AJ vaši manželia sú stále unavení a zaspia na gauči?

20. nov 2019

Zdravim zienky..

Chccem sa opytat aj vasi muzi zvyknu .ked pridu domov z prace napr. o tretej uz o siedmej zaspat na gauci?..ja viem ze moj sa v robote dost nabeha ale mi to pride take zvlastne aby 30 rocny chlap takto nevladal po robote..pracuje na smeny mava a nocne..ale vzdy len po rannej smene je takyto..pride o pol trete naje sa..pzrie telku a okolo šiestej siedmej pri nej vzdy zaspi..

krutilas
20. nov 2019

to poznam.ani po nocnej niesom tak KO ako po rannej.dava to zabrat vstavat skoro ked robi na smeny..poznam xy ludi co odkvecnu po rannej..aspon na polhodku kusok vypnut..cloveku to pomoze

autor
20. nov 2019

@krutilas po nocnej praveze spi malo niekedy len 4 hodiny a staci mu to..ale ranna to je zabijak prenho nakolko musi vstavat uz o stvrtej

krutilas
20. nov 2019

no ja vstavam 4:20 a staci ze po praci sadnem k telke na chvilku a uz oci padaju.a to mam u kolegov bezne..ci mlady ci starsi.ci zena ci muz.vstavanie o 4 sa ukaze na unave

krutilas
20. nov 2019

i ja po nocnej lahnem pred 8 a po 11 som uz hore

krutilas
20. nov 2019

a pri tom som sa naucil ist spat pred 21...aj tak ten skory cas sa podpise na unave

veronika3184
20. nov 2019

Aj ja som po rannej unavena a hocikedy zaspim aj o siedmej, co na tom? Niekedy to clovek proste potrebuje. A keby dostal kolaps z vycerpania, lebo sa ti nepaci, ze spi, a teda by nespal, pacilo by sa ti to? A co je na tom ze ma len 30? Dnes 20-30 rocni dostavaju infarkty. :(

krutilas
20. nov 2019

presne tak. ja to riesim tak ze si zdriemnem po praci na polhodku a som potom fit. a este praca na smeny totalne rozhadze cyklus zivota

veronika3184
20. nov 2019

Plus ak ma pred tou rannou nocnu, a na nocnej potrebuje spanku menej, tak jasne ze na rannej to potom telo dobieha ten tyzdnovy spankovy deficit

eliska13
20. nov 2019

A co Ti je na tom cudne?ked nespi dobre po nocnej a stale je nevyspaty jasne, ze po rannom vstavani o 04 a nabeha sa, tak vecer o 19 zaspi.Aj, keby nocne nerobil musi byt uz unaveny podvecer.Nocne nikdy clovek nedospi robila som tak 7 r je to tazke na organizmus

flientica
20. nov 2019

Jasnacka, aj mladsi tak zaspi, hlavne ak musi na rannu vstavat tak aby o 6 uz bol v praci. Moj je taky, ze zaspi kdekolvek nie len na gauci :D

lucka_lucia
20. nov 2019

Ja som tiež robila nočné a tiež som bola z rannej najviac unavená . Robila som 12 hod ale teda musela som sa prekonať lebo treba sa aj partnerovi venovať . A to asi autorke vadí . Ale ja som spávala po nočnej tak do 1 . Myslim že dobrý nápad je späť chvíľu po robote

janickacrazy
20. nov 2019

moj muž teda o 3 z práce nechodí, robí 12tky každý den, príde večer o 19:00 a spať chodí tak okolo 23:00 a další týžden robí nočné a vtedy spí málo a nevie sa dospať cez den

nevludna
20. nov 2019

Skus to aj ty🙂 vstavat o 4🙂 kludne v den volna a funguj, uvidis ako poobede odkvecnes

autor
20. nov 2019

@nevludna ja som na materskej s dvojickami ..takze velmi netusim co to je den volna :D

nevludna
20. nov 2019

No vsak tak to budes mat ako pracu, vstan proste o 4 s manzelom a bud hore🙂 nemyslim to v zlom, proste to skus

wena
20. nov 2019

No môj nie, ale nepracuje na smeny, ale normálne od 8 do 16 a nerobí ani nič fyzicky náročné. Keď príde z práce, zvyčajne ideme kocikovat na hodinku, potom uspava malú, robíme večeru, rozprávame sa atď. normálne funguje a spať chodíme okolo 23.

