Aké stopy na vás nechávajú fotky "skutočného šťastia" od iných?

montry
8. aug 2012

Či varím, či upratujem, alebo či sa hrám s mojimi deťmi, hlave mám neustále krútiacu sa myšlienku, čo robím zle? Nemyslím si o sebe, že by som bola lenivá, alebo že patrím ku tým, čo nedokážu nič spraviť, ale u nás to nejako nefunguje. Pozerám sa na fotoblogy tu na MK, kde tuu sledujem kreatívne stránky, čo to popozerám aj na FB. Od všadiaľ sa na mňa usmievajú šťastné rodinky, poslušné deti, skvelé hand - made výrobky a dokonale zladené oblečenie tých najlepších značiek. Pýtam sa sama seba a teraz aj Vás, prečo to tak nie je aj u nás??? Som šťastne vydatá, ale aj tak sa s manželom niekedy pohádame. Mám dve skvelé deti, ktorým sa venujem, ale aj tak priveľa šantia. Poupratujem, ale poriadok vydrží možno hodinku, dve. Uvarím obed, ale už nestihnem upiecť koláč, lebo treba ďalších milión vecí. Z mojich výrobkov nemám až taký dokonalý pocit, ako s tých ostatných a hoc aj my máme plné skrine oblečenia, pôsobia na mňa...no čo ja viem, nie ako tie "pravé, orechové". Ako to je naozaj? Skutočne sa darí všetkým a všade, alebo sú to len reprezentatívne fotografie a skutočnosť je niekde inde? Alebo je to fakt len moja depresia a som na seba zbytočne prísna? Ako je to skutočne u Vás a s Vami? Aké stopy na Vás nechávajú fotky " skutočného šťastia" od iných???

susanerose
8. aug 2012

V prom rade "nie je všetko zlato, čo sa bliští"! Čo ty vieš, čo sa skrýva za šťastnými a usmiatymi tváričkami? To, čo píšeš, že Ty všetko robíš, je podľa mňa úplne úžasné, veď si predsa skvelá matka a manželka! Nemusíš byť dokonalá, to nie je predsa nikto. Ja neverím tomu, že každý je taký happy, ako vyzerá. Na to som prílišná realistka. Každý si sem dá fotky, kde je úplne úžasný, aby mu všetci závideli. Žiaľ, taký je svet. Aj ja mám veľa známych, ktorí vyzerajú ako dokonalá rodinka, a keď sme ich spoznali bližšie, tak sme zistili, že je to len navonok.
Buď rada, že máš skvelé a zdravé deti a dobrého manžela a to, že sa občas pohádate, nerieš. Je to úplne v poriadku. Teš sa z toho, čo máš a nerozmýšľaj o tom, čo Ti chýba, ok? 🙂 Úsmev a pekný večer s manželom 🙂

ematko29
8. aug 2012

no tak teraz akoby som čítala o sebe,dospela som k názoru ,že všetko je len naoko dokonalé.čo sa týka poriadku aj unás je to tak,vydrží tak nahodinku aked pozerám fotoblokytak jasne ,že si ludioa odfotia pekne oblečené detičky ved nebudeme predsa fotiť deti zafulané ked sa hraju atreba ich preobliecť.aj ja sa snažím byť čo najlepšia mamina obliekať svoje deti pekne,azároven šetriť avšak nie vždy sa mi darí apreto skúšam každy mesiac hospodáriť inak.a ešte sa vrátim k tomu poriadku ked prídem ku kamoške ,zdá sa mi ,že má generálny poriadok aked prídem domou tak sa viac snažím,apo hodinke je zas neporiadok lebo jeme hráme sa,ušpiníme sa ,jednoducho žijeme apotom ked je u nás kvalitny neporiadok príde nejaka neohlasená návšteva acítim sa hrozne .

