Ako často sa stretáva vaša rodina?

Ahojte, v posledných rokoch sa stretávame čoraz menej, aj keď sa nám narodili dvaja synovia. Všade sme chodili a obdarovali každého, no keď sa narodil druhý syn, niektroí ho neprišli ani pozrieť, každý len hovorí, že nemá čas, ako je to u Vás?

sympa1
21. mar 2013

@kristina.mihalovicov fiha, to si neviem ani predstaviť. S rodičmi aj svokrovcami sme často, niekedy denne, kedže bývame blízko. A svagrovci sú ďaleko ale pravidelne mame dohodnuté stretnutie pri sviatkoch alebo cez prázdniny. Je to smutne že tvoja rodina nemá záujem :(

mummy01
21. mar 2013

@kristina.mihalovicov no,zial u nas je to velmi podobne.Stretavame sa vlastne len vtedy ak to ja sama zorganizujem,takze zaujem je len z mojej strany a velmi ma to hneva.Tiez stale pocuvam vyhovorky ze niet casu... ☹

irriss
21. mar 2013

U nas to same..cim dal tim horsi.....cekam a obavam se..., ze se stretneme "vsichni"..ale uz urcite ne kompletni..a to vzdy na hrbitove 🤐

maminuska
21. mar 2013

@kristina.mihalovicov hm my sa nestretávame takmer vôbec, sem tam so surodencami tak raz dvakrát do roka či z jednej strany alebo z druhej .
U nás to ni eje ani možné , lebo rušíme moju mammu pri prežívaní primitívnych telerelácii, ona v tom žije.
Z manželovej strany zas rodičia spolu nežiju a ked sa stretneme vždy sa pohádaju jak psy a kopec iných vecí .

mummy01
21. mar 2013

ono este chapem ked je rodina daleko od seba...ale u nas je to tak ze rodine sa nechce ani 30km cestovat,co nieje fakt vela...tak sa radsej vyhovoria.Ja si z detstva pametam velke rodinne stretka a mam super spomienky,je mi luto ze moje deti nic take nezaziju.Ludia su lenivy sa stretnut,obetovat cas a energiu...

sissy27
21. mar 2013

@kristina.mihalovicov myslíš rodinu najbližšiu - rodičia,súrodenci, alebo širokú rodinu bratrancov, sesterníc, strýkov, tiet a prababičiek do 15.kolena? a nemálo podstatná je aj vzdialenosť...
ja bývam so svokrovcami / švagrovcami aj rodičmi v jednom meste, k svokre chodíme pravidelne v nedeľu na obed,aj švagrovci,sem tam nejdeme, s našimi sme pomenej, cez víkendy chodia preč, ale sme v bežnom telefonickom / mailovom kontakte,hocikedy nie je problém stretnúť sa osobne, možno aj to vedomie toho, že sa dá hocikedy, nás tak nenúti stretávať sa nasilu, sestru mám na opačnom konci zemegule, keby sa dalo, tak lietam hore-dole každý víkend 😅 keďže sa nedá, tak v podstate denne skype, osobne to žiaľ ešte nejaký čas nepôjde 😢 ale keby bývala niekde za rohom, tak to bude denne...
čo sa týka tej širšej rodiny, tak to je ako sa hovorí "raz za uhorský rok"... neviem, mne to nejak extra nechýba, ja mám rada svoj kľud, nikdy som nebola a asi už ani nebudem na tieto mega rodinné stretnutia vo veľkom štýle a nekonečné návštevy, jeden deň variť a chystať pre armádu a druhý deň upratovať, uff,ja som taký praktický človek - ak treba, som kedykoľvek k dispozícii, ale zas len tak zdvorilostne sa vidieť, lebo sa patrí a aby sa nepovedalo, tak to nepotrebujem...
@mummy01 nemusí to byť len o lenivosti na stretnutie, môže to byť aj o nechcení, nechuti sa s niekým stretnúť, ak sa s ním máš baviť len o počasí a čo bolo v telke... len to asi málokto povie na rovinu, tak sa radšej vyhovorí na prácu... a žiaľ, mnohí naozaj pracujú aj cez víkendy, takže ak je trošku voľna, nie každý túži obskakovať návštevu... dnes kvôli pracovnej vyťaženosti sa ľudia menej venujú najbližšej rodine pod jednou strechou, tak sa nečudujem, že nie je čas a energia stretávať sa s ďalšími...

