Aké sú vaše názory na moju situáciu?

doreta375
18. máj 2016

Ahojte.S priatelom som 9rokov vo vzťahu,samozrejme zo začiatku celkom super,aj keď rodičia boli proti vzhladom na môj vtedajší vek,no napriek všetkým hádkam a útekom z domu sme to zvládli. Od začiatku som totiz na priatelovi videla ze je velmi prelietava povaha.Priateľ mi bol neverný pred 4rokmi po tom ako sme sa vrátili zo zahraničia. Celé som to nechápala ako to je,pretože babe chalan mi volal aby som si vraj strážila chlapa,že je dosť bezočivý,priateľ mal totiž také rôzne sexuálne nápady že aby sme sa vymenili ja s tým a on s tou babou,tak my sme to zobrali zo žartu a smiali sa no mňa sa to dotklo,no celkom som si vtedy myslela že to myslí aj tak priateľ,až kým som to nezbadala na ňom ako páli po dotyčnej ako si ju prezerá a podobne.Začali sa dlhé telefonaty s tým priatelom tej babi,on tvrdil že sa asi spolu vyspali,no ja som si nebola istá,chcela som sa s priatelom rozísť,no nešlo to,dookola tie isté výhovorky ako on snou nic nemal.Tak som časom na to zabudla a presťahovali sme sa do iného mesta.Aférky na priateľa som neriešila prví krát viac krát som na neho počúvala čo mi dnášali ostatní a sama som bola svedkom ako na diske obletoval iné pred mojími očami.Momentálne spolu bývame 4roky,a ako spolu bývame z toho 2roky bol kľud no teraz je situácia veľmi zlá.Raz ked sme si s priatelom vypili som mu vykričala že sa mu raz všetko vrátim že ja mu to vrátim to tak nenechám.Od mája minulého roku nam to neklape,priateľ mal výahrady voči tomu ako vypadam tak som schudla 16kg.Som si povedala ved pockaj ja ti ukážem kto na to nemá,pretože mi dookola hovoril že nikdy neschudnem.A takto sa to začalo,plus veľké finančné problémy splácanie pôžičiek samozrejme nie moje výmysli ale priatelove. Psychický som to nezvládala potrebovala som únik tak som sa zoznámila s jedným mužom ktorý sa mi veľmi páči no je odomna starší o 12rokov,ja viem veľa,no žiť sa sním nechystám ani som nechystala.Poviem v skratke za 9rokov vzťahu som nepocítila nič tak krásne ako keď má obímal a bozkávala(pretože to my s priatelom už nerobíme dávno žiadne dotyky ani objatia nie to ešte bozky). Nie viete čo ? Ja sa nehanbím za to a ani nemám výčitky svedomia síce sme sa len maznali ale nech,stalo mi to za to, za to že som viac sebavedomejšia oproti tomu ako som bola na tom vďaka super priateľovi ktorý si nevážil asi to že som obetovala kôli nemu vsetko, bojovala som za náš vzťah od začiatku som to myslela vážne a on sa takto bavil.Tak nie nadarmo sa hovorí čo seješ to zožneš,sial žiarlivosť neveru,klamstvá a ja som len proste nechcela čakať na karmu tak som to trochu posúrila ja 🙂 Rozísť neviem či sa oplatí po toľko ročnom vzťahu,deti mať nemôžeme aj to mi bolo utrúsené že zlí ľudia ako ja deti mať nikdy nebudú.Viem všetko nechcem hádzať na priateľa aj ja mám svoje chyby,no čo sa týka dvôvery ja mu už nedokazem dvôverovať a je mi to v celku jedno aj keď by ma podvádzal nezáleží mi na tom,čo poviete nieje to neaký psychický blok?Inak ako na ňom ako osobe mi záleží že mu chcem dopriať a chcem aby sa mal dobre. Čo myslíte? Ako dopadneme ?

misel0806
18. máj 2016

Preco sa ti neoplati rozist,ked ti je jedno co bude... Dychaj slobodu a mas po starostiach😀

tyelde
18. máj 2016

rozísť sa. váš vzťah už dávno stratil zmysel, načo predlžovať....

