Aj vám sa starajú kamaráti do výchovy?

carmenka238
20. apr 2014

Mám kamarátku, s ktorou keď sa mám stretnúť tak som v strese, pretože odkedy sa nám narodil drobček a my sa stretneme vždy je niečo čo sa jej nepáči v súvislosti s našou výchovou. Naposledy sme neboli spolu ešte ani minút a už zase kritika. Uvediem príklady a som zvedavá na vaše názory. Sedela som a malého som držala na rukách, po chvíľke som ho dala do hojdacieho kresielka a už sa ma pýtala či je malý stále takto v pohybe. Nebol to záujem, ale kritika. Podľa nej keď malý vypije 60ml UM tak je to dosť pre 4-mes. dieťa, to povie žena, ktorá celý čas iba kojila. Keď sme k nim prišli prvýkrát na návštevu a malého sme mali vo vaničke, tak sme sa pýtali kam môžme zložiť vaničku, keďže drobec ešte spinkal, odpoveď bola na zem. Tak my sme sedeli na gauči a náš malý bol vo vaničke na zemi, mne to ale nedalo a dala som vaničku na gauč keďže tam bolo miesto a hneď otázka či to nepreháňame. Hlavne, že ich dieťa bolo stále na gauči vo vajíčku, čo mne prišlo normálne a nie, že má byť na zemi. To je len pár prípadov, ale strácam záujem mať v blízkosti takúto osobu, ktorej sa stále niečo nepáči čo spravím, neporodila som predsa dieťa nato, aby som ho vychovávala podľa niekoho iného. Keď som jej vysvetlila, že sa mi to nepáči tak som dostala odpoveď, že to čo mi robí s malým je iné,/ akokeby som ho týrala alebo neviem/ pretože ich deti boli naučené ležať celý deň v kočíku, čo zase mne nepríde normálne. Prosím o Vaše názory. Ďakujem

zara0201
20. apr 2014

@carmenka238 Svet je plny ludi co stoja o skutocne priatelstvo. Jedna "kamaratka" ktora si kompenzuje ktovie co patentom na rozum a vychovu Tvojho dietata Tvoj socilaizacny proces nespasi. Ak nemas chut na jej pritomnost, tak ju nevyhladavaj.
Ja mam "kamosku" ktora ma o rok starsiu dceru od mojho syna. Casom sa to zvrhlo na : A Tvoj este nerobi toto? Moja to uz vtedy robila. A tVoj este nehovori? Moja v tom case uz kladla otazky....A este mate plienky? Moja sa uz od roka pytala...Ty krmis kovovou lyzickou? Ja vyvaram plastovu... atd. Skoncilo to tak, ze hoci byvame od seba 10 m, stretavame sa von raz do mesiaca na hodinu. Takto vdaka prilisnemu patentu na rozum skoncilo jedno velke priatelstvo.

monciky
20. apr 2014

@carmenka238
nemam dieta, ale nedovolim si kamaratkam alebo znamym kafrat do ich starostlivosti a nebudem to robit ani ako matka....
ak by som mala taku kamaratku, narovinu by som jej povedala, ze sa mi nepacia jej "dobre" mienene rady..., ze nech si ich necha pre seba a keby nepochopila, tak by som sa s nou prestala stretavat, ved ked mas stresy pred stretnutim, tak o com to je...., stretnutia by mali bytprijemne, mala by si sa tesit na pokec a podobne....
s tym polozenim dietata na zem, tiez blbost, dobre si spravila, ze si babo ulozila na gauc vo vajicku....

zuzana76
20. apr 2014

@carmenka238 no tak sa s nou nestretavaj a kludne jej to aj povedz, ze ta nemusi komandovat a necitis sa v jej pritomnosti dobre, ze mozete byt kamaratky, ale ak si odpusti akekolvek "rady" , takisto aj to s tou autosedackou a vanickou si jej mala hned povedat, ze sa ti to nepaci.

