Ako dlho mávate tichú domácnosť?

24. jan 2024

Ahojte. Ako dlho máte tichú domácnosť. vcera sme sa pohadali koli svokre, samozrejme.. ja som urazená on tiež, ako to mate vy doma, kto v tomto pripade
prvý chodí za tým druhým? Ocividne v nasom pripade mame obaja to svoje ego, pohadali sme sa prvy krat takto. Dakujem za rady.

ninusa221
24. jan 2024

Väčšinou priateľ príde ja som tá trvdohlavá.. ale reálne nevieme sa dlho hnevať obaja takže to trvá možno hodku dve a potom sme zas pohode..

h2
24. jan 2024

My tichú domácnosť nemávame. Ale to nepíšem preto, že by som sa chcela robiť dokonalá. Ale my sme obaja horúce hlavy, každý si chce v hádke vykričať to svoje. 😀 My by sme to proste nevydržali, byť ticho. Ja by som určite za chlapom prišla, keby sa odul a nekomunikoval. Nech prestane blbnúť a je zase normálny.

autor
24. jan 2024

@h2 aj keby to nebola tvoja chyba?

sasenka5
24. jan 2024

No u nás to je väčšinou vždy vyriešené a je po tichej za 10 min. najneskôr 😂

h2
24. jan 2024

Áno. Keby to bola moja chyba, alebo spoločná, tak sa aj ospravedlním. Keď jeho, povedala by som tak, ako som napísala, nech prestane blbnúť a začne sa zase správať, ako normálny dospelý človek.

h2
24. jan 2024

Alebo choď za ním a opýtaj sa: "Chceš sex?" Uvidíme, či bude stále ticho. 😁

hugger
24. jan 2024

Je tu niekto kto dodržiava pravidlo nikdy neísť spať pohádaný?

h2
24. jan 2024

@hugger Áno. ✌️

petronellla87
24. jan 2024

Max 10 minút 😁

lenka2710
24. jan 2024

@hugger áno 😉

autor
24. jan 2024

No ja som zvedava este ako dneska, vcera ani nebolo kedy sa ist rozpravat mna rozbolela hlava a uz o 6 som spala v posteli ..
Neverim ze on pride prvý za mnou, radsej bude robit vsetko preto aby sa mi vyhybal celý deň a teda teraz si neviem s nim ani sex predstavit lebo som nahnevana a on urazeny na to ze som si dovolila sa nahnevať

autor
24. jan 2024

A aj som zistila ze sa nechce udobriť, cize v tomto pripade ja mam trpieť a on je spokojný lebo chce mať tichú domácnosť proste muzske ego

h2
24. jan 2024

A na čom ste sa pohádali?
Keď chce byť ticho, aby si ty trpela, choď von. Zavolaj kamoške, sestre, hocikomu. Keď nikto nebude môcť, choď sama.

lenkakravcova
24. jan 2024

Možno 15 minút. Neznášam byť ticho ani keď je ticho na opačnej strane, takže tých 15 minút je fakt dosť 😃

777januska777
24. jan 2024

Neznášam tichu domácnosť a fakt som nepochopila v čom to ma pomôcť. Ty si urazena, on urazený a obaja mate v hlave svoju pravdu. A stále si ju viac a viac utvrdzujete. Bud sa porozprávajte normálne alebo sa rozidte. Lebo fakt takto ste naštvani, obaja mate pocit, ze mate pravdu a obaja čakáte, kedy ten druhý prišide a bude sa doprosovat. Vzdy pri tichej domácnosti si predstav, ze partner už sa nikdy nevráti, zeby zomrel a až potom si povedz ci daná hádka nie je len blbosť.

number19
24. jan 2024

Zavisi od dynamiky vztahu. Poznala som zenu, ktora sa bola schopna oduvat aj tyzden, na kazdeho clena rodiny. Proste kvoli konfliktu s partnerom trestala takto celu rodinu.
Partner ju nakoniec vzdy uprosikal kvoli detom. Ked deti odrastli opustil ju.

