Aj zlý vzťah je lepší ako samota

anickaany
27. nov 2015

Súhlasíte s týmto výrokom?

"Aj zlý vzťah je lepší ako samota"

Je podľa vás lepšie zotrvávať v zlom vzťahu, ako byť sama? A nemám na mysli ekonomický aspekt života osamelej ženy-matky. Myslím skôr na to duševné hladisko.

A tiež nemyslím tým zlým vzťahm domáce násilie a podbne, len proste vzťah, ktorý nenaplňuje, je v ňom minimálna komunikácia, proste dvaja ľudia spolu žijú, lebo majú spolu deti, a je to ekonomicky výhodnejšie, ale už dávno nie sú ani kamarátmi ako boli pred x rokmi, ani milencami ako boli pred y rokmi. Je lepšie zotrvávať v takejto skrytej osamelosti, alebo prejsť do reálnej samoty, kde bude rovnaké ticho a prázdno, ale už ten druhý nebude ani fyzicky prítomný?

V ktorej variante sa žena skôr zblázni?

sissy27
27. nov 2015

@anickaany za mňa určite nie, ja hovorím, že radšej inteligentná samota ako blbá spoločnosť... ale sú ženy masochistky, ktoré budú radšej v akomkoľvek vzťahu, len aby neboli samé... niektoré to dotiahnu ešte na vyšší level, že na všetky strany sa budú tváriť v akom dokonalom vzťahu žijú a doma plačú do vankúša a pchajú sa tabletkami na upokojenie...
každej vyhovuje niečo iné, ja som možno sebecká, ale potrebujem byť šťastná a spokojná... pretože ak nebudem šťastná a spokojná ja, tak to ani nemôžem posunúť svojim deťom a blízkym, na ktorých mi záleží... a ešte jeden detail - je rozdiel medzi osamelosťou a samotou 🙂
proste ja by som určite neostávala vo vzťahu, kde som nepohodlná, nešťastná, osamelá...

mihula
27. nov 2015

tak ja neviem ja samotu vnimam inak.To ze clovek nema vztah ešte neznamena,že je sam.Ved kazdy clovek človek ma okolo seba rodicov,surodencov prarodicov,kamaratov,kolegov.
Ale ak toto vsetko čo som napisala nema,tak v tom pripade sa da hovorit o samote

worker_falcon
27. nov 2015

nesúhlasím. Poznám lepší výrok: "Neber si človeka, s ktorým môžeš žiť. Vezmi si človeka, bez ktorého nemôžeš žiť."

V žiadnom prípade sa žena nemusí zblázniť. Môže sa naučiť s tým vyrovnať, nájsť si vyhovujúci spôsob života za daných podmienok. Netrápiť sa tým, čo zmeniť nemôže, a zmeniť to, čo zmeniť môže. Naplniť svoju myseľ a vyčerpať svoje telo zmysluplnou aktivitou.

A poznám ďalší výrok: "človek, ktorý nevie byť šťastný (spokojný, naplnený), keď je sám, nebude šťastný ani v manželstve."

katarinapekna
27. nov 2015

Pre mna byť sám=bez vzťahu je najlepšia možná voľba.

terezka1947
27. nov 2015

ani ja nesuhlasim

@worker_falcon a tie tvoje citaty su perfektne,max suhlas....

katarinapekna
27. nov 2015

@worker_falcon 😀😀😀 blbosť

worker_falcon
27. nov 2015

@katarinapekna čo je blbosť a čo nie, sa môžeme porozprávať o 50 rokov. A neviem, s ktorým výrokom nesúhlasíš... Ako vravím, je možné prežiť v šťastí a spokojnosti celý život sám. Pokiaľ to nie je egoistický postoj k životu. Ak človek myslí iba na seba, tak to sa časom ukáže a vravím, po 50. rokoch sa môžeme porozprávať, ako kto prežil svoj život a ako bol spokojný, a čo by zmenil.

mimochodom, ty asi nevieš, čo znamená milovať a byť milovaná (nemyslím sex). A pri tvojom postoji k životu na to možno ani neprídeš (bez vzťahu to nejde). Smutné.

skoupilka1
27. nov 2015

@anickaany čo cítiš k manželovi? máš ho rada ako svojho blízkeho človeka? miluješ ho? nenávidíš ho?

