Ako ďalej v manželstve?

vanesa198
4. aug 2014

Ahojte.Som vydata 5 rokov.Pred svadbou sme zili spolu s manzelom 8 roky.Mame dve deti.Starsi ma 3 roky a mladsi 9 mesiacov.Od kedy sa mladsi narodil ide nas vztah s manzelom dole vodou.Vsetko mu vadi.Vycita mi zlu vychovu,ze deti rozmaznavam a nic ich nenaucim.Vadi mu ked su rozhadzane hracky,ze je neporiadok.Ked pride z roboty chce mat klud a je nervozny,ked deti kricia pripadne placu.Ak poupratuje raz za cas pocuvam,to vyse mesiaca ako keby ja som neupratovala,nevarila,neprala...atd.Ide si von s kamaratmi ako keby nebol zenaty a nemal deti.
Ani nas sexualny zivot neje nic moc.Naposledy sme sexovali pred 10 mesiacmi.Rozmyslam nad rozvodom,ale nechcem aby trpeli deti.Starsi na nom velmi lipne.Co mam robit?potrebovala som sa niekomu vyzalovst.Diky za odpovede

katarinamarkova
4. aug 2014

@vanesa198
tip - uplne vazne mu ponukni ze ty nastupis do prace a na matersku nech ide on, ked tak dokonale teoreticky ovlada vychovu deti a system upratovania hraciek a inych veci v domacnosti 🙂 ........ale z toho co citam by u konkretneho muza asi tento tip mal nulovy ak nie minusovi efekt 🙂
otazka: ma tvoj manzel nejake pozitiva? ake konkretne?
rozvod= rozvod manzelstva, nie rozvod rodicovstva ( ale tu tiez zavisi od vyspelosti osob, ale to je v podstate jedno pretoze pre svoje dieta chceme emocne a rozumovo vyspeleho rodica, nie? )
.....som asi uplne iny typ zeny ako ty....ja by som podobneho muza hnala prvy den kade lahsie.....ale chapem ze mate deticky a pre teba ako lubiacu mamu nie je casto jednoduche byt sama sebou.
prajem nech sa rozhodnes akokolvek, len nech si stastna, potom budu stastne aj tvoje deti!!!

tatiana7777
4. aug 2014

@vanesa198 ahoj. Skusili ste sa o tom rozpravat? Uplne Ta chapem viem co zazivas, preto suhlasim s nazorom :
@katarinamarkova !
Drzim palce aby si bola stastna Ty , deti to z Teba vycitia 🙂

sheila72
4. aug 2014

Nevšímaj si ho :D ale vážne, ako bolo spomenuté, navrhni mu nech sa stará on. Alebo sa v sobotu zdekuj ku kamarátke, nechaj mu deti a možno si uvedomí, že to neni len toj tak. Mne robil môj presne toto, tak som mu nechala na jeden deň malú...volal mi asi 10-krát že čo má robiť, nevedel nič nájsť. Nakonec prišiel po mňa:D alebo keď mi tvrdil, že nič doma nerobím- prestala som variť, upratovať, prať. Nemal čo jesť, ani si čo obliecť, doma bol bordel jak v tanku. Ja som sa zdržiavala s malou len v izbe, kde som upratovala aby sme tam mohli existovať (vtedy ešte jedávala len mlieko a ovocie, takže variť pre ňu nebolo treba), alebo sme boli vonku. Asi až keď si tretíkrát obrátil posledné trenky pochopil, ako "nič nerobím" :D

bonaqa2013
4. aug 2014

Podobný problém sme tu riešili asi pred 2-3 dňami. Takže manžela pekne krásne zamestnať deťmi, poslať ho na prechádzku s deťmi a ty možeš umývať, vysávať, zametať.... Nesúhlasí s kočíkovaním? Nevadí. Kočíkovať pojdeš ty a on može vysávať, umývať, zametať..... Neboj sa ho. Poriadne sa s ním vyvaď, nakrič na neho, aby vedal ako sa veci majú.

tova
5. aug 2014

@vanesa198 hahaha rozvod uz po takom kratkom case? a tie co pisu, ze by ho hnali kade lahsie budu cely zivot hladat toho praveho lebo takeho 100% nenajdu nikdy. ukaz mi muza ktory hned z lavou zadnou sa postara o 2 deti, posle zenu na manikuru kym dojde ma navarene, upratane, deti v posteli? Tie, co tvrdia ze takeho maju pozeraju telenovely. ano, najde sa taky, ale mozno 1%. to chce cas. Naplanovat, porozdelovat pracu v domacnosti, aby on vedel kto ma co na starost, velky kalendar a oznac kedy su nakupy, kedy sa upratuje a on s detmi ide von, k babke atd. Ked pride z prace, este potiahni sama pol hodinu s detmi, ked su placlive vezmi ich trocha von (kazdy chce mat doma klud aspon chvilu, vezmi deti cez vikend chod na par hodin k rodicom alebo kamartke, sestre..)

