Ako bojovať so žiarlivosťou?

sarinka300
29. jún 2013

ahojte....neviem ako zacat,ale ja som uz obcas na nervy zo vsetkeho ☹ priznavam si ze som ziarliva,ale chcem s tym nieco robit bo takto sa mi rozpane manzelstvo...nevravim ze moj muz je bez viny,aj kvoli jeho chybam sa hadame ale teraz chcem halvne vyriesit moju ziarlivost ☹ napr.dnes som nahodou zistila ze ma jej cislo,bo mu rano volala ze ci ide do roboty(zaspali sme) a on na mna vyletel ze co sa ho vobec pytam ze ma jej cislo!!! ale v poslednej dobe sme sa moc hadali a on chodil neskoro domov z prace,normalne chodi okolo 22:00-22:30 a posledne tri dni prisiel skoro o 23:30....ja uz neviem co si mam mysliet...na rovinu som sa ho opytala ci mu je s nou lepsie(nemyslim milenecky ale kamaradsky) a on ze nie...proste musel byt v robote dlhsie a bodka...ale moja hlavna otazka na vas..co mam robit? mam vyhladat psychologicku (inak mm ma stale posiela k psychologicke,teda aby sme tam isli obaja) alebo co robite aby ste neziarlili? ☹

sarinka300
autor
29. jún 2013

zabudla som tam napisat o kom tam pisem to je jeho kolegyna.....vidite ja som uz upne mimo ☹ ani neviem co pisem ☹

ematko29
29. jún 2013

@sarinka300 viš čo by ti pomohlo?začni myslieť na seba,začni sa o seba starať tak aby si mala pocit,že si sexi a žiaduca apotom bude žiarliť on 😀

ejmi25
29. jún 2013

sari tak to aj mne vadilo,,,

hradnapani
29. jún 2013

@sarinka300 chytim sa tej poslednej vety. Ano, to je cesta! mas obrovske stastie, ze tam chce ist s tebou aj tvoj muz. Potrebujes popracovat na svojom sebavedomi a zistit, preco si ziarliva, Mnoho veci je v podvedomi a potrebujes zistit, co to je. Ak by ti zahybal, urcite by nemal chut a cas behat po psychologoch, ved by ho tam kazdy hned prekukol. Vyuzi to! kym ma trpezlivost...

citadella
29. jún 2013

Sarinka300...neviem ci ti poradim, ale ja sa na to pozeram presne z opacneho pohladu- moj manzel je ziarlivy. (musim dodat ze bezdovodne) A ja som ta ktora sa musi neustale branit. Poviem ti ako sa asi citi tvoj manzel: nemozeme spolu chodit nikam von do spolocnosti - ked ideme my dvaja je to v poiadku, venujem sa len jemu. Ked sme v spolocnosti som strasne napäta, lebo nikdy neviem ci mu nebude vadit ked sa co i len milsie pozriem na jeho kamosa, ci sa ma nahodou nieto nedajboze dotkne - aj keby to bolo len priatelske potlapkanie, mm by to uz bral za nevhodne. Ja sama nemozem ist nikam, stopujem mi cas aj ked idem len na nakup - ked mi to trva dlhsie ako jemu, je zle. Vadi mu ze sa smejem a nie len na jeho vtipoch, vadi mu, ked sa do prace navoniam, nechape ze sa chcem JA citit prijemne, vadi mu ze sa do prace pekne obleciem, nechape, ze vzdy som sa takto obliekala a jednoducho sa takto citim dobre. A vies co sarinka300? Smeruje to k tomu, ze mm svojou ziarlivostou, svojim upodozrievanim a kontrolovanim dosiahne jedine, a to ze ma uplne strati! Ja nepotrebujem mat ineho chlapa, ja len chcem byt sama sebou a aby ma nikto neriesil, nekontroloval. Potrebujem slobodu, aj slobodu v manzelstve, co on nechape. Musi mi verit, inak s nim viac nemam co riesit. Presne to som mu pred casom povedala, rozmysla nad tym. Snad to pochopi a tebe to tiez sarinka300 pomoze.

