3,5 ročný syn ma nemá rád

tslobik
9. júl 2015

Ahojte, zase mám ďalší z xy problémov......Mám 3 a pol. roč. syna, ktorý zdá sa má radšej otca. Ja nemám toľko času sa mu venovať. Ráno od štvrtej do večera do 19,30 nie som doma ale v práci (aj s cestovaním) a to už ide pomaly spinkať.Do škôlky a zo škôlky ho vyzdvihuje manžel, lebo mi to nevychádza časovo. Keď som bola pn a v rámci vychádzok som s mužom išla pre neho, tak sa samozrejme vždy hodil okolo krku mužovi a učiteľka.....jééééj mamina prišla. No, cítim sa ako krkavčia mater. A keď som doma a mám voľno, tak mám roboty vyše hlavy okolo domácnosti- variť, prať, žehliť, upratovať.....čiže zase len nemám čas sa s ním hrať a venovať sa mu......Načo je takýto život? Chcela by som stíhať všetko 100%, ale fakt nevládzem.

hanka_april
9. júl 2015

ja som si najala upratovacku...co ti poviem..... 😅

tslobik
autor
9. júl 2015

@hanka_april 🙂 keby som na to mala, tak neváham......

prasiatko30
9. júl 2015

@tslobik a je ti to platne chodit na tak dlho do roboty? Preco si nenajdes nieco blizsie alebo sa nesnazute prestahovat blizsie k tvojej robote - ako toto je nasledok tej dlhej pracovnej doby - ja byt tebou tak si asi prepocitam co miniem na cestovani a co zarobim a ci by si nemohla najst robotu blizsie k tvojmu bydlisku za taky plat ako ti ostane v cistom - po odcitani vydavkov na transport a stravovanie mimo domu

lauricka
9. júl 2015

niekedy si treba zvazit, ci je dolezitejsie upratovat alebo sa venovat dietatu, vyrastie rychlo a casova investicia do dietata ma najvyssiu hodnotu. Na 100% stihat sa vsetko neda, nikto nie je superzena a supermatka. Mozno by aj manzel mohol pomoct s domacimi pracami. Alebo si vyhrad dni len pre maleho a chodte niekam spolu a venuj sa len a len jemu. Napr sobota poriadok a nedela len maly a nic ine. Poriadok spravis aj za menej ako cely den, navarit sa da rychle jedlo, to sa vsetko da. Rozdelte si s muzom domace prace a vyhradte si cas na dieta. Maly nevnima dovody preco s nim nie si, ale to, ze s nim nie si, vnima velmi.

slavicita
9. júl 2015

je normálne, že dieťa sa viac uplo na oca, keďže s ním trávi viac času..aj u nás je ocino na prvom mieste, teraz je s deťmi častejšie lebo máva v práci náhradné voľno a ja som začala chodiť do práce od deviatej do deviatej, nie síce každý deň ale aj tak keď prídem večer, len hodím sprchu, pyžamo na seba, dám im pusu a idem spať...a keď mám voľno, snažím sa postarať o domácnosť, navariť ( môj manžel vie zvrtnúť maximálne hemendex ), oprať, ožehliť, a poupratovať ale aj to sa snaží manžel, tak mi v tom pomôže...deti sú najradšej s tatinom lebo on s nimi chodí do parku na zmrzlinku, vozievajú sa v autíčku ( ja chodievam pešo alebo trolejom) a nekomaduje ich ako ja...🙂 tiež mám niekedy pocit, že ho majú radšej ale viem, že to tak nie je..aj večer keď prídem z práce sa mi hodia okolo krku a vybozkávajú ma...nemôžeš všetko robiť na 100% lebo sa to nedá...jedine, že by si sa dala naklonovať...buď si v práci alebo doma...čo ti môžem poradiť je troška upustiť z domácich prác a keď máš voľno venuj sa synovi, veď nejaká smietka na podlahe alebo nevyžehlené prádlo počká alebo nech ti pomôže manžel...mňa tiež veľakrát prekvapil keď spolu s deťmi poupratovali byt, umyli podlahy a utreli prach a ja som mala viac času byť s nimi a venovať sa im...troška deľby práce a bude lepšie...🙂

hanka_april
9. júl 2015

@tslobik myslim si, ze praca, kde travis 15,5 hodiny a nezarobi ti 100€ mesacne na upratku je o nicom.....takze suhlasim s predchadzajucim komentom.....