carmenka238
autor
20. apr 2014

problém je v tom, že keď som jej to povedala tak jej postoj bol, že už sa nebude nič pýtať, takže sa dokonca urazila. Ja som nikdy nekritizovala iné mamičky a ani určite nebudem. Nenávidím odpoveď typu, ale ja som 2 deti vychovala...ako keby už bola najmúdrejšia na svete. mne sa tiež nepáčia niektoré veci, napr. keď bije deti po hlave a som ticho lebo to nie je moje dieťa...je to ťažké

zuzana76
20. apr 2014

@carmenka238 tak nech sa urazi, mozno ju to prejde a bude o tom aspon premyslat a ked nie, tak taka kamaraatka ti je predsa na nic

sunshineka
20. apr 2014

Nenam rada ludi,ktori komentuju kroky inych a preto mam malo kamaratov.o takych nemoznych a "dokonalych" ako opisujes,nemam zaujem.ja by som sa s nou prestala stretavat.nevravim,ze mate byt na noze,ale ja osobne sa stranim ludi,pri ktorych sa citim neprijemne a previnilo

komplikovana
20. apr 2014

@carmenka238 máš to teda veľmi "starostlivú" kamarátku. Jáááj "milujem" takých ľudí čo sa radšej starajú do života iných ako keby riešili radšej seba. Tak nech sa uráža keď je taká. Povedz jej, že ďakuješ za rady, ale urobíš si to aj tak podľa toho ako to cítiš a myslíš si ty. Je to tvoje dieťa, nie jej, nech si trhne :D Sama píšeš, že máš stresy z toho keď sa máte stretnúť. Stojí ti to za to? 😉
Prajem pekné sviatky plné pohody a bez stresov.

zita19
20. apr 2014

Ked je takato dominantna a mozem povedat, ze premudrela tak sa na nu vykasli. Kamos nema sice povinnost s nami bezpodmienecne suhlasit. Dobry kamos sa rata aj z toho, ze odcas pokritizuje a poopravi nase nazory a sposoby ale zas nemoze sa spravat akoby mal patent na rozum. Mal by respektovat aj nase rozhodnutia aj ked s nimi nesuhlasi. Ona asi az taka skutocna kamaratka nie je.
Ja by som sa na nu vykaslala, obzvlast ked je urazliva. Ked s nou prerusis styky nebudes lutovat. Mozno ta poohovara, mozno sa ti bude vnucovat ale rozhodnutie je na tebe. Nebudes sa uplne zbytocne stresovat kvoli niekomu, bez koho sa zaobides. Rodinu si nevyberies, ale kamaratov ano. Tak si vyber takych co stoja za tvoj cas a pozornost a na radoby kamosky sa vykasli.

carmenka238
autor
20. apr 2014

Ďakujem Vám za Vaše názory, už som o sebe začala pochybovať, že ozaj to čo robím je nesprávne, ale veď som mama tak by som sama mala najlepšie vedieť čo je pre moje dieťa dobré...

sasrnka
20. apr 2014

Co ja viem, ale asi som divna, ked ti poviem, ze to asi aj troska prehanas 😉 Ak ti neikto nesedi, tak sa s nim nestretavaj. Nechapemm, ako v dnesnej dobe ludia nazyvaju kamaratmi vsetkych, koho poznaju. Kamaratom nazvem toho, kto mi je ozaj kamaratom, povie mi aj kritiku a ja im odpoviem, co si ja o tom myslim, vymenime nazory a ide sa dalej... Ak mas byt v strese, tak sa jednoducho nestretavaj.
A fakt mi nepride nijako cudne, ak ti povie, ze vanicku z kocika mas dat na dlazku. Ved to nepokladas na blato, nejaku spinu.... V ostatnom neviem posudit, nebola som pri vas, strasne vela tu napovie ton hlasu, gestikulacia...vsetko vieme iba z tvojej strany. Takze, nesudim, len radim, urob si po svojom a vynechaj ludi, ktori ti nesadnu.

bosoriak
20. apr 2014

@carmenka238 Odpoved na tvoju otazku je: Nie, kamarati sa mi do vychovy nestaraju, iba ak poziadam o radu. Rovnako je to aj naopak - nemusim suhlasit s vychovou, ale v zivote by ma nenapadlo rozdavat nevyziadane rady. Ani len susede, nie to este kamaratom.

Ostatni mi samozrejme radia ostosest, najlepsie su rady od bezdetnych znamych, ale to nie su kamarati a preto sa s nimi a) nestretavam, b) nepocuvam ich, pekne sa usmejem, poviem "hmhm".

