Ako by ste sa zachovali v podobnej situácii?

2. aug 2020

Ahojte, zaujima ma cisto vas nazor, ev. ako by ste sa zachovali v podobnej situacii. Znamy poprosil muza, ci nekupi isty alkohol na jednu akciu, cena okolo 30 eur, lebo chcel z toho robit nejake drinky. My sme kupovali na tu akciu ine veci, muz mu vravel inu alternativu toho a on, ze nie, ze nech mu kupi presne toto. Nasledne po akcii muzovi povedal, ze : “tak mam ti zaplatit za to, vies lebo to sa cele vypilo ...” moj muz nechal to tak, nie je asertivny, nevie povedat nie. Ja slkohol z duse neznasam, preto ma to nastvalo, ze vysolil cca 30 eur na nieco, co vobec nie je potrebne a na druhej strane nepaci sa mi ten sposob, ze povedal mu nech mu to kupi a na druhy den, ze vlastne sa to vypilo, tak ma mu za to teda dat peniaze?! Je to somarina, nejde o nic vazne, nejde o velku ciastku ale tak zasa ani o 2 eura, len ma zaujima vas nezainteresovany pohlad na vec, co by ste si pomysleli, ev. co by ste povedali vy v danej situacii, vdaka

veronikaszabova
2. aug 2020

Absolutne som nepochopila 🙈🙈🤣🤣
Akoze kupili ste na tu akciu alkohol, vypil sa a teraz riesis CO? Ze ste ten alkohol platili vy?

mondolina
2. aug 2020

A pil to aj tvoj muž?

autor
2. aug 2020
autor
2. aug 2020

@veronikaszabova ja neriesim, ja som sa len pytala na nazor, my sme kupovali ine veci, on ho poprosil ci by mu nekupil isty alkohol, potom mu povedal ze sa vsetko vypilo, takze vlastne ma mu to zaplatit? on ho nepil

evkamotka
2. aug 2020

Povedala by som manzelovi ze sa zachoval ako truhlik a nech si da na to nabuduce pozor. Ako vravis, nie su to 2e aby si mavla rukou ale ani 3000. Co uz s nim, aspon teda nech to mabuduce nerobí. A uz to nechala tak

autor
2. aug 2020

@evkamotka dakujem

jaskolka
2. aug 2020

Vôbec nechápem, o čo ide... Veď keď to on organizoval aj financoval, a on požiadal muža, aby niečo kúpil, tak mu mal dat za to aj peniaze, veď to je logické, nerozumiem tej vete, že či má mu platiť, keďže sa to vypilo..koho to bola akcia? Skladali sa, alebo každý mal dačo kúpit? Alebo o co vlastne išlo?

autor
2. aug 2020

ja len mam prosto pocit, ze niektori ludia su prosto slusne povedane vydrbani...

suzitok
2. aug 2020

Ja nechápem ako to stým alkoholom myslel ten kamarat? Ze to bude len vylozene, aby bolo a nikto pit nebude a potom by to zaplatil? Ale kedze sa vypilo a jemu nezostalo, tak uz to platit nechce, lebo vlastne nema preco??

maca1984
2. aug 2020

nechapem...Znamy cosi organizoval,poprosil tvojho muza nech kupi trepnem-flasu Metaxy,ta sa vypila.A znamy sa pyta,ci ma tvojmu muzovi preplatit tu flasku? a co je cocot? vsak si daco rozkazem,dakto mi to donesie,dam mu hned peniaze a je.Ci keby sa nevypila tak mu ju zaplati?

tncka
2. aug 2020

Kasli na to,teraz uz nic s tym neurobis. Nabuduce ak nechces prist o prachy,ked niekto nieco bude chciet kupi,zober peniaze vopred a povedz ze kupis a vydavok donesies. No je to 30e neni to uplne ze na zabitie,ale nepadaju ti z neba to mi je jasne ze ta to stve. A ano,niektkri su fakt ze vychcani

autor
2. aug 2020

@jaskolka bola to akcia ineho znameho, ale kazdy tam priniesol nejake veci. Mojho muza poprosil tento znamy ( on tu akciu neorganizoval), ze ci by mu nekupil dany alkohil, peniaze mu nedal. Na druhy den mu povedal sposobom” pocuvaj, vsetko sa vypilo, tak mam ti za to dat tie peniaze?” a moj muz ( aspon tak mi to povedal) len pokrcil plecami, ja som mu povedala, ze nie je asertivny, on mi nato povedal, ze a co mu msl povedat?

ckocka
2. aug 2020

A aká teda bola tá správna podmienka, kedy by mu to ten známy zaplatil bez rečí?