ivetkab.
18. máj 2016

V skratke, myslím si, že vy dvaja máte veľa spoločné. Ja ako žena by som o Tvojho frajera nikdy nezakopla, ale ak by som bola chlap a vedieť o Tebe to, čo si napísala, tak sa na Tvoju stranu ani nepozriem. Prepáč 😀

mircalla
18. máj 2016

Suhlasim s nazorom, ze vztah davno stratil zmysel, iskru, doveru. Plus priatel si ta nevazi. Neviem, ci to este dokonca vobec nazvat vztahom, dokonca ani intimne spolu nic nemate

shia
18. máj 2016

nechápem celému príspevku, o čo ti išlo 😀 Je úplne zrejmé, dokonca aj tebe, že to význam nemá, neľúbiš ty jeho ani on teba, tak...NAČO? nechápem. Rozísť, jednoznačne, už včera bolo neskoro

papricka33
18. máj 2016

...ja myslim, ze uz ste dopadli 🙄 ...teba to tusim ani netrapi, ze je to cele na milujarmilu. Podvadzal ta, ty v podstate jeho tiez a este mas z toho aj dobry pocit. Neviem, co ocakavas od zivota, ale toto je dost smutne. Ja by som zacala odznova, niekde inde, s niekym inym. Ak si myslis, ze mu "vsetko raz vratis", len sa klames. Pomsta je spalujuca a trapit sa budes len ty. A zivot sa ti presype pomedzi prsty ako nic 😒

arabellka
18. máj 2016

nepises kolko mas rokov, ale suhlasim s dievcatami. rozist sa.....

jana_eyre
18. máj 2016

ako dopadnete? no, nechces sa rozist, takze predpokladam, ze to bude prebiehat rovnako ako doteraz - on ta bude podvadzat, urazat a obletovat baby na diskotekach, ty to budes ticho pozorovat, potom sa raz za cas opijes, vykricis mu vsetko, par krat sa stretnes s nejakym inym, pomaznate sa, ty nebudes mat vycitky a zas sa vratis k svojmu povodnemu priatelovi..

a potom sa to vsetko zopakuje, kym ta tvoj frajer neopusti, pretoze pride niekto kto so sebou nenecha zametat..

prepac za uprimnost, ale taketo vztahy naozaj nechapem.. a zit s niekym len preto, lebo s nim uz zijes dlho - to je troska zvlastny postoj.. ale tak, je to tvoj zivot, chcela si len pocut nazor inych na tvoju situaciu, tak som sa vyjadrila..

cmulinko
18. máj 2016

Co si myslim ako dopadnete? Vy ste uz dopadli. Tu uz naozaj nie je co riesit a nad cim dumat. Prehod stranu...chod dalej a uz sa nevracaj.

elisaeli
18. máj 2016

Sodoma Gomora 🙂

stevvvka
18. máj 2016

Podla mna vy nemate vztah, akurat ste obaja lenivi aby si jeden z vas zbalil veci..

zita19
18. máj 2016

Skoda, ze toto je otazka, lebo vobec som nezistila, kde je pointa. 😖 Asi som z kategorie zvlast tazko chapavych, ale asi by mi mal niekto nakreslit o co tu ide. Mozno potom by som aspon zistila co sa vlastne pytas, ale nie som si ista ci by som vedela aj nejak odpovedat.

janinah
18. máj 2016

to je dobre,že nemáte deti a ani nebudú,to by tie deti trpeli s takými rodičmi.....predstav si samu seba o
10,20 ,rokov,kde budeš ? s kým budeš? teraz ste vo vzťahu štyria /a možno viacerí/,ale tebe to zjavne vyhovuje,lebo rozchod sa "neoplatí".....

