Ako by ste zareagovali v takejto situácii s partnerom?

17. máj 2021

Ako by ste zareagovali, keby si váš partner po vysporiadaní majetku po rozvode, kúpil novy nábytok a do novej vitríny v obyvacke, vy si vystavil svadobný pohár zo svadby s ex. A v skrinke by mal aj svoju svadobnú obrucku s jej vygravirovanym menom a nechcel sa toho vzdať.

zooeynka
17. máj 2021

Pomyslela by som si ze je trafeny...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
makova333
17. máj 2021

Je to pamiatka, bola to cast jeho zivota (ano aj pekna cast zivota) tak si tie veci nechava. Ja na tom nevidim nic zle. Teraz trochu nadnesene. Moj muz si nechal knizocku s vybranymi slovami, ktoru vyrabali na slovencine asi v 3-4 rocniku. Tiez ju ma kdesi v skrinke. To mam ziarlit na jeho slovencinarku? Proste je to pre neho pamiatka.

derdia
17. máj 2021

No dolezite je z akeho dovodu bol rozvod... Ci on stale miluje a spomina, ze ju stratil... Ale nemoze ju mat... Alebo to bolo z jeho strany alebo oboch stran a skoncilo sa to... A je to len okrasa... Ak to orve tak ty si len nahrada...

sari24
17. máj 2021

Je v poriadku že si to nechá ale nie je v poriadku že si to vystaví aj keby nemal nový vzťah. Príde mi to ako nevysporiadanie sa s minulosťou. Neviem čo by ma muselo viesť k tomu aby som si obrúčku po rozvode nechala vo vitrine. Mi to príde aj trochu zvratene :D povedala by som mu o Tom pocite.

autor
17. máj 2021

@makova333 to sa snad ani neda porovnať 😁😁😁, zošit zo ZŠ s pamiatkou na ex

autor
17. máj 2021

@sari24 pivedal, ze zlato ma hodnotua predsa ho nevyhodi. Zlomkove zlato ma hodnotu tsk 50€, nemyslím si, ze to he tak zavratna suma, ale dala by som to roztavit a spraviť z toho bud gulicku, ktorú si necham ked to ma takú hodnotu, alebo nejaký šperk, ttebars pte jeho dcérku.

simonkasim
17. máj 2021

Môj partner napríklad mal ešte z predchádzajúceho vzťahu pamiatku na svoju ex. Nejakého delfinika ci co 😂Co viem mal ju veľmi rad. Chvíľu som sa hnevala prečo to ma vyložene preboha nech to zahodí. Povedal mi len toľko, že na tu fázu života spomína rad, keďže to bolo v Amerike a pripomína mu to tie chvíle. Vtedy sme bývali ešte s jeho rodičmi. Ako sme sa presťahovali do svojho už to so sebou nebral ale odložené to u nich má. Možno by som byť tebou bola trpezlivá, predsa možno pre neho bolo manželstvo dôležité aj keď sa rozpadlo a spomína na tie časy v dobrom.. Alebo ešte je možnosť taka, ze sa mu páči ten pohár a obrúčka 😂😂😂 muži veci tak nevnímajú ako my ženy 😂🤭 neboj jeho to prejde. Dôležité je aj koľko ste partnermi a aký máte vzťah. 🙂

makova333
17. máj 2021

Preto tam bolo slovo "nadnesene". Princip je ten isty. Ziarlis na predmety suvisiace s jeho predchadzajucim zivotom.

zuzanka.zuzu
17. máj 2021

pohar by sa rozbil pri upratovani (najlepsie aby ho omylom rozbil on) 😀 ale na obrucku by som nehovorila nic, hlavne nie aby ju roztavil, mne keby to nejaky chlap povedal tak by som roztavila jeho 🙊 obrucka nie je na ociach, tak by mi nevadila a kazdy obcas spomina, netreba ziarlit na minulost

zuzanka.zuzu
17. máj 2021

@sari24 pohar ma vo vitrine, obrucku v skrinke, podla mna to rozdiel je, obrucka netroni na vankusiku najvrchnejsej policky vitriny 😉

meredithh
17. máj 2021

Narovinu, ja som ziarliva, mne by to vadilo, ja si taketo veci neodkladam, ale asi by som sa snazila rešpektovať jeho minulost, nech si to teda nechá, ale niekde v pivnici v krabici a nie vystavene :D

