Agresívny manžel

fazulka131
12. aug 2017

ahojte baby, potrebujem poradit, dodat odvahu, lebo ja uz neviem, co mam robit, ja uz nevladzem. S manzelom sme spolu 9 rokov, teda 8 ako par, len pred rokom sme sa vzali. Uz pred svadbou sa to zacalo kazit, hned po narodeni dcerky. Ale po svadbe mam peklo. Kazdy den mi nadava za malickosti...nazyva ma tymi najhorsimi nadavkami, samzrejme ich aj dupluje...trva to uz rok...najhorsie je, ze som si na nadavky uz asi zvykla. uz ani nemam slzy. Zvykne mi nadavat aj pred dcerkou. Uz zistil, ze nadavky na mna moc nefunguje, tak mi zacal ublizovat aj fyzicky....kopol ma, sotil ma, stale ma bucha do ruky. Ja uz nevladzem. ako sa podava ziadost o rozvod? ☹

jumama
12. aug 2017

Skus toto https://www.employment.gov.sk/sk/linka/ Resp. Na UPSAVAR by ti mali vediet poradit. Nebude to lahke, lebo rozvod nic neriesi, musite oddelit byvanie, starostlivost o dieta, aby dieta zverili v tebe a je u obmedzili stretavanie s dietatom len v pritomnosti ineho dospeleho, poriesit vyzivne... to vsetko by ti na tej linke alebo na UPSAVARe mohli poradit. Neboj sa, chod do toho, nech to nezajde dalej. Hovor o tom s kamoskou alebo rodinou, nech nie si na to sama...

fazulka131
autor
12. aug 2017

@jumama dakujem

deti95060810
12. aug 2017

to je taký agresívny len keď si vypije alebo aj v triezvom stave...😲

bluka2
12. aug 2017

Skus poradna alexis, tam ta nasmeruju. Drz sa

mimi1237
12. aug 2017

@fazulka131 utekaj prec

eliska1986
12. aug 2017

Nedovol aby ti ublizoval.Pre dobro seba a tvoje dcerky vschop sa.Si silna a krasna zena ktora dotiahne rozvod dokonca.Hovor o probleme s kamaratkou,rodinou s hociktorym lekarom.Mysli na dobro svojej dcerky do buducna.Tvoja dcerka potrebuje mamicku!!!Potrebuje Teba!!!!

anickaaa6aaa
12. aug 2017

Neviem ako prebieha rozvod ale ak mas kam utekaj..povedz aj rodine co sa deje. Toto si žena nezasluzi a ani tvoja dcerka..

natalyk666
12. aug 2017

Rieš to hneď!!! Nečakaj že sa stane niečo velmi zle! Nenič si život! Zatni zuby vyrieš to a bude dobre!❤️

juliet86
13. aug 2017

ked ta zrani chod k lekarovi. utoky si nahraj na mobil. volaj policajtov. ak sa takeho dopusti opakovane maju pravo zakazat mu vstup do domu na par mesiacov. volaj linku dovery a najma si pozri stranku www.pomocobetiam.sk tam ti vedia dobre pomoct. drz sa!!! nie si v tom sama. zver sa niekomu z rodiny niekomu vo svojom okoli kludne susedovi susede. zvladnes to

dzimbulka
13. aug 2017

V prvom rade hlavne musis poziadat o zverenie dietata do tvojej starostlivosti...lebo ak sa dozvie ze sa chces rozviest ma nanho take pravo ako ty...urob toto ako prve

gabona1
13. aug 2017

Určite to rieš, nenechaj sa, bude sa to stupňovať. Hlavne mu never, keď ti bude sľubovať, že sa to viac nestane. Skús si to nahrať, nech máš dôkaz, potom to bude jednoduchšie. Držím palce.

vanesanova
13. aug 2017

Pre pana jana dievca hned aj za raz to povedz svojim rodicom ak ich mas a nech ti a nim pomozu teda s tym rozvodom odstahovanim a pripadnym sudom a aby sa k tebe a dcere uz ani nepriblizil lebo sa moze lahko stat ze ked to skusa na teba za chvilku bude aj na nu toto vam predsa neni treba!zivot treba zit a nie prezivat s nejakym primitivom a tyranom drzim palce!ja by som sa najprv vystahovala a az potom podala ziadost nevies co mu prepne v hlave a co urobi ked mu donesies papiere aby vam vazne nejako neublizil.