wena
20. nov 2019

Ale teda keď vstáva o štvrtej, tak je normálne, že je o 7 unavený a chce spať.

ivkazba
20. nov 2019

Môj nerobí na smeny, ale vždy keď príde z práce, naje sa, zdriemne si na sedačke pol hoďku a potom v pohode funguje. Ak si nezdriemne, tak viem, že bude o 9 už kaputt.

nevludna
20. nov 2019

Inak u nas je to naopak, moj vstava o 7:30-8:00, robi z domu alebo ide za zakaznikom. Ja vstavam o 5 a nebyt homeofficov, tak umriem. Vstavam tak snad od svojich 6 rokov a stale ma to odrovnava, sice uz malokedy som tak unavena, ze po praci zaspim ale pravidelne v piatok som mrtva, o 7 v posteli a spim do 8-9 rana sobotu

Obcas sa stane, ze moj drahy musi ist urobit nieco pre zakaznika skoro rano, ze tiez vstane o 5 alebo 6. Vzdy, podotykam ze vzdy poobede v taky den odpadne do postele a spi do rana:D a to by som ho lenivym nikdy nenazvala.
Vysvetluje to knizka Preco spime🙂 je to zaujimave aky maju ludia biorytmus🙂

23121974
20. nov 2019

A čo je na tom čudné,že je unavený? To sa musíš pýtať tu,že je únava normálna? Stačí trochu rozmýšlať 🙈

autor
20. nov 2019

@23121974 tak neviem..moj otec robi s nim v jednej firme ma o 25 rokov viac a ešte po robote chodi makat na chatu ktoru s mamou prerabaju..a spat chodi az okolo desiatej vecer..

autor
20. nov 2019

@nevludna som sa zle vyjadrila..ja mam dve 8 mesacne dvojicky..takze vstavam kolko razy aj skor..ked si jedno zmysli ze uz dospalo :D..niekedy aj obe naraz..

tinatitti
20. nov 2019

Aj môj okolo siedmej odkvecne pri telke 🙂

nevludna
20. nov 2019

No, ja ani neviem ci chcem deti, nechapem ako to zeny davaju...este materska ok, ale potom tento zhon plus deti. Sa rovno odstrelim:D

tinatitti
20. nov 2019

Ale to preto, lebo si nesadne pred telku, ale má niečo na robote. Aj môj, keď niečo musí urobiť, zariadiť, tak je v pohode hore. Keď je doma veget, sadne ku telke a o chvíľu zaspí. Na druhej strane aspoň vieš, že doma sa cíti dobre 🙂

luccija
20. nov 2019

@nevludna tak prenho je nezvyk vstat o 06, ked bezne vstava neskor.Zas pre 90%ludi je vstat 06 bezny pracovny den.Vsetko zalezi kto je aky typ skovranok, sova prirodzeny biorytmus kedy chceme vstavat.

luccija
20. nov 2019

@nevludna budes musiet pre mna nebolo nic horsie ako unava, nevyspatie.Niekedy sa mi pri kovikovani hlava tocila.Ale kazdy znasa unavu, nevyspatie inaksie.

nevludna
20. nov 2019

@luccija vsak to, je to o tom nezvyku. Ale ja uz tak vstavam asi 20rokov a stale ma to unavuje. Ked mozem spat dokedy chcem, tak spim do 8-9. A vtedy sa citim vyspata.
Len som tym chcela autorke povedat, ze aj jej muz ma stale ine smeny v praci, ze proste to ranne vstavanie ho pre ten nezvyk odrovnava.

nevludna
20. nov 2019

@luccija kocikovanie ok, zena je doma, nemusi este sefa pocuvat, cestovat, nahanat sa.Ale ked nastupi po rodicaku do prace, to si neviem predstavit, ze mi k vsetkemu tomuto co mam pribudne este starostlivost o dieta

jeanne14
20. nov 2019

Tiež som si takto pospala po rannej. Vstávala som 4:30, a keď som teda nespala poobede, odkvecla som večer o pol 8. Mna ranné smeny zabíjali 🙈