Ako by ste reagovali?

4. feb 2023

Ako by ste reagovali? Ide o situaciu, keby sa vam po dlhsej dobe ozve osoba, s ktorou ste boli velmi dobre kamaratky od detstva, ale po strednej to zacalo uz tak upadat. Tie naznaky z jej strany, ze nema zaujem, boli pre mna take dost nepekne (ignorovanie mojich sprav, nespomenula si na moje sviatky, ja na jej ano.. alebo raz sme sa dohodli, ze pojdeme von v danom tyzdni a ozvala sa mi az o 2 mesiace, ze prehliadla spravu na FB a ze zabudla na to uplne..), dost som bola kvoli tomu smutna, prislo mi to podle, odputala sa od nej ako od kamaratky a teraz sa mi ozvala, ci by som nesla von, pokecat. Isli by ste? Ak nie, aj by ste zdovodnili, ze uz nemate zaujem sa stretavat vobec?

macekovam
4. feb 2023

Asi nie

pribinak
4. feb 2023

Uz nie. A ako by som to zdôvodnila? Prepáč, ale som zaneprázdnená, mam iný program.

marisoul17
4. feb 2023

Ak chces chod, ak nie, kašli na to, bez výčitiek a udania dôvodu.

dadka128
4. feb 2023

Ja som tiez mala taku kamosku, ozvala sa ked potrebovalaa ... alebo napisala ok v pohode odpisala som jej a viac neodpisala .. ze ona to nevidela boze to vies komu hovor .. bud neodpisala vobec alebo az o 2 tyzdne..
Ja som si ju dala prec aj z priatelov na fb ... naco ju tam mam mat je to podla a falosna zena..
A ocividne aj ta tvoja je taka ista, nema s kym ist von alebo sa stretnut tak vola teba si a budes vzdy iba posledná možnosť... povedala by som uz nie mam pracu, alrbo takisto by som neodpisala.

simona2001
4. feb 2023

Musíš sa ty rozhodnúť....ak s nou chceš ísť von...tak chod...ak nie...tak nechoď. A zdôvodnenie prečo s nou nechceš ísť? Napíš to co cítiš...to prečo s nou už nechceš ísť von....alebo...že máš iný program a nemôžeš.

amonet
4. feb 2023

co zacala robit poistky a hlada klientov?😅😅😅

cacianka
4. feb 2023

Ak to veľmi nezasahuje do tvojho programu, stretnite sa.aspon si to odkominikujete, ona ti možno vysvetli ,ty jej slušne povieš svoj postoj a aspoň budeš vedieť - vyčistite si stôl.
Alebo ti chce ponúknuť skvelý džob, poistenie, predať tovar mlm..... Ľahko ju pošleš do PPP.
(PPP preč, prdel, pitcha)

cacianka
4. feb 2023

@amonet presne mi to napadlo

maialeo
4. feb 2023

To máš ako s hocijakým chlapom... išla by si po rokoch? A načo?

eva8
4. feb 2023

Šla by som

mata1001
4. feb 2023

Neišla by som...ona nemala čas vtedy, ty teraz...ani by som jej neodpisala...

katkine_terapie
4. feb 2023

Isla by som, ak by som sa s nou chcela stretnut. Je mozne, ze medzi vami zostalo nieco nevysvetlene, co ona chce dat do poriadku. Ludia sa casom menia (ano, mozu sa aj k lepsiemu). Vzdy sa da z kavy zdvihnut a odist prec ked si situacia nebude vyhovovat. Ak sa rozhodnes neist, nezdovodnovala by som. Dakujem za pozvanie, ale nie nechcem sa stretnut.

anjelicek26
4. feb 2023

Tak ja by som sla...kazdy mame zivotne fazy, kedy sme extrovert-introvert a potrebujeme/nepotrebujeme kamaratky, lebo mame plnu hlavu vlastnych starosti a problemov... ja tomu hovorim "stoceny jezko" faza, proste nepotrebujem nikoho a sustredim sa na seba (nech je dovod akykolvek)... ked clovek poriesi vlastne problemy, je schopny vidiet svet...co ty vies, cim si v tej dobe prechadzala a s takmer urcitou pravdepodobnostou to s tebou ani nesuviselo...poznam kocku, co mala nasilnickeho priatela a zakazoval jej kamosky a ona sa pred nimi vyhovarala, ze nema cas a to ci hento, kym to cele prasklo, lebo skoncila zbita v nemocnici... na kavu a pokecat ta nezabije, prinajhorsom "zabijes" jeden vecer, ale ziskat mozes vela.. vypocuj si ju...ona si vypocuje teba a uvidite, ci este pasuje chemia, ako kedysi...

loginexistuje
4. feb 2023

ja by som isla som zastancom viacerych sanci proste mohla mat vtedy blbe obdobie

aurora33
4. feb 2023

Ja by som nešla.

nicegirl369
4. feb 2023

Zaváňa to tym, ze je mozno poistovacka alebo nieco podobne. Ak nie, mozno by som sla.

babulkomale
4. feb 2023

Moj cas a moje priatelstvo su vzacne komodity a na takychto ludi uz neplytvam casom a energiou. Sanci mala dost. Tipujem ze nieco predava tak ozivuje stare kontakty.