katren
8. aug 2012

@montry ale prosim ta....si myslis, ze my sme ini??? dnes som mm nechala pol hodku s detmi a co som sa cely den snazila drzat ako-taky poriadok bolo vsetko fuc....az do placu mi bolo....ale kaslat na to....
nie nikto nema ideal, neboj 😉

bodka13
8. aug 2012

@montry nemyslím,že by to bola depka....u iných sa nám zdá vždy všetko lepšie,krajšie proste iné ako to je u nás...nezamýšľaj sa nad tým zbytočne - teš sa zo svojich zdravých neposedných detí,užívaj si manžela ...neboj aj my sa pohádame,ale potom je zase fajn ...a poriadok aj u nás vydrží len chvíľu ,ale ja potrebujem šťastnú rodinku a nie sterilné prostredie 😉

zumbadance
8. aug 2012

zijem si svoj zivot a neporovnavam sa 😎 a vobec nemam chut komukolvek dokazovat aka som dobra mamina,ci cokolvek ine...aj mna sem tam zoziera nizke sebavedomie a to len z toho ako sa zname chvastaju..pritom ktovie aky bordel maju doma a nemyslym bordel ako neporiadok v domacnosti..vseobecne. 😀 znackove veci..na mne nikto zarabat nebude kupim co potrebujem je pekne za rozumnu cenu..vari ma budu mat ludia radsej ked budem chodit v luxusnych handrach 😖

bodka13
8. aug 2012

@ematko29 návšteva sa má ohlásiť a nie nám spôsobovať šoky 😀 😀 😀

glowix
8. aug 2012

Aj ja sa nad tym niekedy zamyslam, ze niektore kočky stihaju uplne vsetko..stylingovat deti , navarit dokonale vyzerajuce jedla , pohrat sa s tym nech to ma podobu nejakeho zvieratka hehe...o poriadku ani nehovorim, upracem, a na druhy den mozem zasa vsetko...od sporaku az po kupelku...myslim ze 80 % žienok je na tom tak ako ja..a 20 su tie hyperaktivne s uplne najkludnejšimi detičkami..ja nestiham vobec varit niekedy a nie este kolac hehe...ale zasa mna to vobec netrapi a pride mi to uplne v poho..moja best kamoška je taka ista a to nema este ani babo..
štastie je niekde inde ako na MK a na FB..je to len iluzia..

ematko29
8. aug 2012

@bodka13 šak aj ja si myslím,ale niekedy sa stane tak neočakávane 😀

anibas
8. aug 2012

@montry jéééj - ale vy ste úplne normálna rodinka 🙂 🙂 🙂 🙂 ja si myslím, že teraz je IN prezentovať sa ako "happy people" aj keď to tak nie a získať čo najviac "like" za fotečky z dovolenky pri mori - aj keď to možno až taký ideál nebol. Užívaj si leto, teš sa zo zdravých detičiek, miluj manžela aj s jeho chybami - na svete sme len krátko. 😉 😉 😉 😉

alenka600
8. aug 2012

@montry No ja hlavne neverim usmiatym mamickam s dokonalou domacnostou ako zo skatulky, napecenym kolacom, usitymi a ustrikovanymi krasnymi vecami, usmiatymi a cistuckymi detmi a usmiatym manzelom co je o stvrtej doma, zaraba tisice a poobede sa stara o deti a domacnost, nosi kytice, je romanticky a navyse aj skvely milenec.....to sa tak stava v knihach od Rosamundy Pilcherovej, realita je uuuuplne ina 🙂 Vela krat sa mi potvrdilo, ze tie usmevy na fotkach boli v skutocnosti umele a dokonala idylka bola len iluzia. Akoze kazdemu doprajem a vsetkym nam zelam, aby sme mali skvele zdrave deti, uchvatnych manzelov, more volneho casu, vynikajucu pracu, no ale ...nie sme uz na rozpravky stare? Snivat treba, ale netreba verit pozlatku druhych ludi 🙂

