Ako ďalej? Som 9 rokov vo vzťahu s gemblerom a máme dieťa

iloveyoumygirl
12. sep 2018

V skratke..Som s priateľom 9rokov..Nikdy nebol náš vzťah dobrý..Stále hádky,občas aj bitky,hral automaty,drogy atď..Áno,chytate sa za hlavu,ako som s takým mohla byť,ale bol to môj prvý chlap a ja som bola veľmi mladá,myslela som si,že sa to zmení..Máme spolu 5ročnú dcéru,ktorá si zažila veľmi veľa zlých vecí pri ňom.Hádky,občas ma pred ňou aj udrel..Ale viem,že ju miluje,viem,že má rád aj mňa,ani ja som neni bez chyby...V máji tohoto roku som sa od neho odsťahovala,našla si iného a bola preč 4mesiace..Nakoniec,ani neviem prečo som sa vrátila naspäť k nemu,pod vidinou šťastnej rodiny som sa snažila všetko napraviť a byť naozajstná rodina..Ale ono to nejde..Nejsom šťastná,nelubim ho,bojím sa,že sa nikdy nezmení,aj keď sľubuje,prosie na kolenách,že to bude iné,neverím mu a už ani sama neviem,či chcem takto ďalej fungovať..Ja viem,že moja dcéra si zaslúži mať otca,vyrastať v kompletnej rodine,ale ja sa cítim pod psa..Mám možnosť odísť,ale je mi ho strašne ľúto,nemôžem sa pozerať,ako plače,prosí a ja sa bojím,že to psychicky nezvládne..Bola ste niektorá v podobbej situácii?Možno iba potrebujem počuť nejaké povzbudenie,alebo čo...

pribinak
12. sep 2018

to, ze ty si psychicky zavisla na nejakom fetakovi a gemblerovi je jedna vec, ale preco nicis aj to dieta ?
druha vec, cele si to uvedomujes, takze skus vyhladat odbronu pomoc, su linky pre obete nasilia, su organizacie, ktore takymto zenam pomahaju
takze vyhladaj cim skor pomoc a mysli na svoju dceru. ak by raz doniesla takehoto partnera, tak budes vediet po kom mala vzor

didi35
12. sep 2018

@iloveyoumygirl Dávam ti teda povzbudenie: odíď od neho a už sa nevracaj, zvládneš to aj bez neho a dokážeš si svoj život lepšie zariadiť.

iloveyoumygirl
autor
12. sep 2018

@pribinak máš úplnú pravdu,ale ja si to uvedomujem,ja viem,že toto nieje ok,ale mám skôr strach z toho,že sa zmení a ja mu tú šancu vezmem...Asi mi už naozaj preskočilo...

zuzkavladko
12. sep 2018

Keby bola tvoja dcera v podobnej situacii, co by si jej poradila? Ze sa ma nechat otlkat a deptat nejakym fetakom, len preto, ze jej urobil dieta a aby boli kompletna rodina? Preber sa prosim ta a bud dobrym vzorom do zivota pre svoju dcerku. Ziadne dieta si nezasluzi takto vyrastat...

kamitomi
12. sep 2018

No, takto....on plače a prosíka lebo vie že to na teba zaberá. Čiže ťa vie dokonale ovládať. Ibaže nejde len o teba a jeho sebecké pohnútky, ide o dieťa ktoré vidí a zažíva čo by nemalo, lebo všetko ju to formuje. Ty mu žiadnu šancu na zmenu neberieš. V prvom rade musí sám chcieť a potom sa aj poriadne snažiť aby sa z takého bordelu vylízal. Treba mať na pamäti hlavne to, že ak sa nezmení, pôjde ku dnu. A buď pôjde sám alebo vás dve vezme sebou. Takže myslím že vieš čo treba robiť...

malinajahoda
12. sep 2018

@iloveyoumygirl nezmení sa nikdy!!! To je stále ten istý kolotoč, dookola tie isté sľuby. Vrátiš sa k nemu, pár dní bude dobre a potom sa to vráti do starých koľají. A vieš čo je najhoršie? Že najviac tým trpí tvoja dcéra. Bude týmto poznačená na celý život. Ona musí v tom vyrastať. Od teba závisí v akom prostredí musí byť. Tento pocit poznám aj ja. Každý deň strach čo zas bude. A určite to zažíva aj ona. Na detstvo moc rada spomínať nebude.

beky1813
12. sep 2018

Chuda dieta, ma narok vyrastat v stastnom, zdravom prostredi bez bitiek, hadok, drog a automatov.preco jej to robis?

