Ako dlho ste nosili snubný prsteň?

zutomad
5. máj 2014

Caute baby,dokedy po svadbe ste nosili snubny prsten? Som vydata uz 4 roky a doteraz som na jednej ruke nosila snubny a na druhej obrucku(nepaci sa mi,ked sa oba nosia na jednom prste),ale teraz sa nam narodilo babetko a kedze snubny na taky vyvyseny diamant tak sa stalo,ze som maleho nechtiac poskriabala,tak som ho dala dole. A potom ma napadlo,ze ked vyrastie,ze kedy a ci vobec si ho mam dat znova na ruku?Dakujem!

inguna
5. máj 2014

Ja som nedostala snubný prsteň, mám iba obrúčku a aj tú mám odloženú a taktiež aj môj manžel. Vôbec nám to netrhá žily, že nenosíme prstene. Sme spolu 19 rokov z toho 13 rokov manželmi, takže či sa nosí prsteň alebo nie vôbec nezáleží.

hajajanka
5. máj 2014

@zutomad Ved to nie je o tom, ci mas na ruke prsten alebo nie 🙂 Moj muz ho nenosi z cisto praktickeho hladiska. Ja ho nenosim, lebo mi je uz maly (odlozila som ho pred par tyzdnami, ked ma doslova tlacil na prste) a fungujeme dalej aj bez prstienkov 🙂
Ja snubny prsten aj obrucku povazujem za sperk, takze tak k nim aj pristupujem. Nie to je v manzelstve dolezite 😉

exupery
5. máj 2014

Ja nenosim,ani jeden,vadi mi to,prevdu povediac,snubak ani neviem,kde som schovala a obrucka mi je aj tak mala 😉

applede
5. máj 2014

ja nosim snubny aj obrucku..na jednom prste, mne sa to naopak tak paci....podla mna nie su to iba "prstene" pretoze tych mame/mam/ doma viac ako dost a nic z toho uz nenosim, len tieto dva...tak ako sobasny list je pre niekoho len "papier" aj svadba je len "oslava či hostina" , tak pre niekoho su manžel.prstene len "prstene" pre mna nie 🙂 z prakt.hladiska ich doma vacsinou nenosim ale ak niekam idem tak preco....by som si ich nedala? hmm 🙂

viera27
5. máj 2014

nenosim ani jeden a zistujem, ze veru nie som sama 😀.

stefka33
5. máj 2014

Ja nenosím vôbec. Strašne mi vadí ten pocit, že mám niečo na prstoch. Neviem to zniesť. Dokonca ani retiazku na krku neznesiem a náušnice len také malé, aby som o nich nevedela. Manžel nosí obrúčku od svadby už 11 rokov. Nemá s tým problém, a ani nikto iný mi to nevyčíta.

reni1512
5. máj 2014

ja som nosila snubny a od kedy mam obrucku nenosim ho 😀 ...v zime mi zavadzal tak som ho dala dole 🙂 myslim ze ked mame obrucky na rukach je to jasne aj so snubnym aj bez neho ..

boruska11
5. máj 2014

ja nosim iba obručku 😀

bubelko
5. máj 2014

@zutomad snubny nenosim vobec, mala som ho len do svadby, aj to nie casto. obrucku nosim ako kedy. väcsinou si ju rano nasadim spolu s hodinkami a potom ju mam cely den, len ak nieco robim, dam ju dole. a cez vikend, kedze si doma hodinky nedavam, tak nedam ani obrucku 😉

danielahamar
5. máj 2014

my nenosíme, muž nemôže v práci a už ich ani nedáme na prsty, nejako sa nám zmenšili 😅

karabashka
5. máj 2014

@zutomad ja nosím snubný na pravej ruke - tam sa ma nosiť a obrúčka zas na ľavej..a nosiť ho budem stále, aj ked je už po svadbe, ale oba budem nosiť

something
5. máj 2014

ja sa idem o chvilu vydavat a teda ma ani nenapadlo, ze nebudem nosti snubny.budem nosit nadalej, kym sa nerozhodnem ho dat dole

fopka
5. máj 2014

keď som nosila zlato normálne, že na "kompletku", tak som nosila aj snubný. Od istého času som zo seba všetko zhodila a nosím len obrúčku, som na ňu zvyknutá už tak, že keď ju dám na chvíľu dole, tak mi na prste jednoducho chýba.... Ak nosíš prstene bežne, tak nevidím problém, že prečo nie aj snubný, veď na ňom predsa "nepíše", že je snubný. ak prekáža z praktického hľadiska, tak jednoducho dole.... a myslím, že by to nemalo byť o tom, že "nosím snubný preto, že je snubný" aby sa nepovedalo. a ako tu už bolo napísané, dobrý vzťah funguje aj bez prstienkov

marmete
5. máj 2014

Tuším do svadby a potom už iba obrúčku 🙂 mne snubný nejako nesedel k obrúčke, farebne a tak som ho odložila niekam. A vyhovuje mi, obrúčka na prste a nič viac, keď som čakala prvé dieťa, už v troch mesiacoch som ho nemohla nosiť a normálne ma to hnevalo, takže som bola celý šťastná, keď som si ho opäť mohla nasadiť 😀