panelacikova
17. máj 2021

autorka: zase sa budem odlišovať od ostatných príspevkov, no ja si nemôžem pomôcť, som už raz taká 😀 mne to pripadá nanajvýš čudné a divné. akoby rozchod iniciovala ona a on sa s tým doteraz nevysporiadal. čo sa týka obrúčky, tiež som bola raz rozvedená. bývalý muž si vzal svoju, ja svoju. mala som ju odloženú v krabičke, tú vo väčšej krabičke a tú zastrčenú kdesi v skrini. ani mi nenapadlo ju niekam vystavovať. raz, asi pred 3 rokmi, som robila poriadky a narazila na ňu. šla som ju dať ohodnotiť do výkupu, ponúkli cenu, vzala som peniaze a obrúčku tam nechala. mala som nového muža a šli sme sa brať, on ani netušil, že som mala túto obrúčku, popravde, sama som na ňu zabudla za tie roky (bolo to cca 18-19 rokov od rozvodu). ale ja som taká, že jednoducho načo??? načo to držať? je to uzavretá vec a hotovo. a tak obrúčka šla do výkupu. nerozumiem teda tomuto počinu tvojho priateľa, nemôžem si pomôcť, asi som z marsu alebo čo. neviem no... ja som sa s mužom našla, ani jeden z nás nepotrebuje minulosť, vzájomne berieme na vedomie, rešpektujeme, že sú tu potomkovia, ako môj, tak aj jeho a to je tak celé. on má z minulosti nejaké fotografie aj so ženou - rodinné, tie si vzal kvôli deťom, chcel mať fotografie s deťmi, ja to rešpektujem, rovnako máme aj my. sú to slušné fotky a čo je teda smola, partner sa z nich dá jedine vystrihnúť, čo by znehodnotilo celú fotku. to sú veci, ktorým ešte rozumiem a rešpektujem. ak má na foto partnera, lebo mali spolu deti, rodinu. všetko ostatné ide akosi pomimo mňa. ani môjmu mužovi by sa nepáčilo, keby som si vycapila niečo také do vitrínky 😀 asi by mi povedal "dovidenia" dosť zavčasu. jednoducho máme rovnaké zmýšľanie a obaja by sme si pomysleli, že tvoj priateľ za bývalou akosi smúti...

panelacikova
17. máj 2021

@simonkasim teraz premýšľam nad snáď všetkými chlapmi v mojom okolí. a predstavujem si, či by som našla čo i len jedného, ktorému sa to páči a urobil to z estetického dôvodu 😀 nenašla som ani jedného. skôr by si tam dali zbierku pivových pohárov 😀

autor
17. máj 2021

@panelacikova prrsne tak to ja cítim

autor
17. máj 2021

@panelacikova vraj on si ani neuvedomil, ze to bol pohár zo svadby, dal ho tam spolu s poharmi zo stuzkovych na ktorych bol. No neviem... Tento sa dost líšil od tych stuzkovych

makova333
17. máj 2021

Autorka: tak mas tu dva pohlady. Ziarlivym by to vadilo, neziarlivym nie.

panelacikova
17. máj 2021

autorka: on je učiteľ? či o akých stužkových píšeš?

panelacikova
17. máj 2021

@makova333 ja v tom nevidím zmysel. môj muž takisto. aby sme si nechávali nejaké prkotinky z minulosti. to neznamená, že som mu vyčistila šatník, lebo v tomto saku bol napríklad s bývalou na nejakom plese!!! (viem, blbý príklad, lebo už je dlho od nej a šaty vyšli z módy...) alebo teda možno lepší.. tiež si on vzal do svojho bytu poháre, taniere, príbor z ich spoločnej domácnosti, sú to veci bežnej denne potreby a ani mi nenapadlo premýšľať nad tým, že to kupoval s ňou... chápeš? proste ja som neskutočný praktik. taktiež si vzal rotoped, takého veľkého kvalitného koňa, a pritom ho využívala aj jeho bývalá žena. mne to nevadí. lebo viem, že sú to veci, ktoré si vzal preto, lebo ich potrebuje využívať. ale žeby si vzal nejaký svadobný pohár? alebo neviem čo? a vystavil do vitrínky? no ani si neviem predstaviť jeho (tiež maximálne praktického človeka), žeby toto urobil... ak náhodou, že to zhrabol, keď sa sťahoval, tak časom by to vyhodil alebo niekam odpredal. proste sme ľudia, ktorým kadejaké čačky nič nehovoria. sme praktickí. a hlavne, mám upratané v hlave a uzatvorenú minulosť. a vyhovuje nám to obom. my to chápeme tak. robíme to každý sám za seba, nenútime sa do toho... to nie je žiarlivosť, to je skrátka povahová črta. a našli sme sa aj v povahách, sme ako jeden. nie všetci sú žiarlivci.
faktom je, že keby som s ním chodila a zistím, že si odkladá čačky hračky, tak by som sa ho opýtala, či je to preňho fakt tak dôležité. ak áno, ukončila by som to. nič nesmie byť dôležitejšie, ako partner. jedine ak, tak tie deti, to áno, vždy to bude tvoja "krv". ale nejaké čačky hračky.... nič v zlom, ja v tom nevidím nič.