lenka311
8. aug 2012

@montry Medzi fotkami a realitou je hrozná priepasť.. poznám ten pocit, niekedy tiež nestíham ani houby, pritom nemám doma chlapa ktorý by mi vyjedal chladničku a mám matku s ktorou sa vo varení striedame... Nikto nie jedokonalý a zase nikto nedáva na internet ani do albumov fotky na ktorých je smutný či plače.. no uznaj, už si sa niekedy fotila keď Ti tiekli slzy? A tých sĺz je v životoch dosť... Moja malá má väčšinu oblečenia zo sekáča, niečo po sestrách, po kamarátkiných deťoch.... neriešim, rýchlo mi z toho vyrastá, niekoľkokrát sa na mňa mamičky oborili /nie tu ale v meste/, že dieťaťu sa nemá kupovať obuv v sekáči, ani nosiť po druhých deťoch, lebo bude krivá a tak....
Žiadna matka nie je dokonalá, fotky sú fotkami /mne sa stalo že mi pri fotoalbume mojej spolužiačky ktorá sa učila snáď najhoršie z triedy drogovala a fakt že si len užívala tiekli slzy, keď som videla že precestoval celý svet, aj v Afrike bola, je šťastne a fakt bohato vydatá a má dve krásne zdravé detičky... nie od závisti, len mi to tak prišlo ľúto.. nezávidím nikdy... len som tak samú seba poľutovala/
Inak na depku sú aj keď sú veľmi depresívne dobré správy či katastrofický film - ono si síce poreveš, ale povieš, no ako mi je dobre... alebo taká pošta pre Teba, povieš si chvalabohu že sme zdraví... Keď som prišla pred 5mes s malou z nemocnice /nič vážne, mala len brušnú virózu - dostávala infúzky/ - tak som asi mesiac žiarila totálnym šťastím že je zdravá, lebo už tam v nemocnici som videla koľko detí je na tom zle a veľa ich vyzeralo že im bohužiaľ nepomôžu......
Depkuje občas každý, no lepšie je mať vysmiate a spokojné deti ako poriadok, najedené boli, koláč keď tak z obchodu.... 😉 😉 😉 - krásny deň a nedepkuj 😎

katkakovac
8. aug 2012

podľa mňa nie je šťastie v upratanom dome, dokonalej večeri, značkovom oblečení a podobne. pre mňa sú to tie chvíle, keď nestíham, doma bordel jak v tanku, ja vyzerám ako strašidlo a príde ten môj a povie mi: kašli na to, radšej poď sem ku mne, trochu sa postískať...🙂 vtedy viem, že som šťastná 🙂 dokonalá žena neexistuje, ale vidím tu kopec takých, ktoré sú úžasné maminy, ženy ochotné pomôcť radou, potešiť milým slovom, alebo povzbudiť, keď je treba. Kašlite na dokonalosť, choďte vystískať svoje poklady a všetko bude zasa fajn 😉

iviatko
8. aug 2012

ono je to tak, ze ked sa uz citime uplne strasne, rady sa pochvalime niecim...ci uz kolacom, alebo fotkami... keby sme boli uplne najuzasnejsie, dokonale, nepotrebujeme ten obdiv 🙂

bodka13
8. aug 2012

@katkakovac tm hovorí skoro ako ten môj,keď sa sťažujem čo všetko som nestihla "no a ,voľačo sa stane,tak si nestihla-aj oddychovať musíš " 🙂

iviatko
8. aug 2012

kedze si premenovala diskusiu... sama fotim rodiny... teda donedavna som fotila, rukami, ocami mi preslo x rodin a poviem ti, to stastie bolo zachytene len na fotkach, realita je uplne ina. Fotky su len fotky. Aj ty ich mozes mat a na chvilu sa citit inak. ale ako som napisala, realita je uplne ina.

katkakovac
8. aug 2012

@bodka13 presne tak, poď si oddýchnuť. aj teraz musím odtiaľto preč, idem si k nemu oddýchnuť 😀 prajem všetkým super ženám pekný večer🙂

margarita
8. aug 2012

@montry
existuje uz pojem "facebook depresia", mozno si o tom pocula. je to, ako tu viacere kocky pisali, tym, ze ako na FB aj na MK sa kazdy skor "chvali", nez dava svoj pravy obraz a ostatni maju potom pocit, ze ich zivot nie je taky vzrusujuci, krasny a idealny ako maju ostatni.
a este nieco - Tvoje deti maju len jedno detstvo - s Tebou 😉 takze oni to rozhodne nebudu porovnavat a do smrti budu zit z toho, ake detstvo mali pri Tebe 😵