chvostik1
13. aug 2017

Nechcem byt hnusna, ale vo Vasom poste pisete, ze bol taky uz aj pred sobasom. Vtedy Vam to akoze neprekazalo? Ja viem, ze mi zeny ked sme zamilovane, tak sme hluche, slepe, ale treba mat dostojnost a uctu aj voci samej sebe. A to teraz myslim vseobecne. Nikdy nepochopim zeny, ktore si myslia, ze sobasom alebo dietatom sa konplikovane vztahy vyriesia. V konecnom dosledku si to vzdy najviac odskace zena a dieta pretoze taki muzi maju totalne na salame co svojou agresivitou/neverou a ibymi nerestami sposobuju svojim najblizsim. Ak je tento pribeh realny, odidte od manzela co najskor aby ste v prvom rade nesposobila traumu svojej dcerke a nakoniec aj samej sebe. Ak Vas udrel raz, uz s tym nepretane. O nadavkach ani nehovorim. Vsetko by len gradovalo a ktovie ako daleko by to nakoniec zaslo. A ziadne dieta si nezasluzi vyrastat v takomto prostredi...

chvostik1
13. aug 2017

@chvostik1 my zeny*

vanesanova
13. aug 2017

V prvom rade to treba riesit velmi rychlo a hned hlavne kvoli tomu aby si ochranila svoje dieta a teda odstahovat sa okamzite kludne aj na cas ku znamym rodine a potom mu posli ziadost o rozvod.ak by si mala nejaky dojaz nahravky a pod.ako ti ublizuje a nadava bolo by pre neho na sude potom tazsie bojovat o pripadne zverenie dcery do jeho starostlivosti.

mirola
13. aug 2017

ja nechapem len jednu veci... a to, ze ako je mozne, ze sa clovek takto zmeni? pises, ze si s nim 9 rokov, rok ste zosobasani a tento stav trva priblizne tento rok.. co sa stalo, co sa zmenilo, ze sa zrazu zacal spravat ako primitiv?
alebo sa tak spraval aj predtym, ale len k inym ludom ? podla mna ak je niekto agrasor tak to jednoducho musi mat vsebe celu dobu a neda sa to 8 rokov skryvat.
jedine, ze by sa vo vasom vztahu stalo nieco zasadne co by ho zlomilo, alebo nejaky uraz, ci prilisna frustracia, nevera, sklamanie, pocit nemejcennnosti.. mozno ziarli na dieta a takto to prejavuje.. neviem, ale skus ho dotiahnut do nejakej poradne, alebo odbornikovi pokial ti na tom vztahu a nom este zalezi natolko, ze by si s nim chcela zit i po zbytok zivota.

bluka2
13. aug 2017

@mirola Niektori sa zacnu tak prejavovat, az ked maju pocit, ze maju zenu istu (svadba, dieta). Je to na grc. Mozno tam predtym nejake varovne znaky boli, ale ziadna bitka...

mirola
13. aug 2017

@bluka2 viem co mi tym presne chces povedat. Len neverim tomu, ze tie roky predtym boli uplne bez ponizovania atd. Ja som mala tiez stastie v zivote na dvoch agresivnych muzov no je to uz velmi davno a bola som s nimi velmi kratko. Jeden ked sa ozral sa spraval ako vulgarne primitivne hovado a ked som sa s nim preto rozisla ma zbil, cize to bolo spravne rozhodnutie a vtedy som ho videla posledny krat, paradoxne teraz s nim chodi moja znama a ju mlati len tak... preventivne. Druhy bol agresivny na cely svet, stale nadaval, vsetci boli jednoduchi, hlupi, spomaleni, nudni, nie dost dobri... ked mi raz len pre nic do nic vynadal do pi.. a hucal po mne pol hodinu som pochopila, ze tade cesta nevedie a ukoncila ten vztah. Viem pochopit to, ze clovek vie svoju agresivitu, moc nad druhym regulovat zo strachu do vtedy pokial ten clovek k nemu nie je uplne priputany, alebo naozaj na cas (materska) na nom zavisli... v tom zmysle, ze nevztiahne ruku na toho partnera... ale nie je mozne aby sa ta agresivita neprejavovala v inych oblastiach, pretoze je to asi jemu prirodzeny prejav v tazsich situaciach. Vela muzov tym prejavuje svoju slabost, alebo riesi kompexi, kde si moze takto zvysovat svoje sebavedomie. Preto ma "napadlo", ze ak to bolo k narodeniu dietata ok a takto sa neprejavoval, mozno narodenim sa u neho v tej makovici nieco tak zmenilo, co zacal tak negativne vyhodnocovat a ubralo mu to z tej "muznosti", ze si to takymto sposobom zacal kompenzovat a v tom pripade ak jeho agresivita nieje jeho podstata, ale len nasledok nejakej udalosti. Tak by sa to este dalo riesit... Ale to by musel chciet hlavne on.. a ci chce.. na to odpoved my nepozname.

