Aké svokry budete vy?

11. nov 2022

Resp. Ake babky by ste chceli byt? Aj keď je to ďaleka budúcnosť, mnohé z nás sa nimi raz stanú.
Aké by ste chceli byt?
Mnohé z vás máte zle vzťahy so svokrami, podľa toho, čo čítam v diskusiách a ani im radi nenechávate deti, a ak ani, lebo “musíte”. To znamena, že vy ako babky a svokry budete od svojej nevesty čakať to iste? Budete súhlasiť, keď vám nevesty donesú vnúča raz za rok? Budete tak spokojne, lebo vy ste už deti mali a na vnúčatá tým pádom máte nárok len pozerať z diaľky? Ako to vnímate?
Ďakujem 😊

dskjhfdlkdjhl
11. nov 2022

Toto je pre zeny, ktore este nie su svokry, uplne imaginarne. Teraz Ti napisu nieco, ale co naozaj realne raz zaziju, bude uplne ine. Ja mam uz jednu dceru dospelu, takze k tomu-byt svokrou mam velmi blizko a ani nahodou netusim, aka budem svokra. To budem vediet, az ked nou budem😉

viestta
11. nov 2022

Keď budem svokra ako moja a babka ako ona a mama, tak nevesta by mohla byť spokojná ako som ja. Ale zas neviem co si syn vyberie, takže môže byt, že v jej očiach budem stelesnenie diabla 😃

nnnuuunnn
11. nov 2022

Ja budem pusinkovat vnúčatá od rána do večera, keď mi ich dajú strážiť, hlavne bábätká 😂😂😂 ako nevestu by ma striaslo 😂😂😂

dskjhfdlkdjhl
11. nov 2022

@viestta hlavne prosim neostrihaj vnuca😀

kukulienka999
11. nov 2022

Dúfam, že budem dobrá babička. Skôr si zelam, aby moje nevesty boli také, ako ja 😁👍 aby mi nosili vnúčence, keby mi za nimi srdce pišťalo, a neobmedzovali kontakt v stretnutí sa, aby má radi videli a nepozerali očami na hodinky, kedy odidem, aby som vnúčatám mohla kúpiť z lasky, čo chcem, aby som sa s nimi mala vždy o čom porozprávať, aby sa má opýtali o radu same od seba a mnoho dalších veci. Lebo s dobrou nevestou je aj vzťah svokra- nevesta na nezaplatenie. Aspoň ja to tak vnímam, chcem aby boli spokojne všetky strany, zatiaľ sa mi to dari, obe babky nás syn miluje a ja mám dobru svokru, lebo si ju vážim, ako matku môjho syna. Takisto ako si váži môj muž svoju svokru, lebo je to moja matka.

denisa0504
11. nov 2022

Vnímam to tak, že nebudem svojim deťom a im partnerom do všetkého kecať a myslieť si, že som tá najmúdrejšia na svete a že len ja mám pravdu. Nebudem dávať nevyžiadané rady, budem rešpektovať výchovu akú si pri deťoch zvolia. Nebudem im za chrbtom robiť naprieky a nebudem sa správať tak, že ich dieťa je moje.. vždy ich rada uvidím, pomôžem, porozprávam sa, ale budem vedieť, že som len babka a dieťa je v prvom rade ich.. žiadne rozkazovanie zakazovanie, ale empatia a pochopenie. Aj keď s niečím možno nebudem súhlasiť, ale budem sa snažiť všemožne rešpektovať ich

diewcatqoo
11. nov 2022

Ja sa obavam toho, ze pokial na mna bude stale syn taky naviazany ako je teraz, bude ma nevesta nenavidiet. Ale nie 🙂
My sme daleko od rodicov a svokrovcov, takze vnuca vidavaju babky malo a aj vztah mna ako nevesty so svokrou je velmi neosobny. Samozrejme, bola by som rada, ak by dieta zostalo niekde v blizkosti nas, aby sme boli casto v osobnom kontakte a s nevestou dobre vychadzali, ale ratam aj s moznostou, ze sa mi odstahuje na druhy koniec sveta. Tazko povedat, co bude v buducnosti a tazko teoretizovat, ked nevieme, aka bude nevesta/zat.

marca12
11. nov 2022

Ja len dufam,ze budem mat svoj zivot,zaluby,naplnenie dni aj inak ako len stat pri okne a cakat,kedy ma niekto navstivi. Tak to robi moja mama aj svokra a to je peklo,ked stari rodicia ziju len pre deti a vnucata.

autor
11. nov 2022

@marca12 😮 a v akom veku sú?

podmostom
11. nov 2022

normalna jezibaba budem. na nevestu frflat, deti rozmaznavat. tesim sa ale na to kazdopadne, snad sa nepozabijame 😅

autor
11. nov 2022

@kukulienka999 no s týmto mozem súhlasiť, ak si nevesta so svokrou sadne, je to polovica úspechu.

vejapa76
11. nov 2022

Neviem aká budem ale už teraz sa toho bojím. Podľa tém tu na koňovi : nestaráš sa - zle je, staráš sa - zle je 🤷

autor
11. nov 2022

@nnnuuunnn ty si ako ja 😁😁😁 dúfam, že moje vnúčatá budem môcť kedykoľvek vypusinkovat😁

zuzi0911
11. nov 2022

Svokra neviem...budem určite zla ak si dxery výberu nejakého debila ...a tiež nebudem príjemná ak si syn nájde nejakú fúriu
Ale starka budem úžasná presne taká ako bola moja a aká je aj moja mama...už teraz sa na vnúčatá teším 😊

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trojnasobnamama
11. nov 2022