simca06022011
21. mar 2013

s nasimi rodicmi kazdy tyzden: moji su rozvedeni ale mama ak nie je marec pride kazdy tyzden, otec sa zastavi tak raz za dva tyzdne, svokrovci tiez casto raz za tyzden dva... vzdialenu rodinu iba ked mame cestu.. tak raz za rok-dva... s mojou sme nikdy nerobili ziadne oslavy, darceky ani nic... priatelova rodina nas vola na oslavy, v lete chodime grilovat na zahradu, oslavuju sa narodeniny, hromadne meniny (peter-pavol a ine mena co sa opakuju v rodine dookola🙂 ) ... cize casto. Ked sa da organizuje sa nejaka chata (minuly rok na velku noc sme boli cca 15ti na chate...). Cize blizkych mame doma casto, inych nie.. oni pridu iba ked nieco potrebuju, alebo nahodou je cesta okolo... vsetci toleruju aj to ze mame maly byt a ked ku nam pridu, je nas plna izba, prespat treba v hoteli a pod 🙂))

kristina.mihalovicov
autor
21. mar 2013

myslela som tety, bratrancov, sestrenice.. my bývame s rodičmi, takže s nimi sme stále 😀 , odkedy majú každí rodinu, vykašľali sa na nás, blbé je na tom to, že keď som bola malá, stále tu niekto bol, dokiaľ sa nám nenarodili deti, tak sem ešte chodili, no teraz už nie, pripadá mi to, aby nemuseli dávať, lebo vždy len dostávali, zaujímalo ma, či je to dobou, alebo len je to u nás tak. Ďakujem za odpovede. 🙂

cecil36
21. mar 2013

@kristina.mihalovicov u nas je to takto: tety, ujov, sesternice, bratrancov z maminej strany sa nestretavame vobec. Odkedy mama zomrela, prestali sa s nami kontaktovat. Tety, ujov, bratrancov a sesternice z otcovej strany vidam na pohreboch a dedicskych konaniach 😀 Obcas si zavolame na meniny a k vianociam a velkej noci si napiseme pohladnicu resp. sms, ale aj to ako s kym. S mojim bratom sa nestretavam vobec. Cize s jedinym s kym sa stretavam cca raz za tyzden s denne s nim volam je moj otec. S mm strany je rodina 250km od nas takze so svokrou a svagrinami sa vidime raz za dva mesiace, volame si obden. Prilezotpstne vidavame aj mm tety a ujov, teda ked ideme k svokre striedavo sa zastavime raz u jednych raz u druhych. Ako dieta si pamätam, ze sme sa cela velka rodina stretavali na narodeniny, meniny, sviatky.... proste velmi casto sa robili oslavy. Teraz nic.... 😒

jabadaba
21. mar 2013

s tetami, bratrancami a sesternicami sa nestretavame vobec. Ti z mojej strany stali za velke haaaa uz za mojho detstva a tie muzove sa prejavili hned po svadbe. Takze niet o co stat. Stretavame sa skutocne len s tou najblizsou rodinou. A mne to takto plne vyhovuje. Vychutnavaj si rodinnu idylku v uzkom kruhu, tam si pestujte vztahy a kasli na vsetkych. Nemaju cas ci zaujem, ich problem. Ostatne, mna by ani netrhlo hostit celu plejadu kobyliek, na to som ja velmi pohodlna cize ber to aj z pragmatickeho hladiska - nepridu, neodidu! A jest pytat nebudu.

shopoholocka
24. mar 2013

Moji najblizsi byvaju 700km tak s nimi par krat rocne,svokra zbytok rodiny byva od nas 8km a ta dojde len ked uz vyslovene musi......nikdy neprisla len tak.......vzdy caka,ze dojdeme my ku nim.......my sme sa ako rodina stretavali casto,ale priatelova rodina stretavky nerobi a mne to osobne velmi chyba,to nevravim,ze o rodinnych vychadzkach,grilovackach nemoze byt ani rec...........ale po 10rokoch som sa rozhodla,ze sa prestahujem k svojej rodine blizsie...cim som starsia tym mi chyba viac rodinny kruh........a mala som to urobit uz davno 😵 😵

digysa
25. mar 2013

@kristina.mihalovicov U nas je to tak........aby sme sa vidali co najcastejsie, tak ja do slova a do pismena vsetky usetrene peniaze minam na dovolenku ala SLOVENSKO. Zaplatim obrovsku sumu, len preto, aby sme sa mohli ako rodina vidiet....ponadavat si.....udobrit sa....

Moji rodica tiez.....a moja sestra, ktora teda vela nezarobi, tak ta tiez urobit par sluzieb navyse, aby si nasetrila na letenku a mohla nas prist pozriet.....lebo jej to neda, aby nevidela svojho synovca a neter iba raz za rok...