Ale uprimne musim povedat, ze take veci ako ty opisujes vobec neriesim. Ale tak mne by nevadilo mat dieta vo vanicke na zemi, obzvlast ked spi, ved je mu to jedno. 🙂 Rovnako ostatne co pises - taketo veci s kamoskami nerozoberam, zvycajne ked sa stretneme, tak sa konecne bavime o normalnych veciach a nie o jedeni, kakani a spani, toho mam dost doma 😀

emma_932
20. apr 2014

to si pis, ze sa staraju, a najviac sa staraju tie, ktore najmenej zvladaju vlastne dieta 🙄 jednym uchom dnu a druhym von ......
@carmenka238

destinka30
20. apr 2014

@carmenka238 podla mna je ta tvoja kamoska uplne nevyrovnany človek a svoje komplexy si riesi po svojom a to teda tym,ze vsetko čo urobis nie je dost dobre.kasli na nu a mas svojho manzela ,babatko,nepotrebujes ju k zivotu..drzim palce🙂

h2
20. apr 2014

@carmenka238 Ja som sa takto "rozišla" s jednou kamoškou, ktorá ani nemá vlastné deti, má len synovca a neter, ktoré občas na chvíľku strážila, čo ju v jej očiach robí odborníčkou na výchovu. 🙂 Ak si už kamoške povedala, že Ti to vadí a ona s tým aj tak neprestala, tak nevidím dôvod, aby si sa s ňou stretávala a nechala sa od nej kritizovať. Nemusí to byť nejaký dramatický rozchod, proste sa jej prestaň ozývať a keď sa ozve ona, povedz, že nemáš čas.

zuska_bluzka
20. apr 2014

@carmenka238 možno aj ju bili v detstve po hlave a preto je taká ehm... čo narobíš, asi si treba priznať, že celkom normálna nebude, ak má potrebu kafrať cudzím do výchovy a vychovávať ešte aj dospelých (nepoviem, dať dobre mienenú radu ale toto?) kamoška asi bude trošku na hlavu 😒

zabka79
20. apr 2014

@carmenka238 no že sa na to nevykašleš 😀 nie si povinná ani odkázaná počúvať cudzie rady ktoré ti vadia. Ak to daná osoba nechápe a stále si melie svoje tak s ňou preruš kontakt, alebo teda sa ešte môžeš s ňou prieť a obhajovať svoje počínanie ale to je strata energie. Nech si vychováva svoje. Ja by som jej do očí povedala že ak chce mudrovať tak sa s ňou nebudeš baviť, tak maximálne o počasí....V skutočnosti má záujem ťa iba dávať dole a seba vyvyšovať...nemala si jej to dovoliť hneď prvý krát ale ešte stále ju môžeš stopnúť...

gaja78
20. apr 2014

@carmenka238 Ja by som tiez kludne ozelela kamaratstvo s takouto osobou. Ale asi by som pri nej pouzila system "obohranej platne", cize by som jej na vsetky rady odpovedala dokolecka to iste, ze je to moje dieta, cize moja zodpovednost.

syrik
20. apr 2014

Ja to tiež neznášam, preto si nedovolím nikomu kafrat do výchovy. aj keď sa mi niečo nepáči,nekritizujem...Ani keby to bola najlepšia priateľka. Každá vychovavame tak,ako najlepšie vieme..ja by som obmedzila kontakty určite...

kali23
20. apr 2014

mám to podobne... ja som sa musela naucit prehliadat a neriesit, co robi moja kamoska s dietatom, respektovat fakt, ze ja nie som zodpovedna, za vsetky deti tejto planety :- D 😀 😀 ... podla mna robila samozrejme vsetko nespravne 😀 😀 😀 😀 a podla nej, zase ja prehanam, lebo som nepocuvala na slovo pediatricku (odisli sme), narodenim syna sme zmenili nas zivotny styl, zacali sme sa zdravo stravovat, s malym spim v posteli, a stale dojcim... takze ja som podla nej tiez total exot ... takze aj ked sme pred tehu boli dost casto spolu, teraz sme (mam pocit) ze uz fakt len obcas aj to zo slusnosti... byvame blizko, mne maly uz pomaly nevojde do koca, a uz ani nedufam, zeby sme sli spolu kocikovat 😀 😉

mne tiez kazdy kafre do vsetkeho, lebo vsetci najlelpsie vedia, ako mam zit ja... ja som sa uz naucila s usmevom prijat, niekedy sa aj opytam na dovod a sposob, ked mi niekto nieco odporuca (hlavne tí, co nemaju deti :D ) nakoniec si aj tak urobim podla seba ;)
casom sa to naucis aj ty ;)

danula.ch
20. apr 2014

@carmenka238 podla mna si kamoska lieci svoje komplexy. vie ze nie je dokonala matka, tak aspon teba ako matku spochybnuje a stavia tak seba na fiktivnu vyssiu uroven. taky clovek si najde najmensiu kravinu, aby inemu ukazal, ze predsa je len horsi ten druhy. na toto asi liek neexistuje, takze ak ta to velmi obtazuje, prestan vyhladavat kontakt a tak nejak, postupne to same odznie. v podstate si lepsia matka ako ona sama navonok bezchybna, navyse si to aj ona sama uvedomuje, minimalne v podvedomi, ak robi taketo veci 😉

