12 dní pred pôrodom odišla - poslal som ju k rodičom

nemam_menoo
14. dec 2023

Ahojte, na začiatok vás chcem požiadať o to, aby ste neodsudzovali ako aj mňa, tak budúcu matku môjho dieťaťa. Potrebujem rady nie predsudky.
S priateľkou čakáme dieťa 26.12. Naše začiatky boli veľmi zlé. Po prvej noci prišlo dieťatko. Ked sme zistili, že čakáme babo (neoficiálne len tehot. Testy) nechcela ho. Začal som dosť bojovať az som ju presvedčil. No neskôr som zistil, ze priateľka je na onlyfans-e..?následne, ze za posledný rok spala s cca 15 timi chlapmi. Že vyžaduje iných chlapov. Mal som podozrenie, ze to dieta nemusí byť moje i keď tvrdila ze určite je.. Mal som pocit, ze môže byt nazvyme ho julove.. Bola situácia z obdobia, kedy dieťa vzniklo, ze bol u nej.. Je to chlapec s ktorým spavala minulý rok. V den, kedy sme boli na 1 sone a všetko sa potvrdilo sa zbalila a odišla k rodičom (máj) odvtedy ma ignorovala az do septembra kedy zmenila názor, ze to mame spolu skúsiť kvôli babu atď. Tak sme spolu začali bývať.. No v novembri som jej našiel správy s tym julom, kde on jej písal, ze sa o ne s dieťaťom postará a o 2 roky jej urobí ďalšie.. Jej odpoveď vsak nemôžem za to co píše on.. Potom si ho zablokovala a odvtedy nič. Priznám sa, ze 4 dni dozadu som ju oklamal ja (vo veci financií) a ona odišla k rodičom a ostala tam cez noc. Rano som pracoval na notebooku a bola prihlásená na enaily a tam som našiel, ze 17.9 sa registrovala na tindery a tak som jej to hneď napísal s tym ab si prišla pre veci a skončili sme spolu. Prišla zobrala si pár veci a odišla. Dva dni ju prosím, aby si prišla pre všetky veci a aj pre veci pre malu. Ignoruje ma, neodpisuje nedvíha proste nic. Dnes som jej išiel k rodičom za zvoniť, ze jej veci donesiem ignor... Na 145 pokus kde nedvíhala ani jej rodičia mi zdvihla jej sestra ze dobre vylož ich. Chcel som ist po ne domov, keďže som ich rovno nechcel brat a do toho mi zavolala mama, ze jej písala aby som veci nenosil, ze zajtra si príde ona sama po ne... Mrzi ma co sa deje, ale viem ze stále mi klame.. No nechcem prísť o možnosť výchovy svojho dieťaťa teda ak je moje.. Neviem ako to zastaviť. Ale keď ma ignoruje, tak ťažko sa rozprávať a ak si príde zajtra pre veci je úplný koniec... Co by ste robili? Ďakujem

deti95060810
14. dec 2023

ja by som najskôr riešila genetické testy...

ivana11155
14. dec 2023

@nemam_menoo ja by som si to v hlave nechala nastavene na 50:50 a co najskôr po pôrode trvala na testoch otcovstva. Zbytočne budeš teraz bojovať, keď to dieťa nakoniec nebude tvoje. A priateľka je aká je, nad tým trebalo rozmýšľať skôr ako ste išli do postele...

beata_k
14. dec 2023

@nemam_menoo Pobalila by som jej veci a poslala do papa. Taky vztah nema vyznam a dieta by len trpelo. Ak mas o dieta zaujem, tak najprv testy DNA sudnou cestou

neferneferuaton
14. dec 2023

@nemam_menoo pockaj kym sa narodi, daj si spravit testy. Avsak aj keby bolo tvoje, vies si predstaviť zivot so zenou, ktorej nemozes verit? Radšej buďte kazdy sam a o dieťa sa mozes starat aj tak. Ale zivot a takou zenou nema vyznam. Podla mna...

