2,5-ročný syn buchol tatinovi päsťou do rozkroku a tatino mu dal dve facky

12. sep 2022

neviem ako sa zachovat dnes mladsi 2.5 rocny syn dal v zachvate zlosti tatinovi pestou do rozkroku jemu vyleteela ruka dal synovi 2 facky ja som stala vedla a zacala chranit syna a samozrejme sa obula do muza nech sa uvedomi ce deti sa nefackaju ze najblizsie vyfackam muza ja muz zacal nieco na ma vykrikovat a
hecovat ma ze by som to skusila samozrame som sa nedala praskli mi nervi a zahnala sa to muza vyhecovalo a dal udtel ma nechtiac celom do nosa ked mi chel vynadat z blizka do oci potom zacal vieskat po mne ze ci hobpotrebujem tak drazdit za mi ublizi neviem co robit ..... vedsinou je muz pokojny za 15rokou je toto asi 2x co sa nieco podobne staalo milujem ho aj on mna je ukazkovi otec aa ked sa stara o deti vneublizuje im hra sa s nimi co robit blazni sa pusinkujkuje ich ale ked sa hadame vzdy sa vutoci natolko ze ho nespoznavam ...

anjelicek26
12. sep 2022

Deti sa do tvare nebiju. Ale ked dieta agresivne napadne rodica, nasledky to mat musi. Ano muz zareagoval v bolesti zle. Ale to si musite vydiskutovat s muzom mimo dietata a nie pred nim a nie s tohoto spravit taku scenu, s ktorej bude mat dieta traumu este peknych par tyzdnov, ako po sebe rodicia revali... navyse si s toho nic nezoberie, pretoze mamina jej spravnim jeho nevhodne spravanie pred otcom este "ospravedlnila" a dieta ma pocit, ze teda bolo potrestane neopravnene. Trest bol opravneny, ale uplne nevhodne zvoleny...

dzulli1980
12. sep 2022

Však nech Ti dá syn v záchvate zlosti päsťou do rozkroku, či zostaneš pokojná ... muž nezareagoval dobre ... no popravde, ani Ty nie.

ildiko36
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonapdb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexka89
12. sep 2022

No neviem decko ak dokáže mať takéto záchvaty už v 2,5 roku tak to tam bude niečo podedene ...muž je asi agresor ...a ty tiež od veci reakcia...tu by som sa nezastalq ani jedného..muž je tiež rodič tak vie si asi decko poriešiť..ty si mala dieťa bez slov vziať....potom v súkromí s muzom prediskutovať pokojne že to trochu s tými facanami prehnal

nafka0483
12. sep 2022

@simonapdb Plno dospelych zien aj muzov ma takuto otrasnu gramatiku. To si si tu este nevsimla?

mamamasama
12. sep 2022

Ja dnes normálne žasnem. 😮 Ráno facka dieťaťu, teraz ďalšia. Dieťa udrelo otca v návale zlosti??? Ako vychovávate svoje deti? Bitky, krik? Takto riešite medzi sebou problémy???? Choré.

zanka777
12. sep 2022

Nemal mu dať facku to isto nie ale po riti by som dala aj ja na jeho mieste... To že ste spravili scénu pred malým a hádali sa a bili ako psychopati to mu isto na jeho správaní do budúcna nepomôže (pretože si z vás berie príklad) takže sa nečudujem keď toto vidi doma že si aj on dovolí na vás dvihnúť ruku keďže mu to dávate pekne ako príklad..... A po ďalšie... To komu chces takto do detailov klamať a vysvetľovať a ospravedlňovať svojho nervaka muža že nechtiac ti dal čelom do nosa???to sama seba chces presvedčiť že to bolo omylom??? Si ho nasrala (pardon za výraz)tak ti dal čelovku.... To je celé choré ... Nabudúce čo ťa dobije a povieš že on to tak nechcel že to omylom???klameš sama seba a žiješ s nervakom..... Nečakala by som od neho do budúcna nič dobré...ani pre seba ani pre dieťa ani pre vašu rodinu..... To radšej byť sama ako s človekom u ktorého nikdy neviem komu najbližšie z vás dvoch vylepí facku......