terezka1947
27. nov 2015

@worker_falcon ..normalne som po precitani tvojich vyrokov musela zavolat manzelovi 😀
....mojej zivotnej nevyhnutnosti 😉

wieruska1
27. nov 2015

@anickaany treba si uvedomit aj mudros " ve dvou se to lepe tahne"

malabiba
27. nov 2015

@anickaany veru súhlasím...môcť s niekym večer zaspávať, ráno vstávať, spolu nakúpiť, uvariť, ísť trebárs na výlet, rozprávať sa, pohádať sa, udobrovať sa, milovať sa, poznať sa navzájom, zdielať..........a milión ďalších vecí - veď je to také veľké množstvo zážitkov a pocitov o ktoré je život bohatší - len hlupák sa o to ukráti 🙂

worker_falcon
27. nov 2015

@malabiba ale uvedomuješ si, že v zlom vzťahu prakticky nič z toho nie je. Akurát to hádanie sa.

malabiba
27. nov 2015

@worker_falcon v živote nič nie je ideálne, dokonalé - neexistuje ideálny čas, ideálna rýchlosť, ideálne dobrý vzťah a zlý vzťah - treba si položiť otázku, čo je pre koho zlý vzťah...a či to zlé vo vzťahu je vyvážené niečim pre nás naopak dobrým a dôležitým

anickaany
autor
27. nov 2015

Ďakujem za toľko reakcií, do polhodinky, ešte som sa ani od počítača neodtrhla 😉

Ako by som to vystihla - ja sa idem zblázniť od samoty vo vzťahu,
proste sa to celé pokazilo tým, že prišli deti, život a starosti, ale to asi neni nič nezvyčajné, že...

@worker_falcon
to napísal veľmi pekne
"V žiadnom prípade sa žena nemusí zblázniť. Môže sa naučiť s tým vyrovnať, nájsť si vyhovujúci spôsob života za daných podmienok. Netrápiť sa tým, čo zmeniť nemôže, a zmeniť to, čo zmeniť môže. Naplniť svoju myseľ a vyčerpať svoje telo zmysluplnou aktivitou. "

Toto všetko funguje, mám kopec aktivít a neviemčoho, naučila som sa žiť spokojne v neexistujúcom vzťahu, aj sa v podstate sama starať o deti a popri tom sa tváriť, že je všetko ok.

"človek, ktorý nevie byť šťastný (spokojný, naplnený), keď je sám, nebude šťastný ani v manželstve."

Aj s týmto úplne súhlasím, moje šťastie nemôže predsa závisieť od druhého človeka.

Ale tu prichádzame k jadru problému - problém je kdesi tam v mojom srdci - dokým som si do neho nevpustila druhého človeka, tak bolo všetko ok, a moje šťastie bolo iba moje, a zrazu sa to stane a ten druhý je odvtedy mojou súčasťou. A potom si ho vezmem za muža a máme deti a tak strašne nás to zmení, že na tom mieste v srdci, kde bol on cítim len prázdo a občas bolesť - keď sa zabudnem a mám naivné očakávania.
Rozum to chápe, ale srdce nechce.
Je to na prd, že aj starnúca ženská furt potrebuje lásku.
Chcela som si aj nájsť milenca, že by som mala aspoň na chvíľu ilúziu, že o mňa niekto stojí, ale myslím, že tých pár sekúnd sexu by ma aj tak nepresvedčilo 😉






pekná odpoveďlepší výrok: "Neber si človeka, s ktorým môžeš žiť. Vezmi si človeka, bez ktorého nemôžeš žiť."

katarinapekna
27. nov 2015

@worker_falcon ja len, že bez koho neviem žiť, je moje dieťa, ale samozrejme rátam s možnosťou, že dieťa vyrastie, nič to však nemení na fakte, že taký chlap sa ešte nenarodil, že by som nevedela bez neho dýchať 😅 😅 😅 😅 😅 aj ked opačne to bolo viackrát 😀 😀 😀 😀

worker_falcon
27. nov 2015

@malabiba ale iste, "dobrý vzťah" je relatívny pojem, subjektívny. A potom tu krútime hlavou a klepkáme si po čele, keď vidíme ženskú, ktorá je s partnerom iba kvôli tomu, aby nebola sama. A tá dobrá a dôležitá vec je iba to, aby mala pri kom zaspávať a aby mala pocit, že je potrebná a s niekým. Len to je iba pocit, lebo partner s ňou zametá, ako sa mu zachce a nie je pre neho nikým.

anickaany
autor
27. nov 2015

....a ten posledný výrok, čo mi tam ostal na konci príspevku - k tomu som chcela napísať, že som si vzala človeka, bez ktorého neviem žiť a dopadlo to tak, že žijeme spolu, ale každý svoj život.

