21-mesačný syn nedostal nič od mojej svokry

deana100
16. okt 2023

Dobrý deň Neviem ako začať Mám muža sním mám syna. 21 mesiacov malý nič nedostal o babky a ani ja nie pričom sa moja máma snaží všetkým kúpiť. Ale mužova mama nič pritom som to aj svokre hovorila že malý nič od nich nedostal.kde je chyba prečo sa tak zachovala.

mila23
16. okt 2023

nedostal na sviatok? ci vobec nic? a davaju si u muza v rodine darceky? mozno nevie co mu ma kupit, mozno nema zaujem o vnuka...co nato muz hovori?

a_alexandra_a
16. okt 2023

Nikto nie je povinný tvojmu dieťaťu nič kupovať a ty by si to nikomu, hoc aj babke nemala vyčítať. Ak niečo kúpi, či už dieťaťu alebo tebe (prečo by mala niečo kupovať tebe??) je to jej rozhodnutie. Nemôžeš si žiadne dary vynútiť. Ak niečo kúpi, poďakuj, ak nie, rešpektuj.

maca1984
16. okt 2023

1. dávať darčeky k sviatkom alebo len tak nie je predsa povinnosť
2. Možno sú tak zvyknutí-že sa neobdarúvajú
3.Ja by som sa na to vôbec nepýtala, nič nehovorila. Je predsa na rozhodnutí každého komu, čo a či vôbec niečo daruje.

tamvtme
16. okt 2023

mna by skor zaujimalo, ci sa o maleho zaujima, venuje sa mu, chce s nim travit cas a ked toto vsetko ano, tak nejake materialne dary by ma nezaujimali.....

ahhola
16. okt 2023

Nemá na rozdávanie?

deana100
autor
16. okt 2023

@tamvtme tak keď vie dat jedná babka tak vie dat aj druhá, nie. si myslím

minenkak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elviku11
16. okt 2023

@deana100 pri akej príležitosti mal niečo dostať?

0silvia0
16. okt 2023

@deana100 prepáč, si dospelá osoba. Vyčítať jednej babke, že nedáva toľko čo druhá babka je detinské. Možno nemá za čo, možno nevie čo kúpiť. Veď kúp malému ty a daj to babke nech akože ona dá.
Keď som bola malá, tiež jedna babka dávala, druhá nedávala. Tá, čo dávala, frflala na tú čo nedávala a už ako malému decku mi to pripadalo trapné, poukazovať na darčeky.

h2
16. okt 2023

@deana100 "Keď vie dať jedna babka, vie dať aj druhá" je veľmi divná logika.

a_alexandra_a
16. okt 2023

@deana100 no nie, ani jedna babka nemá povinnosť niečo dávať... že jedna dá je jej dobrá vôľa... ale pokaziť si vzťahy v rodine, kvôli tomu, že nie sú naplnené tvoje požiadavky na materiálne dary je úplne odveci

kikushaa
16. okt 2023

@deana100 a mozno nevie, ked ma jedna vymyslim si 500€ dochodok a druha 1000€ tak je to sakra rozdiel.

januska12323
16. okt 2023

Mal nejaký sviatok? Či ty keď aj seba tam píšeš? Alebo nekúpili len tak keď prišli na návštevu? Viac by ma zaujímalo či majú na vnúča čas a chcú pestovať vzťah. Jedna babka dala tak musí aj druhá? Koľko máš rokov, keď toto je dôležité.

mane01
16. okt 2023

@deana100 a ty jej nieco davas k sviatku?

zuzanaete
16. okt 2023

@0silvia0 Aj u nas to tak bolo a aj tak som mala rada tu, ktora davala “menej”. Ale keby som zaratala cas, usmevy, objatia, kolace …, tak dala najviac na svete. Merat nieco iba cez darceky nie je zrovna najstastnejsie.

anketkarka
16. okt 2023

Záleži predsa od finančnej situácie babky. Nikde nie je napísané, že musí vnukovi niečo dať. Asi má na to nejaký dôvod, keď nedala. Čo Ti povedala, keď si jej to vyčítala? Možno mu šetrí a potom mu dá viac naraz. 🤷

mila23
16. okt 2023

autorka...bola by si radsej keby mu kupovala davala blbosti podla seba? doma by sa Ti hromadili veci co sa ti nepacia - dietatu nesedia...ale bola by si spokojna ze mu kupila?