V tomto sme skutocne dost neoblomni. Namiesto toho, aby som isla na All Inclusive dovolenku niekde na Bahamy...ja sa trepem za vyse 4000 EURO !!! na Slovensko. A to je len za letenky.....este som nikde nebola, nic nejedla, nic si nekupila..... Ja bez rodiny nemozem byt! 😉

Tety, bratranci, sesternice.......to iba ked sme doma na navsteve...to by bol drahy spas prist ku nam.

nanyka
25. mar 2013

my sme celá rodina roztatárení po svete a na SK mám len mamu, takže stretávanie je dosť problematické, ono by sa dalo určiť jedno miesto, ale stále to niekomu nevyhovuje, takže je to také kostrbaté...
tých najbližších - mama, sestra, snúbencova rodina - s tými sa stretávame, tam sa čas vždy nájde 🙂 ak nie oni, tak skočím za nimi ja a vybavené 🙂

kokazm
16. apr 2013

Z našej strany chodíme pravidelne navštevovať starú mamu. Tá je úplne bohovská. Má 84, no ten východniarsky temperament sa nezaprie a tak nás dokáže rozosmiať. Ostatných len keď náhoda dá, alebo prídu bratranci z druhej strany republiky ku starkej, tak vžy prídu aj ku nám.. Ináč sesternice, bratrancov, ujov, tety mám aj veľmi rada. Z mužovej strany sa stretávame iba s niektorými, nakoľko len bratrancov má 35 a o niečo viac sesterníc, potom všelijaké krsňatá, a sám je zo 4 súrodencov . Stretávame sa súrodenci s rodinami hlavne všetci u svokry, ktorá nás pravidelne pozýva na obedy. Nedá sa to so všetkými a stále, lebo máme deti, záhradu, hydinu, teraz pribudne kôň, neskôr druhý, manžel robí aj cez víkendy. Nás svokra za to hreší: "Rodina sa musí stretávať, kedy sa stretneme? Na pohreboch? Nájsť si čas, ke´d už bude neskoro?". A má veľkú pravdu. Kto za to stojí, treba ho navštíviť aspoň raz za čas.

lilitela
19. apr 2013

@kristina.mihalovicov Ahoj, s najblizsou rodinou sa stretame tak 1x za 2 mesiace a mam pocit ze to ani technicky nie je castejsie mozne, pretoze odkedy sa svokrovci rozviedli, tak sa henti nemozu vidiet s tymi druhymi a podobne komplikacie a do toho este aj moja rodina. Nasi rodicia vlastne nikdy neprejavili iniciativu sa navzajom poznat, je to asi chore. Takze kazdy vikend sa stretneme s nejakym inym clenom blizkej rodiny a kym sa nam to vystrieda, tak prejde aj par tyzdnov a samozrejme sem-tam chceme aj volny vikend. S bratrancami sa nestretavam vobec, z otcovej strany absolutne, je to smutne, ze po rozvode mojich rodicov, ked som mala 7 r. tak to bol zrazu problem. Myslim, ze moja mama mohla vyvinut vacsiu iniciativu. A bratranci a sesterky z maminej strany tiez nic, i ked sme v detstve vyrastali prakticky spolu. Myslim, ze vsetko sa to postupne rozpadavalo odstahovanim sa, vzdialenosti, a tak...
@maminuska presne takto to mame aj my. 😒

wikynka126
4. apr 2018

@lilitela aj my

lilitela
8. apr 2018

@wikynka126 treba sa prisposobit a zacat v tom hladat vyhody - zit si svoj zivot, lebo inak to cloveka zbytocne vycerpava a vycuciava. My sme nerobili prakticky nic ine, iba cele vianocne ci velkonocne sviatky obiehali clenov rodiny ktori sa nemohli stretnut vsetci spolu, aby sme sa s nimi videli a to sa dialo vastne aj na narodeninove oslavy. Som nemala vikend pre seba a ak ano, tak som si dobiehala resty. A ani tie stretnutia nestali za vela, iba sa kvakalo po tisicikrat o dojemnych historkach z detstva, alebo sa nenapadne cumelo na TV na pozadi... proste nuda. proste tato doba - mozno si to idealizujem, ale volakedy nebolo co cumiet v telke a nespominam si ze by na stretnutiach bezal televizor, a ak sa dalo, vzdy sa nieco podniklo- piknik, vylet, sankovacka, kupanie... a teraz sedime hodiny na zadku a prebera politika, ci "akoze tv hviezdy", reality show. Ked som u nas vzdy nieco vymyslela, videla som ze sa nechcelo- svokra iba postavala na ihrisku, kym sa decka hrali, nevedela sa zapojit, moja mama zase sa cely vikend nudila, a polihovala, ked sme ju vytiahli na chatu - co ona do lesa nepojde, nechajte ma tu... tak vymyslaj nieco ked vidis, ze sa akurat pozeraju na telku, kedy uz skonci toto saskovanie.... Akurat ja sa na tomto este neviem zhodnut s muzom, ten este stale chce cosi zachranovat a nahovara si, ze sa to da - resp. sa uspokojuje s tym, ako to je, ze sa mame prisposobit, ale mne to tak nevyhovuje.

lilitela
8. apr 2018

@lilitela oprava, pozeraju na hodinky kedy skoci saskovanie