Ako často navštevujete svokrovcov?

2. máj 2022

Možno to tu už odznelo ale ako často idete pozret rodinu .
Ja som to už dávno vzdala lebo mi je trápne prísť a robiť si tam kávu ,brat si veci a podobne. Aj keď zo začiatku som to robila,teda snažila som sa akosi zapadnúť.
Neviem 🤔ja keď k niekomu vykam,mne ten človek príde úplne cudzí.
Manžel ten je v kontakte skoro stále . Ale skôr pracovne.
Tiež si myslím že keď niekto niekoho nevola,tak by sa nemalo chodiť .🤷

autor
2. máj 2022

Ešte upresnim .. veľa krát som počula poza chrbát prieblbe poznámky a raz mi svokor šplechol ako deti z mesta nevedia nič robiť . Ja nepotrebujem rodinu a v ktorej sú intrigy ,radšej budem sama niekde a mať kľud

ivangeline
2. máj 2022

Rozne. Byvaju blizko. Niekedy 2x za tyzden. Inokedy raz sa mesiac. Ale v priemere tak raz za 2t. 🙂 Fakt zavisi od chorob,pracovneho vytazenia, planov..Moja mama zas zije v Anglicku,takze to zas skor ona dojde raz ci 2x do roka. 🙂 Urcite je to rozne. Aj od tych sympatii to zavisi..

autor
2. máj 2022

@ivangeline ja som sa naozaj snažila až moc . No prestala som keďže som není po chuti a viem o tom

ivangeline
2. máj 2022

Vsak staci len ked zavolaju,nie? Prip. ked je nejaky sviatok.

autor
2. máj 2022

@ivangeline tiež by som rada chodila ,mám aj v sebe predsa tu nejakú lásku k nim ale ..nebývajú sami ,sú s nimi aj švagrovia a rodiny takže je to také 🤔nechcem sa fakt vnucovať keďže viem že niekedy škodoradosť cítim tam

autor
2. máj 2022

@ivangeline tiež si myslím. Čo tam budem . Raz švagriná povedala že tam iba sedím stále..a čo tam mám tancovať ?

mila23
2. máj 2022

svokrovci byvaju zvlast ci so svagrovcami? Volaju Vas? Aj teba ci iba muza? Mate deti? Popr. nech chodi teda iba muz a Ty iba prilezitostne na nejaky sviatok....

lilienkah
2. máj 2022

Asi 2-3x do roka, bývame ďaleko od celej rodiny ale voláme si s rodičmi párkrát za týždeň

evica17
2. máj 2022

Ja idem iba ked muz chce ist. A to je malokedy. Nastastie. Tiez s nimi nemam bohvieaky vztah. A este k tomu ma tiez svagor s zenou ohovaraju a svokra ich berie vazne,dalsia svagrina je v pohode, len svojra ju glorifikuje.
A svokra ked vola , pozyva, tak iba muza. Mna s detmi nie.

pupsy
2. máj 2022

Ja som tiež tento rok prestala chodiť. Keď idem k niekomu na návštevu, neupratujem, nevarím, neumyvam riady... Keď som chcela povysávať po mojom psovi, že netreba, oni si povysávajú... Potom sa ku mne donieslo, že sa sťažovali, že nič nerobíme, keď tam sme. Na poschodí býva mužova sestra s deťmi a musíme spať v izbe jej pubertálnej dcéry, čo mi je čoraz nepríjemnejšie, lebo tá sa odúva, že tam sme 🤦. Muž so synom nech chodia, ja ostávam doma so psom, aby nemuseli po ňom vysávať a aby nemusela po mne svokra zazerať, keď ho pohladkám 😂

0silvia0
2. máj 2022

@pupsy tak pubertalnu dceru uplne chapem... noclah by vam mali prichystat svokrovci, nie vyhanat vnucku z vlastnej izby

ayanamirei
2. máj 2022

@0silvia0 a kde maju svokrovci ustlat, ked uz maju u seba ubytovanu jednu rodinu? Svagrovci nech si najdu vlastne byvanie a nikto sa nebude musiet oduvat... Moji surodenci by sa len raz skusili zatvarit ako kysle uhorky,ze sme dosli k rodicom na vikend, by si vypoculi ☺️

melanta
2. máj 2022

Bývajú asi 300 km, chodíme každé 2 týždne v nedeľu na obed, niekedy prídeme už v sobotu a prespíme. Ten druhý víkend chodíme k mojim rodičom. Svokra ma zo začiatku nemusela, ale muž jej to vysvetlil, takže ma akceptuje, svokor je super. Môj muž si s mojimi rodičmi tykám, ja si tykám so svokrom. A čo sa týka toho robiť u nich či u mojich rodičov niečo, tak nie, tak ako oni nič nerobia, keď prídu na návštevu k nám. Samozrejme, keď niečo treba pomôcť, zavolajú, prídeme, pomôžeme. Ja si neviem predstaviť, nechodiť k rodičom aspoň 2x mesačne, ale ako tak sledujem, tak ľudia majú rôzne vzťahy a navštevovať rodičov asi nie je úplne bežné.