sarinka300
autor
29. jún 2013

@ematko29 uz som zacala chudnut a aj cvicim,lenze na koho ma ziarlit ked som stale doma max co idem s malou von,on je ten co je v praci kde sa moze zoznamit s novymi ludmi,nie ja :-/
@ejmi25 co konkretne? a ako si to vyriesila?
@hradnapani on tam chce ist uz veeelmi dlho,len ja sa toho nejak obavam,neviem ci sa budem vediet uvolnit pred cudzou osobou a vsetko jej porozpravat ☹
@citadella no tak ja az do takych extremov nejdem,ako tvoj manzel...len vies ked on je stale v praci uz tri mesiace robi denno denne okrem teda nedele...od rana do vecera,a stale je tam s nou,lebo ich sefka pred dvomi tyzdnami vyhodila druheho casnika a ona je tam teraz jedina ☹ a oni tak kooolko razy nemaju ziadnu robotu,a ked si predstavim ze on sa tam s nou v pohode rozprava ze sa smeju a tak no ide ma slak trafit....a ked sa ho na nu opytam tak niekedy reaguje tak podrazdene ako keby....aach ☹ mne nevadi ked ide von s chalanmi na pivo,aj ked teraz uz dlho nebol skrz roboty! je tam toho straaasne vela ☹

hradnapani
29. jún 2013

@sarinka300 no vidis... si plna obav... to je ten spravny dovod, preco tam ist 😉 Budes sama prekvapena, ako sa dokazes uvolnit, ale to len v pripade, ze chces na sebe popracovat. Ze tam nepojdes kvoli muzovi, ale kvoli sebe. A velmi vela sa o sebe dozvies, preco reagujes tak ako reagujes atd... je to velmi objavna a poucna cesta k zdvihnutiu sebavedomia a to potrebujes.
Fakt to skus a nepokusaj muzovu trpezlivost. Som si ista, ze to mysli v dobrom.

monica222
29. jún 2013

toto je najhrosie ,ze si stale uvedomujes ,ze tvoj manzel je tam stale s nou skus sa snou stretnut pozhovarat myslim si,ze ti bude lepsie keby ste sa porozpravali s jeho kolegynou aj by sa ti ulavilo ...ale toto je velmi chulostiva situacia...a s nim si sa o tom uz zhovarala? pytala si sa na nu alebo poorzpravali si mu nikedy o svojich pocitoch ...??

sissy27
29. jún 2013

@sarinka300 v prvom rade si uvedom, že ak ťa bude chcieť podviesť, tak to urobí aj keď mu budeš visieť na krku 24hod denne, nemusí kvôli tomu chodiť do roboty... choď k tomu psychológovi, nie je to hanba a akože klobúk dole pred tvojím mužom, že je ochotný to s tebou riešiť, každý iný chlap by ti tak nanajvýš povedal, že ti hrabe a asi by ťa aj podviedol, lebo keď už teda robíš cirkus, tak nech máš aspoň dôvod... ale tvoj muž ťa zjavne ľúbi a záleží mu na tebe aj vašom vzťahu, inak presne ako napísala @hradnapani, keby "mal za ušami" tak to nejak zametie pod koberec a nebude riskovať, že sa to prevalí...

sarinka300
autor
29. jún 2013

@hradnapani asi to vyskusam,lebo fakt neviem co dalej ☹
@monica222 ja som sa s nou uz rozpravala,ale nie o mojom manzelovi,len tak...a inak ona sa pred 2mes.vydala... a ano uz sme sa s mm rozpravali aj o nej aj o nacich pocitoch,on mi aj povedal ze jemu sa nepaci,ale vies vo mne je stale nieco co mi hovori ze mu je lepsie ked sa zhovara s nou ☹ aspon teda v poslednej dobe ked sa stale vadime ☹
@sissy27 no ochotny je,ale predstav si ze ta staaale posiela k doktorovi,uz to je moc aj na mna aby zakazdym ked mu dam co i len nejaku otazocku ohladom nejakej zeny,aby mi stale toto vypraval? ja viem ze on to riesit chce,aj stale nieco ku mne citi,ale mne to neskutocne lezie na nervy! ja som ten typ,ktoremu ked niekto staale nieco opakuje dokolecka tak to radsej neurobi,a ked prestane o tom rozpravat tak nad tym aj uvazujem....lenze takto to ide stale dokola ☹