syslik81
16. okt 2023

2 rocny co pogtrebuje? niektore deti su radi ze vobec babku maju .. tak povedz tvojej mme nech nekupuje ani ona a bude to vyrovnane ..velkost lasky starkych sa nepocita velkostou a cenou darcekov .. si majetnicka a to sa nevyplaca... nechces mat predsa rozmaznane decko co ostane kazdu p..ovinu vzdy ked sa stretne s niekym z rodiny ..

petronelag
16. okt 2023

@deana100 A čo povedala, že prečo? Inak ja by som sa to nepýtala.

aaadkaaa
16. okt 2023

Co maju jedna a druha babka spolocne? To,ze tvoji rodicia dali, je sice pekne, ale to, ze svokra nedala, je tiez ok...horsie je,ked je to ako u nas, ze stary rodic vnucatu od jedneho dietata da a od druheho nie🙄 ale tak isto je to jeho osobne rozhodnutie, je dospely a nikdy by mi nenapadlo od neho pytat...

timing
16. okt 2023

Fuha, tak si na omyle, ak si myslis,ze musia vsetci vsetkych obdaruvat. Je to na dobrej voli kto chce obdaruje vo vyske v akej ma financne moznosti. Ty budes asi viac materialne zalozena ze? Tymto nastavenim si zbytocne strpčujes zivot a isto vytvaras dusno v domacnosti s vycitkami k muzovi- preco tboja mama nedava darceky detom a mne.

simca06022011
16. okt 2023

Nejde o to ze vie dat jedna, vie aj druha. TO nie su rovnake osoby. AK niekto nie je povaha na darcekovanie, tak proste dary nosit nebude. Zmier sa s tym a neries. Nemusi davat nic. CI potrebujes nieco od nej?

nykkushka
16. okt 2023

"Takk keď vie dat jedná babka tak vie dat aj druhá, nie. si myslím..." fakt toto napíše jedna normálna žena?
Nie nikto nie je povinný tebe alebo tvojmu dieťaťu niečo dávať (a je jedno či má/máš nemá/nemáš nejaký sviatok).
To že tvoja mama dáva, je len jej rozhodnutie. Nemôžeš od nikoho chcieť, nech sa správa rovnako.
Moji rodičia nášmu nekupujú nič ale vieš čo? Radšej s ním trávia čas, robia mu spomienky výletmi apod. Svokrovci s ním trávia minimum času a vždy mu niečo kúpia - nezmyselnú lacnú hovadinu (nie nelipnem na drahých daroch, ale kúpiť autíčko za 4e ktoré sa za týždeň pokazí..no dobre) a tvária sa aký super vzťah s ním majú.
Takže ja zdieľam opačný názor ako ty - radšej nech nekupujú a venujú mu svoj voľný čas...
A bolo by mi mega trápne dožadovať sa niečo pre seba 😀 to už kde sme aby sa dospelá žena zdúvala, že niečo nedostane 😀 šak keď niečo chceš, kúp si to sama :D
A zas to otrasne - vek písaný na mesiace :D :D odpadnem

zmrzlinka2021
16. okt 2023

@deana100
Pre mna je ovela podstatnejsi zaujem, usmev, pozornost danej osoby. Nikdy som nebola na haraburdy a ano, vacsinou rodina zvlada dietatu milion hraciek, ktore len riesis, kam ulozit, resp. podarovat a zaplna ti to cely byt.

Neporovnavaj babky - kazdy clovek je iny.

maminkasisa
16. okt 2023

@deana100 a to si jej aj povedala, ze od nej nic nedostal? No prepac, ale vrchol trapnosti...

mogaa
16. okt 2023

máš to trochu pomýlené - dar je dar.....nedá sa vynútiť...aj sused dal dieťaťu k 18-tke auto a ja nie.....

deti95060810
16. okt 2023

autorka, si nejak náročná.... 🙄
asi ste vo vašej rodine naučený na darčeky, ale nie všade to tak chodí...

poppy22
16. okt 2023

nikdy mu nic nekupila? tak to divne je, predsa, je to jej vnuca 🙄 ...

olimuc
16. okt 2023

Mozno svokra nie je nadsena vyberom nevesty… neopove Ti, ze ta nema rada ale ignoruje Vasu existenciu. Tvoja mama ta lubi taku aka si a aj tvoje dieta … druha babka lubi svojho syna takeho aky je, Teba nemusi ani vnuca. Nie je to jej povinnost.

tiezjedna
16. okt 2023

@olimuc tak hlavne, že má rada svojho syna...🙈Preto ignoruje vnúča... vážne?🙄