Ako bojovať so stresom?

motylik1998
28. máj 2022

Ahojte, chcem sa poradiť s Vami, ako mám zvládať stres ...aby som sa vedela napr. na skúšky, pohovory pripraviť, žeby som nemusela pociťovať stres 2 mesiace pred tým. Chcem uspieť, ale vždy zvyčajne pohorím, lebo pripravila je taka že neviem sa nato uplne sustrediť trasu sa mi ruky, neviem rozprávať a zabúdam čo sa naučím.

loliki
28. máj 2022

@motylik1998 Tréma či stres?

motylik1998
autor
28. máj 2022

@loliki stres

bluka2
28. máj 2022

A čo by sa také zle stalo v tom najhoršom možnom prípade, že skúšku nespravis?
Ja som mala iný štýl, na skúšku som chodila vyskúšať, či sa dá spraviť aj bez učenia. Teda často som sa prvýkrát učila vo vlaku (1h) predtým a niektorá tak vyšla, iná nie. Ak nie, bol ďalší pokus s viac učením. Prehraj si všetky tieto možnosti, čo sa stane alebo si to dokonca radšej vyskúšaj. Ok, bude to asi zlý pocit, skúšku nespraviť, ale druhý taký krát (iná skúška) to bude bolieť len z polovice toľko a potom už každý taký neúspech budeš brat len tak pragmaticky, že čo teraz ďalej treba spraviť. Príklad: odmietli mi prvý krát článok do nejakého časopisu, som mala pocit, že koniec sveta, ponúkla som ho ďalšiemu a dokonca lepšiemu a tam ho hneď brali. Teraz ak mi niečo je odmietnuté, vôbec to neriešim. Vytrenuj sa, zíde sa ti to aj po škole do pracovného života

motylik1998
autor
28. máj 2022

Neviem ako sa mam vytrenovat keď mňa stres dobieha niekedy aj pri bežných cinnostiach

loliki
28. máj 2022

@motylik1998 Buď navštív psychológa, aby ste si nacvičili riešenie stresových situácií. Alebo opakovať si múdre vety -autosugescia. Navštív lekáreň a vypýtaj si niečo proti stresu (Stress-ease, Novo-passit) určite ti radi poradia. Uč sa. 😉