Ako dlho ste chodili s vaším terajším manželom?

myskacici
23. mar 2013

Ahojte, zaujímalo by ma, po akej dlhej dobre chodenia/ spolužitia ste sa rozhodli, že sa zoberiete s vašim partnerom. Mala som 2 vážnejšie vzťahy, obidve trvali viac ako 3 roky, ale ukončila som to s tým, že si dotyčného zobrať nechcem. Teraz mám priateľa, som s ním kráátko, iba 5 mesiacov, ale mám pocit, že ho poznám minimálne 5 rokov. (to isté cíti aj on). Nedávno mi povedal, že chce, aby som bola jeho posledná a že je šťastný ako nikdy predtým. Veľmi ma to teší, lebo ja to cítim rovnako. Keby mi navrhol sobáš, neváhala by som ani chvíľu 🙂 Myslíte že je to skoro?

hradnapani
23. mar 2013

@myskacici Ja by som este nejaky ten mesiac pockala. Preco? obvykle je tych prvych sest mesiacov clovek najviac zalaskovany a nevidi a nechce vidiet chyby toho druheho. Mozno po roku... ked trochu opadnu tie ruzove okuliare. A navyse, ak je novy vztah kratko po tom starom vztahu, tiez to moze menit optiku.
A tak ratam... u nas boli zasnuby po 15 mesiacoch, a z toho sme asi dva mesiace uz byvali spolu a bolo nam tak fajn aj v spolocnej domacnosti, ze uz nebolo na co cakat 🙂

ninive16
23. mar 2013

Ja som s mojim manželom chodila takmer 6 rokov. Predtým sme sa poznali ešte 5 rokov, z toho 2 roky som s ním bola pohádaná, tak sme sa nebavili 😀 Fakt ma naštval, tak sa mi radšej vyhýbal....
Keď som s ním chodila 5 mesiacov, tak to bolo rovnaké, ako si písala,po 2 rokoch som začala zvažovať- všetko sa upokojí, nič už nieje také vášnivo-bláznivé a euforické. Možno nuda, stereotyp. Rozchodili sme to 😎 . Po 4 rokoch som na čas odišla do zahraničia s tým, že si zasa vyjasníme, ako to bude. Po návrate som mu na rovinu povedala, že potrebujem čas, lebo fakt neviem, či chcem s ním zostať. On mi na to povedal, že počká. Bol trpezlivý a vyhral ma (teraz si to už asi nemyslí 😀 ).
Či je 5 mesiacov skoro? Ako pre koho. Sú páry, ktorým to stačí a sú páry, ktorým to nevydrží aj keď spolu randia 10 rokov...
Všeobecne však tuším platí- čím sú ľudia starší, tým kratšie spolu randia. Štatistika nepomôže, či váš vzťah vydrží bude záležať nie od dlžky randenia, ale od vašej osobnostnej vyzretosti.......

mima4
23. mar 2013

@myskacici
My sme sa zasnubili s mojim manzelom po 1 roku chodenia a chodili sme dokopy 2 roky, nikdy sme spolu nezili v jednej domacnosti pred svadbou. Teraz to uz budu 4 roky, čo sme manželia.

Podla mojho nazoru 2 roky chodenia uplne stacia, aj tak človeka nespoznáš za celý život 😀 Poznám zo svojho okolia velmi vela vztahov, kde chodili spolu 6-7 rokov a rozisli sa alebo sa vzali a o dva roky na to rozvod...

trish31
23. mar 2013

@myskacici no,tak ako ty,5 mesiacov cca,z toho on vela cestoval takze intenzivne asi 3 😀 A som s nim velmi velmi stastna a za nikoho by som ho nevymenila.Podla mna,ked uz raz vies,ze je to ten pravy,tak nemas na co cakat.Drzim vam palce 😎

vefi89
24. mar 2013

@myskacici u nás to bolo 7 mesiacov, a teraz je to už 7 rok čo sme spolu. 😝

koniarova
24. mar 2013

Chodili sme spolu 6 rokov. Ešte by som na tvojom mieste trochu počkala. I keď je pravda, že mm ma prekvapí aj po 16 rokoch čo sme spolu. 😠 😉

sisajojo
24. mar 2013

po 7 rokoch chodenia sobas a teraz 7 rokov manzelia 😉

zankaj
24. mar 2013

8 mesiacov sme spolu chodili a teraz sme uz 10 rok manzelia 🙂

rori13
24. mar 2013

8 rokov

nanulik
24. mar 2013

Po 4 mesiacoch sme spolu zacsli zit, manzelia zatial nie sme

dai
24. mar 2013

ahoj. my sme spolu chodili 5 rokov a teraz sme 8manzelia... moji rodicia spolu chodili 3 mesiace ked mama otehotnela a teraz su spolu 38my rok...
ono vela zalezi a to sa ukaze az casom ci ste naozaj pre seba stvoreny ci viete zvladnut aj zle casy ked uz ta zamilovanost prejde... moj brat sa teraz rozisiel po 8rocnom vztahu - takisto uz mohli byt zobraty - ci to menej boli ked ste neni zobraty? asi nie... ale je menej dodatocneho riesenia...
co by som poradila mojej dcere? asi pockat aspom pokial ta najvaecsia zamilovanost prejde aby videli obaja ten vztah realisticky, niekedy zial spriaznenost dusi na dobry vztah nestaci... samozrejme ze ti nikto ani potom negarantuje ze to budena cely zivot ale nebudes si aspon nadavat do naivnych hlupani ktore riesia veci horucou hlavou keby to nevyslo😉