mondolina
9. júl 2015

urci si priority
byt mimo domu vyse 15 hodin je dost
hladaj riesenia ako sa to da a nie ako sa to neda

natalym
9. júl 2015

@tslobik Vieš čo a buď rada. Viem je to ťažké a srdce zabolí. Lenže moje deti so všetkým otravujú mňa, všetko riešia so mnou, choroby, bolesti, peniaze, oblečenie, jedenie, výlety, tábory, kamarátov, známky, problémy v škole. JA, JA, JA. Otcovi to ani nepovedia, lebo on bude mať na to buď jednoslovnú odpoveď alebo im neporadí. Nemôžem povedať, majú ho radi, ale niekedy by som bola radšej keby sa obracali aj na neho. Takže neber to tak vážne a ber to ako výhodu. Môže sa to v neskoršom veku zlomiť, je fajn ak má syn dobrý vzťah s otcom, je to len dobre.
Robota je druhá vec, už si to tu písala, asi sa Ti to zatiaľ nepodarilo zmeniť, ale ver, že nie si sama, čo nemá čas na to čo by chcela, lebo skrátka rodina jej príjem potrebuje.

janickacrazy
9. júl 2015

@tslobik A nemožeš si skúsiť nájsť inú prácu? Čo je to za práca, že si tam tak dlho? Alebo sa dohodnúť so zamestnávateľom, nech ti skráti prac. čas to robíš 12tky každý den? Ved to je aj na chlapa veľa. A ked si nemožeš dovoliť upratovačku, tak zase asi až tak veľa nezarobíš, tak teda za toľko hodín by si mala aj dosť zarobiť, nie? Ved nemožete obaja s mužom byť len v práci. A ked muž vyzdvihne malého zo školky, tak prečo neuprace, neoperie? Ked ty chodíš neskor. Variť cez týžden nemusíš, ved máte hádam obedy v robote a malý v školke, večera nemusí byť varená.

tslobik
autor
9. júl 2015

@prasiatko30 Zarobím 400€ z toho 40 precestujem....Hľadám si robotu bližšie stále.....ale bez výsledkov, v mojom mieste bydliska bez šance, lebo bývam vo "väčšej dedine" a najbližšie mesto je v podstate to, kde robím okrem ešte jedného

michaela62
9. júl 2015

@tslobik treba si určiť čo je pre teba najdôležitejšie, nechcem ťa odcudzovať ani mudrovať, teraz je to ťažké práca aj deti ale pre mňa je v prvom rade dcéra až potom práca, domácnosť a pod. ak nie je ona spokojná nemôže byť ani domácnosť tip-top, malá sa mi narodila s chorým srdiečkom a vtedy som si povedala, že nič nie je dôležité len ONA a tak je to stále, musíš si nájsť pre neho čas, je ešte malý, najviac potrebuje maminku a v budúcnosti by si to mohla ľutovať. Nás so sestrami bavila od mala starká, rodičia stále v robote a veru mamina prišla o veľa, starká už síce nežije ale bola ako naša mama. Musíš si pre neho nájsť každý deň čas aj keď na hodinu proste musíš...

irresistible
9. júl 2015

No mas hned dve riesenia - hladat si casovo vyhovujucejsiu pracu, co asi chvilu potrva. No a tie domace prace - nasla by som si aspon na cast veci studentku/pani. Nie je to tolko penazi a najma, vyrobi ti to cas. Lebo naozaj nevyzera, ze by si na synka mala cas, co asi nie je ciel. Dalsia moznost je sup na dalsiu matersku 🙂

tslobik
autor
9. júl 2015

@lauricka pravda.....už som párkrát aj nechala všetko doma tak, ale nikto si to nevšíma.....zachvíľu by sme prekračovali odpadky.......niekedy si poviem.....kašlem na poriadok.......ale keď je toho už veľa, tak mi to nedá

katka708
9. júl 2015

a to si si zmenu všimla až po nástupe do škôlky? kým si s ním bola doma na materskej tak bolo všetko ok? či ako dlho si všímaš toto správanie?
V prvom rade by som si začala aktívne hľadať novú robotu bližšie k bydlisku. lebo podľa mňa nie je normálne aby bola matka od rána do večera v práci a nemala čas na rodinu. a asi by som si pohovorila s manželom a vysvetlila mu že ťa to veľmi trápi a či by ti bol ochotný pomôcť. umyť podlahy, vysávať, aj umyť kúpelku vie každý chlap. a ušetrenú hodinu venuj synovi, hrajte sa či už v nútri alebo ho zober von.
Neviem ako vám to financie a čas dovoľujú ale pomôcť by mohli aj výlety, raz za 1-2 mesiace. a navrhni ich synovi ty, aby videl že sa mu venuješ a chceš ho niekam zobrať. stačí aj na bicykli niekam do blízkeho okolia na malý piknik, nabal sendvič, malinovku do ruksaku, nejakú sladkosť ktorú má rád.... Alebo ho vezmi na zmrzlinu a spravte si chvílku len pre seba. Neviem koľko krát do týždňa si v práci a či máš voľno len cez víkendy ale asi by som (aspon dočasne kým sa to nezmení) varila večer keď syn zaspí a upratovala a prala len v jeden deň aby si druhý deň mala viac času na syna.
určite aspoň raz do týždňa mu venuj bezvýhradnú pozornosť a nedaj sa vtedy ničím vyrušiť. musí cíti že aj ty si tu pre neho a máš ho rovnako rada ako otec. Možno bola škôlka a tvoj nástup do práce pre neho veľká zmena v živote a zrazu cíti a vidí, že sa mu venuje len otec, tak sa mu nečuduj že sa začal takto správať.