juriva
13. aug 2017

No mal by mna mat za ze zenu...ja to hovorim kazdemu grazlovi co si dovoli sbojej zene ublizit!!!
Za gule do prievanu

bluka2
13. aug 2017

@mirola Suhlasim, urcite tam nieco bolo predtym v inej forme. Pocula som od 1 psychologicky, co pracuje so zenami obetami nasilia, ze vsetky hovorili, ze vykricniky boli, ale ze ich nechceli vidiet ☹

lija22
13. aug 2017

zacni si ulievat prachy bokom. pri vhodnej prilezitosti zmizni. povedz to bratovi otcovi, kamaratovi nech tomu idiotovi zmaluju cifernik!

ankare
13. aug 2017

Ihneď preč od neho! Drž sa!

vanesanova
13. aug 2017

Ja by som strasne chcela vediet ako na tom je autorka a ci nieco uz podnikla?lebo ja som si nieco podobne zazila u mojich rodicov aj ked v mensom rozsahu ale poznamenalo ma to neuveritelne az do dnes a mam 34 r.a maleho synceka...moj otec zacal pit a nikdy nebol agresivny ale oni sa s mojou mamou nikdy hlavne nemali brat lebo to su total rozdielne povahy no skratka zacal jej nadavat dost ostro nevabne a vulgarne aj predo mnou a to som uz bola velka cca 10-15 r.a ja som potom v noci nespala plakala potajomky a strasne som sa uzavrela nemala som kvoli tomu ziadne kamosky lebo som strasne visela na mame hrozne mi jej bolo luto bolelo ma to rovnako ako ju!pretoze neni nic horsie na svete ako ked niekto ublizuje tvojej mame a ty nic nezmozes!konecne sa rozviedli...nie kvoli tomu ale kvoli otcovej nevere ale chvala bohu asi sa boh uz nemohol na to kukat a poslal tu sprostu sekretarku-fuj ake klise-do jeho postele inak moja mama by sa na to nikdy nezmohla opustit ho este bola vychovavana v duchu prvy jeden a posledny muz v zivote no a teraz by si neverila aki su obaja v pohode stastni a vychadzaju spolu omnoho lepsie ako pred rozvodom takze nie kvoli sebe ale kvoli dverke to urob lebo ak ta bude pred nou nadalej ponizovat ublizovat ti bit ta tak je dost mozne ze dievcatko tym trpi rovnako ako ty a nemusis o tom ani vediet a nechcem ani pomysliet na to ze by siahol rukou na nu.drzim vam dievcata palce!je pred vami dlha cesta ale krasna buducnost s usmevom 🙏

prevenar
13. aug 2017

@fazulka131 "Uz pred svadbou sa to zacalo kazit, hned po narodeni dcerky. " ...a co si ako cakala ,ze sa stane do buducnosti ? povedal by som ,ze mas dost zly vkus co sa tyka vyberu otca svojho dietata. jedine co ti viem poradit , ze ak (AK) dostanes od zivota dalsiu sancu, vyberaj rozvaznejsie ako prvy krat. tym istym ludom sa zvykne stavat to iste ...tak dufam ,ze najdes cestu ako vystupit z kruhu. vsetko dobre.

zauska
15. aug 2017

My zmenit cloveka nemozeme, ale Boh moze. A On aj meni, ak mu to dovolime.Najlepsie sa pripojit z modlitbou v case ,ked sa modlia ludia za tento problem v roznych krajinach. Ak budes chcet vediet viac napis diamona@centrum.sk

cecilia68
15. aug 2017

@zauska Modlitba ti určite pomôže, keď ti napríklad zlomí nos , alebo ruku😂

yollanda
15. aug 2017

@cecilia68 ked je raz volakto hovado, tak ani papez jej nepomoze

cecilia68
15. aug 2017

@yollanda Preto som jej to aj napísala....rieši tu mamička problémy s debilom a hentá ju pozýva modliť sa ....ako do sekty 😂 wtf ?

yollanda
16. aug 2017

Modlidby nie su na skodu, no nech sa radsej modli, aby sa rychlo rozisla a on jej dal svaty pokoj

kredog
16. aug 2017

no moja teta vydrzala v takom manzelstve 40 rokov, stale su spolu. zdravie ma znicene od bitiek, dieta ,ktore porodila po bitke ,zomrelo, jej deti doteraz neznesu krik a ine veci. nedobrovolne sa osamostatnili v skorom veku, leho uz nemohli vydrzat to kazdodenne napetie. dodnes jej vycitaju , ze sa nerozviedla aspon kvoli nim, aby mali ake take detstvo. ja by som sa skor zamyslela nad tym, aky vplyv to ma na malu a co to moze spravit na jej psychike. taki ludia maju problem so sebou, preto sa na niekom vyvrsuju, casom sa to zhorsii. na tetu utoci uz len slovne,fyzicky nie. asi ju zahnal do uzkyvh,pretoze ho vytrepala panvicou. 😂