sasenkah
24. mar 2013

10 rokov randenia + 3 roky manželia 🙂

leteku
24. mar 2013

8 rokov chodenia a teraz bude 8 rokov čo sme manželia 😉

blumka
24. mar 2013

@myskacici no, pred mojim manzelom som mala 7 rocny vztah, ten posledny siedmy rok sme spolu aj zili ale nevyslo to. Mm som spoznala v maji, od jula sme zacali spolu zit, v novembri ma poziadal o ruku a v juli dalsieho roku bola svadba. Takze sme spolu chodili rok a toho roku budeme mat 6. vyrocie sobasa 😉

bobi3
24. mar 2013

@myskacici ja som mala priateľa 10 a pol roka, rozišli sme sa, lebo odmietol si so mnou založiť rodinu 😢 potom som si našla môjho terajšieho manžela, po 3 mesiacoch od zoznámenia sme si uvedomili, že chceme vytvoriť rodinu a ostať spolu, nasledovali prípravy na svadbu a presne 8 mesiacov od zoznámenia sme sa manželmi aj stali... Sme spolu už 5 rokov, máme krásnu dcéru a zatiaľ to bolo moje najlepšie rozhodnutie v živote. Podľa mňa to vôbec nezávisí od dĺžky vzťahu predtým. Držím palčeky 😉

zuzullik1001
24. mar 2013

6 Mesiacov sme chodeli a bola svadba 🙂 a. Sme spolu dva roky od svadby a sme stastnyyyyy moc 🙂

avion
24. mar 2013

my sme hned zacali spolu zit ( cca po 10 dnoch). po roku sme sa vzali a manzelia sme 8 rokov. a obcas sa smejeme ze nikdy neprisiel pre ma do kina 🙂 ani sme sa nedohovarali na dalsom rande 😀

jedina30
24. mar 2013

my sme chodili spolu 8 rokov a manzelia sme uz 7 rokov...ako to leti.... 😀

gabika24
24. mar 2013

Po roku zásnuby, po ďalšom svadba. Manželia sme už skoro 13 rokov 🙂 - na zásnubách sme sa v podstate dohodli už po pol roku. Naši spolu chodili pol roka a potom sa vzali - už je tomu 37 rokov

michaela1609
24. mar 2013

Ahoj ja som chodila s manželom 3 mesiace otehotnela som do 5 mesiacov bola svadba a este sa nám do roka narodilo babo a sme spolu 3 roky a zatiaľ nám to klape

pulsatilka
24. mar 2013

po mesiaci sme spolu zacali zit...zili sme spolu 7 rokov, potom svadba (zasnuby som nechcela povazujem to za hlupost 😅 ) a teraz sme uz 6 rokov manzelia 😀 ....po tych rokoch, niekedy sa lubime, niekedy si lezieme na nervy 😝 ... asi ako v kazdom manzelstve 😀

jana2605
24. mar 2013

4 roky randenia a 7 rokov šťastného manželstva 🙂

selema
24. mar 2013

4.roky randenia 😅 potom svadba z lásky 😀 nemuseli sme, ale chceli 😉 a teraz sme už 13.rokov manželia ♥

k_a_j_k_a
24. mar 2013

Myslim, ze je to aj o "stasti". Poznam par, kt. sa bral po 2 mesiacoch od zoznamenia sa a drzi im to viac ako 30 rokov a poznam aj par, kt. sa po 10rokoch byvania rozisel. Cize nikto nevie povedat, ci to vyjde alebo nie.
S MM sme boli 2,5 roka dost dobri kamarati, pol roka sme spolu chodili, kym ma poziadal o ruku, po roku sme zacali spoli byvat a brali sme sa po 4,5 rokoch spolocneho byvania. Cize sme boli 6rokov zasnubeni, nez sme sa zobrali. No a manzelia sme 4,5 roka.
Cize, aj keby ste sa zasnubili aj hned teraz, nemusite sa brat hned 🙂

lucinka144
24. mar 2013

4 mesiace chodenia..a naplanovali sme si babetko 🙂 otehotnela som na prvy sup...maly ma 18 mesiacov. prave si prerabame hniezdocko a potom ktovie... mozno na jesen svadba. 🙂))
..jednoducho sme si sadli. niekedy netreba 4-5 rokov chodenia aby ste vedeli ze je to ten pravy chlap pre zivot. 🙂

cicimotinka
24. mar 2013

chodili sme spolu 2 mesiace na intráku... potom boli prázdniny, takže 8 mesiacov na diaľku a tak sme sa vzali, aby sme boli spolu... v marci sme mali 13-te výročie... 😀

cikyta
24. mar 2013

@myskacici My spolu randíme už 11 rokov .... bývame spolu, máme dieťatko, no zobratí ešte niesme .... na otázku kedy ? Máme odpoved, že sa ešte musíme viac spoznať 😀

paloma20
24. mar 2013

my sme spolu chodili 4,5roka,teraz sme pol roka manželia... a zasnubili sme sa po dvoch rokoch chodenia.

zuzanalv
24. mar 2013

my sme zacali spolu chodit ked som mala 15,po 5 rokoch sme sa zobrali,manzelia sme 15 rokov...

anny1984
24. mar 2013

Vzali sme sa po 2 rokoch a 9 mesiacoch chodenia (z toho sme boli zasnúbení 5 mesiacov). Poznám pár, ktorý sa zasnúbil po 1 roku chodenia a svadbu mali o 9 mesiacov na to. Ďalšia kamarátka chodila s priateľom 10 rokov a potom sa vzali, no to je myslím extrém a prípad, kedy chodili spolu od puberty 🙂 Zasnúbiť sa môžete, vziať sa môžete aj neskôr. 🙂