nela82
8. aug 2012

@montry a zamyslela si sa niekedy,ze za akych okolnosti vznikaju tie fotky???V dnesnej dobe asi kazdy druhy sa foti-pozuje hlavne kvoli fb a celkovo-socialnych sietach 😉Chu sa ukazat,kde boli....ako boli...s kym boli....a aka su skvela rodinka 😉 😅
Nikto presne nevie,ako vznikaju tie fotky-zabery 😉 Mozno sa tesne pred tym povadia..alebo tesne po.. 😅
Podla mna neexistuje jeden vztah,kde by sa partneri-manzelia-nepovadili 🤐
Vsetko patri k zivotu-aj stres-aj neporiadok a zivot na 100 % neexistuje....
Hlavu hore-nepozeraj albumy dokonalych rodin-pozri si ten svoj album 😉

montry
autor
8. aug 2012

@iviatko ja som album nepremenovala, asi admin, ani ja som to tu chvíľu nevedela nájsť, ale neprekáža... 😀

radina
8. aug 2012

Podla mna je to len fake z ich strany, mozno ich nema kto pochvalit, tak sa chcu realizovat aspon vo virtualnom svete. Bohuzial, mnoho ludi je plytkych a ked si myslia, ze stastie je mat saty z "nextiku" a inych, tak su ubohi.
Ja ked vidim tie nafotene satniky, smejem sa, ako sa idu baby potrhat kvoli "blbym" handram. Ja by som tie peniaze radsej ukladala detom na ucet, nech ich mozem poslat na dobru VS. Ved bohvie ako to bude o 20 rokov, mozno tu uz ani jedna statna skola zadarmo nebude. Na druhej strane ocenujem inspirativne albumy s rucnymi pracami, dokonca ma to aj nakoplo, ze sa chcem naucit hackovat. 😉

mrka2
8. aug 2012

nooo, keby si videla nase svadobne fotky - fotili sme sa na hrade... su naozaj krasne, my sme vysmiati,ale ako sme sa pri tom hadali.. no konec 😀 az fotograf sa chytal za celo,ze co to?? 😀 😀 😝 a tu sme, mame sa stale radi, v dome furt bordel,ale to neznamena,ze sme nestastni... nie je vsetko len o poriadku,znackovych veciach a tak... na fotkach sa mozme usmievat,pretoze sme stastni,ze sa mame a nie ze sme superrodinka,ktora vsetko zvlada... 🙂

magali
8. aug 2012

podla toho co si napisala ste normalna stastna rodina... na FB a MK sa vykasli, na nete je zdanlivo dokonaly zivot dokonalych rodin ale su to len fotky, jasne ze sem nepridavaju mamicky fotky nepslusnych deti a neporiadku a nepodarene vyrobky, kazda sa chce pochvalit, kazda tu da len to dobre.. toto nieje skutocny zivot, je to len odreagovanie sa od skutocneho zivota, nikto nieje dokonaly a aj za tymi najnablizkanejsimi dverami sa skryva vzdy nejaka spina.. netrap sa kvoli hlupostiam, uzivaj si svoju rodinu

montry
autor
8. aug 2012

Ani neviem čo som od tejto diskusie očakávala, ale fakt je ten, že sa teraz cítim lepšie a že nie je to so mnou až také zlé. 🙂 Vravieva mi to aj môj manžel, ale niekedy ho upodozrievam ( v dobrom), že mi to hovorí len preto, že ma má rád. 😀 Som rada, že je nás tu obyčajných mám viac a skutočne mi Vaše názory pomohli. Ďakujem 😉

maznacik007
8. aug 2012

ja taketo veci neriesim... u nas su zasadne neohlasene navstevy vtedy ked sa rozhodnem nieco triedit a som vprostred prace... a sama mam skusenost ze niekedy na fotke vyzerame lepsie ako v realite teda najma u mojich deti a muza .. mna sa to absolutne netyka... niekedy aj kolac urobim a poriadok v detskych a tak si fotim a ukladam do pc... a tak si namiesto realneho stavu hodinu po doupratovani radsej pozriem foto.... alebo to dam dcere ako inspiraciu ze ako to ma vyzerat...