euka210
12. sep 2022

Zachovala si sa podla mna maximalne blbo Ty.
Bola to muzova reakcia, maly si zapamata ze toto proste nie. Nesmies zhadzovat pred dietatom muzovu autoritu...este si na neho vyletela a pridala, tak aj on reagoval uz maximalne prehnane.
1.dietatu sa da ospravedlnit, ze som prudko reagoval, lebo si mi velmi ublizil... ja ked si uvedomim chybu, tak sa potom dietatu ospravedlnim. Vsetci robime chyby.
2.mala si to s manzelom diskutovat osamote bez deti a uz trochu v klude
3.kedze to je vynimocne a nie pravidelne muzove reakcie, ze by deti bil, tak si reagovala prehnane. Obcas kazdemu ruka vyleti.

solange7
12. sep 2022

Rozkrok je pre muza citlive miesto, ak ho zle trafil mohol sa takto instinktivne v okamihu nespravne branit. Ta scena co nasledovala potom bola ale uplne zbytocna. Mala si zobrat syna mimo situaciu, ukludnit ho, vysvetlit ze sa to nerobi a nasledne si to vyrozpravat v sukromi s muzom.
Takto ste to tam uplne vyeskalovali.

nykkushka
12. sep 2022

Sranda, chlap fackuje dieťa, sem tam aj manželku ale ona bude tvrdiť... "milujem ho aj on mna je ukazkovi otec aa ked sa stara o deti vneublizuje im hra sa s nimi co robit blazni sa pusinkujkuje ich".
Nie, nemiluje ťa - kto miluje, ruku na druhého nedvihne, neudrie, nie je agresívny, neprovokuje druhého.
Nie, nie je ukážkový otec - ukážkový otec sa vie ovládať nefackuje 2.5r dieťa po tvári.
Syn robí len to, čo vidí u vás - v návale hnevu je agresívny rovnako ako vy dvaja, takže začnite sami od seba, ideálne dať zbohom chlapovi, pretože ide nie moc dobrým výchovným ani chlapskym vzorom synovi...

andrejka1974
12. sep 2022

Ak to dieťa urobilo v záchvate že sa mu to niečo nepáčilo tak adekvátna reakcia ja by som mu asi tiež jednu strihla nech sa spamätá druhýkrát to už nesprávny a to mi ver

roja01
12. sep 2022

@nykkushka prekrucujes

20erika07
12. sep 2022

Nuž, akym vzorom idete dietatu ( bitky,urazky,krik atd) také bude ako vy dvaja. Facka sem, facka tam ( pochybujem, že iné fyzické napadnutia u vas neboli) ale milujeme sa všetci a sme ukážkoví správaním .
Tak malé dieťa sa učí len to čo vidí, ale zato má dosť rokov nato, aby ste videli ,že je z neho veľké zrkadlo.
Takže nech sa páči, začnite od seba. Nie nadarmo sa hovorí - stačí pekne žiť a dieťa sa pridá.

nykkushka
12. sep 2022

@roja01 čo prekrucujem🤦🏼‍♀️😂 len píšem to čo autorka.
Či podľa teba majú krásne, harmonické, ideálne manželstvo, dieťaťu idu krásnym príkladom a všetci jej mame zatlieskat, že sa zachovali správne a v podstate sa nič zle nestalo? 😂

thoughtfulweirdo
12. sep 2022

2,5 ročné dieťa je totálne primalé na to, aby vedelo ovládať svoje emócie, keď to nevidí u rodičov. Keď sa otec v emócii-bolesti uchyľue k fyzickému útoku, nie je nijakým prekvapením, že sa v emócii uchýli k fyzickému útoku dieťa. A teda naozaj sa to neodučí tým, že za to dostane opäť fyzický útok. Tento bludný kruh prerušíte vy ako rodičia tým, že dáte dieťaťu možnosť odpozerať a naučiť sa od vás zvládaniu svojich emócií. Zlyhali ste obaja, nie je to dobré, ale stane sa, treba sa z toho teraz poučiť a urobiť to nabudúce lepšie. Teraz vychladnite, zajtra si s mužom v kľude sadnite, povedzte si, čo kto urobil nesprávne a spolu sa dohodnite, ako by ste takúto situáciu mohli nabudúce zvládnuť lepšie. Napríklad, že keď nabudúce syn v návale hnevu udrie, riešením nie je facka, ale zadrzanie ruky, prípadne fyzický dištanc a po ukľudnení vysvetlenie, že takto teda nie, ale takto a takto áno. Ale teda nemá žiaden význam dieťaťu niečo tlačiť do hlavy, keď u rodičov vidí presný opak. Keď chceme, aby deti vedeli svoje emócie vyjadriť slovne (alebo inak primerane schopnostiam), musíme to najskôr zvládnuť my ako rodičia.