Tak rozmýšľam, či budem menej naštvaná, ak by som sa s ním preslala stretávať úplne?

hanka_april
27. nov 2015

@anickaany a co on na to hovori? lebo vidim, ze inteligentna na to, aby si si s nim o tom pokecala si....

sissy27
27. nov 2015

@malabiba toto čo ty popisuješ, by zakladateľka (a nie len ona) chcela mať, ale práve v jej vzťahu to chýba... treba čítať s porozumením 🙂

maminkynafazulka
27. nov 2015

wááááá byť v takomto vzťahu už som na práškoch alebo v horšom prípade alkoholička.. To ako keby ste žila s niekym len preto že máte spolu deti.. Blbosť.. treba to skončiť.. len sa trápite a niekde na Vás môže čakať niekto s kým budete skutočne šťastná a budete si mať stále čo povedať..🙂

mima4
27. nov 2015

@anickaany

podla mna neda sa povedat bud ano, alebo nie..pretoze zivot nie je ciernobiely... aj clovek v nenaplnujucom vztahu moze byt aj zdeptany ale aj spokojny, tiez clovek single... moze byt radostny ale aj frustrovany.... vsetko zalezi aj od neho samotného..

za seba hovorim, kedze uz spominas deti, tak asi pojde o manzelov, ze pokial dokazu ludia fungovat, nie je tam domace nasilie, nevera, tyranie, agresivita a pod., tak je lepsie, ze zena ostane s muzom, pretoze mu to slubila, slubila mu, ze bude s nim v dobrom aj zlom, v stasti aj nestasti.... take dristy ako "ist za hlasom srdca" a podobne blaboly su pre mna nezmysel, skor treba sa snazit ten vztah vzprusit, a ano, aj kvôli detom... Laska nie je sebecka, vie prinasat aj obete, vie byt aj pokorna... a ak zena vstupovala do manzelstva, vstupovala tam dobrovolne s cielom byt muzovi vernou druzkou, priatelkou...

mary78
27. nov 2015

@anickaany a nemate len momentalnu krizu? alebo to trva uz dlho? ono sa to niekedy lahko povie ze je lepsie byt sam, ale zalezi aj nato v akom stadiu zivotnom momentalne clovek je. Hlavne je rozdiel ci sa clovek "uz nema o com rozpravat" so svojou zivotnou laskou po 20 rokoch, alebo s clovekom ktoreho si vezme "lebo sa to patri" - tych situacii je vela...

alaguema
27. nov 2015

@anickaany zlý vzťah nie je lepší ako samota. Ale otázku by som položila inak: je naozaj odsúdený byť zlý? V čom je zlý a prečo. Tipla by som si, že manžel zľahostajnel a ty si prestala skúšať a skúmať dôvody a možnosti, ako to zmeniť. Zrejme máš pocit, že sama nezmeníš nič, ak je on v podstate na inej planéte. A práve v tom sa možno veľmi mýliš 😉

katrin21
27. nov 2015

ono v skoro kazdom vztahu pride po rokoch take akoby ochladenie, alebo ako to nazvat, proste uz to nie je ako na zaciatku a ani sa to neda podla mna... predsalen, ine starosti, stereotyp zivota.... vela vela parov co poznam, ziju tak akoze spolu, ale skor by som povedala vedla seba...
ale nie je to preto, ze by nevedeli byt sami, ale proste chapu, ze vztah sa vyvija a po rokoch je to prirodzene, ze uz tam nie je ten wow efekt... a mozno sa niektorí z nich aj citi obcas osamely, ked nemaju vela spolocnych zaujmov, ale na druhej strane je im spolu dobre, pokial nepiju, nemlatia sa, nehadaju sa, ale normalne pekne ziju ako rodina...
Dolezite je, ci ich to psychicky ubija, alebo nie..Ak ano, asi by bolo lepsie z takeho vztahu odist, lebo cas je vzacny a trapit sa nema vyznam....
ale nase babicky zili cely zivot so svojimi dedkami, v dobrom aj v zlom... neriesili, ze by to malo byt inak, ako to riesime dnes my mladi.... dnes je bezne zit spolu len tak , bez papiera a ked su problemy , zobrať sa ist za lepsim.. Mne sa osobne toto nepaci a podla mna to je nespravne.. clovek sa ma naucit aj tolerancii a aj byt niekedy sam... aby si upratal myslienky a uvedomil si, co ma ...
A kriza tiez pride v kazdom vztahu asi.... ludia sa vyvijaju, vztah sa vyvija, prichadzaju rozne zmeny v zivote.... Malokto ma aj po 10 - 20rokoch pocit, ze sa s partnerom iba smeje a ze su naj kamarati..... Uz je ten vztah taky triezvejsi..ale pokial funguje, tak funguje....
Ked nefunguje, treba to riesit a ak to druha strana nechce riesit a nasa dusa viac trpi ako zaziva radost, je cas odist... prijat to, zacat novy zivot, bez hnevu v sebe ,alebo voci partnerovi.... ale nie pri prvej prilezitosti, az ked sme si naozaj istí, ze uz to inak nejde a ze z takeho vztahu casom ochorieme....
Rozhodne zly vztah nie je lepsie ako samota... Samota je len medzikrok.... aby mohlo prist nieco lepsie.... nieco musi skoncit, aby mohlo nieco nove zacať. vzdy je to tak.