brumka
5. máj 2014

@zutomad ahoj jasom po svadbe zacala len obrucku nosit po porode nenosim nic len ked niekam ideme obrucku aj tu nosim na prostredniku lebo na prstenik mi je velka ale zmensovat si ju nechcem davat. ja mam taky snubny a obrucku ze nemam sancu ich nosit na jednom prste

melanka21
5. máj 2014

dovtedy kym so ho nestratila :( ale nosila by som ho doteraz. 🙂

koniarova
5. máj 2014

Nenosím žiadny. 😉

nice202
5. máj 2014

ja nenosim ziadne prstene, vadia mi a ak by som doskriabala dieta, tak by som si urcite prstene zlozila. Ani moj muz nenosi prsten...

v_alika12
5. máj 2014

hoci mam krasny snubny prstienok,tiez s diamantom 😀 ,nenosim ho vobec a ani obrucku nenosim. Nikdy som prstene nenosila,nie som na to zvyknuta a hoci mam super muza a (zatial 😀 ) krasne manzelstvo,neprikladam tymto veciam nejaky hlbsi vyznam.

kazunomiya
5. máj 2014

@zutomad Asi som to urobila podobne ako ty: zasnubny som zlozila spolu s obruckou, ked mi v tehotenstve opuchli prsty a bala som sa, ze by som ich neskor nezlozila vobec. Obrucku som po porode zacala nosit znova, zasnubny nie, ale len z praktickych dovodov, su na nom kamienky a nechcela by som aby mi prekazal pri starostlivosti o babo alebo mu nebodaj ublizil. ale inak by som ich nosila tiez oba, kazdy na inej ruke.
Aj ja by som si zasnubny opat dala 🙂 Len neviem, kedy to uz bude bezpecne.

skrecok
5. máj 2014

Ja odkedy som sa vydala, tak nosim tiez iba obrucku. Ked som doma tak vobec, nemozem mat nic na ruke ani hodinky. Nechcem si znicit domacimi pracami alebo v zahrade...

lucinocka
5. máj 2014

@zutomad snubny aj obrucku, kym som neotehotnela, potom sa mi vyhodila alergia na vsetko kovove, aj na lyzicky:D a po porode som si odyvkla a vadi mi na ruke...davam si len ked idem medzi ludi ..i to ked si spomeniem v tom strese pri obliekani seba a malej:D

brumka
5. máj 2014

a este som zabudla ked somchodila do prace tak ziadne prstene ani retiazky u nas prisne zakazane aj muz nenosi lebo je to u nich zivotu nebezpecne, takze nosime jedine ked ideme niekam spolu von

heni79
5. máj 2014

@zutomad
Ja som ho nosila 5 dní!
Zasnúbili sme sa v Benátkach a mala som dosť netradičný "snubák" - z muránskeho skla. 😅
Po návrate domov som ho jednoducho odložila, nebolo reálne aby som ho nosila do práce. Mám ho odložený dodnes. 😵
P.S. Odkedy mám deti, šla dolu aj obrúčka. 😅 Z praktických dôvodov.

lulu369
5. máj 2014

@zutomad ja som snubný prsten aj obrúčku musela odložiť asi mesiac po svadbe, pretože mi počas tehotenstva puchli prsty na rukách...no po pôrode eď prsty prestali puchnúť som znova začala nosiť obrúčku aj snubný. A teraz som na RD so synom - keď som doma tak mám prstene odložené (aj snubný s obrúčkou) ale keď niekam idem tak si ich dám 🙂

mahmulienka
5. máj 2014

ja mam snubak doteraz a nezlozim ho kym nedam dole obrucku, zapadaju totiz do seba a pre mna je to idealne, aj keby to tak nebolo, nosim ich zaroven a nastalo. sem tam ocko zavadi, ale nie je nijako nebezpecne ani skrabajuce, takze ani preto to mozno neriesim.

atreyu
5. máj 2014

Dokiaľ mi z neho už po treti krát neodpadla perla...takže som ho odložila a už nosím len obrúčku

cukroska
5. máj 2014

Od kedy som zasnúbená aj vydatá, aj ho budem nosit stále 😉

modrofuzik11
5. máj 2014

my sme nic take neriesili🙂. prsten nenosim ani ja ani tomas 🙂 akosi mi to zavadzia 🙂

25daniela
5. máj 2014

No, ja tiez nosim snubny spolu s obruckou nonstop, iba som musela prelozit oba prstene z lavej na pravu ruku, lebo v jednej chvili sa mi prsty na lavej ruke tak stencili, ze mi prsten, prave snubny spadol do pracky ked som davala prat a to tak nestastne, ze som musela vola opravara a vysolit za vybratie 20eciek. Obrucka mi spadnut nestihla, ale potom som zistila, ze na pravej ruke mam tucnejsi prstenik, tak nosim na pravej.