aký je, alebo si s ním nezačínaj.

mala_hobitka
17. mar 2016

Kym on sam nebudie chciet mozes sa aj od zlosti hojdat na lustri a nic nedosiahnes. Pokial stavkuje obcas a nemina vela...len obcas drobne....tak by som to neriesila. Ak to zasahuje do spolocneho rozpoctu....a to aj keby ste nehospodarili spolu v jednej domacnosti ale znamenalo to tvoje zvysene vydavky tym ze on proste neustale nema peniaze.....to uz je zavislost a rozhodne by som ti radila poriadne si rozmysliet ci chces s tymto clovekom zostat. On musi chciet prestat a pokial si nechce pomoct ak je jeho chovanie chorobne....tak nic nezmozes okrem zachrany vlastnej koze aby ta tento vztah financne a existencne nepolozil.