slniecko2
8. aug 2012

@montry Sorry-pride mi ze v kutiku srdca zavidis a tuzis potom aby sme ti povedali ze nie je pocom- ak mas normalny stastny zivot,tak neviem preco sa nad takymi vecami zamyslas? mne to nikdy nenapadlo-co sa skryva za usmevmi ludi na fotkach- akurat tak im prajem ak su stastni,ak sa im daria hand-made vyrobky (ja som lava na taketo veci tak len hykam ake krasne niekto vie spravit). Ries radsej svoju rodinu a co by si mohla dobreho spravit pre druhych a nie ci si rovnakko dobra ako druhy! jaj ta slovenska zlata vlastnost-zavist...

lucustek
8. aug 2012

ja som tieto veci ohladom neporiadku v dome riesila dost casto a stale som mala nervy na to ked som pratala pol dna a potom mi to moj maly za 5minut vsetko rozhadzal a zaomrvinkoval 😀 az som si raz precitala velmi mudre slova : ten kto chce prist na navstevu pozriet vas a vase deti, nech pride kedykolvek lebo mu nezalezi na poriadku. a ten kto chce prist pozriet dom nech sa ohlasi vopred, aby ste mohli poupratovat. Odvtedy to nejak extremne neriesim. Jednoducho v domacnosti kde je male dieta sa ten poriadok ustrazit neda, a verim tomu ze este pride doba ked mi bude smutno ze nemam po kom upratovat 😉

lucy109
8. aug 2012

@montry ale prosim ta, kazdy ma svoje starosti, len niekto sa chvali len tymi peknymi vecami, nie starostami a problemami atd., tak potom to vyzera, ze niektore maminky su dokonale superzeny s idealnym zivotom, ale kazdy jeden clovek ma aj svoje starosti to je realita 😉 , ja si rada pozriem pekne fotoblogy, rada sa inspirujem, ale beriem vsetky s rezervou, aj co pocuvam o supermuzoch, ktorych osobne poznam- fuuu, ziadni supermuzi 😕 , niektore maminky si vedia svoje vychvalit a zidealizovat 😝, ale ja na tom nevidim nic zle, prajem vsetkym vsetko dobre a tesim sa ked vidim pekne fotky a rodinky 😉. si na seba priliz prisna a fotky stastia netreba brat tak "osobne" 😀 , okrem toho je dost pravdepodobne, ze mas ovela stastnejsiu rodinku ako ktorakolvek maminka s nadhernym fotoblogom 😝 , tes sa zo svojej rodiny a nedebkuj 😉

montry
autor
8. aug 2012

@slniecko2 Ako som tu už písala, táto moja diskusia mala iný názov...Mám depku, alebo je skutočnosť niekde inde???...Zato, že ju premenovali ja nemôžem a teraz asi nevystihuje presne to čo som mala na mysli....No mať depku, alebo iba pocit, že sa mi jednoducho nedarí, neznamená, že závidím. Ja viem aj šiť, aj háčkovať, aj tvorím s mojim deťmi aj upečiem raz začas, ale nemám z toho taký dokonalý pocit, ako so "šťastných fotiek!

lentilka29
8. aug 2012

@montry ahoj,ja mam podobne pocity....som vydata,mam da sa povedat dobreho manzela,nadhernu dcerku,zdravu,krasnu,svoj byt,pokoj....su ale veci kt.nemam,a to ma trapi....viem,ale ze najdolezitejsie je zdravie mojej rodiny....aj ja mavam depku,hlavne ked sa porovnam....vtedy zistim,ze pokial ide o hmotne,v porovnani s inymi kamoskami mam o dost menej....nase skrine su sice plne,oblecenie vacsinou z vypredaju,ale zato pekne a vkusne....je to cele zlozitejsie,vsetko je to vec pohladu....to co mame sa moze inemu zdat nic,a na druhej strane ina osoba to moze vnimat ako cosi nedosiahnutelne.....mam zdravu dcerku,to je priorita...nad tym ostatnym rozmyslam potichu,sama pre seba,vecer na posteli,v sprche.....zdoverim sa kamoske a je mi lepsie a idem dalej....

iviatko
8. aug 2012

@montry ono je to aj o tom, keby si to odfotila a dala do albumy, zas by zavidel niekto iny 🙂) ja som sa snazila aj hackovat, neslo mi to, tak robim, co viem, fotim 🙂) ale len ine rodiny, fotku tej nasej nemam 🙂) nema nas kto odfotit.