makova333
17. máj 2021

@panelacikova " ja v tom nevidím zmysel. môj muž takisto. aby sme si nechávali nejaké prkotinky z minulosti." Chvalabohu nie vsetci sme stvoreni na vas obraz. Ja by som sa nerzchadzala s niekym, ked si necha pohar, obrucku alebo cokolvek z predchadzajuceho vztahu. Nikdy nezasahujem do osobneho vlastnictva toho druheho, co si chce nechat si necha. A je jedno ci to nechce vyhodit z nostalgie alebo na to zabudol alebo cokolvek ine. To nie je o praktickosti (ja som naozaj velky praktik), ale o tom, ze nerozhodujem za druheho o jeho veciach. Lebo ani ja by som si nenechala kecat do tych svojich. Ale tiez nie su vsetci ako ja a tak je to fajn. Z tvojich predchadzajucich diskusii viem, ze si velmi ziarliva (sama si to priznala), ale ak ste sa tak stretli dvaja a vyhovuje, tak je to ok 🙂

hvolkovamirka
17. máj 2021

zjavne nie je este vysporiadany s rozvodom, dala by som mu chvilu cas a potom mu dala na vyber, bola to cast jeho zivota, treba byt trochu zhovievava

panelacikova
17. máj 2021

@makova333 cháp si to ako chceš. a takisto môžem podotknúť, že chválabohu, že nie sme všetci na tvoj obraz 🙂

panelacikova
17. máj 2021

autorka: čítaš poriadne? si žiarlivá 🙂 buď trošku zhovievavá. ideálne by bolo, keby si mu občas tú jeho bývalú aj priviedla domov a nechala im hodinku-dve súkromia, nech si "pokecajú" 🙄🙄 😀

autor
17. máj 2021

@panelacikova každý clovek si chrani a stráži co je jeho. Nechcem byt s clovekom, ktorý žije v minulosti.

cimage
17. máj 2021

Ja by som to neriesila, pre mna tieto spomienkove veci nemaju cenu. Chvilu ich prekladam, ale po case mi to ide na nervy,tak ich dam prec. Ja som vydata a obrucku uz nemam. Museli sme ju precviknut,lebo nesla dole a urcite si nebudem robit druhu ako mi niektory radili, nepotrebujem ju. Ludia velmi lipnu na materialnych veciach.

pininka1
17. máj 2021

Chlapi tieto veci absolutne neriesia, skus sa ho opytat aku farbu maju dve tricka, jedno daj cervene a druhe bordove, garantujem ti ze 90% chlapov povie ze su cervene. A to iste s poharmi, este sa mi nestalo,ked poslem muza po konkretny pohar ze nedonesie hned prvy co mu pride pod ruku. Keby si dal do tej vitriny jej fotku tak nevravim. A obrucka v skrinke to absolutne nechapem, keby chcel odo mna moj muz aby som nieco take roztavila, tak by som to urcite neurobila. Nie kazdy da rozvadza v zlom, aby veci hadzal do koša a pod. Podstatne je ako sa k tebe sprava a ze je s tebou doma, nie s nou. Tak naco riesit toto a zbytocne mat negstivne pocity.

lucilaines
17. máj 2021

Keby som usudzovala podla mojho chlapa, tak pohar dal do skrinky preto, ze tam proste patria pohare a nevedel by, kam inam ma pohar uniestnit a urcite by mu nenapadlo ho nejak balit a schovavat, lebo je svadobny. Ja by som to praveze brala ako znak, ze aa nad tym ani nepozastavil. Proste chytil pohar z krabice tak ako 10 dalsich, postavil do skrinky a hotovo. Nemeditoval nad tym, ze je svadobny a co s nim teraz spravit. Obrucku si nechava vela ludi, nechala by som ai asi aj ja keby som sa rozvadzala, niekde schovanu v sufliku, to sa mi zda celkom normalne. Podla mna chlapi su skor taki, ze ak by to nemal vysporiadane, tak to pred tebou schova a nevystavi do vintriny, ze sa na to potrebuje kukat kazdy den.

mala_zabka
17. máj 2021

@makova333 neviem no .. nepredpokladám, že 12 ročný Ferko 10 rokov obrábal slovenčinárku 😅

makova333
17. máj 2021

@mala_zabka ad 1 bolo tam napisane "teraz trochu nadnesene" ad2 exmanzelka nie je len niekto koho 10 rokov obrabal ad3 ak chcela autorka chlapa bez minulosti vo vztahoch mala si takeho najst.

78787878
17. máj 2021

Ja by som to neriesila... Pokial chce, nech si to vystavi, su to len veci a spomienky. Mame ich kazdy. Pre mna by bolo podstatne, ze v nasom vztahu vsetko funguje ako ma.