sissy27
12. sep 2018

@iloveyoumygirl
Kompletná rodina vyzerá úplne inak dievča zlaté... Kompletná rodina je tá, kde je láska, úcta, porozumenie a je úplne jedno, koľko má členov a v akom zložení...
Jeho ti je ľúto, že plače a prosí... a nie je ti ľúto vlastnej dcéry, že musí toto trpieť, že miesto výletu s rodičmi sa pozerá na to, ako otec bije mamu, že miesto nového bicykla jej otecko nadrbal peniaze do automatu a prefetoval? Toto ti nie je ľúto?? Máš radšej cudzieho feťáka a gamblera ako vlastnú dcéru??
Že uprednostníš jeho pred vlastným šťastím ok, tvoje rozhodnutie, ale nemáš právo ničiť život dieťaťu. Takže za mňa tvrdo ale úprimne - zostaň s ním, alebo s dcérou. Ale oboje by si mať nemala.

mrkvicka060
12. sep 2018

@iloveyoumygirl ak s nim zostanes, on sa nezmeni. Zmenis sa ty, zmeni sa tvoja dcera. A raz ta za to bude nenavidiet, zbali sa, odide a uz ju neuvidis...
Radim chod od neho. Tym fnukanim ta len citovo vydiera, lebo vidi, ze to na teba plati. Neboj sa, on to psychicky velmi dobre zvladne, minimalne tak dobre ako to, ked ta zmlati...

danyb
12. sep 2018

šancu si mu už dala.. vrátila si sa k nemu a nič sa nezmenilo - to je pre teba východiskový bod - ak chceš žiť takto a nechať v takom prostredí vyrastať tvoju dcérku tak s ním ostaň a donekonečna sa snaž vytvoriť rodinu.. ale ak chceš pre dcérku iný život, odíď a začni žiť pre seba a pre ňu, vytvor svoju rodinu, šťastnú rodinu, kde budeš dcérku vidieť vysmiatu a šťastnú 🙂 nikto nevraví, že ak sa polepší, nemôže byť otcom vašej dcérky, ale do svojho života ho už určite nepúšťaj, manipuluje a citovo ťa vydiera, mysli na svoju dcérku 🙂 držím palce a prajem veľa šťastia 😘 život vie byť prekrásny 🙂

kvetinka75
12. sep 2018

prosím ťa , na chvíľu vypni city a zapoj rozum. Čo by si ty poradila dcére? Aký život ju čaká s takýmto človekom? Keď nie kvôli sebe, sprav to kvôli nej a radšej buď sama ako s takýmto človekom. Neviem v akej rodine si vyrastala ty, možno aj to o tom vypovedá svoje. Lebo máš nejaké zlé predstavy o šťastnej rodine. Daj si otázku, v akej rodine si vyrastala ty? Bola si šťastná? Ak áno prečo? Ak nie prečo? Porovnaj si to s tým ako teraz žiješ a máš odpoveď.

ivetdulka
12. sep 2018

ty si v prvom rade matka! máš dieťa a zodpovednosť zaň! keď on je feťák, gembler a ešte ťa aj bije...čakáš na čo? kým ťa bude biť menej? tebe je jeho ľúto že plače? a vlastná dcéra čo?

17juraj17
12. sep 2018

@iloveyoumygirl Ty nepotrebujes povzbudit, ty potrebujes nakopat do riti. To vazne ti je takeho grazla este luto ? To cakas kym tebe a malej v rausi podreze krk ?
Nebudem ani pokracovat lebo by som bol hruby..... 🙊

anabella111
12. sep 2018

Tvojou povinnostou je ochranit cistotu dcerky..nedovol aby tento predobraz bol jej vzorovy do zivota. Ak si to nevies celkom jasne uvedomit..tak uz si tam..kde vas vedie On...ako by si ho teda chcela zachranovat?...A on nech place..a pociti dno sam..nie s vami..A odtial sa moze vyhrabat len on...Povzbudenim na odchod by ti mohla byt pravda...ze kym si pri nom..svojim sposobom ho podporujes a vytvaras zdanie..ze vsetko je OK..a chorí skončite traja. To je skoro isté. Tvoju obetu si nezasluzi ani jeden z vas..lebo toto nie je pomoc..ale asistencia Tvoja a tvojej nevinnej dcery ..na ceste do pekla..Hodnota kompletnej rodiny spociva vo velkej miere ..v pokoji..ked su povinnosti prirodzene prerozdelene tak..aby sa kazdy citil dobre. Vy mate medzi sebou ,,škodnú"...ktora sa svojej povinnosti nechytí a prave naopak..kradne vsetok pokoj. V takom pripade ide o zle rodinne zazemie..Neuplna pokojna rodina je teda obrovska sanca pre Teba a hlavne pre cely buduci zivot vasho dietata. A este nieco..ak je to vsetko pravda..a Ty sa nevies rozhodnut..Tak uz dnes sa volas Obeť. ..A to je vasa vychodiskova poloha...vasa dcera je dcerou obete a tyrana....Jedina moznost pre vsetkych=oddelit....Ked sa raz z tohoto marazmu uzdravis aj ty..jedine co ti bude luto..je strateny cas a kazde dusevne nasilie..za ktore si spoluzodpovedna na vasej dcerke..Odid hned.

