7 ročné dieťa odmieta matku

veronikastolarova
20. jún 2017

Budem vďačná za každú radu. Mám 7 ročnú dcérku, ktorá začala v škole biť deťmi. Na rady odborníka som súhlasila aby sa častejšie stretávala so svojim otcom. Teraz sa nechce ku mne vrátiť, odmieta ma, chce žiť s ním, som pre nu zlá teta, fyzicky na mna útočí a nadáva mi. Dcérkin otec žije so svojimi rodičmi, ktorý vkuse nadávajú aj na mna - že som štetka, kurva..... Dcérin otec sa mi stále vyhráža, aj smrtou a vystrieľaním mojej rodiny. Poradte mi ako si mám dcérku získať naspäť na svoju stranu. Už som zúfalá, druhý týžden je u neho, nechce zostať pri mne, ani z auta nevystúpi, ked ju dovezie. Mám strach že ju stratím na vždy. Ešte treba dodať že dcérin otec ako aj jeho rodina sú cigáni. Dakujem za každu radu.

majcika
20. jún 2017

Keďže si hľadala odborníka, celé to musela mať už dlhší priebeh dávno predtým. Na základe čoho ti to odporučil odborník? Inak by som za ním šla a teraz by som sa ho pýtala 😠

janickacrazy
20. jún 2017

@veronikastolarova No deti vačšinou chcú ísť tam, kde majú menej povinností a viac voľnosti. Skús zistiť, čo sa jej tam páči. Možno jej otec všetko dovolí, starí rodičia ju vykrmujú sladkosťami a rozmaznávajú, potom jasné, že sa jej nechce ísť k tebe, ak ty od nej vyžaduješ, aby si upratala, učila sa, atd. Máš dcérku vo svojej starostlivosti zverenú? Má otec určené, kedy si ju má brávať? Ak nie, treba to ošetriť a aj dodržiavať. Ked sa ti vyhráža smrťou, tak ho udaj na polícii, ved to nie je normálne.

veronikastolarova
autor
20. jún 2017

@majcika začalo to problémami v škole, otec si ju málokedy brával, psycholog tak usúdil, že častejšie by mala byť s nim, aby mala pocit že má oboch rodičov, ale otočilo sa to proti mne, zajtra k nemu ideme

veronikastolarova
autor
20. jún 2017

všetko je presne tak ako píšeš, zverenu ju mám ja, bráva si ju tak ako sa dohodneme, t. j. nemá presne určené kedy. Teraz by som hlavne potrebovala poradiť, ako si ju mám získať, aby chcela byť u mna, cez deň ešte ako tak vydrží, ale večer to príde, že len ocko je jej najlepší a záchvaty zurivosti, fyzické útoky @janickacrazy
@janickacrazy
@janickacrazy
@janickacrazy
@janickacrazy
@janickacrazy

majcika
20. jún 2017

@veronikastolarova tu podľa mňa iné ako citlivý prístup, obria trpezlivosť a kopa lásky pomôžu. A co vraví prečo chce ísť za ockom?

mike_bassett
21. jún 2017

@veronikastolarova A prečo je dôležité dodať, že jej otec a rodina sú cigáni ? Ak ti to vadí, nemala si s ním spať. Mala by si si uvedomiť, že v takom prípade je tvoje dieťa tiež z polovice cigánka. Možno preto sa bije, lebo sa jej za to smejú spolužiaci, z ktorých raz vyrastú podobne dobré duše ako ty.

veronikastolarova
autor
22. jún 2017

@mike_bassett nenapísala som dôležité, ale treba dodať. A preto lebo niektoré problémy súvisia aj s tým. Dakujem za fakt "super radu, presne toto som potrebovala počuť". Nevieš pozadie celého problému, takže tvoj komentár nie je na mieste.

veronikastolarova
autor
22. jún 2017

Dakujem krásne, za vaše rady, skutočne mnohé pomohli. Ale bola chyba hľadať pomoc práve takýmto spôsobom. Ešte raz dakujem za podporu

nyusika
22. jún 2017

@veronikastolarova
nech si mysli kto che - co chce, ale tam, ked o mne hovoria ako o .urve a stetke by som svoje dieta nepustila :(
a pokial by sa moj ex vyhrazal fyzickou likvidaciou, uz by bolo nanho podabne trestne oznamenie !