0silvia0
18. máj 2016

to nie je vzťah, to je akýsi zvyk zo stereotypu. Čudujem sa ti, že takto zahadzuješ svoju mladosť. Môžeš byť šťastná s niekým iným... aj keď pri tvojom prístupe k partnerovi... oplácanie, vracanie, mne sa tento štýl jednania nepáči, skús sa radšej naučiť byť čestná a konať narovinu, hentaké motačky vzťahové sú fakt odveci...

mirka17
18. máj 2016

@zita19 pripájam sa do klubu ťažko chápavých.

dominika6
18. máj 2016

Jaaaaj dalsia s IQ igelit

seahorse27
19. máj 2016

Nerozumiem pointe celkom dobre, ale po dlhom lusteni tohto nesúvislého vylevu som usudila, ze ty si vlastne spokojna...je ti jedno, ze ta bude podvadzat...ved sa predsa neoplati kvôli tomu po 9 rokoch rozchadzat...ty si budes veselo pokracovat vo vztahu s druhym chlapom, ved co je na tom??? Kvôli comu ste vlastne spolu v 9- rocnom vztahu? Ziadna laska, ucta, vernost...to myslis vazne, ze len kvôli 9 rokom? Uprac si v hlave, urci si priority, lebo si cela nejaka domotana.

eva8
20. máj 2016

daj sa dokopy s tym o12rokov starsim chlapom. Teraz ti bude fajn, neskor sa budes mat o koho starat

ludka140281
20. máj 2016

uf no máš to tažké,ja by som(kebyže som bola tebou) by som sa odstahovala,rozišla by som sa v dobrom,a každý by sme začali svoj život žit tak ako chceme,,,Držím vám obom prsty,,,nedávam nikomu vinu,ved on sklamal,ale ty si vlastne tiež pochybyla,ale sme len ludia,,,,chod a zabudni a už bud iba štastná 😉

charlie1980
20. máj 2016

Aj ja som sa musim zamyslat nad pointou, do riti ! Tak neprehladny text, tak strasne sa tazko sa cital a nakoniec nic 😬 Ale k tvojej otazke....skoda, ze je to otazka, vecer vyberiem tu moju carovnu gulu, odpoved poslem do IP. Otazka znela, ako dopadnete, vsakze ...?

emarekova
20. máj 2016

9rokov je ešte nič oproti tomu,keby si s ním zostala celý život. Zbal sa a rýchlo utekaaaaaaaj,nemrhaj viac časom,ešte toho môžeš zažiť... Nerozumiem prečo toľko žien to necháva zájsť tak ďaleko. Pokiaľ ho nekopneš ty,kopne časom on teba,čo by bol asi ten lepší prípad oproti tomu,že spolu ostanete a ty budeš pri ňom ako sliepka a on sa bude obšťastňovať s cudzími,či necudzími. A možno ťa za tu sliepku považuje už teraz,keď sa k tebe tak chová,za tie roky má v tebe istotu,že ho nepošleš,staráš sa o neho,má full servis,tak si užíva. V každom prípade si to nemala nechať zájsť tak ďaleko,už dávno by ho mal vo zveráku.

mala_hobitka
20. máj 2016

Ty ho nemilujes, on ta nemiluje. On ta uraza...ty to trpis a obcas vybuchnes. Nechces sa rozist lebo si pohodlna a mas strach nieco vo svojom zivote zmenit. Nechapem ako ti takyto "vztah" moze vyhovovat. Laska nic, ucta nic, opora nic, dovera nic, pohladenia nic .... Smutne. Tragicky rozmer to dostava pri tvojom postoji - rozist sa nechcem.

Ak s nim zostanes bude ta podvadzat aj nadalej az kym nenajde inu (casom mladsiu) ktora bude rovnako tvarna (plastelina) ako ty. On ta opusti, ty uz budes mat co-to za sebou a budes nadavat na chlapov ze vsetci su rovnaki, podvadzaju a laska je docasne pomatenie zmyslov. A pritom budes mat za sebou len jedneho ch*ja co si nevie udrzat zapnute nohavice a mozno par pochybnych znamosti ktore ta vyuziju a vratia sa domov.

marce63
29. máj 2016

Nemá to význam. Čo od takéhoto "vzťahu" očakávaš? Život máš len jeden, porozmýšľaj nad tým.