petronellla87
2. máj 2022

Asi tak raz do mesiaca...byvaju priblizne hodinku cesty

0silvia0
2. máj 2022

@ayanamirei ok, ale ta pubertacka za to nemoze. Aky domov jej rodicia nachystali, taky ma. A raz je to jej izba, ona neriesi medzirodinne suvislosti. Ty ako pubertak by si sa tiez s radostou neodpratavala z vlastnej izby kvoli ujovi a tete. Ak by bolo na mne, prespala by som niekde v obyvacke, neobmedzovala by som domacich v zabehnutom zivote.

pupsy
2. máj 2022

@ayanamirei
@0silvia0 Oni prichýlili dcéru s dvoma deťmi, obsadili celé horné poschodie (4 izby). Svokrovci bývajú na prízemí a v poslednej voľnej izbe dole si.svokor spravil pracovnu. Nevadilo by mi späť na gauči ale máme malého syna, ten na gauči spať nemôže, spadol by a okrem toho, kde by sledovala svokra doktora z hôr, keby malý o 8 išiel spať 😂 Vnučka obýva izbu, ktorá bola vždy určená pre hostí a už ma nebaví počúvať ako sa za našim chrbtom vadí so svojou mamou, že ona nás nechce vo svojej izbe. Môj muž už raz vybuchol, že máme rovnaké právo tam byť ako aj oni, odpoveď bola, že my máme svoj dom predsa postavený inde.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
2. máj 2022

@viestta to sú ešte dobré roboty... moju mamu ako nevestu poslali s kravami na pašu, alebo hrable do ruky a musela hrabať seno - aj keď chodila k svokr. pár krát za rok - pre vzdialenosť....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thereisabear
2. máj 2022

My dosť nepravidelne, ale len na obed alebo kávu. Toto zapájanie do rodinných akcií sa našťastie nekoná. Asi by som sa len opýtala, s čím môžem pomôcť a teda buď jasne povedia alebo by som nerobila nič.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mrva
2. máj 2022

kym zila svokra, tak aj niekolkokrat tyzdenne na kavicku. Aj ked mi strrasne liezla na nervy, poucala, obcas ohovarala, mala som ju rada. Teraz, ked je iba svokor, tak 1-2x za rok. S mamezelom su spolu takmer denne a s detmi sa stretava tak raz za mesiac-dva a v lete spolu dovolenkujeme pri mori dva tyzdne. Min. rok zobral k moru deti a my sme s muzom boli s mimcom doma. On k nam chodi tiez 2-3 krat za rok

katica06
2. máj 2022

Na začiatok som sa snažila o ,, normálne,, výťahy, dokonca som tam 2xaj prespala. Bolo to 15 rokov dozadu. Bývajú vo vedľajšom okrese, cca 30km.
V súčasnosti sa muž snaží chodiť raz mesačne ale nie vždy to vyjde, deti berie so sebou štvrťročne. Svokra o deti nejaví záujem svokor podľa toho či je triezvy .... Ja možno raz ročne, vlani som bola ale pred tým som svokricku nevidela aj tri roky.

pink_lady
2. máj 2022

@melanta bežné je, že si dospelí ludia vytvárajú aj svoje vlastné vzťahy a väzby, aj s inými ludmi ako s rodičmi...rodičia tu večne nebudú a potom čo budete robit s volnymi vikendmi? Treba sa venovať aj svojej novozaloženej rodine, budovať vzťahy s priateľmi, inými rodinami s deťmi v rovnakom veku, koníčkom, spoločným či individuálnym...

melanta
3. máj 2022

@pink_lady my žijeme veľmi aktívne, sme 40+ a žijeme určite aktívnejšie ako mnohí výrazne mladší, netrávime čas napríklad pozeraním tv, týždenne chodíme viac krát do fitka, na korčule, plávať, na wellness, ja chodím po 40 na VŠ, učím sa 2 jazyky, 4x do roka k moru. Neviem prečo mi píšeš, že sa nevenujeme sebe, keď chodíme každý víkend na pár hodín k rodičom. Predstav si, že pre mňa sú naši rodičia a naši súrodenci kamaráti. Stretnúť sa s nimi na 3-4 hodiny cez víkend mi nepríde nič nenormálne.

melanta
3. máj 2022

@elizabet173 ideme k rodičom na 3-4 hodiny. Každý druhý týždeň čiže 2x do mesiaca chodievame spolu dvaja na 2 noci na wellness, zväčša štvrtok až sobota, ale stane sa že ideme aj uprostred týždňa. 4x ročne k moru. Máme kopec aktivít ako dvojica. Fitko, korčule, plávanie, kino a divadlo aspoň 2x do mesiaca. Máme za rok toľko spoločných aktivít, že niektoré páry toľko nemajú ani za 10. Takže zrovna mne vyčítať že chodíme k rodičom často na úkor nás nie je na mieste.

autor
3. máj 2022

@katica06 tiež moja svokra o deti moc ..nie. iba múdrosti ale dcéram to pomôže ..veď ja mám na to zas moju mamu 🤷cítit tie vzťahové rozdiely

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandzula
3. máj 2022

@pupsy tak tam neprespavajte, ostante len ako bezna navsteva a na noc chodte domov.