Ako by ste to na mojom mieste riešili vy?

19. dec 2021

Ahojte.som vydata par rockov, mame jedno dieta, po svadbe sme zacali byvat so svokrou v poschodovom dome, ona mala samostatny byt, aj my sme mali samostatny byt, cize ok ziadna spolocna kuchyna ani wc, oddelene. Ked sme sa vzali muz sluboval ze si to prerobime podla seba a kupime nabytok podla svojich predstav, lenze ostalo len pri sluboch, svokra nedovolila aby sme vyhodili jej nabytok,a muz akoby sa priklonil na maminu stranu ze to mame nemozeme urobit, a ze co sa mi nepaci na jej nabytku, reci typu ze ludia ziju skromnejsie a co som nespokojna ze nie je dolezite materialno,ale duchovno...ostali jej koberce, obrazy. Prosila som muza vymalujme inak,dajme podlahy,nove okna, prerobme kupelnu, dajme iny nabytok ved aj dieta nech ma iny detsky nabytok vo svojej izbicke nie staru obyvaciu stenu, ved sme mladi ludia. No nepohla som s muzom, tak som sa roky prisposobovala, no cosi sa vo mne zlomilo a povedala som a dost, manzelstvo je aj o kompromisoch. Odstahovala som sa do podnajmu. Nechces zmeny ok. No muz namiesto toho aby to s nim pohlo aby sa zobudil, neurobil nic, Len ma zahrnul vycitkami ze je smutny, ze sme odisli. Ako by ste riesili tuto situaciu na mojom mieste? Rozhovorom to skratka neslo, moje argumenty nebral vazne.

janai1
19. dec 2021

Naozaj nerozumiem prečo sa mladí ľudia sťahujú k rodicom/svokrovcom... Nepoznám ani jediný pár u ktorého by to dopadlo dobre

zmrzlinka2021
19. dec 2021

A povedala si svojmu muzovi, preco si odisla? Alebo si len myslis, ze sa "dovtipi"?

Co tak si s nim sadnut za stol a komunikovat?
VEd nabytok svokrin nemusite vyhodit, proste jej ho donesiete do jej bytu a nech si ho spravuje.

autor
19. dec 2021

@zmrzlinka2021 to je ten problem, ona ho nema kde dat kedze ma svoj byt uz zariadeny kompletne

autor
19. dec 2021

@janai1 tak muz povedal, dom je velky, mama v nom nebude predsa byvat sama je starsia, bude potrebovat casom pomoc celkovo

zmrzlinka2021
19. dec 2021

@autorka vrat sa k muzovi, nehraj tieto hry, ze sa "zobudi", on to fakt bere, ze ty si ho opustila. Pravdepodobne je to dobry chlap, len trocha nechapavy. Sadnite si, a diskutujte, slusne, s uctou. Vysvetli mu, ze chces aby ste fungovali ako samostatna domacnost a pokial svokra chce nabytok, nech si proste nan najde iny "sklad".

heleninamama
19. dec 2021

@zmrzlinka2021 Svokre zrejme patrí celý dom a nedovolí tam robiť žiadne zmeny. To chápem, ani ja by som nedovolila a bolo by mi úplne jedno, čo si myslí nevesta, ktorej tam nepatrí ani jediná tehla.
Druhá vec je syn/mladomanžel - toho by som vyhodila už dávno. Keď sa vedel oženiť, má si vedieť zabezpečiť aj vlastné bývanie.
Ale keď tak čítam, aké choré vzťahy majú niektoré matky s deťmi, ako ich považujú za svoj jediný zmysel života, svoj jediný úspech, svoju jedinú lásku... V prípade stretu s takouto svokrou by som šla ľahšou cestou, asi ako pri stretnutí s medveďom - útek a následne rozvod. A potom si hľadať niekoho normálneho.

zmrzlinka2021
19. dec 2021

@heleninamama tak to je ine, ked dom patri iba svokre. Ja osobne nechapem ist zit k svokre a vobec tam nieco investovat a nemat ani ziadne spoluvlastnictvo

zuzanka.zuzu
19. dec 2021

jooooj tam by som sa nevrátila ani omylom, žiadne sľuby... buď príde muž za svojou rodinou alebo nech si teda zostane s mamičkou 🙈 že mu neni k*k*tno 😠

autor
19. dec 2021

@zmrzlinka2021 muz je chapavy, on vie preco sme odisli.len skratka povedal ze on nic neurobi.clovek vie diskutovat ak ta druha strana pocuva, ale ak nepocuva ta druha strana iny nazor..nejde to...povedal ze nema riesenie.

zmrzlinka2021
19. dec 2021

@autorka a problemom je len ten nabytok ci aj vyslovne nieco vazne?
Lebo ak nabytok ci taketo prkotiny, nerozbijala by som kvoli tomu rodinu

loginexistuje
19. dec 2021

tvoj muz je jedinacik ? ako podla mna je tiez nevhodne aby ste to menili ked dom patri svokre ak muz nesiel s tebou tak je to asi ajsne mama je pre neho dolezitejsia ako ty a dieta

autor
19. dec 2021

@zmrzlinka2021 skratka za posledne roky vobec sa nepytal co chcem inak, nebral vazne ziadny moj nazor..len svoje presadzoval

autor
19. dec 2021

@loginexistuje dom je uz na muzovi, ano je jedinacik.