sissy27
29. jún 2013

@sarinka300 no a ty si predstav, že stáááále dookola sa ťa niekto vypytuje akože nenápadne na jednu osobu, aj keď ti už 100krát povedal, že s ňou nič nemá... vieš aké to je?? zažila som a poviem ti pravdu, najprv som dotyčného ukľudňovala a vysvetľovala, potom ho rovnako ako tvoj muž teba posielala k odborníkovi a keďže to neriešil ale pokračoval vo svojich debilných otázkach, poznámkach, ktoré sa časom zmenili na útoky, tak som ho poslala do ... áno presne tam, ďaleko a hlboko... došla mi trpezlivosť, čo už... nebol to síce jediný dôvod, ale jeden z tých top... nie že tebe lezie na nervy, že on to chce riešiť, ale halooooo, ty lezieš na nervy svojimi neustálymi "otázočkami" akože len tak mimochodom a neochotou to nejako riešiť... od seba musíš začať, nie od neho... mimochodom, ty si nemala nikdy spolužiakov, kamarátov, kolegov, susedov, skrátka jakživ si nemala vo svojom okolí iného muža ako toho svojho? a ak áno, tak spala si s nimi rad-radom? 😅 neber to ako urážku, ale pozri sa na veci aj z iného uhla pohľadu...

aristka
29. jún 2013

ak sa ti aj sám ponúkol,že pôjde s tebou k psych. tak určite chodte,nečakaj..tam nájdeš cestu ako ďalej,lebo na toto nie sú ani bylinky ,ani zaklínadlo ,ale odborná pomoc... 😉

fuska
29. jún 2013

@sarinka300 Podla mna by si sa mala s manzelom porozpravat, ze Ta to trapi, on by sa Ti mohol trosku prisposobit, neprovokovat a byt ustretovy, ak budes mat nejake pochybnosti, mozno by ste sa mohli dohodnut na tom, ze kolegyna nebude vyvolavat, proste aby si nemala ziadny dovod na ziarlivost. Ty by si sa mala o seba zacat viac starat, aby si sa citila byt pekna, mudra. A hlavne mysli na to, ze ak bude chciet podvadzat, tak Ta podvedie, ci budes striehnut alebo nie. Zbytocne si tym stresom nicis zdravie a naladu kazdy den.

sarinka300
autor
29. jún 2013

@sissy27 ako keby som jeho pocula ☹ dakujem mozno aj toto mi otvori oci,asi som to potrebovala pocut aj od niekoho ineho! len duufam ze mi ta psychologicka pomoze.
@aristka dakujem,nic ine mi asi v tejto nasej situacii neostava....len teraz uz len najst nejaku dobru psychol. a idem do toho!

sarinka300
autor
29. jún 2013

@fuska my sme sa o tomto s mm rozpravali uz milionkrat,a ako vidim k nicomu to neviedlo ☹ takze ako som uz napisala vyhladame pomoc a snad nam to pomoze a ak nie......... ☹ ☹

fuska
29. jún 2013

@sarinka300 Ja som kedysi tiez velmi ziarlila. A presne toto som si opakovala, ze snupanie, spehovanie a podobne veci vobec na nic nie su. A teraz som kludna. Ale som si aj 100 % ista, ze mm by nikdy nic. K tomu clovek musi postupne dospiet.

moonlight1210
29. jún 2013

Jedno robi tvoj muz dobre a to ze sa neprisposobuje tvojim predstavam o tom co by nemal robit. Toto funguje len u vyrovnanych parov. Nie pri ziarlivcovi. Teraz si povies, ze keby nerobil toto a hento, tak by ti bolo lahsie. Never tomu. Ziarlivost je problem tvojho Ja. Hned by si naslo dalsi dovod preco chciet este nieco dlsie aby nerobil.
Bud rada ze sa nepodvoluje, iba by urychlil tvoj pad na dno. Prave jeho tvrdohlavost ta drzi v medziach a na uzde, ze si nedovolis viac a viac a ze vnimas ziarlivost ako svoj problem a nie jeho vinu. A chces sa jej zbavit.

K psychologicke chod. Pomoze ti pochopit vela o vztahu a pomoze ti odhalit odkial prameni tvoja nesebadovera, ze si myslis ze par hodin naviac stravenych s inou zenou v praci ta moze vazne ohrozit. Mmch, volala lebo su tam len dvaja a on zaspal. Asi netuzila odmakat celu smenu sama.

Ziarlivost je hnusna, zbav sa jej lebo ti znici zivot. Tiez som zqiarlila a som rada ze je to za mnou. Bolo to ako zit v pekle.

sarinka300
autor
29. jún 2013

@moonlight1210 tak takto som nad tym nerozmyslala! dakujem

sissy27
29. jún 2013

@sarinka300 som rada, že sa aspoň snažíš pochopiť a držím palce aby ste to zvládli, pomoc odborníka nie je hanba, je to skvelá vec, celkom určite je to lepšie ako úplne zblbnúť a nechať si svojimi myšlienkami zničiť rodinu 😉