hanka_april
9. júl 2015

@tslobik to pri takom prijme ostan na druhej materskej radsej, ak by si chcela 2 deti......

katka708
9. júl 2015

no kým som s malým na rukách dopísala príspevok, vidím že ti tu kopu žien poradilo vpodstate to isté 😀

natalym
9. júl 2015

@tslobik No však a keď si Ty furt v robote, to znamená, že Ty ten bordel nenarobíš, tak kto ho narobí?

monika333slov
9. júl 2015

@natalym akurát tu by som povedala, že mama,ktorá je v týždni s dieťaťom len chvíľku pred tým ako ide spať dieťa, tak tu už ide O to,že otec tu zástava úlohu matky a dieťa nie že mamu nemá rado ale ju celkovo nevníma nejak extra. Nerozumiem prečo hľadáš problém V tom že ťa syn nemá rád? Veď samozrejme keď s tebou neni cez týždeň a ešte aj cez víkend skôr robíš gazdinku ako mamu tak aký má mať k tebe vzťah vybudovaný? Sorry že som to takto hnusne napísala ale inak mi nešlo. Proste si vyber priority!

tslobik
autor
9. júl 2015

@natalym 🙂 🙂 ahojky.....už som sa veru na výšku príjmu vykašlala.....je ako je, zase ma trápi toto......som nepolepšiteľná asi......stále si niečo nájdem. Ale je to blbý pocit, keď prídeme 5x po sebe pre neho do škôlky a mamu vo dverách si ani nevšimne.....Učiteľka si musí myslieť, že ho hádam týram alebo čo.....

natalym
9. júl 2015

@monika333slov Ale toto si nepísala mne, však?

tslobik
autor
9. júl 2015

@janickacrazy nerobím každučký deň, cestovanie mi to tak naťahuje.....Variť varím každý deň skoro, lebo môj chodí na obedy domov.......budem sa snažiť nejako polepšiť 🙂 len teraz to na mna akosi doľahlo.....

natalym
9. júl 2015

@tslobik Trápi Ťa čo si myslí učiteľka? A zase sme pri tom, keď decko skáče na mamku a otca má na háku, to je ok, ale keď skáče na otca a na mamku ani nekukne, nie je to ok? Jój dievča, zeber dáku tabletku a nehľadaj problém tam kde nie je. Dáme kávu?
Inak ja som tiež matka typu - furt v robote a moje deti sú úplne normálne, dokonca sú samostatné a kopu vecí si dokážu riešiť samy.

ichbinich
9. júl 2015

@tslobik
To je smutna situacia. Musis naozaj takto vela pracovat, byt tak dlho z domu prec? Neda sa znizit pocet hodin?
Ale nezavisla od toho, tu je par tipov. Nepojde to samozrejme zo dna na den, musite si znovu vybudovat vztah, a to nejde mavnutim carovneho prutika.
Ked prides domov, venuj sa synovi. Vyhradne iba jemu. Na domacnost kasli. Lebo takto vidi tvoj syn od teba iba signaly, ze pre teba je dolezitejsia praca a potom domacnost a az potom niekde je on. Ale on musi mat pocit a musis mu to aj tak davat (pozornost, lasku), ze na prvom mieste je on.
Takze, ked prides domov, venuj sa IBA synovi, na zaciatok aspon 10 minut, potom cas stupnuj na 20-30 minut. Nechaj ho, nech si on vyberie, co chce pocas tohto casu robit. S tebou! Nie sediet vedla seba a pozerat televizor! Aktivnu spolupracu. Ked cche puzzle, tak puzzle; ked sa chce nahanat, tak sa nahanajte, ked chce citat knizku, tak citat - podla jeho vyberu. Musite sa spolu zase "spojit", zohrat. Ty sa snaz uz po ceste domov psyhicky na to pripravit: idem domov, k mojmu dietatu (a manzelovi), budem sa im venovat. Vsetky ine myslienky a starosti sa pokus zahnat. Ja viem, je to tazke. Ja pracujem sice menej, ale ja mam ten isty problem: pre deti, na ihrisko, vycarovat veceru, umyt deti, doamcnost, pradlo,... Ale sama potrebujem tiez cas a klud. U teba je to este horsie, mas este menej casu.
Ak moze manzel spravit veceru, tak nechs pravi on. Aj keby to bol chleba s maslom 😉 Alebo sa dohodni so synom, ze si veceru spraviet SPOLU. Daj mu nachystat na stol, miesat,... 3,5 rocny ti moze pomoct.
Najdi si externu pomoc do domacnosti: pani, co ti pride upratat raz za tyzden. Bude to stat par eur, ale po prve, ty nebudes mat stale v hlave tu taziacu myslienku, ze este treba aj upratovat, a po druhe budes mat cas na syna. On je dolezitejsi ako vysavanie! On je tvoja nojdolezitejsia "robota". Ostatne ide bokom. A kedze aj tvoj den ma iba 24 hodin, tak iste veci proste deleguj.
Ze je syn zvyknuty na otca, je logicke. On ta tiez lubi, aj ked ti to priamo nepovie, aj ked sa hodi okolo krku otcovi. A prave preto sa potrebujes zase spojit so synom. Cez vikendy sa tiez snaz byt so synom co najviac.
Musis zehlit? Musis nosit tip-top veci? Ak nie, tricka staci pekne zavesit a nemusis zehlit. Ja zehlim iba "kostolne", teda pekne oblecenie a bluzky. Teda par krat za rok. Ak musis byt tip-top, najdi si niekoho na zehlenie. Nejaka studentka sa potesi par euram, a ty budes mat cas a najma VOLNU HLAVU.