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalienka12
4. feb 2023

Ja ano, isla by som. Ja nepalim mosty. Za jednu kavu so starou kamoskou nic nedas. Ak ti to nebude vyhovovat, po pol hodine sa na nieco surne vyhovoris a odides. Vybavene. A mozno si to vysvetlite, co sa stalo.

trema
4. feb 2023

Tiez sa mi to stalo, kamaratka ma zacala ignorovat, mna to velmi sklamalo.. potom sa tvarila, ze nic, ze sme zase kamosky a o rok to iste, zas ma ignorovala 😀.. neskor sa mi ozvala s dlhou spravou ako sa mam, ako ide zivot, to som odignorovala ja.. potom o rok mi pisala znova, tiez som to odignorovala... Odvtedy pokoj a zijem si svoj zivot

marca12
4. feb 2023

Nikdy sa neriad tym,co by urobili ini. Rob tak ako ty citis. Ak ta to laka,za kavu s davnou kamoskou nic nedas. Ak sa budes citit neprijemne,nabuduce uz nepojdes. Kazdy sa moze zmenit,ktovie,co vtedy prezivala,ked sa tak spravala.

sandrasstini
4. feb 2023

Ja by som sla, v kutiek duse by som dufala ze nebude poistny agent alebo nebodaj poziciat peniaze 😃
Kazdy mame svoj zivot, ano niekedy sa nam dane reakcie nemusia pacit, ludia sa mozu vzdialit, ale mozno casom dospela, alebo si uvedomila ze bola skoda ze ste sa prestali bavit.
Ak mate byt kamosky budete, ak nie, bude to proste kava po dlhej dobe a uz sa nebude vidat a mas vyriesene.
Pokial ta vyslovene nezradila, neublizila ti dala by som tomu sancu, daj na svoje pocity, kazdy sme iny

barborachors
4. feb 2023

nesla, na falos a klamstva nemam cas

zorkahorka
4. feb 2023

Pozri sa na to z jej strany. Mozno sa spamatala a chce to napravit. Ak ste boli kamosky, ja by som jej sancu dala. Uvidis, ci sa zmenila a chce to zachranit akebo ti pise len z nudy...
Ale, jasne, ak si uz na nu zaneverela a zavrela to v sebe, kasli na to

zorkahorka
4. feb 2023

@maialeo noooo, kamoska a chlap su dve rozdielne veci. Kamoška je casto viac 😀

muchotrafka298
4. feb 2023

Mne takto raz zacala vypisovat byvala kolegyna, ku ktorej som mala "nulovy vztah" aj v praci, nieto mimo nej. Ja som nereagovala, pisala v jednom kuse a hadajte co....jasne, ze bola poistovacka, tak si pospominala na vsetkych co poznala. Ja som ju poslala do prdele, ze poistku mam a vyriesim si tieto veci mimo nej. Detto kamaratkin brat, ktoreho som nevidela XY rokov, zrazu ze stretnime sa, mam pre teba super ponuku. Tiez som mu podakovala a odvtedy ma ani nezdravi, ked ma nahodne stretne niekde v meste.

Co sa tyka kamaratov, tak mne sa velmi otvorili oci po rozchode s dlhorocnym partnerom. A zistila som, ze proste niektorych ludi ja v zivote nepotrebujem. Oni dospeli k podobnemu. Ja sa nikomu nevnucujem, ked vidim, ze ten clovek nema zaujem so mnou bavit. Ucelove kamaratstva ani nehovorim.

zmrzlinka2021
4. feb 2023

Ja by som isla.

Ved to nič predsa neznamena, ani to, ze chces s nou intenzivny kamaratsky vztah.

Ale neist len kvoli "urazenosti" mi pripada trocha ako pycha...

deti95060810
4. feb 2023

určite nie... poznám takéto typy... o pár dní ťa nebude poznať zas...

dennissa16
4. feb 2023

@anjelicek26 kazdy môže mať pekné a horšie obdobie, problémy, starosti ....
Ale tak ignorovať niekoho? Tak snáď napíšem 1 rozumnú vetu dotyčnému:
1. "prepáč, prišlo mi do toho niečo"
2. "nemôžem teraz "
4. "ozvem sa inokedy"
Barz co...

Nešla by som a ignorovala ju

leni1977
4. feb 2023

Nešla by som a ak by sa náhodou pýtala, čo je vo veci, pekne by som jej vysvetlila ako sa veci majú, prečo s ňou nechcem ísť.