maca1984
2. aug 2020

🙈 a tvoj muz co nema jazyk?ci nevazi si svoje peniaze? vies co,povedz muzovi ze chcem Maserati gran cabrio.Ani mi ho nemusi vozit,pridem si po neho

autor
2. aug 2020

@jaskolka ze ho prosto dostal do takej pozicie, ze sa citil trapne, tak mu povedal, ze netreba. Nejde o zivot, nejde o velky peniaze, ale mna nastval ten sposob a jednak ze vysolil 30 eur za chlast, ktory ja velmi nepodporujem

jaskolka
2. aug 2020

A keby sa nevypilo, tak mu vráti plne fľašky? Samozrejme, že mu mal dat peniaze, muža by som na to upozornila,aj zvýšenym hlasom, teraz už nič s tým, ale pre budúcnosť nech tak nerobí.Čiže vlastne tomu známemu on zaplatil plne občerstvenie...

autor
2. aug 2020

@maca1984 ved prave, som mu povedala, tak sa nastval na mna, odpovedal mi stylom: Vies ake to je tazke, co som mal robit?! a to ma na tom tiez nastvalo, lebo takto ho beru vsetci

maca1984
2. aug 2020

toto mu musis nejak "vtlct" do hlavy,inak si bude z neho kazdy robit "hej,pod sem debilka" a koniec koncov,doplatis na to aj ty,lebo su to aj tvoje peniaze,ktore ste mohli pouzit na nieco ine.A je jedno ci je to flaska alkoholu,bonboniera,tank.Raz si dakto daco rozkaze kupit,tak to ma aj zaplatit.

autor
2. aug 2020

@maca1984 ja suhlasim, len som chcela vediet aj nazor inych, lebo muz na mna pomaly vybehol, ze co splietam, ked som povedala, ze mne sa take jednanie nepaci

jaskolka
2. aug 2020

Nič "nesplietas" naopak, súhlasím s tebou. Jednoznačne mal ten známy mu zaplatiť a muž si to aj žiadať od toho známeho

autor
2. aug 2020

@jaskolka ano, lebo on sa tam vsetkych pytal, ci nechcu drink, vsetkym to pripravoval a nakoniec povie, ze sa vsetko popilo a tak mu ma zaplatit vlastne ?! 🤦🏽‍♀️😩az sa rozum zastavuje, ako su niektori vydrbani

tetaandulkova
2. aug 2020

@jaskolka Hm, keby to bol veľmi dobrý kamarát alebo z rodiny, ktorý je v "ťažkej" fin. situácii nechala by som to tak. Ale toto je vyslovene pardon za výraz ...vychcanstvo, ale niet sa čo čudovať, tu je dnes... mám pocit... každý tretí človek. No ja som tiež taká ako tvoj muž, koľkokrát požičiam keď treba s tým, že zajtra vrátia keď " pôjdu do bankomatu" a dodnes ani obraz ani zvuk. A mne je potom trápne pýtať späť ( aj keď nejde o veľa €) i keď ja som tá posledná, čo by sa mala hanbiť 😀 Ale ! stále sa mi to inak vráti, minule som vyhrala na Prasati v žite presne toľko, koľko som požičala a nevrátilo sa... Karma 😂

letfenixa
2. aug 2020

Tak tvoj manžel sa cíti trápne, ale ten druhy nie a presne s týmto pocitom kalkuloval.

autor
2. aug 2020

@tetaandulkova mne je to ale svojim sposobom luto, lebo tym, ze sa mi take spravanie nepaci, tak sa moj pohlad na toho znameho teraz zmenil, pritom taka sprostost, ale keby to nolo opacne, ja by som sa tak nikdy nezachovsla, pretoze on este tam sa kazdeho vypytoval, ci chce to pit, urobi drink, vlastne rozlievsl a safaril za nase peniaze 🤷🏻‍♀️pride mi to take zvlastne, no klesol v mojich ociach

autor
2. aug 2020

@tetaandulkova nie je v zlej situacii, podnika

autor
2. aug 2020

@letfenixa ja mam tiez taky pocit, ze uz dopredu vedel, co robi

jaskolka
2. aug 2020

Ja zasnem z toho pristupu, ze kúp mi ten a ten alkohol, peniaze nedá dopredu a potom ešte sa urobí blbcom, že načo ti dat peniaze, keď sa to vypilo?? Absolútne bez logiky,ani hlavu ani pätu to nemá.... Jednoducho muža využil na financovanie, aby on nemusel nič platiť.

maca1984
2. aug 2020

hanbit sa ten znamy moze.Urobil zo seba "geroja" za vase eura

autor
2. aug 2020

@maca1984 tak ano , ale to vieme len my

tetaandulkova
2. aug 2020

@jaskolka prepáč, omylom som teba označila miesto autorky 🙏🙂