jaond19
14. dec 2023

@nemam_menoo keby dieta bolo tvoje, mozno by sa ti uz vyhrazala ze z teba vytrieska prachy a budes na dieta platit.... no ona zrejme vie kde je pravda... (to ma prve napadlo). V kazdom pripade najprv testy, potom plan co dalej... ale zivot s radodajkou si neplanuj a ani nepredstavuj.

nemam_menoo
autor
14. dec 2023

@deti95060810 ano to mam v plane, ale teraz je otázne ci priznať na matrike otcovstvo alebo nie.

nemam_menoo
autor
14. dec 2023

@ivana11155 bohužiaľ poznal som ju inak,.. Stretol po rokoch a nemohol vedieť aká je..

nemam_menoo
autor
14. dec 2023

@beata_k len to môže trvať dlhšie. Samozrejme testy su rýchle, ale súdnictvo je extrem

muchacici
14. dec 2023

@nemam_menoo Určite už čoskoro budeš mať možnosť urobiť testy otcovstva, aby si mal istotu a mohol si si na maličkú nárokovať. Od takej promiskuitnej klamárky ruky preč. Chápem, že ťa to mrzí z rôznych dôvodov, ale keď nad posteľou nechceš mať stále vycapené parohy a v živote máš iné priority ako sex a ľahké zárobky na onlyf., tak robíš dobre, že to ukončuješ. Som zdesená z prístupu jej rodiny, každý pozerä iba na seba, záujmy dieťaťa sú im očividne ukradnuté, a ona je hlúpa, že bude slobodná matka, ktorá sa bude aj naďalej ťahať a sexovať s rôznymi mužmi. Myslím, že keď nechcela dieťa už na začiatku, možno nebude jej prioritou ani teraz, čo ukazuje aj jej prístup k celej tejto situácii

nemam_menoo
autor
14. dec 2023

@neferneferuaton áno s takou ženou nie, ale viem ze mi zamedzí prístup kým súd nerozhodne a to môže byt kľudne rok.. Ked rok neuvidím malú?

nemam_menoo
autor
14. dec 2023

@jaond19 no ano, ale ak nepodpíšem otcovstvo, tak nemám nárok vidieť malú... Ak ho podpíšem a nebude moja tak zase čakať na súd...

nemam_menoo
autor
14. dec 2023

@muchacici veľmi pekne napísané.. Ale mna to mrzí kvôli malej. Nechať ju vyrastať len s nou je dosť ťažké.. Otázka je podpísať otcovstvo alebo nie? Najlepšie, ze os leta tvrdí, ze nerobí nič zle a len chce byt matka.. A ze ako si to môžem myslieť a potom zistím tieto veci.. 🥺

neferneferuaton
14. dec 2023

@nemam_menoo chapem ale tak zit s nou len kvoli dietatu nemá vyznam. Ked sa niekedy zrazu zbali a odíde tak potom tiez malu neuvidis kym sud nerozhodne. Skor by som počkala na dna testy a potom riesila celu situáciu

doriiis
14. dec 2023

Čo si hlúpy? Podpisovať otcovstvo na dieťa,ktoré ani možno nie je tvoje? Len pekne počkaj na testy a uvidíš.Pri hentakej slapke je pomerne veľká šanca,že nie si otec.Len vydrz a daj si spraviť testy

nemam_menoo
autor
14. dec 2023

@neferneferuaton no to áno. Ale bud teraz pôjdem na matriku alebo nie..