roja01
12. sep 2022

@nykkushka, ja jej verim co pise, ze sa za 15 rokov nieco podobne stalo len 2x. Jednoznacne potvrdila, ze po incidentu syn-otec na muza vyletela ona, ze ho najblizsie vyfacka. Takze nie iba "ukazkovy otec", "neprovokuje a nemiluje". Ja myslim, ze najskor provokovala a vyhrazala sa autorka. Jasne bola vytocena tym, ze zdvihol ruku na dieta, ale ak je to ospravedlnenie pre nu, tak kopnutie do rozkroku je ospravedlnenie pre neho. Nesudim ich, ja som naprosto mierumilovna a tolerantna a tiez mi 1x ruka usla pri vyvadzani a nepocuvani deti (zlakla som sa, ze spadne na nich maly trezor).
Autorka napisala, pretoze je z toho roztrasena a potrebovala sa ukludnit. Muzi sa malokedy zdoveria, drzia to v sebe, preto skor "vybuchnu". Myslim, ze ich oboch netreba odsudzovat, urcite sami lutuju, ze sa neudrzali.

lalenka33
12. sep 2022

Sorry, ale 2,5 ročné decko má také záchvaty, že päsťou udrie otca medzi nohy, otcovi od bolesti a v šoku vyletí ruka a ty sa ešte vyhrážaš mužovi, že ho nabudúce vyfackáš a ďalej ho provokuješ? V prvom rade by si mala riešiť dieťa a jeho záchvaty zlosti pri ktorých udiera ľudí. Či keď tvoje dieťa v zlosti udrie iné dieťa a ono mu to vráti, tak ty vyštartuješ potom dieťaťu miesto svojho? Udrel ho do najcitlivejšej časti jeho tela, ale zlý je muž. Som proti akémukolvek násiliu, ale byť v situacii tvojho muža, tak mi asi voči tebe vyletí ruka v tej chvíli. Deti sa nebijú, ale niesú ani bohovia, ktorí môžu biť iných.

petricka22
13. sep 2022

Aj ja si myslim, ze vymyslena tema. Tento pribeh sa tu stale dookola opakuje. Dieta vytoci otca, ten ho zmasti a do toho vleti matka, ktora dostane tiez po papuli a nakoniec sa prizna, ze to nebolo prvykrat. Ale inak je to ukazkovy otec…

gabika0825
13. sep 2022

A čo ho mal za to muž pochváliť? Akože áno, nemal ho bit do tvare 2,5 ročne dieťa. Ale určite mu pacnut zopár na zadok keď sa nevedel zmestiť do kože a vyvrcholilo to až takto. A kľudne zvýšiť hlas, samozrejme mu vysvetlit že keby sa choval dobre, tak by nedostal a že nesmie ocina bit, že to sa nerobi. Keď tak ho nehat chvíľu samého nech porozmýšľa popripade sa vyplace. Proste si ho nevšímať. Zatrhnúť zábavky, hračky, na ten deň, aby si to naozaj zapamätal. A ked uvidis že sa ukludnil tak sa s ním porozprávať a vysvetlit mu ešte raz prečo sa to stalo. Keď si to uvedomí, tak mu kľudne vráť hračky ale upozorní ho, že musí byt dobrý, inak hračky zas pôjdu preč. Lebo toto ked nehate tak, tak potom sa to bude stupňovať a ked nastúpi do škôlky, aby k niečomu nedošlo. Určite to malo nejaký dôvod toto jeho správanie a že bol agresívny a udrel rodiča. Nuž treba byt trosku ráznejší ked si už toto dieťa v 2,5 rokov dovoľuje. Každopádne, ty si sa mala zachovať tiež trosku inak. Muž bol v bolestiach a tiež asi dobre vytočený, ked tak si to mala riešiť potom, čo muž trosku vychladne. Určite si to aj sám uvedomil že spravil chybu.

