15 mesačné dieťa často odmieta manžela

7. dec 2021

Ahojte. Uz ma to trapi dlhsiu dobu a vidim, ze uz aj manzela. Mame 15m syna, s manzelom sa vedia aj pekne zahrat, no poslednu dobu niekedy nedovoli manzelovi ani aby sa ho dotkol,ked ho zoberie na ruky niekedy spusti hystericky plac a len mama mama a to mozem stat hned vedla a este ho aj za ruku drzat. Aj ked manzel pride z prace tak maly k nemu nadsene neuteka, pritom manzel sa snazi s nim aj zahrat alebo si citat, pomaha mi od narodenia aj pri prebalovani, kupani, uspavani. No teraz uz vidim, ze aj on trpne, ze ci zas bude maly cirkus robit len za to, ze ho zoberie na ruky.
No ked pridu stari rodicia, ja sa mozem odpratat, maleho nezaujimam, oni su vsetko (chodia tak 1-2x do tyzdna). Cize neviem, ci toto je separacna uzkost, ked to vyvadza len pri manzelovi. Viete mi poradit ako postupovat? Co malemu povedat alebo ako to riesit?

agacela
7. dec 2021

Je to obdobie … mali sme to iste … malej sa nevnucoval a teraz ho miluje 🙂 prešlo to po 3mesicoch … treba vysvetliť aj polovičke že to je len obdobie aby to zle nebral viac ako treba 🙂
Naša mala sa bala aj svojho krstného a to vždy bol k nej milý a prešlo po pár mesiacoch a teraz ho lubi veľmi 🙂

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
agacela
7. dec 2021

Ja som rešpektovala že mala ho odmietala snažila som sa ho pred ňou mojkat, vždy som si s ňou sadla čo najbližšie k nemu … keď dala najavo že nechce byt v blízkosti tak som jej spravila iný program, potom som ho doň zapojila a postupne to prešlo 🙂
Nikdy som ju nenechala plakať vždy keď začala u neho plakať tak som prisla a ukázala že je to v poriadku že jic sa strašne nedeje že tatinka lubime a atd 🙂

pribinak
7. dec 2021

To prejde, potom bude zas obdobie, že nebude chcieť teba, iba muža

berenika39
7. dec 2021

Malému neříkat nic, je to jeho přirozený vývoj. Spíš povzbudit manžela, že to není o tom, že by ho malý neměl rád, ale že potřebuje čas, aby si v hlavičce ujasnil, kdo je kdo....mějte se k sobě vy rodiče krásně, aby prcek viděl, že patříte k sobě a trpělivost...to přejde, opravdu se jedná o separační úzkost, je to správné vývojové období, jen možná nepříjemné pro manžela, vydrž a změní se to. Hlavně ho nenutit, nechat ho si to vyjasnit. Držím palce, projdou si tím rodiče běžně, nejen vy.

bagre
7. dec 2021

skúste to brať s ľahkosťou, prejde ho to... ja som pri mojich zažívala opak - mama nič, len muž /akurát že on nebol natoľko širokospektrálny aby všetko zvládol/

andreatytler
8. dec 2021

Chudak moj muz si musel pockat cele dva roky kym sa syn pytal k nemu a nie ku mne. Cely ten cas som muzovi vysvetlovala ze to je normalne, ze to nema nic spolocne s nim ale ze deti si vyberu jedneho rodica na ktoreho sa naviazu (a je jasne ze je to zvacsa mama). Podla mna uz nemate daleko a aj u vas zacne syn coskoro utekat k ockovi. Je skvele ze sa stara a opatruje. Urcite sa mu to vrati, len si musi trochu pockat.

autor
8. dec 2021

Dakujem za povzbudive odpovede 🙂
Nejde mi vsak do hlavy, preco so starymi nema vobec problem, aj ked je pravda, ze teraz zacal viac byt na dedkov byt naviazany a babky prvu pol hodinu uplne odmieta ked su tu 🤷‍♀️

marianarem
8. dec 2021

Moj zacal velmi rychlo rozpravat, takze to aj doplnal komentarmi typu "nemame radi ocka", "nepripravime veceru ockovi", ked ma videl, ze sa tulim k manzelovi, tak "nepritulim sa k ockovi" a isiel nas oddelit 🙂 Preslo ho to tak v 22m, zrazu sa zacal pytat k manzelovi rovnako ako ku mne. Moj manzel to nastastie cele bral s nadhladom.