Zvýšení rodičáku

egnivia
2. júl 2021

Ahojte ženky ☺️
Dnes jsem se akorát se sestrou bavola o rodičáku...
Ona žije v česku a já na slovensku.
Říkala, že si zažádala o vyšší rodičák (tím, že si snížila rodičák na 3roky a díky tomu dostává víc peněz)
Je na slovensku taky nějaká taková možnost? Lebo mě se nikdo neptal jak dlouho na rodičáku chci být... A ani jsem to nikde nevyplňovala jak dlouho na něm chci být.
Všichni z rodiny (v česku) kroutí hlavou nad tým jaký mám rodičák a že je blbost abych měla tolik málo 🤷🏼‍♀️

ofzuza
2. júl 2021

Nie, na svk ta moznost nie je. Su dve sumy podla toho ci bol alebo nebol narok na materske.

ofzuza
2. júl 2021

A on zas v tom vyssom sk a ceskym do troch rokov moc rozdiel nie je teda.

egnivia
autor
2. júl 2021

@ofzuza tak to je dost smutné... Každopádně děkuji za odpověď 🙂

lesana25
2. júl 2021

Čo je na tom smutné, ak si nemala nárok na materskú, máš nárok na nižší rodičák. Navyše ho môžeš poberať do 3 rokov dieťaťa a zároveň chodiť aj do práce.
Ak by si mala nárok na materskú mala by si aj rodičák vyšší.

sasanka605
2. júl 2021

Nie, neda sa to ale boli navrhy podobne. Ak mas nizsi rodicak tak mozes ist do prace a ten vyšší rodicak je celkom slusny. Neviem aka je celková suma v cechach.

andreakotesova
2. júl 2021

@egnivia prečo smutne? Ved teraz je kralovsky RP aj pre tie zeny, co nikdy nepracovali. Ja som dostávala rodičovský príspevok 190 eur a prežili sme.

lubka73
2. júl 2021

ak si pracovala tak dostanes u nas viac ako v CR, aspon podla toho co som citala oni maju cca 11700 eur na 4 roky /300 000 CK/ u nas za 3 roky ak nepracujes 9 720 eur,ale ak pracujes tak mas urcite viac ...

ukulela
2. júl 2021

@egnivia prečo smutné? Rodičak poberas do 3r dieťaťa. Ale nič ti nebráni sa aj skôr sa zamestnať a rodičak stále budeš dostávať. Kým dieta nebude mať 3 roky.