lukrec
23. jún 2017

Drzime palce nech to dobre dopadne

bluka2
23. jún 2017

To aky psycholog odporuci castejsie kontakty s rodicom, u ktoreho dieta pocuva na mamu take veci, ze stetka, kurva? Bud to psycholog nevedel, v pribehu nieco chyba alebo by som zacala zmenou psychologa. Potom si dat sudne upravit, kde je dcera kedy, kedze dohodou sa to ocividne neda 😕

ljzozv
26. jún 2017

Nutno dodať že otec a jeho rodina sú cigáni možno len preto, že oni vychovávajú trochu inak.. Pre nich sú deti sväté a môžu skoro všetko.. Možno tak to cíti aj tvoje dieťa a preto tam chce chodiť
@veronikastolarova
To v škole môže byť presne z toho co ti ale vyššie písali, že sa jej možno deti smejú a ona to nevie spracovať... No a tebe zostáva len mať veľkú trpezlivosť a snaha nejako dieťa zamestnať a vymýšľať mu zábavu, nech nemysli na to ze inde by mu bolo lepšie

veronika_2000
19. aug 2019

@veronikastolarova juj chudáčik

speci_rodinka
14. júl 2020

@veronikastolarova manzel ked sa rozisiel s ex deti (6,7r) (stried 2a2tyz)chodili povvinne s vreskotom k nam vobec nechceli ozaj boj. trvalo tyzdwn kym si zvykli, kuse to bolo ja chcem mamu.

slova nenavidim nemma ta rad- padaju i teraz

mamzel ma skvelu povahu. nenavidis ma? v pohode tot ak ma byt . leziwm ti na nerv? to je ok😳
vysvetluje to tym ze je ok mat na vsetko nervy aj dieta ked mi dospelaci mozme mat.

dieta vo svojej podstatw rodicov zboznuje, ale v danom okamihu potrebuje nieco ine.

myslim ze tak ako s chlapcami nasimi i s dcerkou by si si mohla sadnut.

ze to ze teraz s tebou nechce byt rozumies. dlho nebola s tatom.( ak bude rozpravat ze ta nema rada alebo nenavidi alebo hociake hnusne veci nepocuvaj- to predsa nerozprava tvoje dieta, to je naucene od otca, TY to sama velmi dobre vies! vsak?

takze odpoved vzdy na taketo reci znie: poklad ja ta aj napriek vsetkemu milujem/ aj ja ta milujem/

dalsia vec je ze deti velmi vela chapu,
ked im dame moznost

takze sadnut si kreslit rozpravat sa , heat sa s babikami a ukazat jej ako to bolo... preco spolu nie ste. zostala si tehu sama? samozrejme ze s mamou je to horsie. nema chlapa babku dedka ktory by jej pomohli upratovat byt , ktori by jej dali peniaze navyse vsetok ten blahobyt ktory mate musis zatiahnut ty sama. co u tatika je to za pomoci rodiny.
mama nestiha byt stale na viletoch ...

rozumiem ze sa na mna hnevas a chcela by si mat bezstarostny zivot u ocka,
i my mozme takto zit ked mi trocha pomozes🙂

budem rada ak mi povies ako by si to chcela. co keby sme si vymenili role?

treba sa tomu dietatu priblizit a pozerat jej ocami na to vsetko.
vysveli jej preco sa oni k tebe tak spravaju ,

bud ty jej najoblubenejsia hracka od ostatnych a budmodsunuta nabok🙂

potom urob zaver alebo nech ona vymysli ako by sa najoblubenejsia hracka mohla zaclenit do koelktivu.

k nam teraz chlaci chodia radi dokonca su upovedomeni ze pripomenute maju ze u nas su pravdila treba omahat a ze som prisna. ale aj napriek vsetkemu je to ok

zeno mas to velmi tazke!

jeeo blbe takto to sem vypisovat

nebude to trvat jeden den bude to na dlho

no som si sita ze to zvladnete

dalsia vec je ze dat jej moznost zvolit si a zavolat kedykolvek bude chciet

pamatam si ze moja mama mi vravela: chod si kludne najst inu ammu ak ti niesom dost dobra ( to je i taka kniha inak velmi super) len aby si bola stastna🙂

vela stastia drz sa:***