muchacici
14. dec 2023

@nemam_menoo Ale keď bude tvoja, tak máš na ňu nárok, inak ten čas s dcérkou nenávratne stratíš. To bude risk, ale nevieš, čo ukážu testy. Ak nie, okej, ale ak áno, odpustíš si to? Čas už potom nevrátiš, a bude sa tvoj záujem o ňu možno ťažšie dokazovať na súde

nemam_menoo
autor
14. dec 2023

@doriiis len ma to bude mrzieť, ak bude moje a napríklad rok h o neuvidím 🥺

neferneferuaton
14. dec 2023

@nemam_menoo nepodpisuj otcovstvo ked nevieš ci je tvoja

nemam_menoo
autor
14. dec 2023

@neferneferuaton no dobre, ale potom dieťa neuvidím. A viem, ze ona je zákerná a nedovolí mi ho vidieť..

nemam_menoo
autor
14. dec 2023

Skôr by ma zaujímalo či si myslíte, ze sa odmlčala preto, ze uz nemá výhovorku. A ci mam zastaviť to, aby prišla po tie veci.. Ja som strašne zmätený 🥺🥺

janinah
14. dec 2023

Chlapec.to nemáš otca brata kamaráta.ktory by ti trochu rozumu nalial do hlavy? Od ženstiny ruky preč a po narodení dieťaťa testy otcovstva.do ich výsledku nijaké otcovstvo nepriznávaj.

muchacici
14. dec 2023

@nemam_menoo A dovolí ti ísť na matriku? Nebude to chcieť pred tebou všetko nejako utajiť a prešpekulovať?
Aj sa radšej poraď s niekým kompetentným

nemam_menoo
autor
14. dec 2023

@janinah najlepšie je, ze ešte aj moja rodina sa zastala názoru, ze o chvíľu rodí mam tomu dat šancu, všetko sa zmení dieťa ju zmení atď.. Takže nie nemám

nemam_menoo
autor
14. dec 2023

@muchacici lepšie povedané ja som už na matrike bol. Ale ten papier som si nechal u seba. Otázne ci jej ho mám dať alebo nie... Bez neho je jedno, ze sme tam boli do pôrodnice ho potrebuje

beata_k
14. dec 2023

@nemam_menoo Chlape, dieta je na cely zivot. Aj keby to trvalo rok. Rocne dieta si nic nepamata. Potom poziadaj sud o pravo stretat dieta. ( ak bude tvoje)

nemam_menoo
autor
14. dec 2023

@beata_k ale nevidieť dieťa rok vyrastať je podľa mňa extrémne ťažké.. Pre mna určite zbláznil by aom sa.. Nie som typ chlapa co dieťa urobí a dosť... Ja by som to nezvládol vedieť, ze mam dieťa a nevidieť ho

muchacici
14. dec 2023

@nemam_menoo Ja si osobne nemyslím, že dieťa ju zmení... A s tými vecami, čo by ako dlho trvalo a pár možných scenárov by som prekonzultovala s právnikom - urýchlene. Vidím, že ženy ti tu píšu nepodpisovať. Ja sa zase prikláňam k názoru podpísať, podieľať sa na výchove, ale riešiť to všetko asap. Aj z jedného, aj z druhého plynú nevýhody aj výhody, výber je na tebe, čo si ochotný podstúpiť

nemam_menoo
autor
14. dec 2023

@muchacici právo mám za sebou i keď ho nevykonávam z tohto hľadiska sa nebojím. Skôr sa bojim z hľadiska ľudskej stránky, pohľadu co je dobre a co nie.. Resp. Co je dobré pre dieťa 😔

muchacici
14. dec 2023

@nemam_menoo Buď bábätko napríklad rok neuvidíš, čakáš na výsledky otcovstva, a až po potvrdení riešiš starostlivosť, medzitým sústavný stres a myšlienky;
Alebo budeš sa podieľať na starostlivosti už od začiatku, budovať si s maličkou vzťah a puto, ale s rizikom, že ak bude po mesiacoch test negatívny, budeš ju musieť opustiť...

nemam_menoo
autor
14. dec 2023

@muchacici no a to je ťažké. Aj to je otázne, ak bude doma u rodičov či a ako maličkú uvidím. Ona je dosť zlá povaha a tým, že som ju poslal preč bude sa mi chcieť pomstiť..