mysicka36
5. aug 2014

10 mes. bez sexu? To je ďalšia vec kde vidím problém. Nemá niekoho? Tá nespokojnosť s výchovou, upratovanie.... to všetko je indícia že niekoho má. Sorry že som tak priama ale je to mladý chlap tak nechápem... 😒

mirko2011
5. aug 2014

držím palce, no myslím že 10 mes bez sexu tak to niekto je za tým, najlepšie je si to vydiskutovať napriamo čo mu vadí, čo tebe vadí, čo chce, ako si to predstavuje, ako si to predstavuješ ty 😉 a napriamo že kde to viazne so sexom priamo sa ho opýtaj a uvidíš ako bude reagovať, a potom uvidíš a pochopíš z jeho reagovania a uvídíš či to má perspektívu , držím veľmi palce 😎

adkoalauri
5. aug 2014

@vanesa198 aj u susedov bolo veľa hádky okolo hračiek - nakoniec všetko uložili na skrine, kým som tam raz neprišla, čakajúc na jej manžela- vedela som o tomto probléme od ženy - a nahlas som sa spýtala, od koho to videli, že hračky majú byť hore na skriniach? A vtedy začal muž - samozrejme som sa v duchu tešila a nato čakala- stále tu bol neporiadok, hračky si neuložia, ja kopem do hračiek atď. a ja: Kto im tie hračky kúpil? A načo? Chceš, aby sa tvoje deti rozvíjali? Alebo ti stačí, že sedia celé dni pred telkou? Načo chodíš do ich izby? Ty ich ako vychovávaš? Môj manžel každý večer pomáha synovi upratať si hračky.Keď príde návšteva, dvere detskej izby sa dajú zatvoriť, dvere sú nato predsa...atď. no len sedel, počúval a počúval..od tej doby sa deti môžu hrať 🙂 aj keď tam prídeme a je všetko porozhadzované, alebo aj u nás, deti vedia, že pred tým ako odídu, musia dať hračky na miesta 😉 Musíte si sadnúť, určiť si jasné pravidlá a tak fungovať. Zaviesť, že napr. piatok sa uložia všetky hračky, aby sobotu ráno mohol povysávať, ty zatiaľ navaríš a bude mať možnosť vychovávať svoje deti. A z času na čas nechaj mu doma deti, resp. nech ich zobere von, keď ide ku kamarátom.

mokuch
5. aug 2014

@vanesa198 mirko2011 presne súhlasím, vyrozprávať dať deti niekomu sadnúť a porozprávať ba možno ukončiť hádku dobrým sexom.....10 mesiacov je veľa u mojich kamošiek tak začali nevery ...musí byť sex či sa nám , ženám tento fakt páči alebo nie!!!!

lenbea
5. aug 2014

@vanesa198 vela žien piše, že sa muž takto zmeni. asi nevie uniesť tu zodpovednosť z rodičovstva, ktovie. ukaž mu ale, že maš svoju hrdosť a že materska určite nie je dovolenka. a musite prekonavať v živote rôzne problemy. ako napriklad on konkretne prispieva k vychove deti? aj môj si mysli, že dcera (1,5) ma posluchať, ked dačo povie, ale ona to podl amna ešte nechape. a ked aj chape, treba na nu ist rôznymi spôsobmi a hlavne trpezlivo, čo muži často nevedia - trpezlivosť. asi mu ich treba nechať na par hodin a pochopi. hlavne maj svoju hrdosť a razne, ale s kludom mu povedz, ako to chodi.

isabella_fly
5. aug 2014

dalsia prazdninova, uz sa divim, ze tu baby na to huuufne a snazivo odpovedaju, staci mrknut na zopar veci a hned viete, ze treba pockat do septembra 😀

andrejka1974
5. aug 2014

@vanesa198 ze mu vadi neporiadok, to vadi kazdemu 🙂 🙂 🙂 🙂 prosim ta u nas sa hracky v detskej uz ani neupratuju, vsak moja 2 rocna ich rozhadzwe za 5 minut znova 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a ze ide s kamaratmi obcas von, preco by nemal 🙂 🙂 🙂 🙂 moj muz je v praci od 6.00 do 18.00 a ver mi dochadza dost vycerpany, ale vzdy si najde chvilku , aby sa vysantil s detmi 🙂 🙂 🙂 🙂 obcas je zle naladeny, hneva sa za bordel, ale vtedy sa s nim radsej nehadam, vsak dalsie dni je vsetko ok 🙂 🙂 🙂 🙂 a s tim sexom porozmyslaj, ci nerobis chybu aj ty, ☹ ☹ ☹ a rozvadzat sa po par vycitkach neblazni, ja keby som sa mala pri vsetkych hadkach rozvadzat som uz asi rozvedena 1000 krat , ale nie som a sme spolu uz vyse 21 rokov 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