Ja mám dievčatá tak nevestu mať nebudem našťastie😆.No ako svokra urcite sa necgcem starat do sukromia mladym a tesim sa na vnučatká ako im budem kupovať darčeky a spolu s dcerou vyberať kočík a iné.❤Milovala som obdobie svojho tehotenstva a materskej tak potom si to chcem uzivať s dcerou.Dúfam,že mi to bude dopriate.Čo sa tyka straženia neviem ako to bude ,lebo mám zťp dceru najmladsiu ,ale ked sa bude dať rada postražim.

alanko20
11. nov 2022

Ja som skor v uzadi, a dufam, ze ked bude.mat dcera dieta,.nebude mi ho stale a casto vesat na strazenie. Urcite jej poviem, ze pomozem, ked ma bude potrebovat. Ale dufam, ze budem udrziavat pravidelny kontakt. Ja som intrivert, samotar a asi PAS, tak dufam, ze toto vsetko mado mnou nevyhra. Do vztahov nezasahujem, nekomentujem, nedavam rady ked citim, ze o ne clovek nema zaujem. Vlastne.chcem byt pravym opakom svojej mamy. O to sa snazim cely svoj zivot

viestta
11. nov 2022

@vejapa76 podľa niektorých debát by mali svokry deň po svadbe humánne utracat🤔

svetlonos
11. nov 2022

No to vies, ked zacnu svokry respektovat vo vsetkom svoje dospele deti a ich partnerov, nevidim problem do buducna. Momentalne je to vsak vacsinou uplne inak. Svokry/dospele matky (aj otcovia) v podstate cely zivot nie su schopny preukazat respekt a akceptaciu uz dospelemu dietatu (o malom ani nehovorim). Pokial toto tym babkam a dedkom nedopne, jedno ci dnesnym, ci nam, nebude to fungovat.
Svokry/ Svokrovia sa maju spolahnut na kompetencie svojho dospeleho dietata (ok aj ked nie vzdy je to jednoduche zrejme :D ) a nekecat mu do vztahu. Respektovat vychovne pravidla mladej rodiny a ich sposob fungovania.
Budem rada, ak si deti najdu pohodovych partnerov s ktorymi si budu rozumiet. Jasne ze sa budem tesit velmi, ked budeme mat dobre vztahy a pripadne nepochopenia si v klude vysvetlime 🙂
Dufam, ze budem laskava, tolerantna a nebudem im kecat do zivota 🙂 Nech su stastni, budem aj ja a z vnucat sa budem tesit a uvedomovat si, ze nie som najmudrejsia matka na svete aby som rozdavala nevyziadane rozumy ;)
Amen

kleopatra114
11. nov 2022

Ako svokra neviem ( snáď dobrá ) , ale ako babka budem úžasná 🥰 budem mat komu svojich koníčkov , ale zároveň budem veľmi pomahat dcéram s vnúčatkqmi ( ak budú o to stať a zdravie dovolí ), aktívne budem ponúkať pomoc v podobe stráženia deti ( kľudne na noc a na prázdniny ) , lebo sama viem , ako veľmi dôležitý je čas strávený len s partnerom/ manželom bez deti .

kiki68
11. nov 2022

No zle 😂😂😂 neviem aka budem, hadam nie nejaka psycho metla, co uzurpuje syna 😀🙈😀

ada12345
11. nov 2022

@marca12 No ono su este aj opacne svokry ci mamy. Maju tolko zalub, aktivit, programu s kadekym, ze na svoje deti a vnucata im nevychadza cas. A ked aj hej, a nahodou sa raz za polroka v ich programe vyskytne poldna/den volna, tak ony si stanovia kedy, kde, ako a s kym. Ziadne, ze prisposobia sa mladym alebo su ochotne hladat vzajomny kompromis.

marianarem
11. nov 2022

Ja budem ako svokra aj babka vdacna, ze som sa jednym aj druhym stala.

euka210
11. nov 2022

a co ja viem aka budem? Ja mam so svokou dobry vztah, byvame spolu v jednom dome. S druhou svagrinou vychadza tak slusne, ale nieco tam bolo, takze ich vidime tiez len par krat do roka. Moja mama to je zase nieco ine. Ked budem po mojej mame, tak nic moc ma necaka. Mame 3 synov, takze budu veru len nevesty 🙂

minenkas
11. nov 2022

Ja som fest dobrá,mi bolo povedané

fialkadanka
11. nov 2022

Podľa mňa v prvom rade musíš dieťa nechať odísť... Keď to matka nepochopi, že v novej rodine to už nie je MOJE dieťa ale manžel/ manželka tak to nemôže fungovať. Myslím si že toto je problém väčšiny rodín. Mnohé svorky zažili to isté od svojich svokier a ten vzorec stále opakujú. A čudujeme sa 🙂

lilope
11. nov 2022

Nemám k téme čo povedať, keďže deti ešte nemám. Ale pripomenula si mi, ako si ľudia neuvedomujú ako ich tiež čaká osud tých, ktorých kritizujú. Napríklad, keď niekto haní seniorov, haní dobu, za ktorej žili, aký bol vtedy otrasný vkus a podobne. Raz, ak sa dožijeme, budeme tiež tí starí, pomalí, čo žili za tej /v očiach našich detí/ zastaralej doby s trápnou hudbou, módou a spiatočníckymi názormi. 🤦
Vidím tu paralelu aj čo sa týka svokier.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denden77
11. nov 2022

ja sa obavam, ze tohto levelu sa nedozijem 🤣

gab
11. nov 2022

ak synator bude cakat so svadbou s vyvolenou do veku, v ktorom mali svadbu jeho rodicia (my sme s mm trochu oneskoreny par 😂) , tak svokrou mozno ani nestihnem byt...😂 ,