0silvia0
12. sep 2018

@iloveyoumygirl ked neodídeš od totálne nevhodného partnera, je vysoká pravdepodobnosť, že raz si tvoja dcéra prinesie rovnaké indivídum do života a pekne sa ti poďakuje za úžasný rodinný vzor. Viac sa k tomu nedá napísať, začni uvažovať a konať. Veľa šťastia!

tajecka
12. sep 2018

Nečítala som komentáre vyššie, ale radím ti odíď, urob hrubú čiaru za životom s ním a ži slobodne a spokojne svoj život. On to prežije, tie reči sú úbohé, keby mu naozaj na vás záležalo dá si dokopy život, o čo zrejme nemá záujem.

anabella111
12. sep 2018

Som znechutena aj svojimi slovami..smrdiacimi suchou teoriou..Jedinu asociaciu mam..Chytit ho červa pod krk a vrieskat mu do tvare..,,Pozri co si si urobil so zenou!..A tebou zatriast..a povedat ti..preco dovolis..aby z teba robil taku trosku..ktora lutuje svojho tyrana!?! Uz ta obral o zdravy rozum..dostojnost a pokrivil ti videnie reality tak...ze napriek prezivaniu..ako..nestastie..bitka ..drogy..gamblerstvo..domace nasilie..dcera, ako svedok tyrania ..opakovanie..9 rokov..sa Ty nevies rozhodnut?...Ech!..Kde je probuh niekto..kto Ta vysmarí aj s dcerou von ..pred dvere z patologickeho prostredia ??!

osky
12. sep 2018

Takyto clovek sa nezmeni.nezmenil sa za 9 rokov...nebud najivna!!!to ze ti vyplakava a ty sa bojis o jeho zivot,je ciste psychicke vydieranie!!!
Uz si mala novu znamost,bola si od neho oslobodena a predsa si sa vratila.
Bola to hlupost.neurob ju znovu!!!!
Takyto clovek sa ma prilis rad na to,aby si ublizil.to by uz musel byt ozaj ze mimo.a zato prrdsa ty nemozes obetovat cely zivot.a zivot tvojej dcerky.mysli aspon na nu!!!!
Uz si s nim stratila 9 rokov.
O akej sanci tu hovoris?
Nemyslis,ze ju uz mal???
Ludia sa nemenia!!!iba zlepsuju alebo zhorsuju.
V tomto pripade uz presla dlha doba a nedoslo k naprave.dokonca trpi aj dieta.takze neries a odid!cim skor.

nasasa_1
12. sep 2018

Ona to zvladne. Ako nemohla si cakat, ze od ocka len tak odide, deti si niektore veci proste ked su male neuvedomuju. No ty sama vies, ze sa ten chlap nezmeni, nech prosika ako chce. Mala by si byt ty silna pozbierat sa a zacat pekne odznova

joulin
12. sep 2018

K tomuto iba jedna veta: otcom nie je vzdy ten, co dieta splodi. Prec od neho. Kvoli malej

matazirafa
12. sep 2018

@iloveyoumygirl ty budeš tiež z tých čo budú radšej s debilom než chvíľu samé aby sa dali do poriadku, od jedného odídeš k inému, prvý zaplace a vrátiš sa k nemu. A keď teraz od neho pôjdeš preč tak máš namierené zase k tomu druhému nabíjačovi? Chudák dieťa.. Začni rozmýšľať hlavou a nie tým čo máš medzi nohami.

evalin88
12. sep 2018

@iloveyoumygirl jaxsom zila s alkoholikom chodili sme spolu od puberty ako prva laska z mojej strany.. deti sme nastast8e nemali..nniekde som to tu uz pisala celeee. Vybavila som mu aj protialkoholicke.. tiez sluboval za sa zmeni.. ja som dufala... klacal na kolenach.. 0lakal.. vyhrazal sa sebevrazdou... az ma uplne psychicky vycical a to doslova... zistila som ze takyto ludia oberaju svoje okolie o energiu.. hlavne tych ktorym na nich zalezi... a to som nezazila nasilie.. vobec som nezila.. nerobila nic pre seba.. nemala zaujmi ani pokoj. Lebo som furt myslela len na to kedy uz sa zmeni.. strasne som chcela rodinu ale pre ten alkohol som si netrufla..
Pises ze si zazila aj bitku aj pred malou.. v tom by vyrastat nemala.. to predsa nie je stastna rodina ked tam toto vidi
Pre mna bola ulava to ukoncit

moonlight1210
12. sep 2018

@iloveyoumygirl tak ako si teraz na nom psychicky zavisla ty, bude aj tvoje dieta.
bude to pre nu otec (co bude aj tak), ale bude nim vydieratelna. nebude si vediet od neho urobit odstup a to ani na to, aby ho mohla skusit nutit sa liecit, alebo cokolvek. vzdy ju citovo bude nicit (placom, slubmi, prosenim, alebo aj fyzicky bitkou), az mu ustupi.