loginexistuje
19. dec 2021

a mama mu ho darovala ? no myslim ze ty vela moznosti nemas a ak je na nom nechapem preco ho potom neprerobi

amelie2017
19. dec 2021

@zmrzlinka2021 ono sa moze zdat, ze je to len nabytok, lenze podla mna ide aj o pocit domova, ktory si tym nabytkom vytvoris. Urobit si vlastnu domacnost podla svojich predstav. Ono rok dva vydrzis, ale cely zivot? My sme v podnajme, rok majitel slubuje, ze odprace 2 stare gauce, co tu ma, aby sme si mohli kupit novy. Vyhodit ich nemozeme, lebo ich uz rok "potrebuje". A ja uz mam z toho take nervy. Nepohodlne, otrasne, pred navstevou sa hanbim..takze autorku uplne chapem.

autor
19. dec 2021

@loginexistuje no nechce ho prerobit lebo s tym je vela prace, malovat, tahat prec stary nabytok, x vyhovoriek ma len aby sa nic nerobilo.

zmrzlinka2021
19. dec 2021

@amelie2017 aj ja ju chapem, tiez by ma to stvalo, len proste co spravi? Rozvedie sa a bude zit v podnajme s detmi? Ak je inak chlap v pohode, len v tomto je proste trulo, tak je skoda znicit rodinu. Proste v kazdom vztahu su aj problemy, nedorozumenia, odlisne predstavy - neexistuje bezproblemovy vztah.

nikyball
19. dec 2021

Ďalší super nápad , založiť si rodinu a bývať u svokrovcov. 🤦

autor
19. dec 2021

@amelie2017 veru, necitila som ten pocit domova, ze si nic nemozem urobit podla svojho.

autor
19. dec 2021

@zmrzlinka2021 ved to je jasne neexistuje bezproblemovy vztah, len preco sa cely zivot musi prisposobovat len jedna strana? ved vztah dvoch je o kompromisoch,

autor
19. dec 2021

@nikyball u svokry, nie svokrovcov, a dom je velky a 2 samostatne poschodia.navyse muz velmi miluje ten svoj rodny dom

zmrzlinka2021
19. dec 2021

@autorka ale ak ide o blbosti, kasli nato. Ja chapem ze ta to stve, ale ak si inak rozumiete a lubite sa, nenicte si pre taketo kraviny rodinu.
Moj muz by napr. tiez nic neporobil takehoto doma, nie je na prerabky, preto nic take ani nevymyslam. Aj tento stolik na ktorom pisem, by som mu ho vyrazila, je stary a skaredy a mozem? no nemozem 😀 Tak na nom tukam... a budem sa snazit ho pomalicky spracvoat tak aby novy stolik "bol jeho napadom" 😉
Prote niekedy clvoek sa musi vediet cez niektore veci preniest a toto su fakt blboviny...

autor
19. dec 2021

@zmrzlinka2021 sak ja viem nie kazdy vie prerobit daco, tak ak to clovek nevie vola stavbara ineho cudzieho.

marca12
19. dec 2021

Ako dlho si prec od neho? Mozno to chce cas a ak sa ani casom nezobudi,taky chlap za to nestal.

autor
19. dec 2021

@marca12 pol roka

marca12
19. dec 2021

Nemuseli ste ani velke zmeny robit,ale ak ti nedovolil ani vymalovat,tak to uz o com je?

nikyball
19. dec 2021

Môžu byť aj 4 samostatne ale sú jej. Tak ty sa buď porozprávas so svokrou a dostaneš povolenie alebo nie. A keďže muž miluje rodný dom asi viac ako teba, tak ti zostava zmierit sa s tým, či to povolenie dostaneš alebo nie

autor
19. dec 2021

@nikyball svokra je tvrdohlava, neustupila,muz nema rad zmeny, preto sa tak drzi toho domu a svojej mamy,

thoughtfulweirdo
19. dec 2021

Ja ti úplne rozumiem. Nie je to blbosť a vôbec nejde o nábytok. Ide o mužov prístup k vášmu vzťahu a hlavne k tebe. Nie je ochotný urobiť ani malý kompromis, napríklad zariadiť aspoň normálnu detskú izbu dieťaťu alebo kuchyňu, v ktorej predpokladám funguješ hlavne ty podľa tvojich predstáv, čiže v preklade ho vôbec nezaujímajú tvoje záujmy a želania. V zdravom vzťahu by si s tebou sadol a povedal "hento a tamto nemôžem z takéhoto dôvodu urobiť, ale môžem urobiť aspoň toto a toto, ok?" a nie tváriť sa, že si vzduch. Keď si žena nemôže v spoločnej domácnosti nič zariadiť podľa svojich predstáv, nie je to prkotina. Už by som sa tam za týchto podmienok nechcela vrátiť. Držím palce, aby sa to nejakým zázrakom dokázalo pohnúť k lepšiemu.

autor
19. dec 2021

@marca12 mne sa paci nabielo vymalovat ona to neznasa ze ako v ambulancii ci nemocnici nabielo, a muzovi sa malovat nechce a ja som chcela malovat tak povedal ze ja neviem ze nech nemalujem a maliara do domu nechce, tak potom ako vymalovat? vraj na vsetko je riesenie, tak uz len arabelin prsten mat otocit a bude vymalovane.