mima4
27. nov 2015

@anickaany
nedaj sa ovladat srdcom, srdce je klamlive, neviem ci si krestanka, ale aj Bozie slovo to niekolkokrat upriamuje, ze srdce cloveka dokaze manipulovat... nicit zivoty ludi, nicit vztahy, nicit deti...
Tvoje deti potrebuju rodicov spolu, potrebuju vidiet lasku, uctu, potrebuju vidiet hodnoty, ktore dnes uz nie su moderne... ale ty im vytvaras ten zaklad pre ich zivot...
a ked pojdes "za hlasom svojho srdca", tvoje deti budu vidiet, ze je OK odist z manzelstva kvôli pocitom, emociam... tuzbe "byt stastna", a ze vlastne nezalezi na tych detoch... lebo srdce nebere ohlad na okolnosti, iba na vlastne tuzby... a takto rovnako budu vo vztahoch fungovat aj tvoje deti....

nedaj sa ovladat, mysli na svoj slub, slub na cely zivot, bud zenou, ktora vie, co hovori.

katrin21
27. nov 2015

@mima4 mima, jezis, preboha, ako mozes toto napisat, ze nedaj sa ovladat srdcom !! praveze, srdce by mal clovek pocuvat, ale nie v zachvate zalubenosti, ale vtedy, ked sa clovek rozhoduje, tak sme vychovavaní, ze rozum treba pocuvať a to je najviacsia chyba, lebo vtedy clovek ide SAM PROTI SEBE.. lebo my nie sme rozum, my sme SRDCE, nasa duša.... nie rozum, racio... to nam malokedy radi dobre pre nas..
Rozum ti moze radit, zostat s tyranom, lebo nemas na to, aby si sa osamostanila, ale tym speje do zahuby nasa duša, nase deti, vsetko , co to tym ovlyvnujeme...
a ak myslis "srdce" kedy sa chlap zalubi do inej aprepne mu po rokoch, tak to nie je srdce. to je jehoEGO, racio, ked si zacne dokazovať, aky je pritažlivy este, na co on este ma... a riadi ho to, co ma v gatiach a nie srdce.. srdce mu dobre hovori, ze ublizi detom, ale rozum mu hovori, nech mysli na seba.... mali by sme pocuvat svoj vnutorny hlas, co ale nerobime. Ten nam radi spravne...
To je ten 6ty zmysel..

hanka_april
27. nov 2015

@mima4
@katrin21 pocuj Mima, ty si presla nejakym znovuzrodenim v poslednej dobe? z teba sa stala nejaka krestanska fanaticka, šak ty si byvala vzdy taka racionalna....
ci to si ta s niekym mylim????? 😕

betka239
27. nov 2015
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

tiez som nazoru, ze srdce treba pocuvat!🙂

hanka_april
27. nov 2015
mima4
27. nov 2015

@katrin21 praveze rozum ti nekaze ostat s tyranom... rozum rozoznava, vyhodnocuje, aplikuje... srdce dokaze aj klamat, devastvoat..mnoho nevier je sposobenych prave srdcom, ked clovek je jak z romanu pilcherovej... Kolko zien ma vztah s kolegom v praci, lebo "srdcu nevedia rozkazat"... a vôbec nezohladnuju ze maju rodinu, deti, detto muzi... Nehovorim, ze srdce treba v rozhodovani vynechat, ale urcite sa netreba dat nim opantat, pretoze mnoho zien aj tu slo za "hlasom srdca" a dostali sa do mega problemov... rozum vypnuty, ziadna racionalita, ziadna zodpovednost... a manzelstvo je prave aj o tomto...
aj ja urcite stretnem v zivote muzov, ktori ma niecim zasiahnu, budu vo vsetkom lepsi ako moj manzel, ale som sa raz rozhodla, ze budem stat pri svojom muzovi a slubila som mu to... do konca zivota, preto ma nebude ovladat srdce, pocity...romanticke predstavy z telenoviel... ale na toto treba vyuzivat aj rozum, nie ze kde ma srdce zaveje, tam pojdem..a necham po sebe spust....
Manzelstvo je pre mna rozhodnutie na cely zivot, nie papier.

@hanka_april ja som bola vzdy a aj som krestanka 🙂