liljana
13. sep 2022

Ukazkov(i) otec, obcas sa vyhrazame prefackovanim, prefackame syna, davame si celovky ... 🙂 Nechces pisat scenare pre Vymenu manzeliek? Tam chodia take zaujimave typy.

dada_99
13. sep 2022

heh mozno by to bol v celku zaujimavy diel. ako pri tom, co mu syn spravil, povedzme si tak asi to fakt bolelo a chlap tak reagoval v ramci soku ok. ruky mysleli skor ako hlava, no ta celovka, ako tak to bolo na mna uz moc

marsmykkok
13. sep 2022

Decko si dovoľuje, lebo vidí, že matka sa ho vždy zastane... Dvojaká výchova je to najhoršie a dieťa je potom nezvládnuteľné. Mala si to nechať tak a vydiskutovať si to s mužom neskôr mimo dieťaťa ak sa ti to nepáčilo. Aj ked podľa mňa reagoval primerane, lebo konanie dieťaťa riadne cez čiaru, dať jednu na zadok čo ani nebolí v tomto primerané nie je, to považujem za primerané ako upozornenie ak napríklad dieťa prebieha cez cestu (neuvedomuje si riziko a treba mu ukázať že sa to nerobí) Ale nie ked niekomu silno ublíži.

scorpionflower1
13. sep 2022

Do mňa minule moja trojročná hodila kameň...deti v tomto veku nevedia ešte ovládať emócie. Ale facka dvojročnému decku? Dobrééé, máš super manžela, len tak ďalej, čo bude ďalej? Päste?

nykkushka
13. sep 2022

@marsmykkok ale to dieťa nebuchlo chlapa ciele do 🥚🥚. Ono malo nervy z niečoho a očividne svoje emócie nevie spracovať a zvládať (u 2.5r celkom bežné a normálne). Od toho má rodičov, aby ho nasmerovali a mu ukázali ako sa pracuje s emóciami. Veď on sa len správa tak, ako to vidi u nich- rodičia majú nervy, ona jeho chce prefackat, on jej da "náhodou" čelovku, tak pre dieťa je normálne v stave nervov udierať 🤷‍♀️

martin_2002
13. sep 2022

Jasne, že zareagoval správne a ty sa úprimne len môžeš hanbiť, že si podkopala autoritu svojho muža.. Neviem si predstaviť, že by ma môj syn kopol do guli ja by som mu dal facku alebo po zatku a žena by mi začala podkopavat autoritu... Ľudia potom sa nečudujte, že vám z detí vyrastajú fetaci a podobný vandali, keď to nemá výchovu ako kedysi..

zanka777
13. sep 2022

@martin_2002 po zaTku???tak pekne no. 😂😂😂👌

bennn
13. sep 2022

doslova ako z filmu... a človek by povedal, že to len v telke také niečo vymyslia.

alickapusinka
26. júl 2023

Keby toto urobil náš syn a otec mu da facky. Muž by mal v tej sekunde zbalene veci a ak by neodišiel vyhodila by som ho. Určite ho 2,5 ročný nemá nejakú extra silu. Ale dať dieťaťu dve facky magor. TY žiješ s agresorom. Teraz to boli facky a potom čo ho dokope. Rozmýšľaj ON je super manžel zbil ma síce 2 krát ale to nič. Zrejme tvoj muž je na chybe prečo no preto lebo asi váš synček videl ako TI muž asi dal facku tak si myslí že je to správne. Nehovorím ak dieťa zlosti tak po zadku áno ale nie dva a pol ročnému facky. A TY tiež reakcia tvoja bola agresívna nie ste si nič dlžný ste rovnaký. Normálna žena sa nedá biť partnerom.