dusankomoj
24. jan 2024

@hugger áno, dokonca už v druhom vzťahu. Je to veľmi múdre pravidlo!

lavender94
24. jan 2024

To je asi ten typ, čo robí dusno, lebo mu robí dobre sledovať ta ako sa trápiš. Nechápem toto správanie. Tak keď sa pohádate, malo by byt v zaujme oboch, vykomunikovat si to, nech je to kohokoľvek vina. My sa zvládneme väčšinou nebavit tak pol dna a potom sa porozprávame a aj keď nie vždy nájdeme spoločne východisko, proste nemôžeme si ničiť vzťah žabomyším vojnami a chovať sa k sebe hnusne len aby sme si niečo dokázali

lavender94
24. jan 2024

@hugger práveže nám sa osvedčilo vyspať sa, vychladnúť a rano sa porozprávať. Ale to len v prípade, že sa pohádame večer.

majlo1234
24. jan 2024

@hugger ja teda nie, hlavne ked ma nasere vecer. Potrebujem predychat, ale to neznamena tichu domacnost, len nasratie moje.

Inak tichu domacnost neznasam, a hlvne som to nepoznala zo svojej rodiny, my sme to museli postupne zmenit. Pretoze zo zaciatku moj muz aj dva tri dni sa oduval😂 ja som z toho bola hotova.
Teraz po rokoch a milion rozhovoroch sa to zmenilo k lepsiemu. Uz sa neodiva, dokonca je schopny sa ospravedlnit. Ja som mu proste povedal, ze sa nemusi ospravedlnovat preto, lebo to tak citi, ale preto, ze ten druhy to rad pocuje a spravi mu to dobre😊

andrejka1974
24. jan 2024

My tak desať minút a kolo svokrovi sa už radšej nehádam ,vie že mám pravdu s jeho otcom dlho mu trvalo otvoriť oči

mabenn
24. jan 2024

je rozdiel mat "tichu domacnost" lebo clovek sa potrebuje zahlbit do seba a nieco si poriesit a mat tichu domacnost ako reakciu na urazenie alebo trvanie na svojej pravde - toto je podla mna dost detinske a partneri v zrelom vztahu by mali vediet komunikovat o svojich nazoroch a pocitoch aj ked su rozdielne...dlhodoba ticha domacnost uz spada pod formu manipulacie resp. citoveho vydierania a je dobre sa tomu vyhnut, samozrejme obojstranne

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tibor79
24. jan 2024

My sme ticho aj týždeň.

majlo1234
24. jan 2024

@tibor79 mna by slk trafil. Ako organizujete zivot bez reci?

janickacrazy
24. jan 2024

My sme obaja ukecani, takže u nás tichá domácnosť veľmi dlho netrvá. Proste to nevydržíme a musíme sa začať rozprávať. Ale kamoška má tichú aj mesiac a to už je psycho za mňa, teda oni sa bavia len keď deti niečo nutné potrebujú a inak nič. To by som nedala.

radacak
24. jan 2024

Chvíľku, nedokážeme sa spolu dlho nerozpravat...vždy sa odduje jeden alebo druhý

simca06022011
24. jan 2024

no u nas to prejde tak nejak samo, lebo riesia sa prakticke veci neustale... ale bavime sa tak odmerane.. ticho mame, ked nemame co riesit, kludne aj dva dni.. keby nebolo dieta doma tak aj tyzden...kludne aj viac by sme dali. Mna to ale nebavi, doslova ma to ubija, ale s nim sa neda dohadat, ani dodiskutovat. po dvoch slovach, cloveku skace do reci, dopovedat neda :D kto by sa s nim bavil? :D nik...

ada12345
24. jan 2024

Nikdy sa nikto z nas neoduva a neuraza a toto fakt neznasam. Ked sa pohadame, tak komunikujeme.

petamich
24. jan 2024

my sa doma tichom netrestame, takze po hadke velmi rychlo "vychladneme" a jeden alebo druhy pride za tym prvym a povieme si, ze sa nechceme hnevat