dooomca
20. apr 2014

je to tvoje dieťa a ty urobíš to, čo uznáš za vhodné 🙂...každá si svoje bábo vychováva inak a ked sa to niekomu nepáči, nech sa dá vypchať 🙂

loxa
20. apr 2014

kazdy nech sa stara o svoje..takymi ludmi sa neobklopuj,,skodi to zdraviu,,A iba tak na okraj..myslim ze spiace dieta vo vanicke na zemi je normal🙂 to ako keby si ho v postielke chcela vylozit na gauc..vanicka je urcite dobre izolovana

dusika11
20. apr 2014

zivot je kratky preto si ho nekomplikujem a nestretavam sa s ludmi s ktorymi si nerozumiem..ja to odstrihavam..dokonca aj na nete...inac v jednom sa stvojou znamou zhodnem,.,,nikdy vajicko s dietatom som nedavala na stol..na gauc...mala som priserny strach ze spadne dole...ale to bolo v mojej hlave..akasi fobia..

emkab
20. apr 2014

@carmenka238 Ja by som sa skor spytala sama seba, ci ma vyznam stretavat sa s clovekom, kt. vo mne vyvolava stresy a neprijemne pocity v takejto miere..podla popisaneho si myslim, ze to "kamaratka" prehana a ak si riesi nejake komplexy, tak nech to robi bez teba 😉 Ty si uz na najlepsej ceste zacat pochybovat sama o sebe a to predsa nepotrebujes, nie 🙂 ?

stibila
20. apr 2014

@carmenka238
tak to by som po prve povedala svoj nazor,preco tak,ked ja chcem tak je to moje dieta moja vec a hoc ano som na navsteve,ale nic zle nerobim ak si dieta polozim k sebe,po druhe neviem aky mas dovod sa s nou este tak stretavat,po tretie kaslala by som jej na hlavu a sla svojou cestou ,bud ti nejako zavidi alebo si riesi nejake komplexy tebe tym skodi a sebe "lahodi" ..

lauricka
20. apr 2014

@carmenka238 k reakcii na odlozenie dietata do kresielka, ze sa jej zdalo, ze je stale v pohybe len tolko, ze nema dostatocne vedomosti o detoch a ze si mysli, omylom, ze je OK mat ho cely den niekde odlozene v kociku. Holt, chybaju jej v info plus kombinacia sebavedomia podlozeneho na nicom. K reakcii na vanicku na zemi, je naozaj jedno, kde dieta vo vanicke lezi. Na druhej strane, mne by bolo fakt jedno, ci ho mate na gauci alebo na zemi, pokial by som o Vas nevedela, ze prehanate toho okolo dietata viac a vyuzila by som to ako prilezitost si v tomto smere rypnut. V suvislosti s tym, ze Ti to vadi. Ked Ti to vadi a nepochopila to, ked si vyjadrila narovinu, tak obmedz kontakt a ak uz to musi byt, tak jednym uchom dnu, druhym von. My nemozeme posudit Vase celkove zaobchadzanie s Vasim dietatom a tym padom ani reakcie Tvojej kamaratky. Kazdopadne, Vy, ako kazdy rodic, sa snazite robit ako najlepsie viete a ona, ako kamaratka, by mala byt voci Vam citlivejsia. Fakt je to az taka kamaratka?

carmenka238
autor
20. apr 2014

ďakujem za Vaše názory...ide o to, že ona nie je až taká kamarátka, ale je to manželka manželovho veľmi dobrého kamaráta a navštevovali sme sa dosť často, ale už to nie je také ako bývalo a odkedy som jej povedala, že mi vadí to čo robí sme spolu neboli lebo ani nemám chuť....

11nika11
20. apr 2014

Ja to tiez poznam..a vies co je najlepsie?ze vacsinou su "najmudrejsie"tie kamosky ktore su bezdetne 😀
@carmenka238

katkalubkova
20. apr 2014

60ml UM vypije miminko, ktore prepustaju z novorodeneckeho oddelenia po 4 az 5 dni po narodeni.
Pozdravuj kamaratku a nabuduce nereaguj ma zvoncek ! 😠

katkalubkova
20. apr 2014

@sasrnka ja by som ,ale ludom, ktori by prisli s miminkom k nam na navstevu a spalo by im dieta vo vanicke teda nepovedala dajte si ju na zem....
Mala som taku skusenost, ked som bola ja som synom s vajickom podpisovat zmluvu v banke a pani nam ako prve uvolnila pultik ( stolik) , aby som tam syna polozila