takze sa nad tym zamysli aj z tejto stranky.

didi35
12. sep 2018

@iloveyoumygirl Ty najskor potrebuješ poriešiť vlastný nedostatok sebalasky, keď toto dopustis... pracuj na sebe. Zistíš, že problémom nie je on, ale ty sama. Je to pre teba lekcia sebalasky a sebahodnoty. Asi ju máš veľmi malú. Preto ti prišiel do života on, aby si sa konečne zobudila. Tak ako sa rozhodneš?

sweetlife001
12. sep 2018

Myslela si 9 rokov, že sa zmeni? Tak snáď by si už mohla pochopit, že nie nezmení. A že vieš že ťa má rád? Tak že ťa trepe pred deckom, ty si v poriadku vôbec? Nie nezmení sa a nemá tá rád. Ľutujem to dieťa že má takých rodičov, aj on je mimo a ty tak isto. Prestan myslieť na debila a na seba, ale na to chudá ktorému nicite obidvaja!! Život. A spamätaj sa už. Čo chces povzbudzovať? Aj keby ti tu miliarda žien napísala že toto sa nezmení tak ostaneš tak jak si..čo by mi bolo uuuplne jedno keby tu nebolo to dieťa. Krásne detstvo jej robíš to hej.. 🙄

rybkoava
12. sep 2018

Keď niekedy čítam tie príbehy je mi do plačú, ako môžu niektoré ženy myslieť najskôr na partnera a potom na dieťa? Hlavu hore odiť, dieťa je len raz malé a ak mu dáš takyto vzor do života, neskôr to budeš ľutovať. Dieťa si rodičov nevyberá a za naše chyby v zivote nemôže..

komplikovana
12. sep 2018

Bola som v niecom podobnom, ale bez deti. Mala som problem ho nechat, pretoze mi kladol za vinu skoro vsetko. Ze ak ho necham, pride o pracu, byvanie a tak pod. Tiez plakal a sluboval ze uz nebude taky. A ja sprosta som mu verila. Uz ani neviem, co nakoniec dopomohlo k tomu aby som odisla. A predstav si, rozchod prezil. Nasiel si potom dalsiu a dalsiu obet na ktorych sa mohol prizivovat. Svoj sposob zivota nezmenil.
Nemaj ziadne vycitky svedomia. Ja si hovorim takto, ze pokial je drzitelom obcianskeho preukazu, tak je za svoje spravanie a chovanie zodpovedny iba on sam.
Ak by ti chcel stale dokazovat, ze sa zmeni, to moze aj v pripade ked budete od seba. Aj co sa tyka dcerky. Ved co mu v tom brani nie? Ale 9 rokov je fakt dlha doba; mne to pride ako strateny pripad. Ja som sa naucila jednu vec, clovek sa nemeni. Ak mas moznost odist, tak odid, ale uz sa naozaj nevracaj.

dudos
12. sep 2018

Prepáč asi to bude znieť tvrdo. Ale ty pozeráš v prvom rade na partnera? Na jeho pocity? Na jeho budúcnosť? Ty, ktorú vie udrieť pred malým dieťaťom? Akým ideš vzorom svojej dcére? Vzchop sa, si MATKA ale nie jeho! Mysli na dcéru, na to čoho býva svedkom. Chceš pre ňu takého partnera aký je tvoj? Chceš aby ju niekto mlátil? Ženy do prdele, hlavu hore!

juliet86
13. sep 2018

dobre si nastuduj toto http://pomocobetiam.sk nasilie ma svoj cyklus. miluj samu seba

romiada
14. sep 2018

@iloveyoumygirl nezmeni sa...nepomohla mu Tvoja laska, "nepomohlo" ani dieta, budes to este skusat ci "nepomoze" aj druhe dieta? Priala by som Ti (v dobrom umysle) pocut rozpravanie osoby (moja mamina) ,ktora mala otca alkoholika a zili s nim 3deti. Bohuzial bolo to v dobe kedy sa nedalo "len tak rozviest" a odist si do ineho podnajmu...Tolko bolesti z prezitej hanby, strachu a pocitu ze si kvoli prepitym peniazom nemozme kupit ani maso viac ako raz za tyzden, kupit veci do skoly, nosit obnosene topanky po inych.... chce sa mi plakat aj teraz 😢😢😢