Vyhod z hlavy tych 100%. To sa neda. To je priama cesta do cvokarne. Ja preto pracujem iba na 30 hodin, aby som bola s detmi vecer este. Aj ked niekedy tiez iba beahm a neviem, co skor, ci veceru alebo upratat bordel,... Ale snazim sa najst kompromisy. Ked neni upratane, no tak neni. Povysavam, utriem najhorsie, upracem, ked budem mat viacej casu: poslem deti s manzelom vonku alebo pojdem v piatok zase skor z prace domov a upracem si. Zatial to stiham, ale uvazovala som aj nad upratovackou.
Pradlo stiham nahadzat do pracky bud rano a naprogramujem, ze je hotova, ked pridem domov, alebo pustim vecer a vesiam, ked deti spia. Umyvacka detto, alebo manzel prevezme kuchynu.
O domace prace sa teda musite podelit, a ked nestaci manzel a ty, tak externa pomoc. A najma asi potrebujes ty sama prepnut a upusiti od tych 100%.
Prajem vsetko dobre!

Odporucam tento clanok:
http://www.ahaparenting.com/parenting-tools/fam...
a vlastne celu tu stranku.

tslobik
autor
9. júl 2015

@katka708 ano, kým som bola s ním doma na RD, tak všetko iba maminka......On sa upne na toho, kto sa mu viac venuje

gita17
9. júl 2015

za par supov si takto nicit zivot? to ta ako napadlo chodit do takej roboty? Za zobracenku si odopierat rodinny zivot? Sak nemas ani karieru ani rodinu. sory ale 360 eur zarobis aj z domu. Farmarcenie, handmade vyrobky, e-shop, pisanie clankov pre portal, barsjaku hovadinu si mozes vymysliet aj dat inzerat na jaspravim.sk, pisat seminarne prace, uz len taka sprostost ako chovat bengalske maciatka a strelit ich potom za 600 eur je lepsie ako zabijat takto zivot

tslobik
autor
9. júl 2015

@natalym Hádaj????? Mám na to dvoch ľudí doma 🙂 🙂 🙂 Im dlho netreba

janickacrazy
9. júl 2015

@tslobik Tvoj malý chodí na obed už domov zo školky? Manžel má potom akú pracovnú dobu? On je s ním doma už od obeda každý den či ako? Ak je to tak, tak nech manžel navarí a uprace, atd. A ty ked nerobíš každý den, tak sa mu venuj vtedy, ked si doma.

silaviat
9. júl 2015

zamestnaj manzela a domace prace si podelte 50:50... a jeden den o vikende aspon venuj dietatu.. manzel ked ma tolko volneho casu nech ide na kurz vafrenia a moze cez tyzden on varit aby si ty uz mala volno ked prides a mohla byt s malym...

tslobik
autor
9. júl 2015

@monika333slov len keď k nám niekto nečakane príde, tak sa idem od hanby prepadnúť......takisto aj moji rodičia, čo sú vysadení na poriadok......Už nikoho k nám ani nevolám pre istotu

lulu2
9. júl 2015

Ked mas cas pisat na modry konik, tak urcite mas cas venovat sa aj dietatu. Niektore matky si to takto vyberu a potom sa stazuju. Poznam zopar. Mozno ti pomoze zmena pracovnej doby, ale v prvom rade sa musis zmenit ty.